Yaklaşık iki yıldır aynı evde oturuyoruz ev sahibimizle armızda sözlü ahit var herhangibi bir kontrat yok kira bedelini hesap nosunu verdigi kızının kredi kartına gönderiyorduk kira artışını kızı yaptı ve yine ona ödemeye devam ettik taki bu yılın mart ayına kadar.
şubat ayında icra müdürlügünden eşim adına bir ihbarname geldi ve ev sahibimizin borcundan dolayı alacaklarına haciz kararı çıkmış ve üçüncü şahıs borclu olarak bu muhatap biz oluyoruz ve o tarihten beridirde icra müdürlügüne (bankahesap nosuna) ödeme yapıyoruz
Eşimin işi nedeni ile evimizle ilgili tüm abonelikler benim adıma Muhtarlıktada ben aile reisi olarak görünüyorum Büyük bir olasılıkla ev sahibimiz eşimin adını verdi icra müdürlügüne banka aracılıgı ile yapmış oldugum tüm ödeme dekontları elimde . Apartman yönetiminin aldıgı karar doğrultusunda mal sahibinden alınacak tutarı kiradan keserek yönetime vermekteyim bununla ilgili olan tutanak ve makbuzlarıda saklamaktayım
bazı sorularım olacaktı
1-kira artış zamanımız yaklaştı bu artış ne şekilde yapılacak ve Yargıtay 3. Hukuk Dairesinin almış oldugu karardan istifade edebilirmiyim
2- Oturmuş oldugum dairede yapılması mecburi tadilatlar var ve ertelemekteyim bu durum alt kat komşumla sorun yaratmakta bu tür tadilatlarla ilgili bir kesinti yapma şansım varmı
yapmakta oldugum kesinti ile ilgili sorun yaşarmıyım
3-yapmakta oldugum kesinti ile ilgili sorun yaşarmıyım

şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

bu soruyu buradan sormamın nedeni ise maalesef mal sahibimizin tutumudur kendisi bana muhatap olarak icra müdürlügünü gösteriyor benimse şehir merkezine çok uzak oturdugum için kirayı dahi banka aracılıgı ile gönderebiliyor olmamdan ve icra dairesinin ise bana(borclu olarak üçüncü şahısolan kişi eşim ) telefonla bilgi vermemesinden kaynaklanıyor