+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 17 ileti bulundu.

Konu: Yiğitlerimize Kıymayın Efendiler

Yiğitlerimize Kıymayın Efendiler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Brüksel
    İletiler
    959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Yiğitlerimize Kıymayın Efendiler

Yiğitlere Kıymayın Efendiler…

Bölücüler geçmişte olduğu gibi bu seneyi de bizlere zehir ettiler.

Bu sene bu güne kadar ; Önce Şırnakta askerlerimize saldırdılar, iki Mehmetcik şehit iki Mehmetçiğimiz de gazi oldu. ‘‘Demokrasi istiyoruz dediler.’’

Yine Şırnakta Askerlerimize saldırıp iki askerimizi yaraladılar.’’Bizim demokrasi anlayışımız bu dediler.’’

Tunceli’de bir askerimizi yaraladılar. ‘’İyi açılamadınız biraz daha açılın dediler.’’

Diyarbakır da Dokuz askerimizi şehit ettiler. ‘’Siz açılıma devam edin, biz vuralım dediler.’’

Hakkari de bir askerimizi şehit ettiler. ‘’Açılıma devam dediler.’’

Bitlis’te bir askerimizi şehit ettiler, bir askerimizi de yaraladılar. ‘’Hala neden iyice açılmıyorsunuz? dediler.’’

Şırnak’ta iki korucumuzu,üç vatandaşımızı öldürdüler,iki vatandaşımızı da yaraladılar.’’ Açılım bizim istediğimiz gibi olmalı dediler.’’

Hakkari’de Bir askerimizi şehit ettiler ,iki askerimizi yaraladılar.’’ Açılın ve bizleri güllerle karşılayın dediler.’’

Mardin de bir askerimizi şehit ettiler. ‘’Bu da açılımın dikeni dediler.’’

Siirt’de iki askerimizi ve bir korucuyu şehit ettiler.’’ Açılıma az kaldı dediler.’’

Siirt’de bir vatandaşımızı öldürdüler, ‘’ Açılımın çilesi dediler.’’

Tunceli de bir askerimizi şehit ettiler,bir askerimizi yaraladılar.’’ Açılımı hazmettiriyoruz dediler.’’

Hakkari de yadi askerimizi şehit ettiler yedi askerimizi yaraladılar.’’ Açılımı kabulleniyoruz dediler.’’

Van,Diyarbakır, Adıyaman,Hatay,illerin de askerlerimize kan kusturdular ve bizler onlarca şehidimize, gazilerimize yanarken Tokat’ ta yedi yiğidimizi şehit ettiler.’’ Siz açılın biz saldıralım dediler.’’

Bunca gözyaşı ve akan Mehmetciğimizin tertemiz al kanı bu zalim Vampirleri doyurmaya yetmedi mi?
    Askerlerimize, Yiğitlerimize kıymayın kıydırmayın Efendiler!.....

Erhan Yurdayüksel

not: Bunca yıl ekonomi üzerine rakamlara dayalı yazılar yazarım bu gün vatanı uğruna şehit düşen yiğitlerimizin hepsini kabarık rakamlarla yazmaya elim varmadı.….Allah Şehitlerimizin Ailelerine sabırlar versin..Milletimizin başı sağ olsun. Allah Şehitlerimize Rahmet Eğlesin. Huzur içinde,Nur içinde yatsınlar…

Hukuki NET Güncel Haber

Yiğitlerimize Kıymayın Efendiler konulu yargıtay kararı ara
    Yiğitlerimize Kıymayın Efendiler konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Yiğitlerimize Kıymayın Efendiler

Allah rahmet eylesin. Amin.

Kim ki çözümsüzlük yaratıyorsa; kim ki bunca gencin ölümüne acımasızca neden oluyorsa; kim ki pimi çekilmiş bombaları askerin eline tuşturuyorsa ; kim ki o körpe canlara hainlik yapıyorsa; kim ki bu ülkenin anasını ağlatıyorsa ;

Tez zamanda onların da canı cayır cayır yansın İNŞALLAH...

Kana susamış HAİNLER...

Bu dünyada - er ya da geç - belalarını bulacaklardır, öbür taraf için de Rabbime havale ediyorum.

Hepsi birer birer cehennemin dibini boylayacaklardır.
    Konu çoban tarafından (12-12-2009 Saat 22:59:55 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

HAİN PKK nın yaptığı eylemlerin içine kafası gitmiş kişilerin yapmış olduğu olayları her kurum ve kuruluştan çıkabilen kişilerin böylesine bebek katillerinin bilinçli bir şekilde pusu kuran Askerlerimizi Şehit eden büyük şehirlerde sivil onlarca insanımızı katleden pkk lı itlerin içine pimi çekilmiş elbombasının karıştırılmasına ne denir acaba

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Atatürk heykelleri bu ülkede bugüne kadar belki yüzlerce kez parçalandı...

Saldıranların ortak özellikleri “aşırı dinci” olmalarıydı...

Hilafeti ve saltanatı kaldırdığı için...

Medreselerin yerine üniversite...

Kadılığın yerine çağdaş mahkemeleri kurduğu için...

Latin harflerini benimseyip, kılık kıyafet devrimi yaptığı için...

Ve en önemlisi de...

Tarikatları, tekkeleri, zaviyeleri kapattığı için...

Atatürk’e düşmandılar...

Bugün yine Atatürk heykelleri parçalanıyor...

Ama parçalayanlar bu kez farklı!

Onlar, hilafeti ve saltanatı kaldırdığı için kızmıyorlar Atatürk’e...

Medreselerin yerine üniversite, kadılığın yerine mahkemeleri kurduğu için de değil tepkileri...

Hele hele; tarikatları, tekkeleri, zaviyeleri kapattığı için, hiç değil...

Çünkü bu kez saldırganlar, partileri dün Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DTP’liler.

Onların derdi aslında 71 yıl önce aramızdan ayrılan Cumhuriyetin Kurucusu ile değil; bizimle...

Ülkeyi bölmelerine, parçalamalarına itiraz ettiğimiz için kâh bize kızıp otobüs kundaklıyorlar ve masum insanları cayır cayır yakıyorlar, kâh dağda pusu atıp Mehmetçikleri şehit ediyorlar...

Ama yakın zamana kadar hiç Atatürk’ün heykellerini kıracak kadar alçalmamışlardı!

Dün DTP’nin Hakkari’de düzenlediği sözde “Barış ve Demokrasi Yürüyüşü”ne katılanlar, polisin müdahalesiyle kaçmak zorunda kalınca; yollarının üzerine çıkan ve “Türkiye Cumhuriyeti”ni simgeleyen her şeyi yakıp yıktılar...

Askeri lojmanları...

Öğretmenevini...

Dershaneleri...

Kamu binalarını...

Parti teşkilatlarını taş yağmuruna tuttular...

Yetmedi; Atatürk heykeline saldırdılar!

Böylece... İyice zavallılaştılar...

Kendilerine 86 yıl önce insanca bir hayat sağlayan bu ülkenin kurucusuna ihanet ettiler...

Mollalarla, yobazlarla, gericilerle aynı kalıba girmekte sakınca görmediler!

Dünkü gösterinin ismi, “Barış ve Demokrasi Yürüyüşü”ydü...

Bir kez daha anladım ki; bu ülkede kim ağzına hangi kavramı sakız ediyorsa, onu pisletmek için elinden geleni ardına koymuyor.

“Laikiz” diyorlar, laikliğin içini boşaltıp, yozlaştırıp, şeriatı diriltmeye çalışıyorlar...

“Demokratız” diyorlar, faşistlere taş çıkartıyorlar...

“Özgürlükçüyüz” diyorlar; ülkeyi tarihte görülmemiş bir baskı ortamıyla tanıştırıyorlar...

DTP’liler ve PKK’lılar da yıllardır “Barış”ı dillerinden düşürmeyip, ülkeşi savaş alanına çeviriyorlar...

Tamam; bizimle, bizim geleceğimizle oynamanıza alıştık da...

Atatürk’ün heykellerini parçalarken, hiç mi yüreğiniz sızlamadı?

Bu kadar mı arsızlaştınız?

Ve hâlâ “Partimiz neden kapatıldı” diye şaşırıyor musunuz?

MUSTAFA MUTLU Vatan G.Z.T 12-12-2009

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    HAİN PKK nın yaptığı eylemlerin içine kafası gitmiş kişilerin yapmış olduğu olayları her kurum ve kuruluştan çıkabilen kişilerin böylesine bebek katillerinin bilinçli bir şekilde pusu kuran Askerlerimizi Şehit eden büyük şehirlerde sivil onlarca insanımızı katleden pkk lı itlerin içine pimi çekilmiş elbombasının karıştırılmasına ne denir acaba
    Ne denir?...

Ve asıl şu son iletinizin bu konu ile alakası nedir?

Nerede
    TÜRKİYE
    İletiler
    474
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Yiğitlerimiz askerlerimiz gencecik fidanlarımız yan gelip yatıyorlardı değil mi?
    Siz sırça köşklerinizde onlarda mezarlıklarda..

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın çoban: Allah rahmet eylesin. Amin. Diyerek Dua ettiğiniz pkk lıların yaptıklarını okuyup Beddualarımızın boşa gitmediğini göstermek içindi sizce sakıncası varsa kusura bakmayın.
    Konu monica tarafından (14-12-2009 Saat 23:18:04 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Sezen ,

Vermiş olduğunuz tepki üzerine sorduğum her iki soruya da yanıt vermekten kaçındığınızın farkındayım!

O "pimi çekilmiş bomba" ile ölen şehit midir, değil midir? Yoksa şehitlik mertebesi kimin eliyle yapıldığına göre mi veriliyor tarafınızdan!

Şehit , Bayrak, Atatürk gibi değerler üzerinden siyaset yapmak bu olsa gerek!

"Timsah gözyaşları" derlerdi de inanmazdım, bu kadar olur ancak!

Yazık...

9 yıl sonra elini kolunu sallayıp gezecek olanın diğerlerinden bir farkı yok benim için, siz de kusura bakmayın!!!
    https://www.hukuki.net/showthread.php?t=64050

Böyle düşünüyor olmamın bir sakıncası mı var?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın çoban kaçındığım falan yok yazılanları herkez nasıl anlamak istiyorsa öyle anlamıştır polamiğe girip sayfaları işgal etmek istemediğimdendir.
    Ulus Devletin Çökertilmeğe çalışıldığı bir ortamda olayları kavrayamamak biraz zor birşey olsa gerek.

Uzatmak niyetinde değilim sitemizde bunca yazılan bilgilere rağmen mangalda kül bırakmayan iletilerinize devam edebilirsiniz.

Evet Benim sevdam "Vatan uğruna tertemiz alnından vurularak toprağa düşmüş Şehitlerimiz ve bugün rüzgarı tersten esen Ay Yıldızlı bayrağımın duygularıdır.
    Evet Benim sevdam "Ne mutlu Türküm diyene", Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez.
    Benim sevdam Türkiye,Türk milletine feda olsun.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkez değil, herkes olmalıydı, dilimizi de katletmeyelim lütfen!
    Sayın çoban kaçındığım falan yok yazılanları herkez nasıl anlamak istiyorsa öyle anlamıştır polamiğe girip sayfaları işgal etmek istemediğimdendir.
    Ha, ben yanlış anlamışım demek ki !!!
    Şu pimi çekilmiş eli bombalıyı - sizin deyiminizle - itlerle aynı kefeye koymamam gerektiğini vurguladığınızı? oysaki siz, anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız...

Ben hiç bir zaman hiç kimseye it diye hitap ederek onların da bana "it oğlu it" deme şansını hiç vermedim, vermemde , bilginize...

Ulus Devletin Çökertilmeğe çalışıldığı bir ortamda olayları kavrayamamak biraz zor birşey olsa gerek.
    Çökertme, benim bildiğim kadarıyla bir oyun adıdır, oyunların nasıl oynandığını iyi biliyor olmalısınız, siz de haklısınız ben oyun - moyun bilmem ne görüyorsam odur.
    Uzatmak niyetinde değilim sitemizde bunca yazılan bilgilere rağmen mangalda kül bırakmayan iletilerinize devam edebilirsiniz.
    Bence de uzatmayın, vaktimi alıyorsunuz çünkü. Ayrıca yazılarımı anlamak istediğiniz gibi “mangalda kül bırakmayan iletilerinize” diye anlıyorsanız , yapabileceğim bir şey , kusura bakmayın elbetteki devam edeceğim , tıpkı sizin de devam ettiğiniz gibi...
    Evet Benim sevdam "Vatan uğruna tertemiz alnından vurularak toprağa düşmüş Şehitlerimiz ve bugün rüzgarı tersten esen Ay Yıldızlı bayrağımın duygularıdır. Evet Benim sevdam "Ne mutlu Türküm diyene", Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez. Benim sevdam Türkiye,Türk milletine feda olsun.
    Suni rüzgarlar oluşturma çabasında olmayalım o halde? Değil ki asker hiç kimsenin ne tertemiz ne de pis pis alnından vurulmasını istemiyorum! Hele ki boş ve anlamsızca bir vurulma ise hiç mi hiç istemediğim gibi bir türlü "Ne mutlu “ da olamıyorum, olamam da!..

Düşünüyorum da, şehitler bizim gönlümüzde / nazarımızda ölmez belki ama oysaki onlar öldüler ve ölüler kandırmayalım kendimizi!

Vatanın bölündüğü falan da yok ama bu gidişle böldüreceksiniz anlaşılan!!!

Sizin sevdanız saydıklarınız ise , benim sevdam sizin sevdanızı döver!

İlk yorumunuzdan sevdanız anlaşıldı , anlatmanıza gerek yoktu!!!

Bir hatanız daha var, bilerek ya da bilmeyerek ama bu forum yeri değil !

Saygıylarımla,

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

avukat dincel aslan

Forum