1-merhaba ben ve arkadasım 10.02.2009 tarihinde bir araç kiraladık rantacar dan.ama vitesi zor geçiyordu geri teslim etmek istedik.bizden 100 tl lik günlük kira bedelinin normalde alınması gerktiğini söyledi ama bizden 10 tl sı aldı siz zor durumda kalmayın diye dedi.daha sonra sözlesmede teslim tarih ve saati imzaladık imzalamış oldugumuz arac değerinde senedi bize verdi bizde cıktıkdan sonra yırttık ve attık.ama içimize kurt düştü.acaba senedi birebir kopyalayıp bize kopyasını verip aslı onda kalmış olabilirmi.eğer öyle bi durum var ise ne yapabiliriz.

2-yine aynı tarihde 10.02.2009 da cıktıkdan sonra baska bi araç kiralamaya gittik ve kiraladık ama depozito istedi bizde veremeyeceğimizi söyledik.adam da dediki eğer isterseniz depozito değerinde senet yapabiliriz.21 gün sonra olabilecek trafik cezalarına karşılık.bizde kabul ettik.fakat ilk senedi imzaladığımızda 10 şubat da boş senet imzaladık.daha sonra ertesi gün geldik aracı teslim ettik.sözleşmeyi tamamladık.bir de senette boş bi kısım vardı o kısma 21 gün sonra ya kadar doğabilecek trafik borçları için.o kısmı doldurduk ve onda kaldı.ama biz ilk senede imza atmıştık sanırım yani arkadasım imza attı ben ise teslim ettikten sonra o boş kısma trafik.... ile ilgili yazdıktan sonra imza attım sanırım.emin değiliz.acaba boş imzalı senet onda kalırsa biz ne yapacağız.herhangibi sorun olurmu.eğer olursa ne yapabiliriz.bir de bize karşı açılan veya işleme koyulan senet le ilgili bilgilere nasıl ulaşabiliriz.

artık bunları düşünüp dert etmekten neredeyse hastalanıyordum.lütfen bi an önce cvp werin.