+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 21 ileti bulundu.

Konu: Almanya Vizesi Hakkında Bilgi

Almanya Vizesi Hakkında Bilgi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, üsküdar, Turkey.
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Almanya Vizesi Hakkında Bilgi

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Görüşmeye çağırdıklarında (eğer vize başvurunuzu değerlendirmeye uygun bulurlarsa çağırırlar, çağırmayabilirler de) ilk görüşteki etkiniz elbette üzerinizdeki kıyafet ve konuşma tarzınızla oluşacaktır.
    Bunun dışında, burada adınıza kayıtlı gayrimenkul, adınıza açılmış, hareket olan banka hesapları, orada kaldığınız süre içinde masraflarınızı karşılayabileceğinizi ıspatlayabilecek gelir belgeleri olumlu etki yaratabilecek noktalardır.
    Ancak dediğim gibi bunlar sadece etkendir, son kararı görüşecek olduğunuz konsolosluk görevlisinin izlenim-düşünceleriyle konsolosluk verecektir.
    Ancak şu kadarını söyleyebilirim, yukarıdaki iletilerinizde sergilediğiniz tavır ile vize almanız zor.
    Konsolosluk görevlisi kişi, eğer gerekli uygun şartları sağlıyorsanız, size vize vermemek için değil vize vermek için çaba harcayacaktır.
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum.Demişsiniz ki yukarıdaki sergilediğiniz tavır ile vize almanız zor.
    şimdi size bir konuşma örneği gönderiyorum.Karşınızdaki insan size böyle muamele etse siz ne dersiniz?

Dayımın kızı Alman konsolosluğunda vize görevlisi olarak çalışıyormuş.Dün bana laf arasında sordular ne yapmak niyetindesin diye.Bir ay kadar almanyaya gelip zaman geçiricem dönünce birşeyler yapılır elbet dedim.Kızı dedi ki ben Alman konsolosluğunda vize görevlisiyim.Benimde bu anda haberim oldu bu durumdan fazlaca görüsmediğimiz için böyle bir durum oldu orada görevli oldugunu bilseydim gitmezdim.Benim almanyaya gideceğimi duyunca "almanya bitti orada seni çalıştırmazlar,insanlar iş bulamıyor"diye başladı.Benim zaten kalmak gibi bir niyetim yoktu.Dayım böle bizi cahil yerine koyunca bende kızdım dedim ki,ben 11 sene okul okudum,almanyaya daha önce geldim, standartlarını biliyorum.
    senin kızının konsoloslukta çalıstığını bilseydim buraya gelmezdim.Şurada haberim oldu sizden vize istiyormuşum muamelesi yapıyorsunuz siz benim verilecek olan vizemi bozmayın ben sizden birşey istemiyorum bu ailede birşey verilicekse benim ailem verir sizin çapınız bana birşey vermeye yetmez dedim.Şimdi siz sıradan bir konuşma arasında böyle tepkiler alsanız ne yaparsınız?Agresifleşmezmisiniz?Öle bir konusma tarzı var ki sanki bizim dayı alman konsolosu vizeyi yan odada basıp içerde pasaportu değerlendirip yapıştırıyor.Yani böyle bir tavırda agresifleşmek cok doğal insanların %80 i bu tarz bir konuşma karşısında agresifleşir.Bu arada davetiye bana yabancılar polisinden kapalı zarf usulü gelicek.Eğer vermezlerse Avrupaya cıkmanın 1001 yolu var.İlla ki biri tutar.Ama sizde böyle bir izlenim bıraktıysam bu olayların yolunda gitmemesinden kaynaklanıyor.

Hukuki NET Güncel Haber

Almanya Vizesi Hakkında Bilgi konulu yargıtay kararı ara
    Almanya Vizesi Hakkında Bilgi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Anlasmali evliliklerden süphelendikleri icin gercek evliliklerle basvurulan aile birlesimi vizelerinde bile 6 aydan fazla bekletebiliyorlar. Aklinizda olsun...
    Sevgili salpyilmaz cevabınız için teşekkür ederim.Altı ay bir sene 2 sene beklemek sorun değil.İlgi alakanıza cok teşekkür ederim..

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı darknessemperor rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum.Demişsiniz ki yukarıdaki sergilediğiniz tavır ile vize almanız zor.
    şimdi size bir konuşma örneği gönderiyorum.Karşınızdaki insan size böyle muamele etse siz ne dersiniz?

Dayımın kızı Alman konsolosluğunda vize görevlisi olarak çalışıyormuş.Dün bana laf arasında sordular ne yapmak niyetindesin diye.Bir ay kadar almanyaya gelip zaman geçiricem dönünce birşeyler yapılır elbet dedim.Kızı dedi ki ben Alman konsolosluğunda vize görevlisiyim.Benimde bu anda haberim oldu bu durumdan fazlaca görüsmediğimiz için böyle bir durum oldu orada görevli oldugunu bilseydim gitmezdim.Benim almanyaya gideceğimi duyunca "almanya bitti orada seni çalıştırmazlar,insanlar iş bulamıyor"diye başladı.Benim zaten kalmak gibi bir niyetim yoktu.Dayım böle bizi cahil yerine koyunca bende kızdım dedim ki,ben 11 sene okul okudum,almanyaya daha önce geldim, standartlarını biliyorum.
    senin kızının konsoloslukta çalıstığını bilseydim buraya gelmezdim.Şurada haberim oldu sizden vize istiyormuşum muamelesi yapıyorsunuz siz benim verilecek olan vizemi bozmayın ben sizden birşey istemiyorum bu ailede birşey verilicekse benim ailem verir sizin çapınız bana birşey vermeye yetmez dedim.Şimdi siz sıradan bir konuşma arasında böyle tepkiler alsanız ne yaparsınız?Agresifleşmezmisiniz?Öle bir konusma tarzı var ki sanki bizim dayı alman konsolosu vizeyi yan odada basıp içerde pasaportu değerlendirip yapıştırıyor.Yani böyle bir tavırda agresifleşmek cok doğal insanların %80 i bu tarz bir konuşma karşısında agresifleşir.Bu arada davetiye bana yabancılar polisinden kapalı zarf usulü gelicek.Eğer vermezlerse Avrupaya cıkmanın 1001 yolu var.İlla ki biri tutar.Ama sizde böyle bir izlenim bıraktıysam bu olayların yolunda gitmemesinden kaynaklanıyor.
    Bakiniz degerli arkadasim. Turistik vize basvurusuna gittigimde konustugum bayan görevli ne güler yüzlüydü ne de yüzüme dogrudürüst bakti. Oldukca da sert bir üslupla sordu sorularini. Ancak ben normal bir yüz ifadesiyle sorularini cevapladim ve benim yalan söyleyip söylemedigimi anlamak icin sordugu tuzak sorulara da yine ayni sükunetle dogru cevaplari verdim.

Kisacasi, görüstügünüz memur sizin asil amacinizin ne oldugunu anlamak icin de agresivitenizi ortaya cikarmaya calisiyor olabilir. Bir insan sarhosken ya da cok sinirliyken dogrulari söyleme ihtimali yükselir, asil amaci ortaya cikar. Bu bilimseldir. Iste bu nedenle ben de agresiflesmedim ve gayet sakin gecirdigim görüsmenin sonunda, bana da kapali zarfla gelecek olmasina ragmen o an vizeyi aldigimi, kac gün aldigimi da söyledi, tesekkür ederek ayrildim.

Kilik kiyafet, o konuya girmeye bile gerek yok. Zira gömlekten killari cikaranlari da, cübbeyle gidenleri de gördüm. Vize alamamalari normal. 6,5 aydir München'de yasiyorum, inanin Almanya'nin bunlara ihtiyaci yok. Cok fazlalar onlardan. Onlara da hak vermek lazim. Her ne kadar okumus, kültürlü hemsehrilerimiz olsa da göze batanlar genelde tasra görünümünde olanlar. Bu nedenle Türk dedikleri zaman onu anliyor insanlar...

Tüm anlattiklarimin isiginda Sn Kircali'nin tezine sonuna kadar katiliyorum...

Nerede
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bakiniz degerli arkadasim. Turistik vize basvurusuna gittigimde konustugum bayan görevli ne güler yüzlüydü ne de yüzüme dogrudürüst bakti. Oldukca da sert bir üslupla sordu sorularini. Ancak ben normal bir yüz ifadesiyle sorularini cevapladim ve benim yalan söyleyip söylemedigimi anlamak icin sordugu tuzak sorulara da yine ayni sükunetle dogru cevaplari verdim.

Kisacasi, görüstügünüz memur sizin asil amacinizin ne oldugunu anlamak icin de agresivitenizi ortaya cikarmaya calisiyor olabilir. Bir insan sarhosken ya da cok sinirliyken dogrulari söyleme ihtimali yükselir, asil amaci ortaya cikar. Bu bilimseldir. Iste bu nedenle ben de agresiflesmedim ve gayet sakin gecirdigim görüsmenin sonunda, bana da kapali zarfla gelecek olmasina ragmen o an vizeyi aldigimi, kac gün aldigimi da söyledi, tesekkür ederek ayrildim.

Kilik kiyafet, o konuya girmeye bile gerek yok. Zira gömlekten killari cikaranlari da, cübbeyle gidenleri de gördüm. Vize alamamalari normal. 6,5 aydir München'de yasiyorum, inanin Almanya'nin bunlara ihtiyaci yok. Cok fazlalar onlardan. Onlara da hak vermek lazim. Her ne kadar okumus, kültürlü hemsehrilerimiz olsa da göze batanlar genelde tasra görünümünde olanlar. Bu nedenle Türk dedikleri zaman onu anliyor insanlar...

Tüm anlattiklarimin isiginda Sn Kircali'nin tezine sonuna kadar katiliyorum...
    salpyilmaz cok aydınlatıcı bilgilerin için teşekkürler.Demekki gitmeden önce evde böle antremanlar yapmak lazım sinirlenmemek için.Ayrıca gömlekten kılları falanda cıkartmayız acık renk bir takım elbise birde kravat takarım.mümkün olduğunca tatminkar cevaplar vermeye çalışırım zaten yalan söyleyecek bir durumumuz yok.Dayım rahatsız ve rahatsızlığından dolayı seyahat edemiyor.Bunları doğru bir üslupla anlatırım.Tekrar teşekkür ederim.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

salpyilmaz cok aydınlatıcı bilgilerin için teşekkürler.Demekki gitmeden önce evde böle antremanlar yapmak lazım sinirlenmemek için.Ayrıca gömlekten kılları falanda cıkartmayız acık renk bir takım elbise birde kravat takarım.mümkün olduğunca tatminkar cevaplar vermeye çalışırım zaten yalan söyleyecek bir durumumuz yok.Dayım rahatsız ve rahatsızlığından dolayı seyahat edemiyor.Bunları doğru bir üslupla anlatırım.Tekrar teşekkür ederim.
    Anlattiklarinizla birlikte evraklariniz da tam olursa bir sorun olacagini zannetmiyorum...

Nerede
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlattiklarinizla birlikte evraklariniz da tam olursa bir sorun olacagini zannetmiyorum...
    Gerçekten teşekkür ederim cok aydınlatıcı bilgiler.Zaten benim orada yaşamak gibi bir düşüncem yok.Ama tatile yada hasta ziyaretine gidicem dedim bütün millet beni oraya kapağı atmaya çalışan insan muamelesi yaptı.Bu cok canımı sıktı ondan cok agresifleştim.Tekrar cok ama cok teşekkür ederim.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gerçekten teşekkür ederim cok aydınlatıcı bilgiler.Zaten benim orada yaşamak gibi bir düşüncem yok.Ama tatile yada hasta ziyaretine gidicem dedim bütün millet beni oraya kapağı atmaya çalışan insan muamelesi yaptı.Bu cok canımı sıktı ondan cok agresifleştim.Tekrar cok ama cok teşekkür ederim.
    Rica ederim. Basarilar...

Nerede
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Rica ederim. Basarilar...
    Sağolun tesekkürler.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Almanya Vizesi Hakkında Bilgi

Sağolun tesekkürler.
    arkadaslar sanirim burada atlanilmis bir cok nokta var. oncelikle her ülke, kendi sinirlarina kabul edecegi kisileri kendileri konsolosluklari vasitasi ile secer ve izin verdiklerine vize verir. normalde boyle bir hak aslinda yoktur. seyahat ozurlugu soz konusu. ama ülkeler kimleri göcmen olarak kabul edeceklerine kendilerinin karar verme hakkına sahiptir. bu sebeple kısa süreli kalis vizesi icin basvuruda bulunan herkes, potansiyel bir gocmendir. taa ki sosyal, ekonomik ve diger baglayici unsurlarin sizin ülkenize olan baginizi, geri donmek zorunda oldugunuzu ispatlayana kadar.

samimiyetle soyleyebilirim ki iki pasaport eskittim hep vizelerim onaylandi ama red edildiklerimde oldu. genel olarak soyleyebilirim ki hic bir konsolosluk sizin gecmisinizle esasinda cok da fazla ilgilenmez. yani bir yil once holding sahibiydiniz bir ayaginiz sürekli avrupadaydi v.s. ama simdi iflas etmissiniz veya vergi borcunuz var. evet simdi red edilirsiniz. zamaninda ogrenciydiniz. mecbur okulunuza doneceksiniz. kim yurtdisina kapagi atmak icin ilkogretim okulunu birakir. ama simdi ogrenci degilsiniz. herhangi bir yerde de calismiyorsunuz. evet red edilirsiniz. normaldir bu. insan az biraz düsünürse vize alip alamayacak durumda oldugunu kendisi de anlayabilir. sihirli soru "benim ülkemle bağlarım ne kadar sıkı?" eger cok sıkı ve seyahatinizden sonra kesinlikle donmeniz gerekiyorsa ve bu seyahati gerceklestirmek icin yeterince paraniz varsa bunlari konsolosluga kanitlayin. kanitladiginiz takdirde size vize vermemeleri diye birsey soz konusu olamaz. neticede siz bir müsterisiniz onlar icin onlarin ülkesine gidip doviz birakacaksiniz.. sevgiler..

Nerede
    sakarya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Almanya Vizesi Hakkında Bilgi

mrhaba benyüksek okul öğrencisiyim 20 yaşındayım 2 aydır sigortalı calışıyorum babam calışıyor ama sigortası yok durumumuz iyi babamın iki katlı evi var tapulu ben almanyaya yarıyılda iki haftalığına gitmak istiyorum ne yapmam gerekir sizce öğrenci olarakmı daha iyi calışan olarakmı anlayamadım gitti yardımcı olurmusunuz almanyada kuzenlerim var onların yanına gitcem davette göndercekler

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sucumuz ney olursa vize alamayiz

bekar birine vize verirlermi www.hukuki.nethakim savcı schengen vize basvurusutürkiyede yaşayan alman vatandaşı 6 ayda giriş çıkış yapmazsa ne olurbekar birine almanya vize verir mihttps:www.hukuki.netshowthread.php55346-Almanya-Vizesi-Hakkinda-Bilgipage2
Forum