Anket Sonuçlarını Göster:

Oylayanlar
0. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
 • 0 0%
+ Konuyu Yanıtla
5 / 5 Sayfa İlkİlk 12345
41 den 47´e kadar toplam 47 ileti bulundu.
 1. #41
  Kayıt Tarihi
  Jul 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  4.244
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı


  vergi mahkemelerinde dava açmanız gerikyor  Hukuki NET Güncel Haber

  İmar - Başvurular ve Danıştay 13. Dairenin kararı konulu yargıtay kararı ara
  İmar - Başvurular ve Danıştay 13. Dairenin kararı konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #42
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  Nerede
  Antalya, Merkez, Turkey.
  İletiler
  1.019
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Bu konuda açılmış özel bir forum alanı olduğu gibi; artık, herhangi bir dava açma süresini çoktan geçirmiş bulunuyorsunuz.

 4. #43
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  Nerede
  Antalya, Merkez, Turkey.
  İletiler
  1.019
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Bu konuda açılmış özel bir forum alanı olduğu gibi; artık, herhangi bir dava açma süresini çoktan geçirmiş bulunuyorsunuz.

 5. #44
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Evime tebliğ zarfı geldi. aşağıya zarfın ıcerısınden cıkanın resmını koydum..
  "Elde edilen gelir":
  "34.216.036.821" ESKİ TÜRK LİRASI
  vergiye tabi oldugunu bilmedigimden dolayı beyan etmemiştim ve bugun kapıma bu tebliğ geldi.

  Kısacası benim yapmam gereken ney?

  karsıma ceza cıkıcakmı ya da yaklasık ne akdar odme yapmam gerekiyor.
  ----------------------------------

 6. #45
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  dün vergi dairesine gittigimde 34 000 ytlnin 2001 yılında
  10 000 ytl gibi bir vergisi varmıs ve o 10 000 ytl su an gunumuze 40500 ytl olarak yansımıs ve 11000 ytl de cezası var toplam 52000 ytl civarı para odeyeceksınız dediler ?

 7. #46
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  öğreniğim bilgilere göre eğerki offshore hesabındaki para döviz cinsinden değilde TL cinsinden ise "Arındırma " söz konusuymus bu arındırma enflasyon oranına gore oluyormus yanı tl cınsınden olunca nerede ıse hıc vergı odenmıyormus sımıd bız bundan yararlanamazmıyız cunku Alınan kazanc da ana parada TL cinsinden yanı arındırma olması gerekmıyormu bir hesap yanlısı yapmıs olmuyormu vergi dairesi ?
  yardımlarınızı bekliyorum eger arındırmadan yararlanabılıyorsam lutfen bıldırın ben döviz olarak değilde TL olarak offshore yapmıstım galıba bundan yararlanılıyor ?

 8. #47
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  3.492
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: İmar - Başvurular ve Danıştay 13. Dairenin kararı

  marzedelere Danıştay müjdesi

  Danıştay bonozedenin zararının tazmin edilmesini onadı
  Danıştay 13. Dairesi, İmar Bankasından Devlet İç Borçlanma Senedi alanların hak kaybında SPK ve BDDK'yı sorumlu tutan İdare Mahkemesi kararını onadı.
  Danıştay 13. Dairesi, BDDK ve SPK'nın Ankara 10. İdare Mahkemesi kararını temyiz istemini karara bağladı. Her iki kurum, temyiz dilekçelerinde sorumlulukların diğer kuruma ait olduğu yönünde iddialarda bulundu.
  SPK'nın temyiz gerekçesinde, kendi menkul kıymetlerini halka arz eden bankalarla sermaye piyasası faaliyetinde bulunan bankaların, sınırlı olarak Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine tabi olduğu belirtildi. Sermaye piyasası kurumu niteliği taşımayan bankaların mevzuata aykırı işlemi olup olmadığını SPK'nın denetleme yetkisi bulunmadığını savunan SPK, denetim yetkisinin BDDK'da olduğunu iddia etti.
  BDDK'nın temyiz gerekçesinde ise izinsiz sermaye piyasası faaliyetlerinin durdurulması için gerekli her türlü tedbiri almanın SPK'nın görevleri arasında bulunduğu, bu nedenle hizmet kusurunun SPK'ya ait olması gerektiğini iddia edildi.
  Danıştay 13. Dairesi'nin kararında, bankanın yetkisi olmadığı halde 21 Ekim 2002 tarihinden itibaren yoğun bir devlet iç borçlanma senedi satışına başladığı, bunu gazete ve televizyon reklamlarıyla halka duyurduğu anımsatıldı.
  İdare mahkemesinin, bankanın izinsiz devlet iç borçlanma senedi sattığının BDDK yetkililerince bilindiği halde herhangi bir önlem alınmadığı, BDDK'nın düzenleyici önlemler alma görevini gereği gibi yerine getirmediği ve tasarruf sahiplerinin hak ve çıkarlarını korumadığı, SPK'nın ise sermaye piyasasını ilgilendiren devlet iç borçlanma senedi satışına engel olmayarak hizmet kusuru bulunduğu yönünde karar verdiği anlatılan kararda, “her iki kurumun da hizmet kusuru bulunduğunun belirlendiği” ifade edildi.
  İdare Mahkemesinin kararında hukuka aykırılık bulunmadığı belirtilen kararda, temyiz istemlerinin yerinde görülmediği kaydedildi. İdare Mahkemesinin, bir kişinin bankadan satın aldığı 21 bin 547 YTL'lik devlet iç borçlanma senedi bedelinin, BDDK ve SPK tarafından tazmin edilmesi kararı onanmış oldu.
  Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

+ Konuyu Yanıtla
5 / 5 Sayfa İlkİlk 12345

Benzer Konular :

 1. Mahkeme kararı ile polis olduktan sonra danıştay bozma kararı
  Değerli abilerim ve kardeşlerim öncelikle vereceğiniz cevaplardan dolayı hepinize teşekkür ederim.Benim durumum Arap saçına döndü desem yalan olmaz...
  Yazan: brscvkkvvt_16 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 15
  Son İleti: 30-04-2016, 15:52:11
 2. Danıştay İçtihatlarıyla İmar Hukuku [Kitap Fiyat bilgisi]
  http://images.hepsiburada.net/assets/Kitap/200/kseckin0210235.jpg ...
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 08-12-2011, 13:00:06
 3. İmar Kanunu 42. maddesi hakkında 17.12.2009 tarihinden sonra Danıştay Kararı
  İmar Kanunu 42. maddesi hakkında, 17.12.2009 tarihinden sonra verilmiş Danıştay Kararlarına ihtiyacım var. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür...
  Yazan: Av.Zekayi Ünal Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 17-02-2010, 08:40:18
 4. İmar K. 42/1. md. İptal Kararı
  Konya 1. İdare Mahkemesinin, 3.5.1985 günlü, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 42. maddesinin birinci fıkrasının “... 500 000 TL.’dan 25 000 000 liraya...
  Yazan: Av.Fırat Bayındır Forum: Anayasa Mahkemesi Kararları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 24-04-2008, 21:44:47
 5. Danıştay kararı ve İmar Bankası
  Danıştayın aldığı en son karara göre imarbankasından HAZİNE BONOSU alan mağdurlar TSM 'yani kamuya dava açamıyor (anladığım kadarıyla) peki biz...
  Yazan: alicetin42 Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 10-01-2005, 05:49:36

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.