Büyük bir marketler gurubu bir banka ile anlaşmaya gidiyor ve bu banka hiç bir talebim ya da onayım olmaksızın adıma kayıtlı bir kredi kartı olduğunu marketin 'club' yetkilisi aracılığıyla yazılı olarak bana bildiriyor.

Bu kaydın iptali için yazıda belirtilen müşteri hizmetleri telefonundaki yönlendirmeler sonunda konuştuğum kişinin marketin değil bankanın müşteri temsilcisi olduğunu (sormam koşuluyla, yoksa kimle görüştüğüme dair hiç bir bilgi geçmiyor otomatik seslendirmeli kayıtlarda) öğreniyorum.

Temsilci kaydı iptal etmesinin mümkün olmadığını, market temsilcisi ile görüşmem gerektiğini söylüyor. Kartın bankalarında kayıtlı olmasına dayanarak bankanın kaydı silmesini talep ediyorum, cevap şubelerine gitmem gerektiği oluyor.

Bunu tek bir bankada yaşamıyoruz, hemen hemen tüm bankalar bu tür işlemleri halen onay ya da talep olmaksızın yapmaya devam etmekte, iptale ilişkin hak sahibinin itirazı ise fayda etmemekte. Yani benim haklarımı banka kullanmakta, bunlar üzerinde bana söz hakkı tanımamakta.

Tüm bu karmaşalar bir yana, bir banka benim talebim ya da onayım olmaksızın benim adıma kredi kartı kaydı oluşturabiliyor, işlem yapabiliyorsa bu temelde benim 'özlük haklarımın' kurum tarafından ihlali değil midir?

Bankaların bu tür hesap ya da kredi kartı kayıtlarından ne tür çıkarı vardır? Ki, kayıtları silmemek için elinden geleni yapmaktadır. Hazine ya da Merkez Bankası'ndan bir pay mı artırmaktadır?

Herkese saygılar,