+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 30 ileti bulundu.
    livingdead Misafir

Tanımlı 8 yıldır psikiyatrik tedavi altındayım, askerlik konusunda ne yapmalıyım?

Merhabalar.Kısaca durumumun özeti şu:

Ben 2001'den beri psikolojik tedavi gören,ara vermeksizin yıllardır antidepresan ve uyku verici ilaçlar kullanan,her yıl "sürekli ilaç kullanım raporu" almak zorunda olan bir İngilizce öğretmeniyim. Rahatsızlıklarım: İleri derecede Depresyon + Obsesif-Kompülsif bozukluk + Sosyal Fobi ve Uyuyamama(İnsomnia). İlk teşhisim GATA'da kondu ve yıllarca GATA doktorlarının kontrolünde oldum. Bu rahatsızlıklarım yüzünden üniversiteyi zor bitirdim ve de şu an mesleğimi yapamıyorum,bir işte çalışamıyorum, günlük aktivitelerimi bile çok zor yerine getirebiliyorum.Geçen yıl askerlik yoklamasına girdim ilk defa,o zaman tüm bu şikayetlerimi anlatamamıştım ama yine de "Depresif bozukluk" yazarak 1Yıl erteleme raporu verdiler.Bu yıl 31 Ekim itibariyle raporun süresi doldu ve şubeden yine askeri hastaneye Psikiyatri bölümüne sevk ettiler.Yarın gideceğim hastaneye.

Bakın,yanlış anlamayın,kesinlikle askerlikten yırtmanın bir yolunu arıyor değilim.Türk kanı taşıyan biri olarak vatanımı çok seviyorum,askerliğimi en zorlu koşullarda bile olsa en iyi şekilde yapmayı istiyorum.Ama askerliğe halim böyleyken elverişli olmadığımı,bu şekilde yapamayacağımı da biliyorum malesef...Ve bu rahatsızlıklarımın iyileşeceğinden de ümidimi çoktan kestim...

Sormak istediğim şu,ben her yıl bu şekilde bu erteleme işlemleriyle uğraşmak durumunda mıyım?Yani bana "Senin hastalıkların kronikleşmiş artık" diye bir muafiyet vermeleri sözkonusu olabilir mi?Ne yapayım sizce???

Hukuki NET Güncel Haber

8 yıldır psikiyatrik tedavi altındayım, askerlik konusunda ne yapmalıyım? konulu yargıtay kararı ara
    8 yıldır psikiyatrik tedavi altındayım, askerlik konusunda ne yapmalıyım? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 8 yıldır psikiyatrik tedavi altındayım,askerlik konusunda ne yapmalıyım?

Merhaba,

Şaşırtıcı ama muzdarip oldugunuz psikolojik rahatsizliklarin tumu bendede var. Çalişamıyorum ,evden dışarı çıkamıyorum , takıntılarım bir virüs gibi beynimi yiyip bitiriyor. Takintalarim yuzunden aşırı derece yoruluyorum. Hic birseyden keyif almıyorum. Hayatim mahfolmus durumda .Olmek istiyorum artık ..

Bu sebeblerle 2 yildir askeri hastaneden tecil aliyorum. Ertesi yila birakiyorlar.
    Benimde rapor surem doldu ve hastaneye sevk edilmem gerekiyor. Bu yil ne karar cikar bilemiyorum. Siz gittinizmi hastaneye? Ne karar cikti?

Bu hastaliklar duzelebilecek rahatsizliklar oldugu icin 5 yil ertesi yila birakabilirler. Askerlige elverissizdir raporu cikmasi cok kolay diil!

Bilginize!

Lutfen size verilen karar ile ilgili beni bilgilendiriniz.

Tesekkurler!

livingdead Misafir

Tanımlı Cevap: 8 yıldır psikiyatrik tedavi altındayım,askerlik konusunda ne yapmalıyım?

Alıntı KorayEgeli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,

Şaşırtıcı ama muzdarip oldugunuz psikolojik rahatsizliklarin tumu bendede var. Çalişamıyorum ,evden dışarı çıkamıyorum , takıntılarım bir virüs gibi beynimi yiyip bitiriyor. Takintalarim yuzunden aşırı derece yoruluyorum. Hic birseyden keyif almıyorum. Hayatim mahfolmus durumda .Olmek istiyorum artık ..

Bu sebeblerle 2 yildir askeri hastaneden tecil aliyorum. Ertesi yila birakiyorlar.
    Benimde rapor surem doldu ve hastaneye sevk edilmem gerekiyor. Bu yil ne karar cikar bilemiyorum. Siz gittinizmi hastaneye? Ne karar cikti?

Bu hastaliklar duzelebilecek rahatsizliklar oldugu icin 5 yil ertesi yila birakabilirler. Askerlige elverissizdir raporu cikmasi cok kolay diil!

Bilginize!

Lutfen size verilen karar ile ilgili beni bilgilendiriniz.

Tesekkurler!
    Ben mi yanlış anladım tavrınızı,neden öyle ünlem işaretleri kullanıyorsunuz,"Bilginize!" diyerek öyle sert bir tavır takınıyorsunuz ki,keyfi olarak çürük raporu almaya çalışan birisi miyim sanıyorsunuz...Siz de aynı dertlerden muzdaripseniz beni en iyi sizin anlamanız lazım...8yıldır gitmediğim doktor,kullanmadığım ilaç kalmadı ama hep daha kötüye gitti durumum işte iyileşemiyorum...En son gittiğim Profesör artık böyle olmayacak dedi ve yatış kağıdımı çıkarttı,haftaya bi üniversite hastanesinin psikiyatri bölümüne yatacağım yani....Beni daha 1 defa ertelediler ama bu yıl da ertelerler herhalde diye düşünüyorum,sonuçta elimde yatış kağıdım var.Bu pazartesi askerlik şubesine gittim,Beytepe Asker hastanesine sevkettiler,bugün oraya gittim orada da psikiyatri doktoru izinde miymiş ne onun için Etimesgut Hava hastanesine sevk ettiler.Yarın sabah oraya gideceğim.Büyük ihtimalle oradan da GATAya yollayacaklar.Geçen yıl öyle yapmışlardı.Saçma sapan işler işte...En baştan GATAya sevketseler de bu kadar uğraştırmasalar ne olur...

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadasım türkiyede TSK sağlık yeteneği yönetmeliğinde çok büyük yanlışlıklar ve boşluklar var.bizzat ben bu yanlışlığın bir kurbanı oldum boş boşuna 9 senem gitti...

Kısa ve öz anlatıyorum iyi oku :

Bir Kişinin Rahatsızlığı varsa ASLA ve ASLAAA ONU ilk muayenesinde söylemesin.!!! Yoksa Senın gibi yukardaki diğer arkadas gibi benim gibi 5 yıl üst üste Ertesi yıla bırakma raporu alır.Hep bir tedirginlik yasar acaba bu sene gidermiyim yoksa seneyemi alırlar ?? Evlensem öyle evlenmesem öyle İş kursam öyle kurmasam öyle ! ALLAH(c.c) BİR DERT VERMİŞ ELBET DERMANINDA O VERİR ama RAHATSIZ OLDUGUNUZ İÇİN TSK 5 senenizi yiyor !

tamam ama elden ne gelir ? Bu yanlış uygulamaya karsı buradan yazıyorum ki rahatsız olupta askere gidecek arkadaslar okusun özellikle psikolojik rahatsızlıgı olanlar + KİLO sorunu olanlar + Hepatit olanlar .... EĞER İLK MUAYENELERİNDE ben Rahatsızım derlerse ben söyleyim böyleyim derlerse bilsin ki 5 senenizden olabilirsiniz.... Bu yüzden hiç bir sey demeyin efendi efendi asker olun... Oraya vardığınızda rahatsızlığınızı söyleyin. Muhtemelen(çok büyük rahatsızlıgınız yoksa) acemi birliğini bitirip usta birliğine geçtiginzde ELVERİŞSİZDİR raporu alırsınız.
    bu işten ne kazanırsınız ? =
    1-Hasta olmanıza rağmen 1 ay efendice vatan için Askerlik yapmak hiç olmazza birileri askerlik anısı anlatırken sizinde anlatacak bişeyleriniz olur .
    2- Cepte kalan TAM 5 YIL !

livingdead Misafir

Senin durumun nedir?yani tam 9yıl üstüste erteleyip 9.yılın sonunda elverişsizdir raporu mu verdiler??? 5yılımızı nasıl yiyor,her sene çektiğimiz stresten mi bahsediyorsun???yılda bir kez muayene etmiyorlar mı?

Arkadaşım askere gidin demesi kolay, ben uyuyamıyorum diyorum bu şekilde askerlik yapılır mı sence acemi birliğinde?uyuyabildiğim zamanlar oluyor ama o zaman da beynim uykuyu algılamıyor,haliyle yorgun argın uyanıyorum...

Ben evliyim...ama boşanacağız bu gidişle...ben böyle iken benimle kim uğraşır ki...

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 8 yıldır psikiyatrik tedavi altındayım, askerlik konusunda ne yapmalıyım?

Ben size yardimci olmak icin sorunuza yanit vermek istedim. Fakat siz unlem isaretlerine takilmis durumdasiniz. Unlem işaretlerini askerlige elverişsizdir raporunun kolay verilemez olduguna dikkati cekmek icin kullandım.Aşırı derecede alıngan ve saldırgansınız. Ama sizi anlayabiliyorum. Obsesif Kompulsiv Bozukluk alinganlık ve paranoya yapabiliyor.

Hastaneye yatış kararı çıkmışsa askeri hastanede askerliginizi 1 yıl erteleyecektir. Endişelenmeyin. Sonuçta saglıgınız askerlikten cok daha onemli ve hipokrat yemini etmiş doktorlarımızda bunun bilincindeler.

Umarım yakında saglıgınıza kavusursunuz.

livingdead Misafir

Tanımlı Cevap: 8 yıldır psikiyatrik tedavi altındayım, askerlik konusunda ne yapmalıyım?

Alıntı KorayEgeli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben size yardimci olmak icin sorunuza yanit vermek istedim. Fakat siz unlem isaretlerine takilmis durumdasiniz. Unlem işaretlerini askerlige elverişsizdir raporunun kolay verilemez olduguna dikkati cekmek icin kullandım.Aşırı derecede alıngan ve saldırgansınız. Ama sizi anlayabiliyorum. Obsesif Kompulsiv Bozukluk alinganlık ve paranoya yapabiliyor.

Hastaneye yatış kararı çıkmışsa askeri hastanede askerliginizi 1 yıl erteleyecektir. Endişelenmeyin. Sonuçta saglıgınız askerlikten cok daha onemli ve hipokrat yemini etmiş doktorlarımızda bunun bilincindeler.

Umarım yakında saglıgınıza kavusursunuz.
    Obsession adı üstünde "takıntı",elde olmadan takılıyor işte kafaya...O zaman ben yanlış anlamışım seni.Çok fazla alınganım evet.Aşırı da sinirliyim.Elimde değil,böyle olmasını hiç istemiyorum,kimseyi kırmak istemiyorum aslında...Şimdi de bana saldırgan ve paranoyak demene takmış durumdayım...Bugün sabahtan akşama kadar GATAdaydım,oradan oraya koştum durdum...Heyete çıkacakmışım önümüzdeki hafta...Sağlığım...Umarım kavuşurum...

İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar..
    Öncelikle Geçmiş Olsun..
    Bende aynı durumdayım ama sanırım benim durumum daha Ciddi..
    Ben senelerdir dışarı cıkamıyorm
    Önce bir yıl izmirdeki askeri hastaneden tecil aldım.
    Ertesi yıl gittiğimde Ankara gataya sevk verdiler.Benim için cok kötüydü hayatımdan bi 10 sene caldılar cok zor bir durum kalıcak yerimizde yoktu misafirhanede bile barındrımadılar subay eşleri bilmemneler var beni almadılar izmirden geldim cok zorlandım.
    sonrada Psikotik Bozukluk nedeniyle ertelediler.
    Birincisi Hastaneye yatırma kağıdın varsa önce hastaneye yat ailenden biride askeriyeye götürsün kağıdı sorun olmaz merak etme.
    Yatmassan hastaneye sonra gidersen sorun oLabilir.
    Sağlık Herşeyden Önemlidir..
    Ne yazikki Türkiyede Herşey Çok Yavaş Ve Saçma 5 Yıl üst üstte her sene git filan cok uzun şeyler allah hepinizin yardımcısı olsun..

livingdead Misafir

Sana da geçmiş olsun Emre...Durumunu ayrıntılı şekilde anlatan bir mesaj atar mısın,merak ettim neler oldu,nasıl oldu?Yarın sabah hastaneye yatmam lazım ama GATA'daki doktor "önce bu işi hallet ondan sonra yat" dedi...Gerçekten saçma,ben 8yıldır uğraşıyorum,iyileşse iyileşirdi şimdiye kadar...Demek ki dirençli,kronik vs...

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tekrar merhaba arkadaslar,

Dun itibariyle askeri hastaneden uyum bozuklugu teshisi ile yine 1 yil erteleme aldim. Sizlerin sonuclari ne oldu?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

psikiyatri askerlik

https:www.hukuki.netshowthread.php62934-8-yildir-psikiyatrik-tedavi-altindayim-askerlik-konusunda-ne-yapmaliyim

psikiyatri askerlik erteleme

askerlik psikiyatri raporu

askerlik psikolojik sorun

psikiyatri ask

askerlikten muaf olmak psikoloji

askerlik psikolojik erteleme

2 yildir piskiyatri askerlik icin erteledi

uyum bozuklugu ertesiyila birakma

Askerim psikiyatriye gittim 1 ay sonraya kontrol verdi

piskolcik rahatsizliklarda askerlik ertelenirmi

askerlik tedaviyi reddetme

askeri personel psikiyatri

askerlik psikiy

psikiyatri ilac tedavisi raporu askerlik erteleme

askerlik psikiyatri

psikiyatri doktoru kitap formu askeriye

askeri personel psikiyatri servisine giderse

hepatit b tasiyicisi askerden curuk raporu alabilir mi

Psikolojik sorun askwr tecil

http:www.hukuki.netshowthread.php62934-8-yildir-psikiyatrik-tedavi-altindayim-askerlik-konusunda-ne-yapmaliyim

piskolojik tedavi ve askerlik

gataya psikiyatri servisinde yatis

psikiyatrik rahatsiZLIKLar askerlik

Forum