+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Hizmet birleştirmesi sonrası yıllık izin hesabı

Hizmet birleştirmesi sonrası yıllık izin hesabı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hizmet birleştirmesi sonrası yıllık izin hesabı

Ben 2000 Ocak ayından beri devlet memuru olarak görev yapıyorum. Daha önce aynı ünvanla SSK'lı olarak çalıştığım 22 aylık süre için hizmet birleştirmesi yaptım.Derece ve kademe ilerlemesi yapıldı. SSK ve devlet memurluğunda geçen sürelerin toplamı 10 yılı geçiyor. Ancak yıllık izin hesabı yapılırken sadece 657'ye bağlı olarak çalıştığım süre hesaba katılarak 20 gün yıllık iznim olduğu söylendi. Acaba çalışma süresi 10 yılı geçtiği için 30 gün mü yoksa sadece 657'ye bağlı olarak çalıştığım süre için 20 gün mü yıllık izni hak ediyorum öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim...

Hukuki NET Güncel Haber

Hizmet birleştirmesi sonrası yıllık izin hesabı konulu yargıtay kararı ara
    Hizmet birleştirmesi sonrası yıllık izin hesabı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    112
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Hizmet birleştirmesi sonrası yıllık izin hesabı

Alıntı alchemist14 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben 2000 Ocak ayından beri devlet memuru olarak görev yapıyorum. Daha önce aynı ünvanla SSK'lı olarak çalıştığım 22 aylık süre için hizmet birleştirmesi yaptım.Derece ve kademe ilerlemesi yapıldı. SSK ve devlet memurluğunda geçen sürelerin toplamı 10 yılı geçiyor. Ancak yıllık izin hesabı yapılırken sadece 657'ye bağlı olarak çalıştığım süre hesaba katılarak 20 gün yıllık iznim olduğu söylendi. Acaba çalışma süresi 10 yılı geçtiği için 30 gün mü yoksa sadece 657'ye bağlı olarak çalıştığım süre için 20 gün mü yıllık izni hak ediyorum öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim...
    Hizmet birleştirme yaptığınızda kademe ilerlemesi yapıldığına göre ünvanızın 657 sayılı DMK. nun 36/C maddesinde sayılan sınıflara girmektedir muhtemelen.

Bu durumda sigortalı geçirdiğiniz dönemde aynı ünvanda çalıştığınızı gösterir belge ile idarenize başvurarak yıllık izin sürenizde değerlendirilmesini talep ediniz.

) Madde 36/C:
    1 - Teknik hizmetler sınıfına girenlerden memurluğa girmeden önce yurt içinde veya yurt dışında mesleklerini serbest olarak veya resmi veya özel müesseselerde ifa edenlerle memuriyetten ayrıldıktan sonra bu işlerde çalışarak yeniden memuriyete girmek isteyenlerin teknik hizmetlerde geçen süresinden bu kanun ve bu kanunun 87 nci maddesinde sözü edilen kurumlarda geçen sürenin tamamı ve geri kalan sürenin 3/4 ü toplamı memuriyette geçmiş sayılarak bu süreler her yılı bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir.

2 – Sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına girenlerden memurluğa girmeden önce yurt içinde veya yurt dışında mesleklerini serbest olarak veya resmi veya özel kurumlarda yapanlarla, memurluktan ayrıldıktan sonra bu işlerde çalışarak yeniden memurluğa girmek isteyenlerin sağlık hizmetlerinde geçen süresinden, bu kanun ve bu kanunun 87 nci maddesinde sözü edilen kurumlarda geçen süreleri ile 196 ncı maddede belirtilen şekilde tespit edilecek mahrumiyet bölgelerinde en az 3 yıl çalışanların veya çalışacak olanların sürelerinin tamamı ve geri kalan sürelerinin 3/4 ü toplamı memurlukta geçmiş sayılarak bu sürelerin her yılı için bir kademe ilerlemesi ve her üç yılı için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir.

3 – Avukatlık hizmetleri sınıfına girenlerin memuriyete girmeden önce veya memurluktan ayrılarak serbest avukatlıkla geçirdikleri sürelerin 3/4 ü memuriyette geçmiş sayılarak, bu sürelerin her yılı bir kademe ilerlemesine ve her üç yılı bir derece yükselmesine esas olacak şekilde değerlendirilir.

4 – Basın Kartları Yönetmeliğine göre, basın kartına sahip olmak suretiyle gazetecilik yaparak memurluğa girenlerin; meslekleriyle ilgili görevlerde istihdam edilmeleri şartiyle, fiilen gazetecilik yaparak geçirdikleri sürenin 3/4 ü fiilen memuriyette geçmiş sayılarak, bu sürenin her yılı bir kademe ilerlemesi ve her üç yılı bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir.

5 – Özel okullarda öğretmenlik veya yöneticilik yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı emrinde memuriyet kabul edenlerin özel okullarda geçen hizmet sürelerinin 2/3 ünün her yılı bir kademe ilerlemesine ve her üç yılı bir derece yükselmesine esas olacak şekilde değerlendirilir.

Yukarıdaki fıkralara göre, değerlendirilecek hizmet süresinden sadece özel sektörde geçen süre 12 yılı geçemez.

Ancak, T. C. Emekli Sandığı ve Sosyal Sigortalar kanunlarına tabi görevlerde bulunmuş olanların kazanılmış hakları saklıdır.

Yapılacak intibak neticesinde ilgililerin girecekleri dereceler öğrenim durumlarına göre yükselebilecekleri derecenin son kademe aylığını geçemez.

6 – Bu kanunun 4 üncü ve 237 nci maddesinin (e) fıkrasına göre sözleşme ile istihdam edilenlerin, memuriyete geçirilmeleri halinde, sözleşmeli olarak geçirdikleri hizmet süreleri, her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir.

7 – 2834 ve 2836 sayılı kanunlara göre kurulmuş olan Tarım Kredi ve Tarım Satış Kooperatiflerinde çalışanlardan sonradan memuriyete girenlerin bu kooperatiflerde geçen hizmetlerinin 12 yılı geçmemek üzere her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yılı için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konu için;
    -Memuriyete sayılan,memuriyet dışı hizmetin yıllık izinde sayılması hk.-
    06.06.2002 tarihli Resmi Gazetedeki 154 nolu Devlet Memurları Tebliğini inceleyiniz.
    İyi günler...
    NOT:Yazı kopyalanamadığı için aktaramıyorum.

İletiler
    112
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sakar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konu için;
    -Memuriyete sayılan,memuriyet dışı hizmetin yıllık izinde sayılması hk.-
    06.06.2002 tarihli Resmi Gazetedeki 154 nolu Devlet Memurları Tebliğini inceleyiniz.
    İyi günler...
    NOT:Yazı kopyalanamadığı için aktaramıyorum.
    ben aktarıvereyim sizin yerinize

DEVLET MEMURLARI KANUNU GENEL TEBLİĞİ (Seri No: 154)

Bilindiği üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun “Yıllık izin” başlıklı 102 nci maddesinde;
    “Devlet memurlarının yıllık izin süresi, hizmeti 1 yıldan 10 yıla kadar (on yıl dahil) olanlar için yirmi gün, hizmeti on yıldan fazla olanlar için 30 gündür. Zorunlu hallerde bu sürelere gidiş ve dönüş için en çok ikişer gün eklenebilir” hükmü yer almaktadır.

17.8.1995 tarihli ve 22377 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 140 Seri No’lu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğinin (A) bölümünün ikinci paragrafında; maddede geçen “hizmet” deyiminden, hangi statüde olursa olsun sadece kamu kurumlarında geçmiş hizmet süreleri toplamının anlaşılması gerektiği yönünde açıklama yapılmıştı.

Belirtilen açıklamalar doğrultusunda tesis edilen idari işleme muhatap Avukatlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan bir kısım personel tarafından açılan dava sonucunda, Danıştay Onikinci Dairesince verilen 26.11.1998 tarihli ve Esas No:1995/11088, Karar No:1998/2881 sayılı Kararda, davacının memuriyete girmeden önce serbest avukatlıkta geçen ve 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesi uyarınca memuriyette geçmiş gibi sayılarak derece yükselmesi ve kademe ilerlemesinde (intibakında) değerlendirilen hizmet sürelerinin, yıllık izin süresinin hesabında değerlendirilmesi gerektiğine hükmedilerek, 140 Seri No’lu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğinin (A) bölümünün ikinci paragrafı iptal edilmiş, davalı idarelerin temyiz talepleri üzerine Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nun 9.11.2001 tarihli ve Esas No:1999/938, Karar No:2001/767 sayılı Kararıyla da anılan iptal Kararı onanmış bulunmaktadır.

Bu itibarla, uygulama birliğinin sağlanması, ihtilafların kısa sürede çözümlenmesi ve gereksiz yargılama gideri ödenmemesi bakımından;
    1- Yıllık izin sürelerinin hesabında, hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi Devlet memurlarının kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilen hizmet sürelerinin dikkate alınması,2- Bakanlığımızca daha önce bu tebliğe aykırı olarak verilen görüşlerin dikkate alınmaması, gerekmektedir. Tebliğ olunur.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İznimi 30 gün olarak düzelttiler.Cevaplarınız için çok teşekkür ederim...

Nerede
    şanlıurfa
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı soru: Hizmet birleştirmesi sonrası yıllık izin hesabı

ben 399 tabi olarak devlette mühendis olarak çalışmaktayım işe girmeden 8 ay ssk lı olarak çalıştım
    izn için ssk lı olarak çalıştığım zaman dikkate alınırmı
    şimdiden teşekkür ederim

İletiler
    1.184
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 399 yıllık izin için ssk da çalışılan süre dikkate alınır mı

399 sayılı KHK'nın yıllık izinle ilgili hükümlerine göre daha önce bir kamu kurum veya kuruluşunda 4 aydan fazla hizmetiniz veya askerlik hizmetiniz yoksa yıllık izin hakkı kazanmanız için 4 ay daha çalışmanız gerekmektediR.

Nerede
    şanlıurfa
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ama cevabı tam anlayamadım. 8 ay ssk lı olarak çalıştım. Şu an da 399 tabi kamuda(emekli sandığı)4 ay çalıştığımda yıllık izne mi sahip oluyorum.
    Yukarıda geçen "1- Yıllık izin sürelerinin hesabında, hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi Devlet memurlarının kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilen hizmet sürelerinin dikkate alınması,2- Bakanlığımızca daha önce bu tebliğe aykırı olarak verilen görüşlerin dikkate alınmaması, gerekmektedir. Tebliğ olunur."
    Bu hüküm 399 a tabi memurlar içinde geçerli mi?

İletiler
    1.184
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bahsedilen Tebliğ 657 sayılı DMK'da konu ile ilgili doğrudan hüküm bulunmadığı için yayımlanmış olabilir ancak 399 sayılı KHK'nın 21. maddesinde "Sözleşmeli personelden hizmeti 10 yıla kadar olanlara (10 yıl dahil) yılda 20 gün, 10 yıldan fazla olanlara yılda 30 gün ücretli izin verilir. Yıllık izin verilmesine esas hizmetin tesbitinde kamu kurum ve kuruluşlarında geçen fiili hizmet süreleri ile askerlik hizmeti gözönüne alınır. Bu şekilde hizmet süresi bir yıldan az olanlar ile kısmi zamanlı istihdam edilenlerden bir yıldan az süreli sözleşme yapılanlara ( yıl içinde memur statüsünden sözleşmeli statüye geçirilenler hariç) yıllık izin verilmez.

Yıllık izinler, teşebbüs veya bağlı ortaklığın uygun bulacağı zamanlarda toptan veya ihtiyaca göre kısım kısım kullanılabilir. Bir sözleşme döneminde kullanılmayan izinlerin müteakip sözleşme döneminde kullanılması mümkün değildir. " denilmektedir. Maalesef bu durumda 4 ay daha çalışmak zorundasınız diye düşünüyorum.

Nerede
    ankara
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben 7 yıl 5 ay hemşirelikte devlet memuru olarak, sonrasında 6 yıl özel hastanede hemşire olarak çalıştım. Şimdi farklı bir statü ile devlet memurluğuna geri döndüm. Yıllık iznimi şu anki kamu kurumu 20 gün olarak kullandırıyor. Yıllık iznimi 30 gün kullanma hakkım var mı? Teşekkür ederim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

memur hizmet birlestirmenin yillik izine etkisi

30 gunluk senelik izin icin fiili hizmet mi toplam hizmet mi

sağlık personeli hizmet birleştirme

ozelde 5 yil calisan devlete gectiginde izin hakki ne kadar

hizmet birleştirmesi sonrası yıllık izin hesabı

Sgk dan kurumlara hizmet birlestirmesi yazisi

memurlukta sigorta saydırma

özel sektörde sigorta devlet memuru etkisi

http:www.hukuki.netshowthread.php58739-Hizmet-birlestirmesi-sonrasi-yillik-izin-hesabi

daha onceki calisma suresi dereceyi etkilermi

sağlıkta hizmet birleştirme

Senelik izinden memuriyette geçen süre mi esas

ozelde calisma suresi mamurlukta sayilir mi

https:www.hukuki.netshowthread.php58739-Hizmet-birlestirmesi-sonrasi-yillik-izin-hesabi

memuriyetten önceki askerlik hizmeti nerelerde hesaba katılır

özel sektörde çalışılan yıl kamuda yıllık izni etkilermi

hizmet birleştirmenin yıllık izne etkisi

ozel sektorde ssk li gecen sureler yillik izin

iki kamu kurumu arasında hizmet birlestirme sonrasi yıllık izin kullanilir mi

birlestirmeli senelik izin hesabi

daha once çalışmanın memurluğa etkisi

farklı ünvanda çalışılan süre izin için

askerlik ve özel sektör çalışılmış günlerin memurlukta sayılması

adalet bakanlığı hizmet birleştirilmesi

memur hizmet birleştirme

Forum