+ Konuyu Yanıtla
6 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 67 ileti bulundu.

Konu: Boşanma Kararı

Boşanma Kararı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    TEKİRDAĞ
    İletiler
    506
    Dilekçeler Sözleşmeler
    2
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma Kararı

214. madde açık,
    konunun özü bu madde,

burada kesin süre verilip verilmemesi önemli değil,

kararın verildiği gün dahi gelse, tanık listesi sunsa, yahut sunmak üzere süre talep etse, mahkeme kabul etmese, belki bu temyizden fayda sağlayabilirdi,

ancak davayı takip etmemiş, sonrasında bir karar verilmiş, benim haberim yok, ben başka şehire taşındım diyemez..sonuçlarına katlanmak durumunda,

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma Kararı konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma Kararı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Fahri Sürücü rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    214. madde açık,
    konunun özü bu madde,

burada kesin süre verilip verilmemesi önemli değil,

kararın verildiği gün dahi gelse, tanık listesi sunsa, yahut sunmak üzere süre talep etse, mahkeme kabul etmese, belki bu temyizden fayda sağlayabilirdi,

ancak davayı takip etmemiş, sonrasında bir karar verilmiş, benim haberim yok, ben başka şehire taşındım diyemez..sonuçlarına katlanmak durumunda,
    Selamlar Fahri bey;

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Dilekçemde de fayda sağlayacağına inanıyorum.

Görüşmek dileğiyle,

Saygılarımla

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Temyiz Cevap Önerileriniz ve yardımlarınız ( A C İ L )

Arkadaşlar Selamlar, Saygılar,

Temyiz dilekçesine hazırladığım dilekçe aşağıdaki şekilde ama sizlerede danışmak istedim. Biliyorsunuz diğer dava bilgilerimde karşı tarafın zaman içinde belirtmediği hususlar ve katılmadığı bir duruşma vardı ve en son temyiz dilekçesinde kesin Mehil verilmedi hakkımız elimizden alındı dediler. Sağolsun Fahri Sürücü bey ile yaptığımız istişare de kendisi yazdığım bazı HUMK maddelerinde işi net bir şekilde özetlediğini belirtmişti. Benim cevap dilekçem aşağıdaki şekildedir. Bu şekilde vermem mi daha uygun olur yada farklı bir öneriniz varmıdır. Bütün yardım ve yakınlığınız için hepinize teşekkür ederim.

Saygılarımla,

YARGITAY HUKUK DAİRESİ BAŞKANLIĞINA
    Sunulmak Üzere
    xx AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

Dosya No :xxxx/xxxx Esas

Temyize Cevap Veren
    (Davacı) : yyyy zzzz

Vekili : aaaa bbbb

Davalı : eeee dddd

Konusu : Davalının xx.xx.2009 tarihli temyiz dilekçesine cevaplarımızın sunulmasıdır.

Açıklamalar :

1-xxxx Aile Mahkemesinin 1111/0000 Esas sayılı dosyasında yapılan yargılama sonucunda 00.00.2009 tarihinde talebimiz doğrultusunda tarafların boşanmalarına karar verilmiştir. Verilen karar davalı yanca temyiz edilmiş olup, davalının temyiz dilekçesine cevaplarımızı sunuyoruz.

2-Yerel mahkemede yapılan yargılamada, ilk duruşmada taraflara delil ve tanıklarını bildirmesi için süre verilmiştir. Davalı taraf verilen süre içinde delil ve tanıklarını dosyaya bildirmemiştir. Tarafımızdan bildirilen tanıklar bir sonraki celsede usule uygun olarak dinlenmiştir. Davalı taraf bu celseye katılmadığı gibi tanık listesi ya da mazeret de bildirmemiştir.

3-Yerel mahkeme, dinlenen tanıklar ve toplanan deliller ışığında davamızın kabulüne karar vermiştir. Verilen bu kararda usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmamaktadır.

4-Davalının, davacı asilin gelişmelerden haberdar olmadığı ve ailesinin zorlaması ile davayı yürüttüğü yolundaki iddiaları gerçek dışıdır. Davacının isteği ve bilgisi dışında bir boşanma davasının yürütülmesi mümkün değildir.

5-Yerel mahkeme, toplanan deliller ve dinlenen tanıklar sonucunda oluşan vicdani kanaatine göre karar vermiş olduğundan davalının temyiz itirazları yerinde değildir.

İstem : Sunulan nedenlerle, davalının temyiz itirazları yerinde olmadığından xxx Aile Mahkemesince 1111/0000 Esas sayılı dosyasında verilen 00.00.2009 günlü kararın ONANMASINA karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim.

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Temyiz Cevap Önerileriniz ve yardımlarınız ( A C İ L )

Alıntı asosx rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar Selamlar, Saygılar,

Temyiz dilekçesine hazırladığım dilekçe aşağıdaki şekilde ama sizlerede danışmak istedim. Biliyorsunuz diğer dava bilgilerimde karşı tarafın zaman içinde belirtmediği hususlar ve katılmadığı bir duruşma vardı ve en son temyiz dilekçesinde kesin Mehil verilmedi hakkımız elimizden alındı dediler. Sağolsun Fahri Sürücü bey ile yaptığımız istişare de kendisi yazdığım bazı HUMK maddelerinde işi net bir şekilde özetlediğini belirtmişti. Benim cevap dilekçem aşağıdaki şekildedir. Bu şekilde vermem mi daha uygun olur yada farklı bir öneriniz varmıdır. Bütün yardım ve yakınlığınız için hepinize teşekkür ederim.

Saygılarımla,

YARGITAY HUKUK DAİRESİ BAŞKANLIĞINA
    Sunulmak Üzere
    xx AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

Dosya No :xxxx/xxxx Esas

Temyize Cevap Veren
    (Davacı) : yyyy zzzz

Vekili : aaaa bbbb

Davalı : eeee dddd

Konusu : Davalının xx.xx.2009 tarihli temyiz dilekçesine cevaplarımızın sunulmasıdır.

Açıklamalar :

1-xxxx Aile Mahkemesinin 1111/0000 Esas sayılı dosyasında yapılan yargılama sonucunda 00.00.2009 tarihinde talebimiz doğrultusunda tarafların boşanmalarına karar verilmiştir. Verilen karar davalı yanca temyiz edilmiş olup, davalının temyiz dilekçesine cevaplarımızı sunuyoruz.

2-Yerel mahkemede yapılan yargılamada, ilk duruşmada taraflara delil ve tanıklarını bildirmesi için süre verilmiştir. Davalı taraf verilen süre içinde delil ve tanıklarını dosyaya bildirmemiştir. Tarafımızdan bildirilen tanıklar bir sonraki celsede usule uygun olarak dinlenmiştir. Davalı taraf bu celseye katılmadığı gibi tanık listesi ya da mazeret de bildirmemiştir.

3-Yerel mahkeme, dinlenen tanıklar ve toplanan deliller ışığında davamızın kabulüne karar vermiştir. Verilen bu kararda usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmamaktadır.

4-Davalının, davacı asilin gelişmelerden haberdar olmadığı ve ailesinin zorlaması ile davayı yürüttüğü yolundaki iddiaları gerçek dışıdır. Davacının isteği ve bilgisi dışında bir boşanma davasının yürütülmesi mümkün değildir.

5-Yerel mahkeme, toplanan deliller ve dinlenen tanıklar sonucunda oluşan vicdani kanaatine göre karar vermiş olduğundan davalının temyiz itirazları yerinde değildir.

İstem : Sunulan nedenlerle, davalının temyiz itirazları yerinde olmadığından xxx Aile Mahkemesince 1111/0000 Esas sayılı dosyasında verilen 00.00.2009 günlü kararın ONANMASINA karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim.
    Selamlar Arkadaşlar;

Bu konu hakkında herhangi bir öneride bulunabilecek bir hukukcu arkadaşım yokmudur. Bu son aşama artık sizlerden gelecek herhangi bir bilgi yoksa bu haliyle bugün vereceğim dilekçemi, bütün yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkürler,

Saygılar,

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar selamlar;

Bu konuda son aşamaya geldik dilekçemdeki yazdıklarımla ilgili yardımcı olacak öneride bulunacak bir arkadaş yokmudur.

Saygılarımla,

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar

Aklıma takılan bir konu hakkında mümkün ise bilgi rica edecekdim. Eşimle 27/07/2007 tarihinde evlendim. tam bir sene sonra bazı problemler nedeni ile boşanma kararı alarak 28/07/2008 tarihinde boşandık. ama birlikde yaşamaya devam ettik ve hatta çevremizde hiç kimsenin bu boşanmadan haberi olmadı. 27/07/2009 tarihinde tekrar evlenmek için gerekenleri yapmaya çalışırken tüm resmi makamlarda evli olarak göründüğümü farkettik. bunun sebebi eşimle birbirimizi kütüğümüzden düşürmemiz veyahut çıkmamamızmış
    . avukatımıza danıştık. avukatımız bir dostumuz olduğunda boşanma kararı mahkemede verildikden sonraki aşamaları yapmamış. kararın onaylatılması gerekiyormuş tekrar evleneceğimizi bildiğinden onaylatmamış. ve bu zaman aşımına uğramış. benim kafam iyice karıştı şimdi bu durum göz önüne alınınca mahkemenin verdiği bir boşanma kararı var ama biz halada evli çift olarak görülüyoruz peki evlimiyiz değilmiyiz. bu avukat arkadaşımızın eğer gerçekden bizim için verilen kararı onaylatmamışsa verilen karar hükümsüzmü zaman aşımı diye bir durum varmı. avukat arkadaşımız şuan ve ölene kadar eşimin tüm haklarından yaralanabileceğimi söylüyor ve bu boşanma kararının hiç bir hükmü olmadığını. lütfen bilgi verebilir misiniz. teşekkürler.

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Selamlar arkadaşlar,

Sizlerden bir hususda bilgi almak için sizi rahatsız ediyorum, Mevcut davam henüz sonuçlanmamış yargıtaydan cevabı 14 ay olmasına rağmen gelmedi. Yargıtay sitesinde yaptığım sorgulama sonucunda sonuçlanmadığını görüyorum ama benim dosyamdan ardışık olarak ilerlediğimde nerdeyse 10 dosyalık bir aralık ve ardından tarih olarak benim dosyamdan sonra gelen dosyaların bile sonuçlandığını görüyorum bir çok dosya var bu şekilde bu konu hakkında ne yapabilirim, yardımcı olabilirseniz sevinirim,

Saygılarımla,

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konuda yol gösterebilecek kimse varmıdır? engin hukuk tecrübelerinize ihtiyacım bulunmak

Saygılarımla

kaosteorisi Misafir

Öncelikle Yargıtay daki temyiz incelemesinin süresini tahmin etmek mümkün değildir.Çünkü Yargıtay a ilişkin olarak kendisine intikal ettirilen dosyaların temyiz incelemelerine ilişkin bir kanuni süre yoktur.Ve iş yükü sebebiyle bu süreci kestirmek mümkün görünmüyor.Yargıtayın siteside yağtığınız srgulamada yargıtayın her dairesi konu ititbariyle temyiz görevini paylaşmışlardır.Dolayısıyla sizin dosyanızdan önceki protokol no ya sahip dosya başka bir hukuki alanda olabilir ve başka bir daire tarafından çözüme bağlanmış olabilir.Aile hukukuna ilişkin temyiz incelemeleri Yargıtayın görevlendirdiği dairelerce genelde uzun bir sürede gerçekleştiriliyor.

İletiler
    50
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Hukuk Sever Dostlarım hukuk mücadelem ilgili bir gelişmeyi sizinle paylaşmak istiyorum,

konunun geçimişi takip eden arkadaşlarım bilecektir. Yerel mahkeme benim lehime davayı sonuçlandırmış ve karşı taraf temyize gitmişti. Bugün yargıtay sitesini incelediğimde dosyamın yargıtay tarafında da onandığı bilgisine ulaştım. Bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Bana her dönem verdiğiniz desteğiniz için teşekkür ederim,

Bunun dışında çok kısa bir bilgi daha almak istiyorum bundan sonraki süreç nasıl oluyor bilen varsa aktarabilirse çok sevinirim, yani işlemler nasıl ilerliyor ve bu karar sanırım artık kesinleşmiş bir husus oluyor doğrumudur ?

Saygılarımla,
    Konu asosx tarafından (11-10-2010 Saat 10:36:18 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

+ Konuyu Yanıtla
6 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bosanma davasi temyize giderse ne olur

boşanma onaylaninca temize giderse nolur

bilirkişi raporu olan dava temyize giderse bozulur mu

boşanma davam nasıl sonuçlanır www.hukuki.net

Forum