Abiler ablalar yardımınıza ihtiyacım var dün polisler geldi galiba ifade vermem gerekiyordu benim haberim yoktu polislerle gittim ve adliyede segbis tarafından başka şehirdeki mahkemeye bağladım olayın ne olduğunu bilmiyordum savcı sorunca anladım, 2021 yılında üniversiteyi kazanmadan instagram üzerinden arkadaşıma bir fake hesabımdan telegramdan galerime kaydolmuş bir videoyu gönderdim ancak videoyu gerçekten kötü bir amaçla yollamadım sadece bak böyle garip bir şey var gibisinden bir video yolladım ve yolladığım gibi hesap kapandı zaten. videoda çocuk görüntüsü vardı ve ondan sonra zaten videoyu silip daha öyle bir şey tutmadım telefonda ama 3 yıl sonra bir anda hakim mail adresi senin mi telefon numarası senin mi diye sordu ve yalan söylemek istemedim, attığım videoyu gösterdi bende şaka amaçlı yolladım suç işleme kastıyla göndermedim amacım komik video yollamaktı, videodaki şahsın çocuk olduğunu bilmiyordum dedim SEGBİS sorgulama tutanağına aynen böyle yazıldı ne olduğunu anlayamadığım için konuşamadım da ilk defa böyle bir yere çağırıldım gerçekten şok içindeydim şimdi ne olacak anladığım kadarıyla 2-5 yıl arasından yargılanacağım ama şuanlık bir dava gözükmüyor dava tarihi ne zaman olur avukatla görüşüyorum bazısı iyi konuştu bazısı kötü. Bunca zamandır hiç sicilim suçum yok 21 yaşındayım üniversitemin bitmesine 1 yılım kaldı gerçekten hayatım karardı böyle bir şey beklemiyordum. hapse girmem mi gerekiyor lütfen yardım edin iyi bir avukatla hapse girmeden kurtulabilir miyim? o kadar suç işleyip hapse girmeyenler var şu sebepten 2021deki olay yüzünden hapse girmek istemiyorum maddi durumum da iyi değil para cezasını çalışıp ödeyebilirim lütfen yardım edin