+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 36 ileti bulundu.

Konu: Nafaka

Nafaka Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Nafaka

bir süredir foruma uğramadım.oldukça ağır yorumlar yapılmış.kimse kimsenin içini bilemez tabiki.bu nafaka konusuna gelince 1 tl dahi olsa alırım.beyler kusura bakmasın.ayrıca benim 5 değil 2 çocuğum var.bu 2 çocuğa 6 senedir özenle bakıyorum,fedakarlıkla bakıyorum .çünki babası olacak insan 6 senedir çocuklarını 1 hafta gördü.ben hayatımı feda ettim 2 çocuğa.bırakında bi zahmet üç kuruş az yesin çocuklarına baksın.evine bir köpek almış çuvalla mama alıyor.ama benim çocuğum doğum gününde dahi hediye görmüyor.böyle birine müstehaktır.çalışmaya gelince 3 kuruşa asgari ücretle çalışmak yerine eğitimimi alıp memuriyet hayatına geçmek istiyorum ve az kaldı inş.ayrıca kaçınız astım hastasısınız nerden bileceksinizi tekstil konfeksiyon beni tetikliyor.çalışamam.sağlığım giderse babaları zaten aramıyorki bakacakmı sanıyosunuz.tekrar düşünün.

Hukuki NET Güncel Haber

Nafaka konulu yargıtay kararı ara
    Nafaka konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ceydaaa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bir süredir foruma uğramadım.oldukça ağır yorumlar yapılmış.kimse kimsenin içini bilemez tabiki.bu nafaka konusuna gelince 1 tl dahi olsa alırım.beyler kusura bakmasın.ayrıca benim 5 değil 2 çocuğum var.bu 2 çocuğa 6 senedir özenle bakıyorum,fedakarlıkla bakıyorum .çünki babası olacak insan 6 senedir çocuklarını 1 hafta gördü.ben hayatımı feda ettim 2 çocuğa.bırakında bi zahmet üç kuruş az yesin çocuklarına baksın.evine bir köpek almış çuvalla mama alıyor.ama benim çocuğum doğum gününde dahi hediye görmüyor.böyle birine müstehaktır.çalışmaya gelince 3 kuruşa asgari ücretle çalışmak yerine eğitimimi alıp memuriyet hayatına geçmek istiyorum ve az kaldı inş.ayrıca kaçınız astım hastasısınız nerden bileceksinizi tekstil konfeksiyon beni tetikliyor.çalışamam.sağlığım giderse babaları zaten aramıyorki bakacakmı sanıyosunuz.tekrar düşünün.

Dediğiniz gibi eski eşinizin durumu iyi ise çocuklarınıza ve kendinize bi iyilik yapın ve velayeti babaya verin.Kimbilir belkide o sizden daha iyi bir gelecek hazırlar çocuklarınıza.Sonra siz onlar için iştirak nafakası ödeyin.Bu empati iyi gelir belki.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı SORU: Nafaka

Selamlar

5 yıl evli kaldım ve dört yıl önce eşimden ayrıldım. Davayı eşim açtığı için ben kusurlu bulundum. Mahkeme 5000 TL maddi tazminat ve 100 TL yoksulluk nafakası vermeme karar verdi. Daha sonra nafaka arttırımı davası açtılar mahkeme 180 TLye çıkardı. Her seferinde 1000TL mahkeme ve avukat parası ödüyorum. şimdi tekrar dava açmışlar. İlk duruşmada hakim "evlilik kısa sürmüş çocukta yok, ilk mahkeme toplu nafaka vermemekle hata etmiş" dedi.

Sorum: Şimdi ben nafakanın toplu nafakaya çevrilmesini istiyebilir miyim? İstiye bilirsem ayrı dava açmam gerekir mi? Bu konuda yargıtay ictihadı var mı?

lütfen bilginiz varsa yardım edin
    Konu aduhan tarafından (28-07-2009 Saat 14:45:17 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    170
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ceyda hanım siz bir annesiniz aynı benim gibi.acaba çocukları biz kadınların şahsi zevki uğruna mı getirdik ,onların bu işte rolleri yokmu.çocuk yapmaya gelince evet lakin karını doyurmaya gelince hayır bu mu babalık.kadınlardan işkence gören erkekler olduğu gibi maddi ve manevi işkence gören kadınlar var kocalarından.eşim ben nafakayı artırıma gideceğim zaman mahkemede beni bekliyor döğmek için.hakim 3 polis verdi kapıda bekliyor.nedeni parayı tek beşına yiyecekmiş kadına çocuğa para veremezmiş.bende sizin gibi açıköğretim işletmede okurken bıraktım maddiyattan.biz mi istedik ayrılmayı acaba.benim ki eve dostunu alıp getirir ve bununla bana manevi işkence yapardı.ve devamlı kapıyı gösterirdi.sonra efendim kadınlar paracı pulcuymuş.benimkisi de görmeye gelmiyor.görmek için de şantaj yapıyor nafakadan vazgeçecekmişim o zaman görmeye gelirmiş.çocuklar babadan soğuyunca efendim analar çocukları babadan uzaklaştırıyorlar derler.ben ceyde hanım her yıl dava artırım yapıyorum sadece 75 ytl artıyor.bunun da zaten 15- 25 ytl sini harç olarak icralar alıyor.düşünün yani.sizde her yıl artış yaptırın bence daha uygun bana göre.2002 den berli nafakam devam ediyor eşimin öaaşı 660 bana daha yeni önümüzdeki ay nafaka artırımı yapacaklar.şimdi nafaka 300 oldu.kesilenle ne kadar kalıyor 275 kalıyor düşünün yani.size kolay gelsin .biz analar ayakta kalmalıyız evlat için kendimizden vazgeçtik gençliğimizden ,arzularımızdan sırf evlat için.ama karşı taraf dostuyla paraya para demiyor hani eşitlik.size nafaka dışında tazminat bağlanmadımı ?ALLAH yardımcınız olsun
    Konu ümitkader tarafından (01-08-2009 Saat 14:32:02 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

saygı değer hanım efendi öncelikle paylaşımınız için teşekkür ediyorum.aslında birazda duygularıma tercüman oıldunuz.bakın bir söz var 'BABANIN EŞİ YANINDAYKEN ÇOCUKLARINI 1 GÖZÜ GÖRÜRMÜŞ AMA EŞİNDEN AYRILDIMI O BİR GÖZÜDE GÖRMEZ OLURMUŞ' gerçekten yerinde bir söz.ben sadece bu sitede nafaka talebim hakkında bilgi alışverişi yapmak istemiştim.ama paylanırcasına yanıtlarda aldım.sağolsun 1 kaç kişi düşüncesini paylaşmış.onların dışında nafaka benim neyimeymişşş....çocukları babasına verecekmişimmm.yahu adam 5 senedir görmüyorçocukjları diyorum bana babaya ver diyorlar.varmı böyle birşey.ben bir ANNEYİM.iyi veya kötü benim yediğimi yerler giyerler ama sevgi ortamında büyürler.önemli olan ruhen sağlıklı olmaları değilmi.benim bu ülkede vatandaşlık hakkım vrsa yani hukuktan faydalanabiliyorsam neden nafaka istemeyeyim.valla beyler istediği kadar veryansın etsin.KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ SAYIN BEYLER...EN AZINDAN AYRILDIĞIM İNSAN AĞLAMAZ.HAA NE OLUR GECE HAYATINA FAZLA ÇIKAMAZ.KIZLARLA HEDİYEŞEMEZ.O KADAR....BU ARADA KENDİSİ GÖREVİNDEKİ ŞEREFLİLİĞİN FARKINA VARAMAYAN BİR ASKER.ASKER DENİLEN KİŞİ VATANI İÇİN UYUMAZ SAVAŞ VERİR KORUR,KENDİNİ FEDA EDER.AMA BİZİM ASKER İSE 2 ÇOCUĞUYLA BENİ KORUYUP TOPARLAMAKTAN ACİZ KALDI.AMA RABBİM ADALETTENDE KANUNLARI KOYANLARDANDA UYGULAYANLARDANDA RAZI OLSUN.AZ VEYA ÇOK GEÇİNİYORUZ.BUNADA ŞÜKÜR. sizede ALLAHtan sabır diliyorum inşallah daha güzel günler sizi bekler...
    Konu Av.Emrah Yavuzcan tarafından (07-08-2009 Saat 20:00:23 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

mutlaka sizin de haklı olduğunuza inanıyorum aynen babnın da haklı olduğuna inandığım gibi. ama şunu bilmenizi de istiyorum ben de boşanmış bir baba olarak eski eşimin suratını görmemek adına çocuğumu bile arayamıyorum. çocuğumu sevmediğimden değil aramam sadece eski eşimi görmemek muhattap olmamk için.velayet bende olsaydı belki ben daha iyi bakardım. kim bilir. ancak bana attığı iftiralar yüzünden (mahkeme sürecinde sadece haklıdır dedim işinden gücünden olmasın şerefi haysiyeti iki para olmasın diye sustum. pişman değilim de. ama olayların farklı boyutları olabileceğini de görün. evi arabayı eşyaları ve gelirimin %80 ni iştirak nafakası olarak verdim ve vermeye devam ediyorum. ama insanoğlu doyumsuz işte. yetmedi bide tazminat tutturdu. şimdi ben vekaleti alsam aynılarını o yaparmıydı ? onu ben biliyorum. sadece şunu söyleyeyim 3 defa ruhsatlı silahımla beni vurmaya kalktı 2 defada bıçaklamaya kalkıştı. bunlara rağmen bir fiske dahi vurmadım. ettiği küfürleri ben stadlarda dahi duymadım. neden katlanıyorum canımdan çok sevdiğim çocuğum için ve onun anne sevgisine olan ihtiyacı için. ama daha önce de yazıldığı gibi empati önemli bir şey. bu arada ben ilahi adalete burada sınavda olduğumuz gibi şeylere pek inanmıyorum tüm bu olanlardan sonra ama varsa eminim oradaki dava benim istediğim ve beklediğim şekilde sonuçlanır burada olduğu gibi inançlarım ve sevgimle oluşmasını sağladığım şekilde değil.
    ama biraz daha zorlarsa benden alacağı şey bundan sonra sadece çocuğum için yetim maaşı olacak.
    Konu hkazma2 tarafından (04-08-2009 Saat 00:11:28 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hkazma2 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    mutlaka sizin de haklı olduğunuza inanıyorum aynen babnın da haklı olduğuna inandığım gibi. ama şunu bilmenizi de istiyorum ben de boşanmış bir baba olarak eski eşimin suratını görmemek adına çocuğumu bile arayamıyorum. çocuğumu sevmediğimden değil aramam sadece eski eşimi görmemek muhattap olmamk için.velayet bende olsaydı belki ben daha iyi bakardım. kim bilir. ancak bana attığı iftiralar yüzünden (mahkeme sürecinde sadece haklıdır dedim işinden gücünden olmasın şerefi haysiyeti iki para olmasın diye sustum. pişman değilim de. ama olayların farklı boyutları olabileceğini de görün. evi arabayı eşyaları ve gelirimin %80 ni iştirak nafakası olarak verdim ve vermeye devam ediyorum. ama insanoğlu doyumsuz işte. yetmedi bide tazminat tutturdu. şimdi ben vekaleti alsam aynılarını o yaparmıydı ? onu ben biliyorum. sadece şunu söyleyeyim 3 defa ruhsatlı silahımla beni vurmaya kalktı 2 defada bıçaklamaya kalkıştı. bunlara rağmen bir fiske dahi vurmadım. ettiği küfürleri ben stadlarda dahi duymadım. neden katlanıyorum canımdan çok sevdiğim çocuğum için ve onun anne sevgisine olan ihtiyacı için. ama daha önce de yazıldığı gibi empati önemli bir şey. bu arada ben ilahi adalete burada sınavda olduğumuz gibi şeylere pek inanmıyorum tüm bu olanlardan sonra ama varsa eminim oradaki dava benim istediğim ve beklediğim şekilde sonuçlanır burada olduğu gibi inançlarım ve sevgimle oluşmasını sağladığım şekilde değil.
    ama biraz daha zorlarsa benden alacağı şey bundan sonra sadece çocuğum için yetim maaşı olacak.
    beyefendi sizin durumunuzuda anlayamadım.bahaneniz çok saçma.çocukları alırken eski eşinizin yüzünü görmek zorunda değilsiniz.bunlar tamamen bahane.benim durumuma gelince ise biz sizin gibi bıçaklı saldırı yaşamadık sadece boşandık.hem bende sizin gibi muhattap olmamak için icradan alıyorum nafakamı.yani hiçbir şekilde görüşmemiz söz konusu değil .kendisi evlendiği eşi istemediği için almıyor çocukları.zaten bu kadın sebebi ile ayrıldık.bilmiyorum anlatabiliyormuyum.çocukları almıyor ben zorla versemde klasik üvey anne manzarası yaşanacak eminim bundan.çünki bana verdiği nafakadan sonra cici eşinin her dediğini yaomaka zorunda malum 2.nafaka öldürür insanı:rolleyes: hem bir babnın daha iyi gelecek hazırlamasıda nasıl oluyor anlayamadım.emin olun hiç bir baba bir anne kadar merhametli yaklaşamaz.BANA EMPATİ FALAN DEMEYİN LÜTFEN.BEN EŞİME İHANET EDİP YUVAMI DAĞITSAYDIM ÇOCUKLARIMA BAKMASAYDIM GENE EMPATİDEN SÖZ EDECEKMİYDİNİZ.
    ????BUYNLARIN ARKASINA SIĞINMAYIN .BENCE ENYAKIN ZAMANDA ÇOCUKLARINIZI GÖRÜN.ONLARI EN İYİ BEN ANLARIM.ÇÜNKİ 2 ÇOCUK VAR BENDEDE AYNI SIKINTIYI ÇEKEN.

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

beyefendi sizin durumunuzuda anlayamadım.bahaneniz çok saçma.çocukları alırken eski eşinizin yüzünü görmek zorunda değilsiniz.bunlar tamamen bahane.benim durumuma gelince ise biz sizin gibi bıçaklı saldırı yaşamadık sadece boşandık.hem bende sizin gibi muhattap olmamak için icradan alıyorum nafakamı.yani hiçbir şekilde görüşmemiz söz konusu değil .kendisi evlendiği eşi istemediği için almıyor çocukları.zaten bu kadın sebebi ile ayrıldık.bilmiyorum anlatabiliyormuyum.çocukları almıyor ben zorla versemde klasik üvey anne manzarası yaşanacak eminim bundan.çünki bana verdiği nafakadan sonra cici eşinin her dediğini yaomaka zorunda malum 2.nafaka öldürür insanı:rolleyes: hem bir babnın daha iyi gelecek hazırlamasıda nasıl oluyor anlayamadım.emin olun hiç bir baba bir anne kadar merhametli yaklaşamaz.BANA EMPATİ FALAN DEMEYİN LÜTFEN.BEN EŞİME İHANET EDİP YUVAMI DAĞITSAYDIM ÇOCUKLARIMA BAKMASAYDIM GENE EMPATİDEN SÖZ EDECEKMİYDİNİZ.
    ????BUYNLARIN ARKASINA SIĞINMAYIN .BENCE ENYAKIN ZAMANDA ÇOCUKLARINIZI GÖRÜN.ONLARI EN İYİ BEN ANLARIM.ÇÜNKİ 2 ÇOCUK VAR BENDEDE AYNI SIKINTIYI ÇEKEN.
    neden denemediniz ben bakamıyorum yetmez bu para o baksın demediniz. belki sizden daha ii şartlarda bakardı. belki de hatasını anlar sizin kıymetinizi bilirdi. bakın siz para konusunda onun kıymetini hemen anlamışsınız. ünlü mısır sözü insanlar aç kalmaya görsün önce inançlarını yerlermiş.bi de empati gerçekten önemli bir olaydır. aksi takdirde dünya kan gölüne dönerdi. size empatiyi bir kere daha düşünmenizi öneriyorum. ama mahkemeler pozitif cinsiyet ayrımcılığı yaptığı sürece bayanların bunu karşı tarafı mahvetmek adına kullnıldığı gerçeğini kabul etmemiz gerekir.
    tekgöz iki göz mevzusuda sizin sadece fikriniz dir. bilimsel değildir. babalrın içinde ne fırtınalar koptuğunu anlamayabilirsiniz. hatta size bile belli etmeyebilir. ama sizin fikrinizde oluşturduğunuz babalar çoğunlukta olsaydı ortalık nasıl olurdu bi düşünün isterseniz. yani çocuk sevgisi sadece annenin tekilinde değildir. babalarıda en az sizin kadar sevdiğine inanmazsanız böyle düşünmeniz doğal olacaktır. empati yani.
    Konu hkazma2 tarafından (04-08-2009 Saat 14:14:35 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

......emin olun hiç bir baba bir anne kadar merhametli yaklaşamaz..
    Babanın merhametini ölçen terazi nerede hanımefendi.. Bunun ölçüsü kıstası nedir. Annenin merhametini babanınkinden üsütn kılan kriter nedir. Hangi birimle ölçülür..
    Eşinize kırgın kızgın olabilirsiniz ama lütfen bu kırgınlık kızgınlık duygularınızı karşı cinsin tümüne yafta yapmayın.
    Ne anneler - babalar gördüm evladına sırtını dönüp giden, ve ne anneler - babalar gördüm evladı için her şeye katlanan.
    Siz kendi olayınızı kendi donelerinizle değerlendirin okudum da saygıda duyuyorum ama lütfen genelleme yapmayın. O zaman yazdıkalrınızı okuyan çok sayıdaki mağdur ve masum kişinin canını yakıyorsunuz..
    geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Babanın merhametini ölçen terazi nerede hanımefendi.. Bunun ölçüsü kıstası nedir. Annenin merhametini babanınkinden üsütn kılan kriter nedir. Hangi birimle ölçülür..
    Eşinize kırgın kızgın olabilirsiniz ama lütfen bu kırgınlık kızgınlık duygularınızı karşı cinsin tümüne yafta yapmayın.
    Ne anneler - babalar gördüm evladına sırtını dönüp giden, ve ne anneler - babalar gördüm evladı için her şeye katlanan.
    Siz kendi olayınızı kendi donelerinizle değerlendirin okudum da saygıda duyuyorum ama lütfen genelleme yapmayın. O zaman yazdıkalrınızı okuyan çok sayıdaki mağdur ve masum kişinin canını yakıyorsunuz..
    geçmiş olsun..
    valla ben paragraflarca yazmaya çalışsam hislerimi ve düşüncelerimi bu kadar iyi açıklayamazdım.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: