Merhabalar ;

5 ay öncesi kooperatif üyesi bir doktordan daire 125m2 112.000 Tl karşılığında arsa tapulu bir daire aldım. (Arsa tapusu benim üzerime) Aldığım günden önce borcu yoktur yazısı aldım ve tapuyu aldıktan sonra aidatını geciktirmeden ödedim. Henüz dairede oturmuyorum boş duruyor , bugün aidatı yatırmaya gittiğimde şöyle bir duyuru ile karşılaştım ;

DUYURU
KOOPERATİFİMİZİN S.S.K. , AKBANK, MUHASEBE VE VERGİ BORÇLARI YÜZÜNDEN ALACAKLI KURUMLAR TARAFINDAN TAPULARIMIZA ŞERH KONUP HACİZ İŞLEMLERİNE BAŞLANMIŞTIR.

Kooperatimize Aidat Borcu Ve Cari Borcu Olan Tüm Üyelerimizin Yönetimle En Kısa Sürede İrtibata Geçerek Borçlarını Ödemeleri Önemle Rica Olunur.

NOT = Haciz İşlemi Borçlu Borçsuz Tüm Daireleri Kapsamaktadır.

Duyduğum kadarıyla kooperatif Akbank'tan kredi çekmiş ve borcu varmış bu nedenle haciz işlemleri başlamış üyelerden ise 30.000 Tl alacağı varmış. Benim borcum yok bu durumdan zararım ne olur ? Problem yaşarmıyım ? Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor , evlilik hazırlıkları yaparken herşey oturuyor derken şimdide kafamda bu soru işareti kaldı yardımlarınızı rica ederim ..

Şimdiden Teşekkürlerimi Sunarım .. Saygılar ..