+ Konuyu Yanıtla
5 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 118 ileti bulundu.

Konu: Facebook Üzerinden Hakaret

Facebook Üzerinden Hakaret Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Facebook Üzerinden Hakaret

Alıntı yao rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Yaşım 22, öğrenciyim, avukatım falan yok. Prosedür nasıl işler bilmiyorum. Biraz daha konuyla ilgili beni aydınlatabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

Ortada geri çekilmiş bir şikayet var, şikayet olmamasına rağmen bir ceza alabilir miyim? Gerçekten zor durumdayım şu anda, yardım edebilirseniz çok sevinirim.
    Merhaba ,

müşteki kız arkadaşınız şikayetini geri çekmiş ise siz gidin ifadenizi verin ve uzlaştığınızı kendilerinin davalarından feragat edeceklerini beyan edin .

en fazla mahkeme günü belli olur mahkemeye çıkarsınız oradada dava düşer ama bu iki şekilde olur sizden şikayetçi olan kişi ya sulh ceza mahkemesine dilekçe vererek davaya ilişkin şikayetlerini geri aldıklarını belirtecekler

yada mahkeme günü mahkemeye gelerek duruşma esnasında hakimin şikayetmisinizi sorusu üzerine geri aldıklarını ve şikayetçi olmadıklarını söyleyecekler

Geçmiş olsun sıkıntı yapılacak bir şey yok ortada eğer şikayetçi şikayetini geri aldıysa

fakat tekrar böyle şeyler yapmayın artık teknoloji çok gelişti ...

Hukuki NET Güncel Haber

Facebook Üzerinden Hakaret konulu yargıtay kararı ara
    Facebook Üzerinden Hakaret konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Derhal avukatına başvurmalı ve gereken tedbirlerin alınmasını talep etmelidir.
    facebook 2 ila 5 yıl account ların log larını tutmaktadır ( 5651 sayılı yasa gereği )

yani farklı kişi gibi görünerek hesap açıp başkalarına karşı suç işlendiği takdirde açılan hesabın hangi ip den açıldığı ve hangi ip lerden o hesaba girişler yapıldığı facebook tan istendiğinde ortaya çıkacaktır

dolayısıyla şüpheli bu şekilde ortaya çıkacaktır.

Nerede
    elazığ
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ozgursenerdogan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    facebook 2 ila 5 yıl account ların log larını tutmaktadır ( 5651 sayılı yasa gereği )

yani farklı kişi gibi görünerek hesap açıp başkalarına karşı suç işlendiği takdirde açılan hesabın hangi ip den açıldığı ve hangi ip lerden o hesaba girişler yapıldığı facebook tan istendiğinde ortaya çıkacaktır

dolayısıyla şüpheli bu şekilde ortaya çıkacaktır.
    facabookun Türkiye temsilciliği yok. Amerikada bu tür davalarda ıp ler paylasmıyor. Bilginize.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    55
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kadersiz24 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    facabookun Türkiye temsilciliği yok. Amerikada bu tür davalarda ıp ler paylasmıyor. Bilginize.
    savcılık türk telekoma yazı yazarak facebook ip bilgilerini temin ediyor tam emin değilim.
    çünkü fack bilgilerle grup ve profil oluşturduklarını ve suç işlediklerini daha sonra savcılık tarafından ifadeye çağrıldıklarını ve kendilerine ip adresi ve telefon bilgileri üzerinden ulaşıldığını söyleyen kişiler var.
    üstelik suç oluştuğunda ip verilmeme gibi bir durumun söz konusu olmaması gerekli.
    olduğu takdirde bu keyfi bir uygulama olur.

Nerede
    elazığ
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

savcılık türk telekoma yazı yazarak facebook ip bilgilerini temin ediyor tam emin değilim.
    çünkü fack bilgilerle grup ve profil oluşturduklarını ve suç işlediklerini daha sonra savcılık tarafından ifadeye çağrıldıklarını ve kendilerine ip adresi ve telefon bilgileri üzerinden ulaşıldığını söyleyen kişiler var.
    üstelik suç oluştuğunda ip verilmeme gibi bir durumun söz konusu olmaması gerekli.
    Sayın erdoğan tabiki terör veya cinayet gibi suçlarda paylasıyor ama biri grup kurmuş birileri hakarettte bulunmus yok sahte profil açmış bu tür seylerle facebook asla ilgilenmiyor. Bizzat konuyla ilgili davam olduğu için biliyorum.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Facebook Üzerinden Hakaret

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    TCK 125 madde gereğince 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır.
    Evet ben bu cezayı aldım.Ve size 2 yıl süren boşanma davamla birlikte başıma gelenleri anlatmak istiyorum.5 yıllık evliliğim sonrasında annesinin bana karşı olan kıskanç ve kötü tutumundan dolayı evladımı dünyaya getirdiğim gün eşimden ayrılmak zorunda kaldım.eşim sürekli bana yalvarıyordu dönmem için annesi ise sürekli hakaret ve tehdit dolu msj lar gönderiyordu.beni arıyor asla dönmeyeceksin diye tehdit ediyordu.ben annesine sadece şu msj ı yazdım.''Anne ben kocamı çok seviyorum o da beni seviyor doğum yaptığım gün en mutlu günümde sonunda bizi ayırmayı başardın.Sana hakkımı asla helal etmiyorum beni evimden eşimden ettin Allahımda sana aynı acıları yaşatsın.''diğer bir taraftan eşimle msj laşıyorduk psikolojim çok bozulmuştu ve bebeğim 2 günlüktü yuvam yıkılmıştı.eşime sitem ettim ağır değildi fakat hakaret ettim msjlarımda.hakettiğini düşünüyordum annesine engel olamadı beni çok sevdiğini söylerken bebeğimle beni annesini kovmasına engel olamadı.tüm bunlara nasıl göz yumdu anlamıyordum.sonra boşanma davası açtım.ve babamın bize hediye olarak aldığı arabaya tedbir konulmasını istedim.(araba eşimin üzerineydi.zor bi hamilelik geçiriyordum dışarı çıkamadığımdan dolayı işlemleri eşimle yaptılar) mahkeme araştırdığında ise arabanın ben dava açmadan 2 gün önce başkasına devredildiğini öğrendik.(35.000 YTL tutarında)
    Ben nafaka tazminat ve arabayı mahkemede talep ettiğim için eşim beni birdaha arayıp sormadı.oğlum 1 yaşındaydı 1 gün aradı ilk kez mahkeme devam ediyor bu süreçte.çocuğunu görmek istediğini söyledi.tabiki dedim gel.alışveriş merkezinde buluştuk.ben çocuğun altını değişmeye bakım odasına gidiyordum aşkım dedi çantanı bırak yük olmasın.aşkım demesi beni çok şaşırttı.çünkü eşimi hala seviyordum.ben gidince çantamdan tlfnumu alıp tüm msj larını sildi.annesinin ve kendisinin.ertesi günde bana hakaret ve tehdit davası açtı.hem annesi hem kendisi.1 yıl öncesine ait yukarıda yazmış olduğum msj ları.bende savunmamda GPRS şirketinden onların msj larının çıkmasını istedim ve karşılıklı olduğunu söyledim.evet eşime hakaret etmiş olabilirim o da bana etti.ama annesinin tüm hakaretlerine rağmen sadece yukarıda yazdığım tek 1 msjı yazdım.eşim subay olduğu için farklı şehirlerde yaşıyorduk.davayı kendi görev yaptığı ilde açtı.ve benim ifademe savunmama rağmen.ben annesininkinden 6 ay eşiminkinden 2 yıl hapis cezası aldım.peki neden çıkmadı onların msjları neden?? itiraz ettim yargıtaya başvurdum.eşim msjlarımı sildi dedim neden çıkmadı dedim.alışveriş merkezinin kamera kayıtlarını istiyorum dedim.annesine hakaret etmedim dedim.tek bir msjımla nasıl ceza aldım dedim.??? tüm bunları nafaka ve arabamı vermemek için yaptılar hala yargıtaydan cvp bekliyorum 2 yıl oldu. (5 yıl içerisinde bi suç daha işlersem hapis cezası olduğuda yazıyordu.)
    boşanma davamız devam ederken eşim barışalım dedi yine şaşırdım ama bebeğim için son bi şans verdim ailemin karşı çıkmasına rağmen barıştık.davamı çektim ailemin avukatını azlettiridim.3 ay birlikte yaşadık.3 ayın sonunda sebepsiz yere beni evden kovdu.intikam aldım dedi.şimdi bende sana dava açacağım hayatımda başkası var dedi.ve bana boşanma davası açtı.3 ay beklemesinin sebebi eğer ben 3 ay içinde başvursaymışım mahkeme kaldığı yerden devam edermiş bilmiyordum.ailemin evine döndüm.babam sen hakkını kaybettin dedi.avukat tutmayacağım sana gitme dedim dedim dinlemedin dedi.çok çaresizdim.2.kez yıkıldım psikolojim dahada bozuldu.
    boşanma davasını yine kendi ikametgah ettiği şehirde açtı ve ben gidemedim ifademi yazılı gönderdim.boşanmak istemiyorum dedim bana oyun oynadı dedim.buna rağmen bir celsede boşandık.aldığım hakaret suçlarından dolayı bana nafaka bağlanmadı.sadece çocuğuma nafaka bağlandı.arabanın yarı parasını vermek zorunda değilmiydi enazından???evimden tek bi eşya almadım ilk ayrıldığımdada ikinci ayrıldığımdada özel eşyalarımı kıyafetlerimi dahi vermediler.sadece çocuğumu kucağıma verip beni 2 kez kovdular.boşanma kararınada itiraz ettim.şuan o dosyada yargıtayda 1 yıl oluyor.
    avukatım yok.ailemi dinlemeyip eşime gittiğim için ailemin bana karşı tavrıda eskisi gibi değil.çok şükürki oğlumu en iyi şekilde büyüttüler şuan 2.5 yaşında.tüm davalar yargıtayda tam bekleme aşamasındayım derken.eşimin facebookta sevgilisinin resimlerini gördüm.benim eşimle ilişkisi olduğunu yazıyordu sayfasında.benim kocamı elimden alan kadın.dayanamadım ve eşime facebooktan msj yazdım yazıklar olsun sana bizim yuvamızı bu kadın içinmi yıktın başıma ne işler açtın dedim.ve büyükbir pişmanlıkla söylüyorum şerefsiz dedim.yazarak.ben 2 msj yazdım sadece o anki öfkemle.ama geçen hafta yine savcılığa gittiğimde önüme 20 tane msj geldi hakaret içerikli.hepsini benim yazdığımı idda etti ve bana bir dava daha açtı hakaretten.şimdi çok çaresizim ve çok pişmanım.bu üçüncü cezam olacak ve hapis biliyorum.ne yapacağımı bilmiyorum.ailem bana çok öfkeli hala ona facebooktan baktığım için onunla irtibata geçmek istediğim için.şuan ne yapacağım bilmiyorum sadece pişmanım ama birkezde size sormak istiyorum.biliyorum uzun yazdım ama.şimdi ben hapsemi gireceğim ???????

Nerede
    Ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bir şey daha sormak istiyorum.eşim sürekli illegal durumlar içerisine giren bir kişi ben onunla 5 yıl yaşadım.uyuşturucu satan kişileri yakalıyor ve ele geçirdiği uyuşturucuların bir kısmını gizlice eve getiriyor ve kendisi satıyor.yada tarihi eser yakaladığında aynı şekilde davranıyor.benide tehdit ediyordu.açıköğretim işletme okuyor fakat askerlere emir vererek işletme mezunu askerleri kendisi yerine sınava girdiriyor.sınava kendi yerine girecek askeri gece alaydan alıp eve getiriyor imzasını taklit ettiriyor bi süre çalışıyor.sınav günüyse kimliğini verip evde bekliyor.bu şekilde 4.sınıfa geçti.ilk ayrıldığımda şikayet ettim komutanına fakat cvp şuydu: bana bakın hanfendi ben bu sene derece alacağım bu şekilde olumsuzlukların duyulması benim geleceğimi olumsuz etkiler ama sen merak etme ben elimden geleni yapacağım.ben yaptığını umuyordum ama eşim hala hiçbirşekilde ceza almadı ve şuan hala aynı şekilde devam ediyor.ben kime nereye şikayet etmeliyim.açıköğretim bürosuna suç duyurusunda bulunacağım yine korkuyorum bunun sorumlusuda ben olmaktan.eşimin yaptığı her kötü şey bana mal oldu benim şuanda elimden tüm haklar alındı.maddi manevi bitik durumdayım.mağdur olan benken tüm cezaları ben aldım o elini kolunu sallayarak facebooklarda kızlarla eğleniyor.çok çaresizim.alay komutanına gitsem bu kadar zaman nerdeydin der ve ben yine suçlu olurum diye korkuyorum.nolur yardım edin.ne yapacağımı bilmiyorum.tek korkum evladımdanda olmak.sağlıklı düşünemiyorum.avukatım yok.eğer bu 3.cezayıda alırsa cezaevine gireceğim.diğer 2 cezam yargıtayda bozulurmu ne olur yardım edin....ben maliye mezunuyum ve tüm geleceğim istikbalim bitti.bende bittim.oğlumu çok seviyorum eşimide çok sevdim ama inanın tüm bunları ben haketmedim.yinede bu döngünün içinde olmaktan çok utanıyorum.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Telekom POST la iletilen değişkenleri göremez. Muhtemeln telekom tarafından yakalanan kişilerin o saatlerde o suçu işlendiği önce kanıtlanıyor sonra telekom ip lerinden oı saatte facebooka girmiş mi diye bakılıyordur diye tahmin ediyorum.

Alıntı kadersiz24 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın erdoğan tabiki terör veya cinayet gibi suçlarda paylasıyor ama biri grup kurmuş birileri hakarettte bulunmus yok sahte profil açmış bu tür seylerle facebook asla ilgilenmiyor. Bizzat konuyla ilgili davam olduğu için biliyorum.
    @kadersiz24 bu konuda bilginizi biraz daha paylaşmanız için size pm attım cevap verirseniz sevinirim.
    ve aslında size bu konuda katılıyorum çünkü çok büyük suçlar dışında paylaşmaycağını ima etmiş sitenin yardım bölümünde aslında oraya bakıldığında bu konudaki kızgınlığığm geçti Facebook'un yardım ve emniyet bölümünde pekçok şey söylemiş ama benim çıkardığım anlam şu facebook diyor ki :

Ben sana kimin mesaj atıp atamayacapını belirleme yetkisini verdim. Birisi sana mesajla terbiyesizlik yaparsa o ayarı kapat. her konuda yargıya koşup beni meşgul etme boşuna aslında kendine göre haklı da sayılır...

Nerede
    elazığ
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

pm den msjınıza cevap yazdım saygılar
    Alıntı borsaci_b rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Telekom POST la iletilen değişkenleri göremez. Muhtemeln telekom tarafından yakalanan kişilerin o saatlerde o suçu işlendiği önce kanıtlanıyor sonra telekom ip lerinden oı saatte facebooka girmiş mi diye bakılıyordur diye tahmin ediyorum.

@kadersiz24 bu konuda bilginizi biraz daha paylaşmanız için size pm attım cevap verirseniz sevinirim.
    ve aslında size bu konuda katılıyorum çünkü çok büyük suçlar dışında paylaşmaycağını ima etmiş sitenin yardım bölümünde aslında oraya bakıldığında bu konudaki kızgınlığığm geçti Facebook'un yardım ve emniyet bölümünde pekçok şey söylemiş ama benim çıkardığım anlam şu facebook diyor ki :

Ben sana kimin mesaj atıp atamayacapını belirleme yetkisini verdim. Birisi sana mesajla terbiyesizlik yaparsa o ayarı kapat. her konuda yargıya koşup beni meşgul etme boşuna aslında kendine göre haklı da sayılır...

Nerede
    Antalya
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir kişi size küfür yazdığında veya cinsel içerikli paylaşımlar yolladığında daha sonra o paylaşımı/sözü kaldırsa da Facebook'da bir yedeği durur bildiğim kadarıyla. Yani Facebook'da deliller asla kaybolmaz. Mesela siz bir fotoğrafınızı hesabınızdan silersiniz ancak o fotoğrafın Neredeyse tüm boyutlarda kopyası Facebook sunucularında durur. Aynı şekilde; Yazı, Resim, Video vs. paylaşımlar asla yok olmaz.

+ Konuyu Yanıtla
5 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

facebook hakaret takipsizlik

facebook hakaret

hakaretfacebook hakaret ispatfacebookfacebook hakaret suçufacebooktan hakaretin cezasıfacebookta hakaretfacede hakaret edici sozlerin cezasi nedirhttps:www.hukuki.netshowthread.php56564-Facebook-uzerinden-Hakaretpage11facebookta hakaretin cezası nedirinternette hakaret suçu cezasıfacebook hakaret yargıtaycem karademirfacebook da birine kufretme cezası nedirhakaret davasi orneklerifaceden hakaret davasıinternet üzerinden hakaret dilekçe örneğifacebook üzerinden hakaret suçufacebookta hakaretin cezasıfacebookta hakaret suçufacebookta mesajla hakaretfacebookta hakaret davasıfacebook üzerinden hakaretfaceden hakaret ettim bulunurmuyum
Forum