+ Konuyu Yanıtla
3 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 81 ileti bulundu.

Konu: M. K. Atatürk - Bursa Nutku

M. K. Atatürk - Bursa Nutku Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Peşinen söylemem gerekirse; şahsi fikirlerinize saygı duymakla birlikte neredeyse tamamına katılmıyorum.
    demişim.

Evet haklısın meydan boş değil ben de varım yani. Ben olmasam da her zaman birileri olacak.
    Anlaşılan siz bir kaç kafadar tatlı tatlı alıp verirken ben biraz keyif kaçırmışım.
    demişsiniz.

Üslubunuz için tebrikler, İtfaiye Meydanı gerçekten boş değilmiş.

Hukuki NET Güncel Haber

M. K. Atatürk - Bursa Nutku konulu yargıtay kararı ara
    M. K. Atatürk - Bursa Nutku konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Tabi yazdıklarınız bundan ibaret de değil, ama siz yazdıklarınızın arkasında duracak yürekliliği de gösteremeyip, (oldukça düzeyli?!!) mesajınızı değiştirmekte bir beis de görmüyorsunuz.

Tekrar tebrikler,

Nerede
    Kayseri, Kocasinan, Turkiye.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Dini sevmeyebilirsiniz ya da dindarala karşı olabilirsiniz bunu gönderme yapmak yerine açıkca söyleyin gibi ifadelerle size cevap vermeyeceğim. Kimbilir belki benden daha dindarsınız. Ben düşüncelerimi söyledim hiç düşünüyor musunuz "Cumhuriyet düşmanları, bilmem ne düşmanları, hatta çabulcular" gibi ifadelerle düşünce belirtenlerin aslın da düşünce belirtmek yerine hakaret ve tahkir ile davrandıklarını. Birilerini bir şeyin düşmanlı ilan etmek her zaman kolaycı bir yaklaşım. Size başka bir soru sormak isterim ben acaba bana verilen cevapların düzeyini nasıl buluyorsunuz ? Sizin de fikrinizi almak isterim. Bu arada farklı düşüncelere saygınızdan dolayı da kutluyorum.
    Not: son derece cesur ve yürekliyim. Ama polemik meraklılarına malzeme vermek istemedim.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sn. ademce,

Sizin ile bir sorunum yok, sadece fikirlerinize katılmıyorum.

Dini sevmeyebilirsiniz ya da dindarala karşı olabilirsiniz bunu gönderme yapmak yerine açıkca söyleyin
    değildi benim yazdığım ve hala orada duruyor.

Atatürk'ü sevmeyebilirsiniz, O'na ve düşüncelerine saygı duymayabilirsiniz.
    idi.

Bu mesajınızda dahi göndermeleriniz devam ediyor. Ben açık , samimi olmayan, fikirleri ne olursa olsun arkasında duramayan insanlara tepki duyuyorum evet fikirlerinize katılmıyorum ama bu asıl tepki nedenim değil.

commodore1tr adlı üye fikir beyan etmiş , sizin bu sözleri niye üzerinize alındığınızı anlayamadım. Aksine ben sizin hakkınızdaki kişisel düşüncelerimi mesajlarınızı dikkate alarak uygun bir üslupla belirtmeye çalışmıştım. Elbette bu sitede benim (bizim) fikirlerimi(zi) yansıttığı için buradayım(z). Bir düşünün insan hoşlanmadığı bir sitede kalır veya yazar mı? Ancak fikirlerinize %100 karşı da olsam fikirlerinizi arkasında durarak açıklayabilmeniz için canımı da veririm. Zaten bu sitenin güzel tarafı da bu, yüksek dozda tartışırız, ama üslup uygun olduğu sürece birbirimizi de hoşgörmeyi biliriz. Yani sandığınız ve yazdığınız gibi kafadar muhabbeti yapmıyoruz.

Selamlar,

Nerede
    Kayseri, Kocasinan, Turkiye.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Teşekkür ederim benm şikayetçi olduğum zaten sizin uslubunuz kesinlik değildi. Öyle olsa kutlamazdım sizi. Şunu demek istedim ki fikirlerinden ötürü birilerini düşman ilan etmek kötüdür bunu yapmayalım. Ben sırf düşüncenize katılmıyorum diye sizi birşeylerin düşmanı ilan edebilirmiyim. Ne alakası var tabi ki edemem ama maalesef ben bir an da bir şeylerin düşmanı olmakla suçlanıyorum. Benim fikirlerim var ve ben kimsenin fikrine onları bir şeylerin düşmanı ilan ederek karşılık vermiyorum. Söz konusu olan sizin uslubunuz değil hatta uslubunuz ve açık fikirliliğinizle siteye kalite katıyorsunuz. Bu site bence özgür düşünceye açık bir site (en azından ben öyle sanıyorum) zıt düşünceleri içermesi onu daha da değerli hale getirecektir. Bu da sizin gibi beyefendi olabilmiş kişilerin hoş görüsü ve yaklaşımı ile olacaktır. Başka türlü davrananların değil. Ben düşüncelerimin arkasındayım ve siteye giriş yapabildiğim her zaman kendi düşüncelerimi de ifade etmeye devam edeceğim. (Tabi üyeliğimiz kadre uğramazsa bir şekil de)
    Öğreneceğim de çok şey olduğunu öğreteceğimde çok şey olduğunu düşünüyorum. Sizi tekrar kutlamak isterim düşüncelerinize ben de katılmasam da kişiliğinizin saygıya değer olduğunu görüyorum. Keşke herkes sizin gibi olabilse.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Ademce ;
    Sorun uslup sorunu değil. Sorun sizin salt bir şekilde Atatürk e saldırmanız. Bunu direk yapamamanız anlaşılmaması anlamına gelmez. Fikirlerinize katılmama bir yana Atatürk e hakaret etme küçük düşürücü konuşlma hak ve yetkiniz yok.
    Bu site özgür düşünceye açık bir site değildir. Özgür düşünce ve fikir başka değerlere eleştiri ötesi hakaret ve küçük düşürmeyi içeriyorsa ona kapalıdır. Özgür düşüncesi bir terör örgütünü savunuyor onun ele başını haklı görüp değerlere saldırıyorsa kapalıdır. Tam okumadınız sanırım bir kez daha alayım buraya ... ''Bu site laik demokratik sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ve onun Kurucusu olan Ulu önder GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK e ve O nun ilke ve devrimleri ile işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunu kabul etmiş bir sitedir. Atatük tüm saygınlığı ile ilke ve devrimleri ile ilelebet payidar kalacak ve hak ettiği değeri daima alacaktır. Bir avuç çapulcuya bırakılmayacaktır.....''
    Benim yazılarımı okursanız lütfedip orada çapulcu olarak nitelediklerimin isimleri görülecektir. Sizin kimi anladığınızı bilemem ama yazıda kime çapulcular dediğim açıktır. Eğer sağınızda solunuzda öyle birisi varsa veya tvlerden görüp işte bu bu tarife uyuyor dediğiniz varsa onlar çapulcudur....
    Bakınız ; eleştiri ve fikirler özgürdür .Ancak bir kişiyi ele alıyorsa ve o kişinin değeri tahmininizin üzerindeyse bir kere daha düşünmekte yarar olduğu kanısındayım. Kişi eleştireceği konu hakkında çok iyi bilgi sahibi olmalı en azından onun koyduğu değerlerin yerine bir değer koyabilme fikri olmalıdır....
    Hükümetler ise verilmiş herşeyi hazır yolda giden treni devirme konusunda çok başarılı olduklarını göstermiş göstermeye devam etmektedirler.... Sizi çok sert eleştirdiğim yer Atatürk le ilgili bu tip söylemleri yapma hakkınız yetkiniz yok olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer siz başka konulşarda yazıyor olsanız inanın ki yanıtbile almazsınız benden ama konu Atatürk olunca orada bir durmakta yarar olduğunu düşünüyorum....
    Atatürk üm din anlayışı ile ilgili forumdan bu raya kadar yazdığınız her yazı Atatürk e hakaret ve haksız eleştiri dolu. Bunu yüzünüze söylendiğinde genelde söyleyişi tersine yazarak bir yanıt verdiğinizi sanıyorsunuz. Sayın HRMGR bir tekini örnek vermiş. O size ''Atatürk'ü sevmeyebilirsiniz, O'na ve düşüncelerine saygı duymayabilirsiniz'' demiş benim defalarca dediğim gibi siz ise yanıtınızda bunu yok sayıp cümleyi sözde siz kurmuş gibi ''Dini sevmeyebilirsiniz ya da dindarala karşı olabilirsiniz bunu gönderme yapmak yerine açıkca söyleyin '' yanıtını yazmışsınız. Gene ilgisiz gene size sorulana yanıt vermeden gereksiz ithamda bulunmuşsunuz. Ve bunu hep yapıyorsunuz. Şimdi siz bu cümleyide siz kurmuş edesıyla ters çevirip bana geri yazarsınız ve bir şey dedim sanırsınız... Olmuyor işte....
    Size verdiğim ilk yanıttan bu yana fikirlere katılmasamda savunulmasından yana olduğumu ama ortada bir fikir olması gerektiğini yazdım durdum. Sizde Atatürk düşmanlığınızı yazarak size söylenenleri ters çevirdiniz o kadar... Cumhuriyet düşmanları ; bilmemne düşmanları ( Burada da bana atıf yaptığınıza göre bu bilmene nin da ATATÜRK OLDUĞUNU yazayım ) çabulcular gibi düşünce belirtenlerin ( Yani benim ) aslın da düşünce belirtmek yerine hakaret ve tahkir ile davrandıklarını biliyor musunuz demişsiniz ... ( Bu arada tahkir ile davranmak diye bir kalıp yoktur tahkir etmek tahkire uğramak olabilir ama bu olmaz boşta kalmış yorumla tahkir ettiğimi kabul ettim ) Burada ki sorun şudur ? Kimi? Kimi ? Cumhuriyet düşmanları daha Cumhuriyet kurulurkende vardı şimdi de var yok diyen varsa özür dilerim.... Atatürk düşmanı her daim olmuştu en üst düzeyde de vardı gene var yok derseniz gene özür dilerim... Çapulcular geçmişte de vardı günümüzde de var masum insanların gerçek dindarların bu duygularını sömürerek rant elde eden huzuru bozan gereksiz tartışma çıkaran olmayan bazı şeyleri dinimizde varmış gibi yapan ve işin ilginci laik sistemde yetişip nasılbu kadar dindar olduklarını anlamayan çapulcular yok mu? yok derseniz gene özür dilerim... Ama hepsi var ..var...var... yani ortada hakaret veya tahkir etmek yok. Kişisel alındıysanız o zaman yazdıklarınızı tekrar gözden geçirmenizde yarar var. Gerek kibar olarak gerek daha sert olarak gerek çok sert eleştiri olarak size yanıt veren herkes Atatürk düşmanı olduğunuzu Atatürk karşıtı olduğunuzu anlamış. Eğer bir hata varsa tek ben öyle anlamadığıma göre hatanın nedeni sizsiniz eğer öyle değilim diyorsanız. İşin garibi dindar biride değilim diyorsunuz ben gene düşünüyorum ya birde dinci biri olsaydınız diye ? Dindar olmak iyi bir şeydir. Zararı yoktur. Dinci olmak ise kötü bir şeydir toplumu bozar.... Bunu unutmayın...

Bakınız Atatürk ü çok iyi okumanızı tavsiye ederim. Hakkında ne biliyorsunuz nasıl nereden bir eğitim aldığınızı bilemeyeceğim ama taraf olmayan yayınlardan okuyun bir değerlendirme öyle yapın. Niçin bu kadar değerlidir niçin sonsuza kadar kalacaktır umarım bulursunuz. Sırf yardımcı olmak açısından bir dip not vereyim... Dün 25 Aralık tı yani İSMET İNÖNÜ NÜN ölüm yıldönümü... Atatürk ün silah arkadaşı ikinci Cumhurbaşkanı ciddi bir devlet adamı iyisiyle kötüsüyle bir sürü söz söylenmiş bir çınar.... Ne bu site de yer buldu nede çok ciddi bir haber oldu sadece anıldı devlet katında... Ben bir ara yazayım dedim sonra vazgeçtim... Bir başlanırsa sonu gelmez diye.... Her güne ölen bir devlet adamı var... Yoldan birisini çevirin 33. hükümeti kim kurdu diyin yanıt alamazsınız. Bende bilmiyorum ( 1. Nihat Erim hükümetiymiş ) geliyorlar geçiyorlar devlete hizmet ediyorlar şu yada bu şekilde... hatta bırakın eskileri yenilere gelin Alpaslan Türkeş, Bülent Ecevit Süleyman demirel ve Necmettin Erbakan .... kimler çok ciddi anımsıyor ikisi hala yaşarken... Kenan Evren i kim cidden anımsıyor ? Halihazır başbakanı 50 yıl sonra kim anımsayacak ? Amma 50 yıl sonra Mustafa Kemal ATATÜRK gene var olacak.... Umarım bu sefer anlatabildim....

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: M.K.Atatürk - Bursa Nutku

Bundan benim mi utanmam gerekir yoksa O'nun hakkinda her seyi ogretmeyi bilen insanlarin bu nutku atlamalarindan dolayi onlarin mi utanmasi gerekir, bilemem ; ancak belirtmeliyim ki ben bu nutku ilk olarak universiteye hazirlanmak uzere gittigim dersanede gordum ve okuduktan sonra da neden bu nutuktan soz edilmedigini anladim ve zaten bir sure sonra da duvarlarda bir partinin bu nutukta yer alan "turk" kelimesini baz alarak bu nutku resmen kullandigini gordum.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu nutku ilk gördüğümde anadolu lisesine yeni başlamıştım.Rahmetli Necip Hablemitoğlu'nun Köstebek isimli eserinin arka kapağına bu nutuk yazılmıştır.O gün bu nutku okuduğum zaman kendimi başka bir insan başka bir yaşam formu gibi hissetmiştim.Sanki her şeyi başarabileceğim gibi gelmişti hala arasıra yılgınlığa düştüğümde alıma bu nutuk gelir ve ben bunu okudukça daha da güçlenir daha da büyürüm.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Fırat Bayındır rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    BURSA NUTKU

" Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: "Demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım" Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "Ben inan ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!" İste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

M.Kemal Atatürk

Alıntı karabudun1944 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu nutku ilk gördüğümde anadolu lisesine yeni başlamıştım.Rahmetli Necip Hablemitoğlu'nun Köstebek isimli eserinin arka kapağına bu nutuk yazılmıştır.O gün bu nutku okuduğum zaman kendimi başka bir insan başka bir yaşam formu gibi hissetmiştim.Sanki her şeyi başarabileceğim gibi gelmişti hala arasıra yılgınlığa düştüğümde alıma bu nutuk gelir ve ben bunu okudukça daha da güçlenir daha da büyürüm.
    Alıntı karabudun1944 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ya kusura bakmayında bir tek eyaletlere bölünmek eğer malezya'ya benzemek için yeterli bir sebepse veya sizin bildiğiniz tek farkımız buysa malezyayla aramızda diyecek bir şey yok.İlkine adlı şahısın (kusura bakma cinsiyetini bilmediğim için bey bayan gibi unvanlar kullanamıyorum) bu halk isterse olur diye RTE den alıntı yapmış evet bence doğru bir söz.Çünkü halk isterse her şeyi yapabilir.Cumhuriyetimizde her daim halk ne isterse o olmuştur.Tabi bazı özel durumlarda asker müdahale etmiştir fakat halk şeriat isterse o da olur.Unutmadan belirteyim bunu toplumun tüm kesimleri tarafından istenmesi gerekmektedir.
    Sayın Karabudun1944,,

Bu kadar çelişki içinde olmayı neye borçlusunuz. Hem devrimlerin ve rejimin bekçisisiniz (bu yazıyı ilk okuduğunuzdaki duygularınızda çok dolu) hem şeriat gelebilir ama toplumun tüm kesimleri tarafından istenmesi gerekmektedir diyebilecek kadar pervasızsınız.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz de lafı anlayabildiğiniz organlarınız nasıl bu kadar keskin olduğunu anlatabilirseniz ben bu ülkeye şeriatın gelmesini istemiyorum ben sadece eğer herkes isterse olabilecek bir durumdur demek istemiştim ama fazla açık davranamamışım kusura bakmayın.Ben bu rejimin koruyucusuyum deyip de hayır bu asla olamaz diyecek kadar da olaylara uzak birisi değilim.Bu ülkemizde eğer halkın tamamı isterse oluşabilecek bir olgu dedim siz beni pervasızlıkla şuçluyorsunuz.Galiba idrak yolları enfeksiyonu var siz de bence bir bilene görünün.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bursa nutku tam metin

hukuksal nutuka örnek metin veya konusma

M.K.ATATURKUN yazdigi eserler ve bu eserlerin icerigi ile bilgi istiyorum.

bursa nutku tam metni

gençliğe hitabe ve bursa nutku

bursa nutku kişisel değerlendirme

m.k.ataturkun yazdigi kitaplar

M.K.Atatürkün din üzerine söyledikleri

M.K.Ataturk un kazayla ilgili nutuku

atatürkün bursa nutku tam metni

m.k.atatuk un nufusa kayitli oldugu il

yasaklanan bursa nutku

atatürkün bursa nutku tam metin

gaffarzade mehmet efendi

Forum