+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 21 ileti bulundu.

Konu: Almanya Vizesi Hakkında Bilgi

Almanya Vizesi Hakkında Bilgi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, üsküdar, Turkey.
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Almanya Vizesi Hakkında Bilgi

Öncelikle böyle bir siteyi hazırladığınız için emeği geçen herkeze teşekkürlerimi sunuyorum.Gerçekten Hukuk alanında cok faydalı bir site.

Şimdi ben kendi sorularıma geliyorum.
    Şu anda 22 yaşındayım.1999 yılında ortaikinci sınıfa giderken annem ile Almanyaya seyahat gerçekleştirdim.Aile ve akraba ziyareti adı altında gerçekleti bu ziyaretimiz.Annemin ikinci gidişiydi.Vize süremiz dolmadan 24 gün önce ülkeden ayrıldık.Daha sonra ben okulu Lisede bıraktım ve şu anda öğrenci değilim.Tekrar Almanyaya akraba ziyareti yapmak istiyorum.
    Ama bazı tereddütlerim var.Önce 1999 ve şimdiki koşulları karşılaştırıyorum.
    1-)O zaman öğrenciydim yaşım 18'den küçüktü ve babamda bir konsoloslukta çalıştığı için aldığı kağıt yeterli olmuştu.Şimdi ise öğrenci değilim ama 1 Temmuz itibariyle Açıköğretim Lisesi öğrencisi olacağım.Bu durum bana bir + kazandırır mı?18 yaşını doldurduğum için babamın konsolosluğundan alacağım kağıtın bir işe yaramayacağını düşünüyorum.
    2-)1999'da bana davetiye gönderen akrabamın durumu cok iyiydi.Durumları şimdide cok iyi ve bugüne kadar davet ettikleri kimsede sorun cıkmadı.Daha önce vize vermiş olmaları bir yumuşama sağlar mı bu vatandaşların düşüncelerinde.
    3-)Şöyle birşey duydum doğrumudur birde bilen arkadaşlara sormak istiyorum.
    Davetiye yapılırken "davet ettiğim misafirim ülkeden çıkış yapmazsa herhangi bir sorun olursa teminat olarak belli bir miktar para yatırıyorum cıkmaması halinde bu parayı alabilirsiniz" gibi bir durum söz konusu mu?Yani benim ülkelerini terk edeceğimden emin olmaları için benim adıma bir teminat yatırsalar bu + birşeyler kazandırır mı?
    4-) Annem 3 sene önce 3.kez Almanyaya gitti.Annemin daha önce gidip gelmiş olması ve bir kerede birlikte gidip gelmiş olmamız bir esneklik yaratır mı?
    5-)Annemle beraber başvuru yapsak ikimizede vize çıkma ihtimali var mı?Sonuçta annem babamın vereceği resmi yazılı kağıdı teminat olarak göstericek.
    6-)Son olarak üzerimizde mal varlığı olarak 250.000 TL değerinde bir ev ve 25.000 TL'lik bir araba mevcut.Bunlar ailemin üzerine olması ve annemle gidip dönecek olmam bir esneklik sağlar mı?
    7-)Şu anda pasaportumda bir tek 1999 yılındaki Almanya vizesi var.Babamların konsolosluğundanda bir vize almayı düşünüyorum.Pasaportumda biri eski biride 2009 tarihli vize olması benim güvenilir olmam için yeterli olur mu?Yani karşı taraf şu şekilde düşünür mü?
    Adamın teminatı sağlam,gidip gelirken sorun cıkmamış,daha önce vize vermişiz.Ailesinin malı mülküde var.Yeni bir vize almış bu ülke bu adama vize vermiş demekki güvenilir diyip banada vize verirler mi?Yada bu yukarda yazdıklarımın bir faydası olur mu?Detaylı bilgi verirseniz cok ama cok sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Almanya Vizesi Hakkında Bilgi konulu yargıtay kararı ara
    Almanya Vizesi Hakkında Bilgi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Moskova
    İletiler
    1.568
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Almanya Vizesi Hakkında Bilgi

Alıntı darknessemperor rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle böyle bir siteyi hazırladığınız için emeği geçen herkeze teşekkürlerimi sunuyorum.Gerçekten Hukuk alanında cok faydalı bir site.

Şimdi ben kendi sorularıma geliyorum.
    Şu anda 22 yaşındayım.1999 yılında ortaikinci sınıfa giderken annem ile Almanyaya seyahat gerçekleştirdim.Aile ve akraba ziyareti adı altında gerçekleti bu ziyaretimiz.Annemin ikinci gidişiydi.Vize süremiz dolmadan 24 gün önce ülkeden ayrıldık.Daha sonra ben okulu Lisede bıraktım ve şu anda öğrenci değilim.Tekrar Almanyaya akraba ziyareti yapmak istiyorum.
    Ama bazı tereddütlerim var.Önce 1999 ve şimdiki koşulları karşılaştırıyorum.
    1-)O zaman öğrenciydim yaşım 18'den küçüktü ve babamda bir konsoloslukta çalıştığı için aldığı kağıt yeterli olmuştu.Şimdi ise öğrenci değilim ama 1 Temmuz itibariyle Açıköğretim Lisesi öğrencisi olacağım.Bu durum bana bir + kazandırır mı?18 yaşını doldurduğum için babamın konsolosluğundan alacağım kağıtın bir işe yaramayacağını düşünüyorum.
    2-)1999'da bana davetiye gönderen akrabamın durumu cok iyiydi.Durumları şimdide cok iyi ve bugüne kadar davet ettikleri kimsede sorun cıkmadı.Daha önce vize vermiş olmaları bir yumuşama sağlar mı bu vatandaşların düşüncelerinde.
    3-)Şöyle birşey duydum doğrumudur birde bilen arkadaşlara sormak istiyorum.
    Davetiye yapılırken "davet ettiğim misafirim ülkeden çıkış yapmazsa herhangi bir sorun olursa teminat olarak belli bir miktar para yatırıyorum cıkmaması halinde bu parayı alabilirsiniz" gibi bir durum söz konusu mu?Yani benim ülkelerini terk edeceğimden emin olmaları için benim adıma bir teminat yatırsalar bu + birşeyler kazandırır mı?
    4-) Annem 3 sene önce 3.kez Almanyaya gitti.Annemin daha önce gidip gelmiş olması ve bir kerede birlikte gidip gelmiş olmamız bir esneklik yaratır mı?
    5-)Annemle beraber başvuru yapsak ikimizede vize çıkma ihtimali var mı?Sonuçta annem babamın vereceği resmi yazılı kağıdı teminat olarak göstericek.
    6-)Son olarak üzerimizde mal varlığı olarak 250.000 TL değerinde bir ev ve 25.000 TL'lik bir araba mevcut.Bunlar ailemin üzerine olması ve annemle gidip dönecek olmam bir esneklik sağlar mı?
    7-)Şu anda pasaportumda bir tek 1999 yılındaki Almanya vizesi var.Babamların konsolosluğundanda bir vize almayı düşünüyorum.Pasaportumda biri eski biride 2009 tarihli vize olması benim güvenilir olmam için yeterli olur mu?Yani karşı taraf şu şekilde düşünür mü?
    Adamın teminatı sağlam,gidip gelirken sorun cıkmamış,daha önce vize vermişiz.Ailesinin malı mülküde var.Yeni bir vize almış bu ülke bu adama vize vermiş demekki güvenilir diyip banada vize verirler mi?Yada bu yukarda yazdıklarımın bir faydası olur mu?Detaylı bilgi verirseniz cok ama cok sevinirim.
    1- Acıkögretim size bir avantaj saglamaz.
    2- Evet. Akrabanızın daha önceki davetiyelerinde sorun çıkmaması çok olumlu bir puandır.
    3- Teminat diye bir uygulama yoktur. Boyle bir para yatması bir anlam taşımaz.
    4- Annenizin Almanyaya gidip gelmesi size bir fayda saglamaz.
    5- Annenizin durumu ayrı sizin durumunuz ayrı değerlendirilir.
    6- Mal varlığının yüksek olması olumlu bir durumdur.
    7- Evet Daha önce Almanya vizesi alıp bir sorun meydana getirmemişseniz bu çok büyük avantajdır.

Bunun dışındaki değerlendirmeleri dosyayınızı inceleyecek olan Alman konsolosluğu yapacaktır.

Nerede
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı selcukgulten rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1- Acıkögretim size bir avantaj saglamaz.
    2- Evet. Akrabanızın daha önceki davetiyelerinde sorun çıkmaması çok olumlu bir puandır.
    3- Teminat diye bir uygulama yoktur. Boyle bir para yatması bir anlam taşımaz.
    4- Annenizin Almanyaya gidip gelmesi size bir fayda saglamaz.
    5- Annenizin durumu ayrı sizin durumunuz ayrı değerlendirilir.
    6- Mal varlığının yüksek olması olumlu bir durumdur.
    7- Evet Daha önce Almanya vizesi alıp bir sorun meydana getirmemişseniz bu çok büyük avantajdır.

Bunun dışındaki değerlendirmeleri dosyayınızı inceleyecek olan Alman konsolosluğu yapacaktır.
    Sevgili selcukgulten buradan cıkarttığım sonuç buradan vize alamayız demek oluyor.Peki bir alman vatandaşı davet ederse durum ne olur?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili selcukgulten buradan cıkarttığım sonuç buradan vize alamayız demek oluyor.Peki bir alman vatandaşı davet ederse durum ne olur?
    Sizin çıkarttığınız sonuç bu.
    Benim çıkarttığım sonuç ise: daha önce vize verilmiş olması bir avantaj sağlayabilse de, vizeyi verip vermemek başvuru yapacağınız konsolosluğun insiyatifindedir.
    Bir Alman Vatandaşı veya Almanya da yaşayan durumu, geliri iyi olan bir Türk vatandaşının davet edecek olmasının yaratacağı bir fark olmayacaktır.

( 5.pasaportunu bitirmek üzere olup Almanya ya 30dan fazla giriş çıkış yapmış biri olarak diyebilirm ki, vizeyi almanız da yeterli olmayabilir.Almanya ya giriş yaptığınız noktada pasapor kontrolü sırasında da geri çevrilme ihitimali her daim mevcuttur!)

Nerede
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim çıkarttığım sonuç ise: daha önce vize verilmiş olması bir avantaj sağlayabilse de, vizeyi verip vermemek başvuru yapacağınız konsolosluğun insiyatifindedir.
    Bir Alman Vatandaşı veya Almanya da yaşayan durumu, geliri iyi olan bir Türk vatandaşının davet edecek olmasının yaratacağı bir fark olmayacaktır.

( 5.pasaportunu bitirmek üzere olup Almanya ya 30dan fazla giriş çıkış yapmış biri olarak diyebilirm ki, vizeyi almanız da yeterli olmayabilir.Almanya ya giriş yaptığınız noktada pasapor kontrolü sırasında da geri çevrilme ihitimali her daim mevcuttur!)
    yarın bütün malı mülkü üstüme almak için notere başvuracağım.
    ne var ne yok en kücük arsadan daireye kadar arabaya kadar herşeyi üstüme alıcam.isteyecekleri herşeyi önceden hazırlayacam.schengen ülkesi olmayan bir iki ülkedende vize alıcam başvuru yapıcam.verirlerse verirler vermezlerse bir şekilde gidicem.bu iş artık gurur meselesi oldu.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yarın bütün malı mülkü üstüme almak için notere başvuracağım.
    ne var ne yok en kücük arsadan daireye kadar arabaya kadar herşeyi üstüme alıcam.isteyecekleri herşeyi önceden hazırlayacam.schengen ülkesi olmayan bir iki ülkedende vize alıcam başvuru yapıcam.verirlerse verirler vermezlerse bir şekilde gidicem.bu iş artık gurur meselesi oldu.
    Mallara sahip olma süreniz, bankadaki paranizin hesabinizda ne kadar süredir bulundugu hatta ne zaman yatirildigi bile dikkate alinir. Söyle söyleyeyim, ben ise baslayali 10 gün olmustu ve isyerinden gereken evraklari almistim. Meslegimden ötürü davetiye gerekmiyordu, meslek odasindan gereken belgeyi götürdügüm takdirde. Üzerime 1 kalem mal kayitli olmadigi gibi bankada hesabim bile yoktu ve bu sekilde yaptigim basvuru esnasinda görevli bana kac gün vize verdigini bile söyledi. Dolayisiyla Sn Kircali'nin da dedigi gibi, inisiyatif tamamen vize memurundadir. Sizin geri döneceginize ikna olmalilar...

Nerede
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı salpyilmaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Mallara sahip olma süreniz, bankadaki paranizin hesabinizda ne kadar süredir bulundugu hatta ne zaman yatirildigi bile dikkate alinir. Söyle söyleyeyim, ben ise baslayali 10 gün olmustu ve isyerinden gereken evraklari almistim. Meslegimden ötürü davetiye gerekmiyordu, meslek odasindan gereken belgeyi götürdügüm takdirde. Üzerime 1 kalem mal kayitli olmadigi gibi bankada hesabim bile yoktu ve bu sekilde yaptigim basvuru esnasinda görevli bana kac gün vize verdigini bile söyledi. Dolayisiyla Sn Kircali'nin da dedigi gibi, inisiyatif tamamen vize memurundadir. Sizin geri döneceginize ikna olmalilar...
    zaten yüz yüze görüşüyorlarmış bir kaç senedir.annemede sormuslar neden gidiyorsun ne yapıcaksın falan filan diye benim ikna kabiliyetim yüksektir ben bunları yüz yüze görüşmede ikna edersem sorun cıkmadan giderim o zaman katakulli çevirmeye gerek yok.baktık olmadı evlenirim bir italyanla giderim.iş artık inat olayına bindi.

Nerede
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

o zaman konuyu biraz daha farklı boyuta taşıyayım.şimdi ben sadece bu siteden değil bir cok siteden bu konu ile ilgili araştırma yapıyorum.Almanya davet formu örneğini aldım.Almanyada doğup büyümüş kuzenim su anda burada ona tercüme ettirdim.Bir bölümde şöyle diyor.Davet ettiğim misafirimi almanyada evimde barındıracağım,hasta olursa hastaneye götüreceğim tarzında şeyler,maddi durumunu gösteren belgeler istiyorlar.Ayrıca buradan konsolosluktaki başvuru örneğini çıkarttım.Baktım yan tarafta konsolosluğun sorduğu sorular var.Pasaportu geçerli mi?Süresini uzatacağım için geçerli olucak,100.000 euroluk sigorta yaptırıcam,orada harcayacağım para yani finans durumum iyi,davetiyesi varmı?Var...
    ayrıca benim almanya konsolosluğunda çalısan yakın akrabam var vize bölümünde ama aram pek iyi olmadığı için ve bu tarz konularda kimseye boyun eğip yardım istemeyeceğim için bana bir yararı dokunmayacak.hatta dün gittim inceden zarf attım bakalım ne cevap alıcam diye.adam resmen kendisini almanya konsolosu zannediyor.Yok avrupa bitti yok şöyle yok böyle gelip ne yapıcaksın falan dedi.bana bak ben senden vize istemiyorum eğer sizin yardımınızla vize falan alırsam pasaportu falan yırtar atarım dedim.Şimdi eğer bana vize verirlerse bunların yardımı olmaz dimi yani zaten istemediğimi kesin bir dille söyledim.Şimdi bana gerekli davet gelirse ve gerekli belgeleri tam ve eksiksiz olarak götürürsem sadece yüzyüze görüşmede oradaki görevliyi ikna etmem gerekiyor öyle mi?Yani kararı onlar vericek ama ikna edici birşeyler mi yapmam lazım?Bu arada daha önceki başvuruda pasaport evime gelmişti.Şimdi yüzyüze görüşüyorlar nasıl bir kıyafet giymeliyim?Takım elbise traşlı falan mı gidiyim?Yoksa kot pantolon spor ayakkabı küpeli falan mı gidiyim?Ayrıca kısa vize mi istiyeyim uzun vize mi istiyeyim?Sonuçta 3 aylık vize istersem şöyle düşünebilirler. Adamın eli yüzü düzgün biz bunu oraya 3 ay gönderirsek birini bulur evlenir diyip red mi ederler?Kısa süreli istersem zaten almancası yok ingilizceylede kimseyi bulamaz 1 ay sonra gider diyip vizeyi verirler mi?
    Birde son sorum ben bu sene askrelikten çürük raporu aldım kilo konusunda.Bu benim yurt dışına çıkışlarımda bir sorun teşkil eder mi? En önemli sorulardan birini sormayı unutmuşuz. ( Bu arada annem emekli)ilk notların arasına eklemeyi unutmusum.
    Konu darknessemperor tarafından (19-04-2009 Saat 09:06:04 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    München
    İletiler
    793
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

zaten yüz yüze görüşüyorlarmış bir kaç senedir.annemede sormuslar neden gidiyorsun ne yapıcaksın falan filan diye benim ikna kabiliyetim yüksektir ben bunları yüz yüze görüşmede ikna edersem sorun cıkmadan giderim o zaman katakulli çevirmeye gerek yok.baktık olmadı evlenirim bir italyanla giderim.iş artık inat olayına bindi.
    Anlasmali evliliklerden süphelendikleri icin gercek evliliklerle basvurulan aile birlesimi vizelerinde bile 6 aydan fazla bekletebiliyorlar. Aklinizda olsun...

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Görüşmeye çağırdıklarında (eğer vize başvurunuzu değerlendirmeye uygun bulurlarsa çağırırlar, çağırmayabilirler de) ilk görüşteki etkiniz elbette üzerinizdeki kıyafet ve konuşma tarzınızla oluşacaktır.
    Bunun dışında, burada adınıza kayıtlı gayrimenkul, adınıza açılmış, hareket olan banka hesapları, orada kaldığınız süre içinde masraflarınızı karşılayabileceğinizi ıspatlayabilecek gelir belgeleri olumlu etki yaratabilecek noktalardır.
    Ancak dediğim gibi bunlar sadece etkendir, son kararı görüşecek olduğunuz konsolosluk görevlisinin izlenim-düşünceleriyle konsolosluk verecektir.
    Ancak şu kadarını söyleyebilirim, yukarıdaki iletilerinizde sergilediğiniz tavır ile vize almanız zor.
    Konsolosluk görevlisi kişi, eğer gerekli uygun şartları sağlıyorsanız, size vize vermemek için değil vize vermek için çaba harcayacaktır.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sucumuz ney olursa vize alamayiz

bekar birine vize verirlermi www.hukuki.nethakim savcı schengen vize basvurusutürkiyede yaşayan alman vatandaşı 6 ayda giriş çıkış yapmazsa ne olurbekar birine almanya vize verir mihttps:www.hukuki.netshowthread.php55346-Almanya-Vizesi-Hakkinda-Bilgipage2
Forum