+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: Ve arkaya dolandı 0,02 puan aldı

Ve arkaya dolandı 0,02 puan aldı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  İstanbul / Beyoğlu
  İletiler
  3.411
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Ve arkaya dolandı 0,02 puan aldı

  "Özetle : İmam Hatip Liseleri'ne kız öğrenci alınabilir."

  Danıştay 11. Dairesi - 1976 (İmam Hatip Okulları Yönetmeliği'nin 117. maddesinin iptali kararından)  "Mesleki-teknik liseler sadece teknik öğretim veren liseler olmayıp, imam hatip liseleri de bir meslek lisesidir. Tevhid-i Tedrisat Kanunu'na göre imam hatip liseleri imamlık, hatiplik gibi dini hizmetlerin yerine getirilmesi ile görevli elemanları yetiştirmek üzere kurulmuş liselerdir.

  Dolayısıyla mesleki-teknik öğretimden üniversiteye geçişi düzenlemek amacıyla getirilen sistemde, imam hatip liselerinin bu fonksiyonlarının da göz önünde tutulması yasal bir zorunluluktur."

  Danıştay 8. Dairesi - 2009 (Katsayı ile ilgili gerekçeli karardan)  Şimdi sorular:

  1- Tevhid-i Tedrisat Kanunu 1924'de başka, 1976'da başka, 2009'da başka mıdır? Yoksa 1924'deki ruhu ve lafzı aynen korunur mu?
  2- 1976'da İslamiyet'te kadınların imam-hatip olabileceğine dair fetva mı çıkmıştır?
  3- Hukukçular; özellikle Yüksek Mahkeme üyeleri, verdikleri kararların başta hukuki, sonra da sosyolojik sonuçlarının 10 yılları ve hatta yüzyılları olumlu veya olumsuz etkileyeceğinin ayırdında değiller midir?

  Sonuç : 2009 tarihli karar ne kadar yerindeyse, 1976 tarihli karar o kadar yanlıştır. Ancak 33 yıl önce alınan yanlış bir karar işi öyle bir noktaya getirmiştir ki; YÖK Başkanı açıkça "Gerekirse hukuku dolayacağız" deyip, Koca Yusuf'a özenip yargıyla güreşe soyunup, son YÖK kararıyla Danıştay'ın arkasına dolanmış ve 0,02 puan almıştır.

  Bu vıcık vıcık ortamda kıspetinin içine el sokulanların, bundan böyle alacakları kararların sorumluluğunu daha fazla idrak etmeleri, sokulan elin santim santim nerelere gideceğini hesaplamaları evrensel hukukun ve dolayısıyla bu ülkenin yararınadır.  Hukuki NET Güncel Haber

  Ve arkaya dolandı 0,02 puan aldı konulu yargıtay kararı ara
  Ve arkaya dolandı 0,02 puan aldı konulu hukuk haber
  Konu Harun Gür tarafından (17-12-2009 Saat 22:40:41 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  İstanbul / Beyoğlu
  İletiler
  3.411
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Ve arkaya dolandı 0,02 puan aldı

  Konu başlığını anlamayanlara dip notu:

  YÖK Genel Kurulu, üniversiteye giriş sınavında adaylara “farklı katsayı” uygulanmasını kararlaştırdı. Bu çerçevede adayların, puanları hesaplanırken kendi alanıyla ilgili program tercihinde Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanları (AOBP) 0.15, alan dışı tercihte 0.13 ile çarpılacak. Kaynak: Hürriyet

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  329
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Ve arkaya dolandı 0,02 puan aldı

  Ben bu orta öğretim puanlarının tamamen kaldırılması taraftarıyım.Mesela özel okullar var, bas parayı yap ortalamayı,sonra haksız olarak avantaj yakala üniversite sınavında.Bir de diyorlar ki imam hatip ya da meslek liselinin meslek avantajı oluyor,düz liseli kazanamazsa elinde hiçbir şey kalmıyor.Sınavı kazanamayacağını düşünüyorsan sen de meslek ya da imam hatip lisesine git,ayrıca katsayı avantajı olmasa da düz liseler daha avantajlı çünkü meslek liselerinde meslek derslerinin saati össde sorulan derslerin saatinden çok daha fazla,ayrıca toplam haftalık ders saatleri de çok daha fazla,düz liseli son sınıfta rapor alabilirken meslek liselinin son sınıfta bile yoğun bir ders programı var mesleki dersler dolayısıyla .Biliyoruz ki azımsanamıyacak sayıdaki gençlerimizi de aileleri zorla meslek ya da imam hatip liselerine yazdırıyorlar.Türkiyede çocuğun kendisi değil annesi babası hangi liseye gideceğine karar veriyor büyük çoğunlukla malesef.İnsanları ideolojik gözden bakarak mağdur etmeye gerek yok.Danıştayın kararı bana göre yanlış.

  Yökün, yürütmeyi durdurma kararından sonra yaptığı düzenleme de iptal edilir.0.02 puan değiştirmek mahkemeyle alay etmektir o da ayrı bir konu.

  Orta öğretim başarı puanı tamamen kalksın.İyi olan kazansın diyorum.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Emekli Maaşına Arka Arkaya Bloke konulabilir mi? Eve Haciz.
  Herkese iyi günler dileriz. Avukat tutamıyoruz. Çok sıkışık bir durumdayız. Kısaca bikaç sorumuzun cevabına ihtiyacımız var. Öğrenemiyoruz....
  Yazan: ivediali Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 25-09-2017, 23:18:20
 2. İşçi 2 hafta arka arkaya gece vardiyasında çalıştırılabilir mi?
  Arkadaşlar Merhaba 4857 sayılı kanunun 69 uncu maddesinde aşağıdaki gibi bir ibare var. "Gece ve gündüz işletilen ve nöbetleşe işçi postaları...
  Yazan: xfms Forum: Toplu İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 18-03-2017, 15:10:10
 3. Gayrimenkulün arka arkaya satışı mümkün mü?
  Merhaba; Fazla uzatmadan direk konuya giriyorum. Bir evin satıldıktan sonra yeni sahibinin evi satması için beklemesi gereken bir yasal süre...
  Yazan: burhan şimşek Forum: Gayrimenkul Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 21-11-2009, 13:08:49
 4. Liberal demokratlar çarşafa dolandı
  ... Ben yazmadan siz yazın da bilelim...:o
  Yazan: Harun Gür Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 4
  Son İleti: 23-02-2009, 10:36:03
 5. Puan saydırma
  Kurumun kendi yönetmeliği ve de işaret ettiği diğer iki yönetmelikte hiç bir surette puan saydırma gibi bir düzenleme yapılmamışken sınavın usul ve...
  Yazan: gibci Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 11-04-2008, 21:28:40

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.