Herkese merhabalar.
Bir çok yazıyı araştırdım fakat benim başıma gelen konu ile ilgili bilgiye rastlamadım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Konu şu:
31/10/2008 tarihinde zorla bir senet imzaladım.
Senet imzalama durumum da şudur:
Ben bir reklam ajansıo işletiyorum. (Ortaklı) Şirketimizin açılımı "Adi Ortaklık"
Bir matbaa ile karşılıklı iş alışverişinde bulunduk. Yukarıda bahsettiğim tarihte beni ve ortağımı matbaaya çağırdılar. (Saat:22:00) Bizim önümüze 20.000TL'lik bir senet imzalattılar. Bizim de alacağımız yaklaşık 18.000TL'dir. Diyerek senetleri imzalamak istemedik. Nitekim korkudan dolayı imzalamak durumunda kaldık.

Korkumuzdan bir şikayette bulunmadık. Senetlerin üzerinde borçlu olduğumuz kişi matbaayı kapattı ve kaçtı. (Piyasayı dolandırdığı söyleniyor.)

Bizde bu kaçışından dolayı rahatladık. Fakat senetlerin günü geldi ve 1 ay geçti. Sennetler avukat vekilliğinde icraya verilmiş. Evime icra kağıdı geleli 10 gün oluyor. Bu 10 günlük süre zarfında bizim yaptığımız hamle şu oldu:

İcraya veren avukata gittik ve durumu anlattık. Yaptığınız işleri yazılı bir şekilde getirin dedi. Biz de yarın götüreceğiz. Fakat muhtemelen işleri kabullenmeyecekler. Karşılıklı olarak iki tarafta da (Biz ve Matbaa) fatura yok. Açık hesap çalışılmıştı. Senetler sıralı bir şekilde 10 parçadan oluşuyor.

Ben bu konuda ne yapabilirim?
Benim icrayı durdurmam için menfi tespit davası açmam söylendi. (Avukat tarafından) Fakat çok fazla dosya masrafı istiyor. Edindiğim bilgilere göre icraya verilen senedin %115 oranında bir mebla ve diğer icraya verilmemiş senetler için ise %15 oranında bir masraf isteniyor. Ben ilk etapta bu icrayı durdurup sonra da kendimi savunmam gerekiyor.

Konu budur. Bu konuyla alakalı siz bilir kişilere danışmak istedim. İyi günler dilerim.