Mensubu olduğu kamu kurumunun bir web sayfası var. Serbest Kürsü var bu sitede, amaç mensupların seslerini duyurabilmeleri. Daha doğrusu ben öyle sanıyordum. Bir sıkıntımı yazdım başım belaya girdi, daha da sıkıntılı duruma düştüm, hemen sildim.

Serbest Kürsüde en çok kurumun bahçesinde bakılan iki sahipsiz köpekle ve bahçede gölge yapıyor diye kesilmek istenen kavak ağaçları yazılmış ve yorumlar almış. Kimse idari veya personel konularında birşey yazmaya cesaret edemiyor, eden de benim gibi ağzının payını alıp tez elden siliyor. Allahım bu kavak ağaçları ne kadar yorum almış veya o iki köpek bir görseniz inanamazsınız. Köpekciklere güzel isimler verilmiş. İnsanlar döktürmüş de döktürmüşler. Adeta karakter tahlili. Güzel okkalı yorumlar yapılmış, cesurca. Öbür konularda çıt yok. Serbest kürsüde çok çıt çıkaran biri varmış vakti zamanında ama adamcağız emekli olmuş. İbretlik yani.

Bir de kayıp eşya bölümü var serbest kürsüde. "Onurumu kaybettim hükümsüzdür", "cesaretimi kaybettim hükümsüzdür", "meslek etiğimi kaybettim hükümsüzdür" yazasım geliyor ama tırsıyorum....

Bence serbest kürsü tamamen bir komedi. Traji-komik üstelik.