Merhaba değerli dostlar;

Bir seneden uzun zaman önce başladığım konuya nihayet son noktayı koyuyorum.

Son muayenemi oldum sonuç olarak 134 kilo ile savaşta ve barışta askerliğe elverişsizdir raporunu aldım.
Konuyu takip eden dostlara kısaca gelişmeyi özetlemek isterim,
3 + 3 + 6 ay olarak 3 rapor aldım toplam 12 aylık zaman dilimini tamamladım
aklınızda olsun arkadaşlar şubeden hastahaneye aldığınız sevk evrağının ve hastahanede düzenlenen kurul evrağının arkasında kurul geçmişiniz yer almakta
ve burda sadece dört satır yer almakta sanırım buda kurulun sizi en fazla dördüncüğde sonuçlandırmak zorunda olduğunuı gösteriyor.
kurul süreçlerim boyunca hiç bir sağlık kurulunda rencide edici yada aşağalayıcı tavırla karşılaşmadım.
aksine çok saygın ve anlayışlı bir tutum gösterildi
her zaman söylediğim gibi askerin birey olarak değerlendirildiği tek kurum sanırım askeri hastahaneler
son işlemimde dahil tüm hastahanelerde oldukça hızlı bir şekilde işlemlerim gerçekleştirildi ve çok fazla zaman kaybetmeden sivil hayatıma geri döndüm

arkadaşlara tavsiyem şunlar
işlemlerin hızlı olması sizin elinizde
evrak onaylarında zaman kaybetmeyin her hastahanenin belli sürelerle evrak onayları vardır
işi şansa bırakmayın evrak onaydan gelene kadar bekleyin
bazen bir kişi yada bir kaç dakika yüzünden işlemler bir haftaya kadar sarkabilir
muayene için aldığınız tüm evrakları kontrol edin (kontrol edilebilecek olanları kapalı zarfları değil)
eksik evrak işleminizi uzatır
sonuç evraklarınızı aldığınızda mutlaka kontrol edin
başta isim soy isim doğru yazılıp yazılmadığını ve tüm imza ve onayların tam olup olmadığını

ben onu yapamadım ama size işlemleriniz esnasında soğuk kanlı olmanızı öneririm
ben çok stres yaptım başından sonuna kadar
12 ay boyunca kavuslar gördüm
ama sadece kendime zararım oldu
sivil hayata dönmeme rağmen halen daha sanki her an gitmem gerekebilirmiş gibi hissediyorum
zamanla normale dönecek ama
sıkıntı sıkıntıyı getiriyor

neyse lafı fazla uzatmadan sonunu getireyim

Birilerine faydam olmuşsa yada oluyorsa ne mutlu bana

eskisi kadar değil ama ara ara da olsa forumu takip etmeye çalışacağım lütfen sorununuz olursa yazmaktan çekinmeyin
ben olmasam bile birileri cevap verecektir

saygılarımla