Merhaba, çalışmış olduğum şirkette 18.09.2009 tarihinde yöneticim tarafından 12.10.2009 tarihine kadar 11 günü içerideki ücretli iznimden geri kalanı da ücretsiz izin olarak izine çıkmam gerektiğini söyledi. Nedenini sorduğumda yerime başkasının (torpilli) birinin getirildiğini bu sürede deneneceğini ve ikimiz arasında karar verileceğini söyledi. Hatta imzalamazsam çıkışımı alamayacağımdan bahsetti. Ben ise çıkışımı alabileceğimi bilmeme rağmen kağıdı imzaladım. Şefim bu konuda bilgisiz olduğu için iyiniyetinden şüphe duymadım , bana o şahıstan bahsetmeyebilirdi de . Piyasa koşullarını biliyorum ve iş bulmanın zorluklarını da biliyorum. Belki bi umut diye bastım imzayı.

Gel gelelim bugün yaptığım görüşmede izinin 2.11.2009 a kadar olduğunu öğrendim (O sinirle kağıda dikkatli bakmamıştım.) İşe devam edip edemeyeceğimi sorduğumda 2 hafta beklememi söylediler. Ve şefimin pekte iyi niyetli olmadığının farkına vardım. Amaç benim iyiliğim değil, o şahsın becerememesi durumunda yetişmiş bi elemanı elde tutmak. Bu şirkette çalışmaya devam etmeme kararını aldım. Ama tazminatımı da almak istiyorum. Muhtemelen izin dönüşü olacak olan işten çıkarma olayını erkene çekmem gerekiyor. Bu kadar süre beklemek istemiyorum.

Şimdi benim imzaladığım bu izin kağıdını geri isteme, düzeltme veya bu izinden cayma hakkım var mı? (Mesela bi dilekçe vb.. vererek) Yoksa ne gibi bir yöntem izleyerek tazminatımı alabilirim? Haklarım nelerdir?

Saygılarımla