+ Konuyu Yanıtla
8 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon
71 den 80´e kadar toplam 118 ileti bulundu.

Konu: Facebook Üzerinden Hakaret

Facebook Üzerinden Hakaret Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Manisa
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Facebook Üzerinden Hakaret

Merhaba;
    www.facebook.com sitesinde bir ileti paylaştığımda facebook arkadaşlarımdan biri tüm herkesin görebileceği bir şekilde ''İyice sığırlaştın'' cümlesini kurdu bende bu ileti rencide ettiği için sildim ve kendisine mesaj olarak neden hakaret ettiğini yazdım kendisi bana bu mesaja bile cevap yazarken 'sığırsın' 'eziksin' ifadelerini kullandı ve aramızda geçen tüm diyoloğu hem facebook mesaj profilimde hemde printscreen yaparak (Ekran fotosunu çekerek) bilgisiyarımda delil olarak tutuyorum şimdi şunu soruyorum ben davayı nasıl açacağım? ve davayı açtığımda karşı taraf ne gibi ceza alır yardımcı olabilirmisiniz?

Hukuki NET Güncel Haber

Facebook Üzerinden Hakaret konulu yargıtay kararı ara
    Facebook Üzerinden Hakaret konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    115
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Adresim devlette X olarak gözüküyor ve X adresinde adıma internetim var. Ben Y adresinde kalıyorum, burda da benim adıma olmayan internet var. Bu internetten edilen hakaret için nasıl bulacaklar beni? Ip ile burdaki internet sahibine gelseler, tanımıyorum diyicek facebook hesabındaki adı soyadını. Wirelessta şifresiz, isteyen girebilir diyicek. Facebook isminden dolayı benim X adresimle bana ulaşsalar, facebook'um çalındı yada daha basiti benim hesabım değil derim. Yani çok zor internet üzerinden ispat.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Paxmahnhob rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Adresim devlette X olarak gözüküyor ve X adresinde adıma internetim var. Ben Y adresinde kalıyorum, burda da benim adıma olmayan internet var. Bu internetten edilen hakaret için nasıl bulacaklar beni? Ip ile burdaki internet sahibine gelseler, tanımıyorum diyicek facebook hesabındaki adı soyadını. Wirelessta şifresiz, isteyen girebilir diyicek. Facebook isminden dolayı benim X adresimle bana ulaşsalar, facebook'um çalındı yada daha basiti benim hesabım değil derim. Yani çok zor internet üzerinden ispat.
    Arabası bir suça karışan kişinin "benim arabamın anahtarı hep üzerindedir. İsteyen gidip alabilir. Bu suçu kimin işlediğini bilmiyorum" diyerek kurtulamayacağı gibi, internetini şifresiz olarak paylaştıran kişi de "benim wi-fi şifresiz" diyerek kurtulamaz. Bir başkası "ben bağlanıp yaptım" demedikçe hesap sahibi sorumlu. Daha birkaç ay evvel bir hakaret davasında gerçekten internet bağlantısını şifrelemeyi becerememiş yaşlı bir adam suçlu bulundu.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    115
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arabası bir suça karışan kişinin "benim arabamın anahtarı hep üzerindedir. İsteyen gidip alabilir. Bu suçu kimin işlediğini bilmiyorum" diyerek kurtulamayacağı gibi, internetini şifresiz olarak paylaştıran kişi de "benim wi-fi şifresiz" diyerek kurtulamaz. Bir başkası "ben bağlanıp yaptım" demedikçe hesap sahibi sorumlu. Daha birkaç ay evvel bir hakaret davasında gerçekten internet bağlantısını şifrelemeyi becerememiş yaşlı bir adam suçlu bulundu.
    Arabanın anahtarının üstünde olması ile wireless aynı şey mi? Kaldıki bir interneti 3-4 daire kullananlar var. Şifre var wirelessta 4 daire biliyor ve ortak kullanıyorlar. Biri çıkıp ben yaptım demedikçe hiçbişey olmaz. Bağlantının sağlandığı bilgisayarın bilgiside gözüküyor ancak o şekilde tespit edilebilir ki, evde birden fazla bilgisayar varsa, kişi diğer bir bilgisayarı kişisel bilgisayarı diye belirtir, asıl bilgisayardan bahsetmez. Bilgisayarın bilgileri ile sahibinin bilgilerini satın alınan yerden almaları ise çok çok zor ve bir anlam ifade etmez. Mesela annem soliter oynasın diye eski bir laptop aldım ve o laptopun üçüncü sahibi falanım. O laptop üzerinden bişey yapsam, ilk sahibini mi suçlayacaklar? hayır tabiki. Kaldıki hiçbir kurum cinayet falan gibi büyük bir olay değilse asla bu kadar uğraşmaz.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyin.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    115
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyin.
    Yazımın ve düşüncemin özeti; bişey çıkmayacağı yönünde. 8 sayfalık konudada yazılanların özeti bu şekilde gözüküyor.

Bu arada çok önemli birşey söylemek istiyorum, sadece bu konuda değil başka konularda da dikkatimi çekiyor; Bir olayda adli olarak, olayınızla ilgili delil toplamada vs.de bütün teknolojilerin bütün tekniklerin kullanılacağını sanıyor çoğu üye. Öyle birşey yok. Hemen örnek veriyim; aracım çalındığında sadece camdan ve kaportadan parmak izi alındı, diğer yerlerden alınamadı yüzey olarak uygun olmadığından. Ben cinayet işlense nolucak dediğimde anca o seviyede bir suç için başka teknik kullanarak hemen her yüzeyden parmak izi alınabileceğini, basit oto hırsızlığında yapılmayacağını söylediler. Ayrıca sitenin güvenlik kameraları delil olarak sayılırken (ki kişinin kıyafetleri görüntüdeki kişi ile aynı olmasına rağmen ve güvenlik teşhis etmesine rağmen, hırsız yüzüm net değil ben değilim dediğinden o da delil sayılmadı) aracın çalındığı yerle bulunduğu yer arasında ki mobese görüntülerinden yararlanılamadı. (fakat ben polisten bir şekilde hırsızın adresini alıp kendi işimi kendim hallettim oda ayrı konu) Yine başka bir oto hırsızlığında (bu sefer araç çalma değil içine girme) bu sefer hırsız camı kırıp elini kestiği ve kan izleri bıraktığı halde, kimse kanla ilgili adli tıp kaydı veya delil toplama yapmadı. Yani bir suçta tüm imkanlar sizin için seferber olacak zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Suçun derecesine göre ancak. Ki böyle olması inanın daha iyi, Türkiyede bir sistem ya hiç çalışmaz ya hatalı çalışır, sonunda zararlı olan siz olursunuz yine Trafikte aracıma motorsiklet çarpmıştı sağ kapıma ve o bana çarptı dedi, bilirkişi onu haklı buldu, mahkemede hakimin dediği bilirkişi raporuna baktı ve; "bu rapor hatalı olmalı, itiraz edebilirsiniz, hatalar oluyor" dedi. Çünkü raporda benim çarpmam için, aracımın yanal bir şekilde gidip, sağ kapımla motorun önüne çarpmam gibi imkansız ve fantastik bir sonuç çıkıyordu. Yani ayan beyan belli, motorun bana çarptığı hasar resimleri, polis tutanağı falan var. Hakime itiraz etmiyorum dedim, taksirle yaralamadan ceza alırsınız dedi, o sinirle kabul ettim, 400 lira ceza almıştım. Hatta hakim sarışın bir bayandı Şişli adliyede hatırlıyorum.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,
    Bu örneklere benzer bir olay yaşamaktayım. Yaklaşık bir senedir sahte bir mail adresinden -ki her seferinde yeni bir mail adresi alıyor, bir mail adresinden ikiden fazla mail atmıyor- hakaret içeren gönderiler alıyorum. Şüphelendiğim biri var ancak tabiki kabul etmiyor. Tahminimce internet kafeden atıyor mailleri ve ileri tarihli gönderiyor. (internet kafede bir defa da olsa görenler var)Avukatla görüştüğümde çok ilgilenmedi diyebilirim. Sonuç alamayacağımı söyledi. Yine de ısrarlıyım ama sonuca varabilir miyim bilmiyorum. Fikri olan var mı? şimdiden tşk

- - - Updated - - -

Merhaba,
    Bu örneklere benzer bir olay yaşamaktayım. Yaklaşık bir senedir sahte bir mail adresinden -ki her seferinde yeni bir mail adresi alıyor, bir mail adresinden ikiden fazla mail atmıyor- hakaret içeren gönderiler alıyorum. Şüphelendiğim biri var ancak tabiki kabul etmiyor. Tahminimce internet kafeden atıyor mailleri ve ileri tarihli gönderiyor. (internet kafede bir defa da olsa görenler var)Avukatla görüştüğümde çok ilgilenmedi diyebilirim. Sonuç alamayacağımı söyledi. Yine de ısrarlıyım ama sonuca varabilir miyim bilmiyorum. Fikri olan var mı? şimdiden tşk

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Onun size mail yollamak için yapması gereken oldukça fazla iş var:
    Bir internet kafeye gidecek, yeni bir hesap açacak, sonra oturup mail yazacak ve size gönderecek.
    Bunlar nereden bakarsanız bir saat.
    Sizin yapmanız gereken ise del tuşuna dokunmaktan ibaret.
    Sadece bir saniye.
    Bu açıdan bakın bence.
    Silin ve umursamayın.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir süre yaptım evet sildim.ama artık ithamlar cok can sıkıcı hal aldı.. Bu soyleminizden 'sonuc alamazsın' sonucunu cıkarıyorum.. Bu kadar kolay olmamalı "kafeden mail at ve rahatlıkla kurtul." Çok zekice bir taktik mail al, ileri tarihte yolla hesabı kapa.. Ben o ıp yi bulana kadar kafe kapanır yerinde yeller eser bir de! Cafelere sordum kamera kaydından bulmak için nafile.. Olumsuz yanıt aldım hep. Suç üstü yapmak gerek ki o da nasıl olur ayrı bi muamma.

Nerede
    Çorum
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mmavis rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir süre yaptım evet sildim.ama artık ithamlar cok can sıkıcı hal aldı.. Bu soyleminizden 'sonuc alamazsın' sonucunu cıkarıyorum.. Bu kadar kolay olmamalı "kafeden mail at ve rahatlıkla kurtul." Çok zekice bir taktik mail al, ileri tarihte yolla hesabı kapa.. Ben o ıp yi bulana kadar kafe kapanır yerinde yeller eser bir de! Cafelere sordum kamera kaydından bulmak için nafile.. Olumsuz yanıt aldım hep. Suç üstü yapmak gerek ki o da nasıl olur ayrı bi muamma.
    bilgisayarı ileri tariha alınca browser sertefika hatası verecektir.

- - - Updated - - -

Onun size mail yollamak için yapması gereken oldukça fazla iş var:
    Bir internet kafeye gidecek, yeni bir hesap açacak, sonra oturup mail yazacak ve size gönderecek.
    Bunlar nereden bakarsanız bir saat.
    Sizin yapmanız gereken ise del tuşuna dokunmaktan ibaret.
    Sadece bir saniye.
    Bu açıdan bakın bence.
    Silin ve umursamayın.
    katılmakla birlikte ufak bir eklemekte bulunayım. bazı kullanıcılara öylesine dolu hakaret içerikli mesajlar geliyor ki ister istemez bunun peşine düşüyor. karakter meselesi o kişi oturup saatlerini verip o işi yapacak dereceye geliyorsa bunun bir cezai yaptırımı olması gerekli.

- - - Updated - - -

Alıntı melihaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba;
    www.facebook.com sitesinde bir ileti paylaştığımda facebook arkadaşlarımdan biri tüm herkesin görebileceği bir şekilde ''İyice sığırlaştın'' cümlesini kurdu bende bu ileti rencide ettiği için sildim ve kendisine mesaj olarak neden hakaret ettiğini yazdım kendisi bana bu mesaja bile cevap yazarken 'sığırsın' 'eziksin' ifadelerini kullandı ve aramızda geçen tüm diyoloğu hem facebook mesaj profilimde hemde printscreen yaparak (Ekran fotosunu çekerek) bilgisiyarımda delil olarak tutuyorum şimdi şunu soruyorum ben davayı nasıl açacağım? ve davayı açtığımda karşı taraf ne gibi ceza alır yardımcı olabilirmisiniz?
    facebook a kişisel hakaret şeklinde şikayet edebilirsin

+ Konuyu Yanıtla
8 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

facebook hakaret takipsizlik

facebook hakaret

hakaretfacebook hakaret ispatfacebookfacebook hakaret suçufacebooktan hakaretin cezasıfacebookta hakaretfacede hakaret edici sozlerin cezasi nedirhttps:www.hukuki.netshowthread.php56564-Facebook-uzerinden-Hakaretpage11facebookta hakaretin cezası nedirinternette hakaret suçu cezasıfacebook hakaret yargıtaycem karademirfacebook da birine kufretme cezası nedirhakaret davasi orneklerifaceden hakaret davasıinternet üzerinden hakaret dilekçe örneğifacebook üzerinden hakaret suçufacebookta hakaretin cezasıfacebookta hakaret suçufacebookta mesajla hakaretfacebookta hakaret davasıfacebook üzerinden hakaretfaceden hakaret ettim bulunurmuyum
Forum