+ Konuyu Yanıtla
6 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 118 ileti bulundu.

Konu: Facebook Üzerinden Hakaret

Facebook Üzerinden Hakaret Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Facebook Üzerinden Hakaret

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Facebook üzerinden yıllardır doğa ve kelt kültürlerine ilişkin bilgi paylaşmaktayım. Bu paylaşımcı misyonumuz ile karşımıza çıkan bazı insanlar ırk, kültür, hakaret, küfür ve tehtid içeren bir çok mesajlar aldım. (Meyve veren ağaç taşlanır misali.) Şuan Facebook üzerinden bir çok yararlı platformlarım bulunuyor ve bir şahıs yıllardır benimle uğraşmaya çalışmaktadır. Ben buraya yazılanları eklemek istiyorum ve hukukçu arkadaşların fikirlerini alarak ne yapmam gerektiği ile ilgili sizlerden net bir cevap istiyorum. 2 gündür kişi tehtid mesajlarıyla başımı ağrıttı ve suç duyurusunda bulunabilirsem sonuç ne olabilir ? Yazılanları gördüğünüzde biraz tuhafınıza gidebilir, kişinin psikolojik yapısı biraz enteresan. Sataşmak için yıllar önce beni gece telefonla arayıp hakaret etmesiyle başlamış ve buna karşın o saatte rahatsız edildiğim için bende ona hakaretle karşılık vermiştim kişilik yapısını yazdıklarıyla çok net çözebilirsiniz). 1. ve 2. defa beni tehtid ve küfürleriyle rahatsız etmesi ve bunları kayıt tutup sonra özür dilemesiyle silmiştim ve bugün yine yıllar sonra karşıma çıkıp tehtid etmesiyle kayıtlı mesajları sizlerle paylaşıp bilgilerinizi önemle rica ediyorum.

Özellikle doğu kökenli olduğum için kişi çoğu defa beni terorist olarak nitelemiştir. Bu yazışmalarda yine bir sinema filminden örnek vererek ifadesi açıktır.

Cevap nezdinde yazdığım şahıs adım : Doğanın Ruhu'dur.

Umarım foruma yazılanları copy ederek rahatsızlık vermem. Şayet yazılanları aktarmak foruma ters ise okuyup yazılan kısımlarını kaldırabilirsiniz. Cevaplarınız benim için önemlidir.

Sevgiler

Bulut Açar
    Doğanın Ruhu Sayfası

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sen ve Cem Karademir arasında

Cem Karademir 01 Şubat, 17:05 Şikayet Et
    Duyduğuma göre gene bana küfür ediyormuşsun :))) çok ayıp , bu sefer dahası yok başlayalım...sakın biryere gitme, anneme ettiğin küfürünü daha unutmadım ufaklık.

Doğanın Ruhu 01 Şubat, 17:07
    De git işine.
    Cem Karademir 01 Şubat, 17:12 Şikayet Et
    bakacağız :) sen istedin. beni çağırmışsın bende geldim ;) sayfalarının tümünü kontrol et...savaştan kimse galip çıkmaz :) bu sefer iyi olan kazansın.anlaştık mı? herşey serbest belden aşşağıda vurabilirsin :) ben vuracağım emin ol anneme küfür ettiğin geceyi hatırlarsın dimi? Kır Kurdu değil SİYAH KURT senin için bir video yapıyorum fotoğraflarda sen varsın ve yazılarda seni anlatıyor ve müzikte...

Ve PERDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE................

BAŞLASIN ARTIK!

Doğanın Ruhu 01 Şubat, 17:17
    :) Çocuk senin psikolojin iyi değil. Bana küfür edene ben de küfür ederim. Şundan emin ol ki senden bir gram sadece bir gram dahi korkum yok. Benim sadece geçmişim biraz kaba olunca senin gibi basit kişileri görmezden geliyorum. Ama emin ol sana uyarım bu yazdıklarını da kopyalıyorum :) kendine güveniyorsan o videoları yayınlarken seninle ilk başta hukuksal yönden mücadele ederim.

Eğer bu ülkede hukuk isteidğim gibi işlemezde buna kızgınlık yaratırsam o zaman kendi hukukumu devreye sokarım !

Cem Karademir 01 Şubat, 17:26 Şikayet Et
    İzleyelim ve görelim... Kır Kurdu ve İnsan İnsanın Kurdudur Yazıların Kulağıma geliyor :) hepsini yaparken düşünemedinmi başına aynılarının geleceğini??? Ben bu vatanın evladıyım Türk'üm Yasaya Karşı gelmem merak etme erkek erkeğe halledeceğiz bunu biraz keyif alarak :) sende yap bu güzel olur...Yazıları ve Linkleri Silme herkez izlesin ve okusun. benimle dalga geçtin ama umursamadım şimdi sıra bende.sadece sana göstermek için yapacağım nasıl oluyor diye. sen benimle oynamak istedin şimdi sıra bende.Kır Kurdumu yoksa kirli bulutmu bakacağız.
    Cem Karademir 01 Şubat, 17:34 Şikayet Et
    İnan bu sefer beni çok mutlu ettin gizli gizli arkadan arkaya olan saldırınla, he unutmadan ben sana küfür etmemiştim,bunu iyi biliyorsun. tüm videolarının altına bak fotolarının altına bak tüm sayfalarında.uyarmadı deme.İnan beni çok rahatsız ettiler ama şikayetlerime rağmen kimse beni umursamadı. bende kendim uğraşıyorum.napalım önemli değil gücümün yettiğince uğraşırım.1.senin hakkındaki yazım geliyor ve oku silme elbet bir yerlerde gözüne çarpar.

0535 587 77 65 Bakarsın eğer kendin halletmek istersen istediğin yerde buluşuruz.Ki sanmam o yürek yok sende :) anca telefondan anneme küfür edersin, okonuşma kaydı var bende...mp3 olarak.

Doğanın Ruhu 01 Şubat, 17:35
    Cem Karademir, hangi ülkenin nesi olursan ol. Seni uyardım; hakkımda yapacağın her türlü hakaret, görsel ve sözlerin hepsini telefon numaralarının olduğu da bilgileri not ederek savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bu kadar erkekliğine güveniyorsun madem buyur.
    Ben senin gibi boş bilgisiz insanları adam yerine koymuyorum. Benimle arkadaş olamadın diye kendini bu hallere soktuğunun farkındayım. Ama gerçekte olan bu, seviyesiz, insan dışı hertürlü varlığı uzak tutmak kişiliğimde var. Ki onlar gibi olmamak içindir.

Bulut Açar

Doğanın Ruhu 01 Şubat, 17:41
    Kendini kurtarmak için bu tür söz canbazlığında iyi olduğunu biliyorum. Ama dediğim gibi senden gram korkum olmaz. Kişiliğim ilk olarak ülkemin hukusal gücünü kullan der. Sonra bana biri fiziksel saldırmaya kalkarsa bildiğin yolu uygula der.

Bu kadar centilmensin madem. Adresini de yazarsan mutlu edersin.

Cem Karademir 01 Şubat, 17:42 Şikayet Et
    Sayfanda Son yayınladığın şahsıma hakarettir :) bunu ikimizde biliyoruz onu kaldırmazsan yayınlayacağım.sizin kendi sesinizle olan telefon konuşmamızda var. bu doğru olan şeyin tüm insanların bilmesidir.

Ve bir ricamda var beni arkadan arkaya, gizli gizli takip etme.

yılların veledi Mustafa nezaman Bulut oldu he sahte adam :) kimliğinden utanma.

Doğanın Ruhu 01 Şubat, 17:46
    Şahsına dair herhangi bir şey göremiyorum, lakin az önce bazı üyeler duvara yazdı ve başka platformların bilgilerimizi kopyalayıp, sayfa logolarımı da dahil ederek mesajlar yayınladığına dair 3-4 kişi dönüş yaptı.

Şuan sayfana girdiğimde farkettim ki gerçekten her şeyi kopyalıyorsun paralel şekilde. Bu yazışmalar da ileriki dönemlerde kayıt için çıktılarını alıyorum Cem Karademir.

Bulut

Cem Karademir 01 Şubat, 18:01 Şikayet Et
    Bu kadar centilmensin madem. Adresini de yazarsan mutlu edersin.

davarlık yapma numaramı verdim işte arada öğren adresimi :)

Cem Karademir 01 Şubat, 18:03 Şikayet Et
    adam ol!!!
    Doğanın Ruhu 01 Şubat, 20:01
    Ben adamım ki seni sallamıyorum. Seni adam yerine koymadığım için zoruna gidiyor. Sen git aynaya bak bakim kim neye benziyor.
    Cem Karademir 01 Şubat, 20:27 Şikayet Et
    :))
    Cem Karademir 01 Şubat, 22:27 Şikayet Et
    KORKTUNMU ARAMADIN MUSTAFA? BELKİ GENE KÜFÜR ETMEK İSTERDİN ???

Tehtidlerini önemsemiyorum, yakında başlıyoruz. tedbirini al;) demedi deme...videon ve yazılarım yayınlanacak...senin sayfalarında.

hadi şimdi uza.küfürbaz seni, Hastalıklı Ruh...Ne adam nede insan olabilirsin sen. eski dostlarına kalleşlik eden adama bu son yazışım. senden miğdem bulanıyor, pislik...

Cem Karademir 01 Şubat, 22:33 Şikayet Et
    Nefes adlı bir film var muhakkak onu izle.ben subay olan sen diğeri...
    Doğanın Ruhu 01 Şubat, 22:34
    Cem Karademir, seni uyardım. Sadece yapacağın her hareket kanıt niteliğinde bu yeterlidir. Sende bir gram akıl var onu da insanlarla uğraştığını düşünerek açığa çıkarıyorsun. Senin gibi akıl dışı bir kişi ancak böyle yazardı.
    Cem Karademir 01 Şubat, 22:40 Şikayet Et
    Zavallısın ve Ruh Hastasısın ...

hadi şimdi işene bak...

Doğanın Ruhu 01 Şubat, 22:46
    Bu yazdıklarını şimdi yayınlama hakkına da sahibim, üstelik şikayet edildiğinde gerekli cezaya açık suç teşkil etmektesin. Şimdi bu yazdıklarını yayınlarım ve üstüne avukat arkadaş devreye soktuğumda senin üzerine hukuksal yönden gidebilirim.

Sen sanıyorsun ki bulut senden mi korkuyor ? Kendine yazık etme çocuk ! boş ve niteliksiz davranışlarınla zamanımı almaya kalkma. Git kendi psikolojik yapınla eş değer insanları bulup onlarla uğraş.

Sana üç kelime : De Get İşine !

Cem Karademir 02 Şubat, 12:41 Şikayet Et
    çok korktum, altıma kaçırdım KOKUSU GELİYORMU?

Sayfalarıma,Küfürlü ve alaycı mesaj yazmaların devam ederse, bende sayfalarımda hakkında güzel bir yazı yayınlayacağım.ve senin yaptığın gibi bende senin sayfalarında hakaret dolu sözler yazacağım.

23 yaşındaki veledle uğraşacak ne zamanım nede vaktim var. adam olan, hatasız olan numaramdan arardı.

Kıskanma ve Hırslanma! Mustafa damarını bırak (o damarının nerden geldiğini çok iyi biliyorum) bu sana zarar veriyor, seni hastalandırıyor. Hiç birzaman neşe keyif alamayacaksın bu yaşamdan.çünkü içinde huzurlu ve mutlu değilsin.Ölümlüsün zihnini boşalt ve yoluna git...son kez yazıyorum beni takip etme En Korktuğun insan benim bunu biliyorum.korkunda şu! BEN EN İYİ OLMALIYIM BEN TEK OLMALIYIM (HIRSIN SENİ BİTİRECEK) ama karşımda bir rakip var bende ona Kır Kurdu, İnsan İnsanın Kurdudur diye hakaretler ediyormuşsun. :) ben senin bu çocukluğundan çok keyif alıyorum.Şu var ki Anneme Küfür ettiğin gün hala kulaklarımda Annemi karıştırmayacaktın bu HIRSINA! ara sıra dinliyorum bu küfür ettiğin kaydı. yazık diyorum. Ben sana küfür etseydim annene yada sana belki sen bukadar önemsemezdin. ama benim yapım farklı.Utanmadan birde diyosun ki BANA KÜFÜR EDENE BENDE KÜFÜR EDERİM :) Ben sana küfür etmemiştim.

Merak etme yapacağım herşey yasal olacak. sadece insanlar seni tanısın. o telefon konuşmamızla ilgili bir kayıt olacak....tabiki sayfalarıma hakaret dolu sözler yazmaya devam edersen. bu sana son yazmam...

Şimdi izliyorum ve bekliyorum...

Doğanın Ruhu 02 Şubat, 14:08
    Onlarca kişi hesabı alarak(bayan-erkek demeden hangi kılıklarda artık sayamadım) insanları tehtid ederek, küfür ederek yaptığın davranışları hatırlıyorsun. Şimdi de kendini kurtarmak için pis düşüncelerini bana yönlendirmeye kalkıyorsun. Sana bravo diyemem... Sen küçülmüşsün... Şu yazdıklarını birileri okuyacaktır. Canımı sıkmaya kalkarsan emin ol bu yazılanları internet ortamında silinmeksizin yayınlayacağım. Hatırlıyorsan bir defa daha beni tehtid ve küfürlerinle meşgül edip Kızılderili.azbuz sayfamda yayınladım ve tutuştun. Özür dilediğin için insani yapım silmeme izin verdi. Ama yanıldım...
    Hakkımda hiç bir şey bilmeden saçmalıklar yazman, psikolojik bir insanın travmasını burda çok iyi yansıtman seni çok çok aşağılıyor duruma soktuğunun bilincinde değilsin halen...

Yukarda yazdığın "Nefes" filmine ilişkin düşüncene gelince: Doğulu olduğumu bildiğin tek şey buydu; ülke içerisinde beni terorist nitelendirdiğinin farkındayım. Hakkında açacağım davayı burada ve yansıtacağın her hangi bir sanal dünyada beni ifade alan; tehtid, küfür, kötülemek, fotoğraflarımı kullanmak vb.. davranışlarda bulunduğun her şeyi dosyalaştırdığımın farkında olmanı önemle belirtirim. Kim kimden korkar bunu sana göstereceğim. İnternet başında erkeklik taslayan senin gibi seviyesiz, tehtid ve küfürbazlığıyla ün salmış kişileri ilk devletin yasal organlarına bildirip hak aramak, devletin hakkımı vermeyeceği bir sistem oluşması dahilinde senin gibi küçük beyinli olacağımı da unutma !

Kendi kendine benim hakkımda güya kayıtlar, küfürler, sözler söylediğimi ima edip te yanacak kıçını mı kurtacağını düşünüyorsun ? Ben bu ülkenin doğulusu olabilirim. Ama beni terorist olarak nitelendiren birine sorarım? Bu ülkenin toprağına sahip çıkmaya çalışan çevreciliğiyle bilinip, bayrağını 5135 metre gibi onlarca dağda yüceltmiş ve senin gibi seviyesizlere ne olduğunu hatırlatan biriyim.

Ben seni tehtid etmiyorum :) Seni çok ciddi ciddi uyarıyorum. Benimle uğraştığını düşünmek sana zarar verir. Her koşulda. Hukuk ! veya Küçük beyinli davranan kavgacı insanlar gibi ! İlk olanı seçerim şuan. Hukuk senin gibi seviyesiz insanlardan her zaman üstündür...

Bu arada sayfana da göz attığımda benim sayfa logomu alıp orda kızılderili sözüyle ima ettiğin ve beni olumsuz etkileyeceğini mi düşündün ? Seviye farkı var. Senin gibi küçülmedim daha...

5 tane sayfan var gördüğüm kadarıyla ve hepsinde aynı telefon numaraları. Bunların da senin olduğu gerçeği ortada.

Vahşi Yaşamın Ruhu - VAHŞİ YAŞAMIN RUHU ARINMA KAMPI - ANADOLU KIZILDERİLİLERİ - KIZIL YOL BİLGELİĞİ ve RUHUN DİLİ - ŞAMAN (Kam) ENERJİ & SHAMAN ENERGY - Şifa Çemberi & Medicine Wheel

Bu sayfaları dikkate de alarak hakkımda yapacağın seviyesiz her şeyi kontrol ve kayıt edeceğim.

Senin bu sayfalarda yetersiz bilgiye de sahip olduğunu biliyorum. Unutmaki doğa ve Kızılderili kültürünü senin insanlığını tekrar kazanacağını düşünerek biz teşvik ettik ve yararlı bir şeyler yaparak kendini geliştirebilirsin demiştim. Ama sen bu tür kitleleri bizlere karşı güya rakebet içerisinde düşünmüşsün. Gidip insancıl şeylerle uğraşmalısın. Biraz pis kalbini arındır sonra insanlara iyi şeyler paylaş... Şimdi inceledim de her şeyi kopyalayıp insan kandırmanın hiç bir anlamı yok. Sayfamdaki bilgi ve fotoğrafları alarak da seviyesizleşme... Bu felsefeye sahip olsan şimdiye kadar yazdıklarınla yerin dibinde olman gerekirdi. Ama böyle seviyesiz kişileri toprak ana bile kabul etmez derim...

Cem Karademir 02 Şubat, 14:46 Şikayet Et
    Bu ettiğin büyük hakarettir. Doğulular ve Kürt Bizim Kardeşimizdir.Ama sen doğulu ve kürt bile değilsin, çünkü sen insan değilsin ;) bunu biliyorsun. Kürtlüğünle Utanan Adam, Aslını İnkar Eden Adam Değildir... sen özentisin...hepsi bu (Dost Acı Söyler)

Seni ZAN'larınla baş başa bırakıyorum...

Gerekirse tüm gruplarımı, sayfalarımı kapatırım sen üzülme...
    Bu arada mustafa, rica ediyorum kendin ol. ve gizli gizli durduğun sahte profillerle, sayfalarımdan ve GezginDil profilimden çık git.

Yanlız şunu çok merak ediyorum, Kaç profilin var? Eşime ve Bana yazdığın tehtid ettiğin kaç sahte profilin daha var? hepsini kapat! Sana YEMİN EDERİM bu hakaretlerin devam ederse ki bu işe NAMUS GİRİYOR eşimle olan gruplara kim ne yazarsa yazsın bileceğim ki senden geliyor...Çünkü başka RUH HASTASI İNSAN TANIMIYORUM. İŞTE O NOKTADA NE GRUP TANIRIM NEDE BAŞKA BİRŞEY. İş NAMUSA MESELESİNE DÖKÜLÜR. Eşimin yayınladıkları altında hakaret görürsem ve başka profil alarak eşimi rahatsız edersen.Gerisini sana bırakıyorum.

Ama bu bir gerçek senin korkunu anlıyorum, sayfaların ve grupların giderse sen yok olursun yaşayamazsın çünkü onlar sende birer PUT olmuş :) YAZIK... Elin Mustafası kendi Bulut diye tanıtan sahte bir insanmı bana Kızılları teşvik etti o senin kafana ben :) sen cideen RUH HASTASISIN Ulan salak 15 yıl önce ki koluma kızıl dövmesi yaptırdığımda senmi vardın . Beyin Özürlü :) Ben bir AYNAYIM karşımdaki neyse bende o olurum. bu senin ne olduğunu gösterir...

Ben konuyu uzatmayacağım. Ben kafama koyduğumu yapacağım Avukat olan kardeşime danışmadan hiçbirşey yapmayacağım...sende bildiğini yap! Anlaştıkmı?

Hadi balaşım insanları kandırmaya devam et sen. Yakında tanıyacaklardır seni.

Cem Karademir 02 Şubat, 14:53 Şikayet Et
    Bir dahası yok sadece bir hareketini bekleyeceğim. Bu, senin arkandan iş çevirmemem için yazılı ve açık bir mesajdı...

Eğer İsimlerimiz yada bizi karalayan bir yazını, hakaret daha görürsem ne grup önemli benim için nede insanlar...

ŞİMDİ

UZA!!!

Benim seninle senin benimle işin olmasın! Bilgiye gelince videolara koyduğun kalplerden ve herşeye benden gördüğün şeylerdir. Benim için önemsiz.Kullan da nankör olma...

ÖZENTİLİKLE BİRYERE VARILMAZ...NE EKERSEN ONU BİÇERSİN MUSTAFA!!!

Hadi yoluna evlat, bak işine, Git Kumda Oyna

Doğanın Ruhu 02 Şubat, 14:56
    Kendi kazdığın kuyuya yazdıklarıyla düşen ender insanlardansın. Engellenen listemde halen isimlerin duruyor.Bunları kayıt altına aldım "Ptr SCR" den fotoğraf dökümanı olarak.
    Bu son mesajım ve ben artık yazmayacağım sana. Senin saçmalıkların da senin gibi seviyesizce... Gerekli bilgi elimde mevcuttur ve bu yazdıkların yetiyor.

Seni adam yerine koymamaya devam edeceğim. Sadece diyeceğim şu ki; yakında adli makamlarda görüşürüz !

Bulut Açar

Cem Karademir 02 Şubat, 15:09 Şikayet Et
    Sen benim hayatımın hiç bir köşesinde yoksun !

Onun için önemsiz görüyorum tehtitlerini ve hakaretlerini...

BUNDAN SONRA KİMSENİN ANASINA KÜFÜR ETME!!! Yıllar Geçsede...

Özürdileyemiyorsun değilmi, geçmişte yaptığın hatalardan...

Kendim için değil Annem için.ANAM BENİM İÇİN KUTSALDIR!!!

Sen benimle uğraşırsan bende seninle uğraşacağım...

Hadi yolun açık olsun...

Cem Karademir 02 Şubat, 15:11 Şikayet Et
    Bu arada negatif bir hadisede insanlara ikimizde rezil olacağız bunu bil...

Ve Kutsiyetli Yol'a Laf Gelecek...Bu sadece ikimizin yüzünden olacak...

Doğanın Ruhu 02 Şubat, 15:15
    Cem Karademir, insan olsaydın böyle şeyler yazmazdın. Şimdi yakın bir dosta bu yazılanları mail olarak gönderdim. Bu yazılanları internet ortamında yayınlayacağım ve senden korkmadığımı da bileceksin. Bu yazılanları hukuk un üstünlüğüne inanıyorum ki seninle adli mercilerde de yüzleşeceğim. Bu yazılanlardan ders alacaksın ki her önüne geleni tehtid edemeyeceksin.

Bunu da böyle bilmiş ol ki;

Adım ve soy adıma gelince : Bulut Acar'dır.

Cem Karademir 02 Şubat, 15:26 Şikayet Et
    Ciddi soruyorum bulut, anlamadım?

yeni ismin hayırlı olsun

Cem Karademir 02 Şubat, 16:10 Şikayet Et
    :) istediğini yap Bay bulut :) ben o yazıda insanlara ne olursa olsun, hakaret ettiğini okudum. ya sen?

İstediğini yap, Ama istediğini...
    sadece sende doneler yok. merak etme bendede var...

Sen bildiğini yap ben bildiğimi. daha hiç bir eylemim olmadı, henüz, ben sana sen üzerime gelirsen yapacağımı yazdım bu uyarı ve kendimi korumaktır ...şimdi sanal ortamlarda, istediğini yapabilirsin...Yeterki Anneme Küfür Etme ve Eşimle Olan gruplara hakaret edici şeyler yazma.

he bu arada seni terorist yapmadım, savaşan iki insan olarak örnekleme yaptım...

Senden bir hakaret yada dalgacı tavır görmediğim sürece birşey yok, herşey yolunda eğer birdaha yaparsan sen bilirsin...

Şimdi istediğin yere gidebilirsin...

Doğanın Ruhu 02 Şubat, 16:35
    Bu yazıları sayfaya alacağım ve hakkında suç duyurusunda bulunacağım Cem Karademir. Bütün internet kullanıcıları bu yazdıklarımızı Fotoğraf dökümanlı paylaşımlarla okuyacak. Senin gibi kişileri dizginleştirmek mümkündür artık.
    Tehtid, küfür, hakaretle seni 1. ve 2. defa afettim (dedim adam olursun ama olmadın yine yıllar sonra bu kişiliksizliğinle karşıma çıktın. 3. de artık afetmeyip hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. İnternette bu yazılar dolaşıp duracak ve facebook hesaplarıyla aldığın yanıltıcı isimleri ve sayfa isimlerini de bu yayına dahil edeceğim. Madem beni rahatsız etmek istiyorsun buyur.

Kendini kurtarmak için yazdığın yanıltıcı şeyler çok inandırıcı değil. Ben bu yazılanları yayınlarken senin zorbalıkların karşısında ne şekilde duruşum olduğunu yazı sıralaması ve gerçekliiğiyle ortaya koyacağım. İstediğin hesapları alarak benim hakkımda ve bu yazılanların altına kötü şeyler de yazabileceğini düşünüyorum. Ama bu yazı sadece internetle sınırlı kalmayacak. Suç duyurusunda bulduğumda bunu da görecekler...

Cem Karademir 02 Şubat, 16:40 Şikayet Et
    Bana numaranı gönder...
    Cem Karademir 02 Şubat, 16:43 Şikayet Et
    Ben sana dokunmayacağım sende bana.Anlaştıkmı?

Olanların tamamı zanlardan ibarettir...

Cem Karademir 02 Şubat, 16:44 Şikayet Et
    Numaranı bekliyorum sonrası istediğini yaparsın...
    Doğanın Ruhu 02 Şubat, 17:11
    Cem Karademir, benim senin gibi bir kişiye açacak telefonum olamaz. Olurda telefonumu da zorla bir yerlerde edinirde ulaşırsan mutlaka kayıt cihazıyla bunları kayıt altına alırım. Senden korktuğumu düşünme sakın. Sadece gereksiz telefonlara bakmıyorum. Diğer yandan telefonumum da dinletilmesi için ilk iş dosya hazırlama aşamasında bu konuda gerekli mercilere başvurmaktır.
    1. ve 2. şahıs atıflarında beni ölümle tehtid edip buna karşın korkmayıp ama senin sonradan pişmanlık durumu içerisinde olduğunu varsayıp bu zorbalıklarına ilişkin mesaj kayıtlarını sildiğim sildiğim için pişmanım. Ama bu yazdıkların suç teşkil ettiği için artık beni, hani yakalayıp öldürmek istediğin zamanları anımsıyorum da hani bende bu durumdan korkmuyordum !. İşte sana fırsat. Suç duyurusu ve sana ulaşıldığında o gün mahkeme karşısında beni de görmüş olursun. Sonra neyine güveniyorsan güven bakalım. Yüce olanı Allah'tan başka korkusu olmayan Bulut'u da tanımış olursun orda !

1.ve 2. zorbalıklarına ilişkin geçmiş zaman ile ilgili bir kayıt olmasa da bizzat kişilere yaptığın küfür,tehtidler o insanlarca biliniyor. Şahid olarak bu kişilerden rica edeceğim ki sende bu kişileri hatırlarsın.

Diğer şekilde 1. ve 2. şahıs zorbalıklarınla beni rahatsız etiğine dair telefon görüşmelerine ilişkin kayıtların halen sistemlerinde kayıtlı durduğunu düşünüyorum. Her telefon aramasında senin beni sürekli arayıp rahatsız ettiğin araştırması doğrulayacaktır.

Madem insanlıktan çıkıyorsunuz inanıyorum ki hukuk iyi düşünenlerin yanında olacaktır.

Bulut

Cem Karademir 02 Şubat, 19:46 Şikayet Et
    Sana üç kelime : De Get İşine !

Hukuki NET Güncel Haber

Facebook Üzerinden Hakaret konulu yargıtay kararı ara
    Facebook Üzerinden Hakaret konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tekrar merhabalar,

Yukarda yazılan mesajlara istinaden, kişi şikayette bulunacağım ciddiyetini algılamış olmalıki Facebook hesabını şu an kapatmış. Ben her ihtimale karşın yazışmaları "Prt Scr" yaparak dosyalaştırdım ve kişi hakkında bilgileri doğrulayacak profil bilgilerini de kayıt aldım. Suç duyurusunda bulunsam kişi hesabını kapattığı için sorun olur mu? Bu konuda bilgilerinizi önemle rica ediyorum.

Saygılar

Bulut Açar

Nerede
    İzmir
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi günler, bana facebook üzerinden hakaret dolu mesajlar geldi. Karşıdaki kişiyi uyardım. Bak dilekçe veririm suç duyurusunda bulunurum falan dedim dinlemedi. Şimdi mesajları silmedim. Adı soyadı , hesap url si belli. Ne yapabilirim, savcılıkta facebook hesabımı mı açayım ? Ne yapayım. Avukatıma danışmam söylendi ancak avukatım yok yaşım 17, savcılık benim dilekçemi alır mı?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Facebook Üzerinden Hakaret

Alıntı Hakyadaadalet rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Print screen kabul edilmemesi durumunda( ki tabiki kabul edilmemelidir ) bir web sayfasının html formatında kaydedilmesi gibi şeyler de aynı şey olacaktır. Bu durumda suç olduğu anda bilirkişi gerekmektedir. Bilirkişi anında gönderiliyormu bu tip durumda mağdur ne yapmalı. Çünkü bazı suçlar vardır ki yapıldığı gibi kaldırılabilir. Bir email bir mesaj gibi kaydı sadece mağdurun erişebileceği bir yerde olmadığını varsayalım.
    Print screen neden kabul etmiyorlarki? Shop yapılsa anlayamazlar mı?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı parol rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Print screen neden kabul etmiyorlarki? Shop yapılsa anlayamazlar mı?
    Shop'tan kastınız ne anlamadım ama ekran görüntüsü üzerinde oynanırsa, oynandığının anlaşılması mümkün değil.
    Dolayısı ile verilen print screen çıktısının söz ile söylenmiş bir ifade ile eşdeğer kıymeti vardır.
    "Delil" değil, "iddia" dır yani.
    En azından tenkik olarak bu böyle.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    542
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

b bendi çok net.

Alıntı avukatkemalsener rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın meslektasım,
    Noterler yaklaşık 3 yıldır daha sonra ceza davasına konu olabilecek tespitlere pek sıcak bakmıyorlar. İnternet tespitleri ve televizyon yayınlarının kanuna aykırı kullanımının tespitine de aynı şekilde sıcak olmadıklarını uygulamada yaşamaktayız.

Bu durumda önümüzde 2 seçenek kalmaktadır.
    a. Mahkemelerden bilirkişi tayini suretiyle tespit talebi
    b. Yine savcılığa başvuru yapmak fakat ısrarla (karşı tarafın ifadesinin alınması ve bu suretle delillerin yokedilmesi öncesinde) bu konuda uzman polis ekiplerine müzekkere yazılarak ilgili sayfanın delillendirilmesini talep etmek uyguladığımız yollar arasında.

Son zamanlarda kurulan bazı özel polis birimleri bu işi gerçekten iyi yapıyorlar. Sundukları raporlar özenle hazırlanmış, internet konusunda ne kadar uzman oldukları her sayfasından anlaşılmakta

Saygılar

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Shop'tan kastınız ne anlamadım ama ekran görüntüsü üzerinde oynanırsa, oynandığının anlaşılması mümkün değil.
    Dolayısı ile verilen print screen çıktısının söz ile söylenmiş bir ifade ile eşdeğer kıymeti vardır.
    "Delil" değil, "iddia" dır yani.
    En azından tenkik olarak bu böyle.
    ya siz öyle diosunuz ama savcılar sadece bir işikayetle direk dava açıyorlar. İddianamede de delil diye karşı tarafın ifadesi yazıyorlar. Bu nasıl oluyor peki? Bizzat yaşadım bu durumu.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Herkese merhaba,

Bana bir kişi facebook üzerinden hakaret etti, ben de print screen çıktılarıyla savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bu durumda:
    1.)Ona dava açma şansım var mı,?
    2.)İp adresinden o kişinin tesbiti mümkün mü yani facebook ipleri türkiye ile hala paylaşmıyor mu?
    3.)Bir de şöyle bir durum var bana hakaret eden internete evinin karşısında ki okuldan wirelessla giriyor, bunu öğrendim. Yani kendine ait telekomda kaydı yok, bu durumda ip tesbiti yine de mümkün müdür?
    4.)Son olarak, yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki ifadesinde "ben yapmadım, haberim yok,başkası girmiş hesabıma hakaret etmiş" gibi ifadelerle kendini savunursa takipsizlik kararı verileceğini öğrendim, sizce böyle bir savunma sonunda ne gibi karar çıkar?

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Cevap veren herkese teşekkürler. lütfen yorumlarınızı esirgemeyin, herkes fikrini belirtebilir, saygılar.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    1.045
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Sercettin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herkese merhaba,

Bana bir kişi facebook üzerinden hakaret etti, ben de print screen çıktılarıyla savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bu durumda:
    1.)Ona dava açma şansım var mı,?
    2.)İp adresinden o kişinin tesbiti mümkün mü yani facebook ipleri türkiye ile hala paylaşmıyor mu?
    3.)Bir de şöyle bir durum var bana hakaret eden internete evinin karşısında ki okuldan wirelessla giriyor, bunu öğrendim. Yani kendine ait telekomda kaydı yok, bu durumda ip tesbiti yine de mümkün müdür?
    4.)Son olarak, yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki ifadesinde "ben yapmadım, haberim yok,başkası girmiş hesabıma hakaret etmiş" gibi ifadelerle kendini savunursa takipsizlik kararı verileceğini öğrendim, sizce böyle bir savunma sonunda ne gibi karar çıkar?

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Cevap veren herkese teşekkürler. lütfen yorumlarınızı esirgemeyin, herkes fikrini belirtebilir, saygılar.
    1- Davayı siz değil savcılık makamı açılmasına gerek duyarsa açar
    2-3- Ip adresinin belirlenebilmesi için Emniyetin Bilişim Suçları Bürosu devreye girer, yurtdışı ile yazışmalar yapılır, yurtdışı bilgi verirse ilerleme kaydedilebilir, fakat süreç uzun..Ayrıca kişi evinden değil de internet cafeden ya da okuldan bağlanmışsa ip adresi tespitinin çok da önemi yok. Hesabım çalındı güzel numara.
    4- Takipsizlik

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cagjackal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1- Davayı siz değil savcılık makamı açılmasına gerek duyarsa açar
    2-3- Ip adresinin belirlenebilmesi için Emniyetin Bilişim Suçları Bürosu devreye girer, yurtdışı ile yazışmalar yapılır, yurtdışı bilgi verirse ilerleme kaydedilebilir, fakat süreç uzun..Ayrıca kişi evinden değil de internet cafeden ya da okuldan bağlanmışsa ip adresi tespitinin çok da önemi yok. Hesabım çalındı güzel numara.
    4- Takipsizlik
    İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.

+ Konuyu Yanıtla
6 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

facebook hakaret takipsizlik

facebook hakaret

hakaretfacebook hakaret ispatfacebookfacebook hakaret suçufacebooktan hakaretin cezasıfacebookta hakaretfacede hakaret edici sozlerin cezasi nedirhttps:www.hukuki.netshowthread.php56564-Facebook-uzerinden-Hakaretpage11facebookta hakaretin cezası nedirinternette hakaret suçu cezasıfacebook hakaret yargıtaycem karademirfacebook da birine kufretme cezası nedirhakaret davasi orneklerifaceden hakaret davasıinternet üzerinden hakaret dilekçe örneğifacebook üzerinden hakaret suçufacebookta hakaretin cezasıfacebookta hakaret suçufacebookta mesajla hakaretfacebookta hakaret davasıfacebook üzerinden hakaretfaceden hakaret ettim bulunurmuyum
Forum