+ Konuyu Yanıtla
3 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 59 ileti bulundu.

Konu: Kredi borçları 100.000 'i geçti

Kredi borçları 100.000 'i geçti Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi borçları 100.000 'i geçti

Alıntı exper06 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    çünkü Rüzgar yoksa dalga da yoktur.
    Rüzgar varsa, dalga da varsa denize girmeyen kuru kalır, giren???

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi borçları 100.000 'i geçti konulu yargıtay kararı ara
    Kredi borçları 100.000 'i geçti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Moskova
    İletiler
    1.568
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kredi borcu 100.000 TL yi geçenlerin borcunu tamamen silmek gerek bence...

İletiler
    265
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı selcukgulten rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kredi borcu 100.000 TL yi geçenlerin borcunu tamamen silmek gerek bence...
    Dahiyane bir fikir. Hatta 10 yıldan fazla hüküm giymiş tüm mahkumlarıda affedelim bu muhteşem fikrin devamı olarak. Hatta neden yapmışken, karşılıksız çekleri 10.000 liranın üzerinde olan ticaret erbabını, ödeyemediği senedi 20.000i geçmiş borçlularıda affetmeyelim ki?

Böylece insanlarımız kendilerini bilinçlendirmek yerine, 'nasıl olsa bir şekilde affolacak' düşüncesi ile doya doya özgürce suç işleyebilirler, yada kredi kullanıp ödemeyebilirler. Gelecek nesillere de mükemmel bir toplum yapısı bırakmış oluruz.

Her 5 yılda bir borçları 100.000 i geçenleri affederiz, böylece borçsuzlarıda teşvik etmiş oluruz, bu şekilde bir kaç 5 yıl sonrasında, kredi kartı borçlusu 'mağdurlar' zaten çoğunluk haline gelir, her sıkışık durumda bir referandum patlatılır, bir süre sonra ülkemiz herkesin refah içinde yaşadığı bir yer haline gelir.

Damat adayı kız evine gidince kayınbaba adayı sorar, 'oğlumuzun kaç tane batık kartı var bakalım?' Damat ailesi utana sıkıla 'yok efendim pek bir borcu, işte biliyorsunuz ayağımızı yorganımıza göre uzattık, biz böyle terbiye aldık' falan demeye çalışırken kayınbaba hepsini kovar evden.. 'Neee? Bir kredi kartı bile batıramamış adama kız mız yok benden! Üstelik bu ülkede 5 yılda bir af patlatılacak, benim kızımı alacak adam bir banka bile sövüşleyemeyecek! Dağılın hadi dağılın!'

Öyle ya, ödemeyeceği kredi kartını almayacak kadar salak(!) adama ne diye versin kızını?

Aslında ben yanlış düşünmüşüm gerçekten düşünüyorum da, kredi kartı mağdurları haklılar. Mesela şimdi kredi kartları bloke ama, Allah korusun, yarın bir başka yakınları hastalandığı zaman, en doğal hakları olarak bir karanlık köşede geçen birisini darp edip alsınlar gereken parayı kardeşim. Bu durumda hakimlerimiz elbette baba ameliyatı parası için darp eden suçlu ile, evine plazma almak için darp eden suçluyu ayıracaktır. Zaten yukarıdaki dahiyane fikir doğrultusunda bu darpçılarımızı da affederiz olur biter.

Ha hesap kitap yaparak yaşamaya çabalayanlarımız mı? Canım onları şimdilik düşünmeye gerek yok, başka bir toplumsal davada onlara da bir çözüm getiririz elbet.

Not. Bu yazı; içeriğinden 'kredi kartı mağduru = darpçı' formülünü çıkarmayacak kadar zeki insanların okuması umuduyla yazılmıştır.

İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bankalar ne kadar da masum(!) ve çaresiz(!) aynı zamanda herşeyden muaf(!)
    bankaların bir türlü idrak edemediği acımasız gercekler...bu durumda bu kurumlara, "acıma, acınacak hale gelirsin" demek yerinde bir söz olsa gerek.

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sanırım komedyensin. Başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim.

Bu başlıkta bankalara borcunu ödeyemeyenlerin sayısının 103.000'i geçtiği konusu işleniyor. Bu durumun meydana gelmesinde sadece bir kesimin ihlali ve kabahati yok. 103.000 kişinin tamamını geri ödememe niyetiyle borçlanan kişiler olarak lanse ediyorsun.

Süzgecin gözeneklerini sıklaştırmayan banka suçlu.
    Kredi Kartını geri ödeyemeyeceğini bilerek kullananlar suçlu.
    Krizi bahane edip daha ucuza işçi alırım nasıl olsa mantığıyla yıllardır çalıştırdığı insanları işten çıkaran suçlu.
    Sinekten yağ çıkarmaya, halkını vergilerle soymaya dayalı bir politika ile memleketi idare edenler suçlu.

Borçlarını ödeyeneyen insanlara duyduğun bu öfkenin nedenini bilmiyorum ama amacın bu sorunu yaşayan insanları rencide etmekse lütfen buraya yazma.

Ben 300 milyardan fazla para kaybettim, işimi kaybettim ve şu anda bankalara borcumu ödeyemiyorum. Evimden eşyalarım alınacak çocuklarıma karşı rezil olacağım diye geceleri uyku uyumuyorum. Senin gibi toplumun gerçeklerinden uzak sanal idealistleri okuyup daha fazla sinirlerim yıpransın istemiyorum.

Banka yağcılığı yaparak iş kapmaya çalışıyor olabilirsin. Bunu anlayışla karşılarım ama üslubunu burada bu sorunu yaşayan insanları rencide etmeyecek şekilde düzeltmeni rica ediyorum.

Alıntı İsmail Ufuk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Dahiyane bir fikir. Hatta 10 yıldan fazla hüküm giymiş tüm mahkumlarıda affedelim bu muhteşem fikrin devamı olarak. Hatta neden yapmışken, karşılıksız çekleri 10.000 liranın üzerinde olan ticaret erbabını, ödeyemediği senedi 20.000i geçmiş borçlularıda affetmeyelim ki?

Böylece insanlarımız kendilerini bilinçlendirmek yerine, 'nasıl olsa bir şekilde affolacak' düşüncesi ile doya doya özgürce suç işleyebilirler, yada kredi kullanıp ödemeyebilirler. Gelecek nesillere de mükemmel bir toplum yapısı bırakmış oluruz.

Her 5 yılda bir borçları 100.000 i geçenleri affederiz, böylece borçsuzlarıda teşvik etmiş oluruz, bu şekilde bir kaç 5 yıl sonrasında, kredi kartı borçlusu 'mağdurlar' zaten çoğunluk haline gelir, her sıkışık durumda bir referandum patlatılır, bir süre sonra ülkemiz herkesin refah içinde yaşadığı bir yer haline gelir.

Damat adayı kız evine gidince kayınbaba adayı sorar, 'oğlumuzun kaç tane batık kartı var bakalım?' Damat ailesi utana sıkıla 'yok efendim pek bir borcu, işte biliyorsunuz ayağımızı yorganımıza göre uzattık, biz böyle terbiye aldık' falan demeye çalışırken kayınbaba hepsini kovar evden.. 'Neee? Bir kredi kartı bile batıramamış adama kız mız yok benden! Üstelik bu ülkede 5 yılda bir af patlatılacak, benim kızımı alacak adam bir banka bile sövüşleyemeyecek! Dağılın hadi dağılın!'

Öyle ya, ödemeyeceği kredi kartını almayacak kadar salak(!) adama ne diye versin kızını?

Aslında ben yanlış düşünmüşüm gerçekten düşünüyorum da, kredi kartı mağdurları haklılar. Mesela şimdi kredi kartları bloke ama, Allah korusun, yarın bir başka yakınları hastalandığı zaman, en doğal hakları olarak bir karanlık köşede geçen birisini darp edip alsınlar gereken parayı kardeşim. Bu durumda hakimlerimiz elbette baba ameliyatı parası için darp eden suçlu ile, evine plazma almak için darp eden suçluyu ayıracaktır. Zaten yukarıdaki dahiyane fikir doğrultusunda bu darpçılarımızı da affederiz olur biter.

Ha hesap kitap yaparak yaşamaya çabalayanlarımız mı? Canım onları şimdilik düşünmeye gerek yok, başka bir toplumsal davada onlara da bir çözüm getiririz elbet.

Not. Bu yazı; içeriğinden 'kredi kartı mağduru = darpçı' formülünü çıkarmayacak kadar zeki insanların okuması umuduyla yazılmıştır.

İletiler
    91
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

En işlek bulvar ve cadde üzerelerinde işporta usulu gelin sizede verelim kredi kartı diyenleri unutmayalım.
    Bu gün bri dostum 18 tane kredi kartım vardı diyor.Ama hiçbirisine başvuru yapmadan ve hiç bir şey imzalamdan bana gönderdiler.Çünkü o gün iyi bir maaşla bir içecek firmasında çalışıyordum.Şimdi İŞSİZİM..............

İletiler
    265
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Akbuluti,

1) Komedyen değilim, nüktedan ama gerçekleri gösteren uslübumu beğenmiyorsanız yazdıklarımı okumayınız efendim. Burada kişisel hakaret ve illegal bir içerik olmadıkça herkes özgürce fikirlerini paylaşmaktadır. Ben yazılarımı siz okuyun diye yazmıyorum, ha okumak lutfunda bulunursanız ne ala, beğenmek veya katılmak zorunda da değilsiniz. Beğenmediğinizi yazabilirsiniz ki bende buna saygı duymak zorundayım. Ama uslubumu size beğendirmek zorunda hiç değilim. Bir kere bu konuyu bu şekilde bağlayalım ve bir daha da açmayalım.

2) Amacım kimseyi rencide etmek değildir, rencide olması gereken kişiler ise, benim ısrarla altıını çizerek belirttiğim üzere, o 100 kusur bin kişinin içinde en az yarısını biliyorum ki, bu kartları gelirleri doğrultusunda elde etmeye hakları olmadığı bir hayat standardını yakalamak için kullandılar. Ha insan gibi yaşama hakkı yok mudur? Elbette vardır efendim, giderler müdürlerine, 'ben daha yüksek maaş istiyorum' olmuyor mu? Gönderirler CV'leri daha iyi maaş veren firmalara çalışırlar. Ha olmuyorlar mı? O zaman ayaklar yorganlara göre uzatılır.
    Siz bu benim bahsettiğim 100 binin içindeki yer alan suni olarak bir üst gelir grubu toplum sınıfına kendisini zıplatmış kişilerden değilseniz, zaten rencide olmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değil. Ha bu gurubun içindeyseniz, rencide olunuz efendim.

3) Yine benim ısrarla altını çizdiğim ve sizinde anlamamaya çalıştığınız üzere, önemli olan yasal düzenlemelerin yapılmasıdır. Madem ki insanlar şu yada bu şekilde bankanın oyununa kapılıveriyorlar ve hayat koşulları ile kredikartızede olmaya da elverişli bir yaşam içindeler, o halde bu düzenlemelerin cezai yaptırımları olmadıkça sizden sonraki jenerasyonlarda aynı tehlikenin kucağında olacaklardır. Doğru muyum yanlış mıyım?

4) Bendeniz bir bankanın genel müdürü de olsam, bir bankaya iş müracatında da olsam, yada hattı zatında (Ki öyle) hiç bir alakam olmasa sadece düşüncelerimi de yazıyor olsam, sizin bana 'Bankaya mı hoş görünmeye çalışıyorsunuz' gibi kişisel bir dayatma fikri öne sürmeye hakkınız yoktur. Bu aynı benim 'Akbuluti bey bu paraları kesin karıya kıza yedirdi, poker masalarında yedi şimdi ağlıyor numaradan' demek kadar ön yargılı ve kişisel bir bilgiye dayanmayan saygısız bir ileri sürüm olur. O yüzden fikirlerimizi düşüncelerimizi yazarken, fikir ve bilgi paylaşalım, kişileri hedef alıcı ifadelerde bulunmayalım diye düşünüyorum. Medeni insanlara da bu şekilde forum paylaşımı yakışır değil mi efendim?

Saygılar. (Allah kurtarsın ayrıca, içinde bulunduğunuz sıkıntıdan hiç mutlu değilim)

İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Burada konuşulan konu bankalar, banka müşterileri ve kredi kartı (ve diğer krediler) uygulamalarıdır. Konuyu bu yönde derinleştirmek yerine birbirimizin görüşlerine yanıt vermeye çalışırsak işin içinden çıkılmaz bir hal alır.

Şu ana kadar forumdan aldığım izlenimler sonucunda "insanımızın bankalara borçlu kalmasındaki" temel etmenler şunlardır;
    (Ama öncelikle konunun ekonomi ile ilgili olduğunu, bozulan ekonomi ile kredi borçlarının artmasının normal olduğunu kabul etmek gerekir. )

1- Vatandaş, Kredi kartlarını ve kredileri bilinçsizce alıyor ve kullanıyor,
    2- Kredi ihtilaflarında hem bankaların hem de insanımızın kusurları var,
    3- Kredi borçluları sadece düşük gelir kesiminden değil, aynı zamanda yüksek gelir gurubu da sorun yaşıyor
    4- Bankalar kurumsal yapıları gereğince insanların özel durumlarıyla, haklı mazeretleriyle ilgilenmiyor,
    5- Borcunu ödemekte olanlara uygulanan cari faiz çok fahiş
    6- Ödememe halinde uygulanan faizler çok fahiş
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

Nerede
    Moskova
    İletiler
    1.568
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kredi borcu 100.000 TL yi geçenleri affedelim derken o duruma gelene kadar çektiği stres o kişiye yeter demek istemiştim. Ayrıca bu ülkede kimler affedilmedi ki... Mahmur kampından gelenlere bile ceza verilmiyor...

Nerede
    izmir
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kredi Kartı ve İhtiyaç Kredisi borcu olanlara pek üzülmüyorum(SAĞLIK HARİÇ).Bir kaç tanıdıgım var sırf kredı kartı borcunu ödeyebilmek ıcın emekliliğini istedıler (emekli ikramıyesı).Bankadan borç para alıp geri ödeyemeyınce bankamı suçlu?yok faiz fazla ,yok ben ıstemeden kredı kartı verdıler falan filan.Kredı kartını son limitine kadar güle oynaya kullan sonrada ödemeye gelince bankanın suçu!,harcama kardeşim harcama...

Örnek (gercek);

10 sene önce işe aynı anda zamanda başladıgım arkadasımın sene 2010 'a giriyoruz 60.000tl ihtiyaç ve kredı kartı borcu var.ikimizinde işe girdiği zaman hiçbirşeyi yoktu.
    Benım 1 dairem 1 arabam var... Benımde 60.000tl borcum vardı(geri ödemesi 100.000tl) bundan 5 sene öncesıne kadar..ama benım kredım konut kredısıydı.ve 2 ay önce bitti. Yaşım 35...şimdi biraz daha para biriktirip,arabamı satıp , konut kredısı faiz oranları düşmüşken 5 senelik bir kredı daha cekıp aldıgım yeni evi kiraya verıp allah nasip ederse bir dairede daha almayı düşünüyorum...

Nasihat ;

Senın olmayan parayı yeme,Kredı kartlarını İPTAL et,elindekıyle yetınmeye bak,tasarruf konusunda kendını eğit,Başkalarının ne yaptıgı ile ilgilenme(yok bunun bu kadar borcu var,yok şunun bu kadar borcu var),Plansız yaşama,günlük yaşama geleceği düşün.Hayat güzel bende biliyorum ama herşeyin bir bedeli var..

+ Konuyu Yanıtla
3 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: