Merhaba arkadaşlar , Başlıkta görüldüğü gibi şahsıma yapılan bir mağduriyet hakkında bilgi vereceğim size. Ve görüşlerinizi rıca edeceğim.

04-10-09 Tarihinde pegasus havayolları ile uçmak için 2 adet bilet aldım. 2 adet bilet gidiş-dönüş değil. Aktarmalı uçuştur.

2 Ayrı bilet almamın sebebi ise çeşitli fırsatlardan kazandığım bir biletimin olması. Yani direk olarak aktarmalı bilet alamıyorum yalnız 2 ayrı bilet ile aktarma yapabiliyorum birinin ödemesini yapmam koşulu ile.(Ücretsiz uçak bileti tek yön ve aktarmasız uçuşlar için geçerli olduğu için)

Yukarıda ki bilgiyi firmanın(Pegasus Havayolları) call center çalışanından aldım. Bu şekilde 2 ayrı bilet alabileceğimi ve biletleri birleştirebileceğini söyledi kendileri bana. Ben bunu kabul ettim ve kendileri telefondayken(call center çalışanı) birini telefondan diğerini internet üzerinden kredi kartımla alarak kendisine birleştirme işlemini yaptırdım. Bu işlemler esnasında sürekli telefonda görüşme halindeydik.

İşlemleri tamamladığımızda yapmam gereken farklı bir işlem olacak mı? soruma karşın call center çalışanının bana verdiği cevap şudur "Hayır, size uçuş esnasında ve iniş yaptığınızda gerekli bilgiyi verecekler" dedi.

Biletilerimi neredeyse bir ay önceden almıştım. Uçuş tarihim olan 1 kasımda Ercan-sabiha gökçen hattında uçağa binmek için havaalanına gittim. Uçağın bir saat rötar yaptığını gözlemledim.

Uçağa binerken kapıda "hoş geldiniz" diye komutlanmış hostese benim istanbul-sabiha gökçenden aktarmam var. Söylemeyi ihmal etmedim. Yanıtı "Tamam efendim,size bilgi verecekler." (Bu aşamada boarding kartımı kontrol etti.)

19.35-de kalkması planlanan uçak rötardan dolayı 20.35 civarlarında kalkışını gerçekleştirmiştir.

Sabiha Gökçen havaalanına ilk inişim olacaktı. Daha önce hiç İstanbul-da bulunan bu havaalanına uçak ile iniş yapmamıştım.

22.05-de Sabiha Gökçen havaalanına inmiştik. Bagajım olmadığı için el bagajlarımı alarak pasaport kontrolden geçtikten sonra hemen bir pegasus havayolu yetkilisi buldum. Kişiyi yaklaşık 3 dk telefon görüşmesinin bitmesi için bekledim hatta telefon görüşmesini kesmeye çalıştım beni "1dk" "1dk" işaretleriyle durdurdu.

Telefon görüşmesi bittikten sonra uçağım olduğunu aktarmam olması gerektiğini belirttim. Uçak sizi bekliyor - check in işlemine koşarak gidin-ifadesini kullandı bana. Check-in aşamasına gittiğimde uçağın kalktığını belirttiler.

04-10-09 Tarihinde call center çalışanı ile görüşerek herşeyi özellikle üstüne basa basa belirtmeme rağmen ilgili havayolu bana bu şekilde bir mağduriyet yaşattı şahsıma.

İlgili havayolu çalışanlarının bana o an ki jest teklifide şudur ; Bu biletiniz normalde iptal olmuştur, 54 TL fark ile sabah 08.20-de ki Sabiha Gökçen - Trabzon aktarmasına size bilet verebiliriz.

Ben bu aşamada bilet almadım. Farklı bir havayolu firmasından bilet alarak sabah 06.40 sun express uçağı ile trabzona geçiş yaptım.

Arada ki bekleme süresini sizler görüyorsunuz. 54 TL Farkı ödemememin sebebi bu işlemi yaparsam anlaşma sağlamış olacağımı düşündüm.

ERCAN-Sabiha Gökçen (Ücretsiz bilet hakkımı kullandım)
Sabiha gökçen - Trabzon (Ücretli aldığım bilet , Uçuş yapmadım)

Bu ender rastlanan maksimum mağduriyetimin firmanın yanında kâr kalmasını istemiyorum. Sizce neler yapmalıyım? İlgili/alakalı tüm arkadaşlara teşekkür ederim.