+ Konuyu Yanıtla
3 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 64 ileti bulundu.
    İletiler
    97
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Erdoğan’ın Şimon Peres'e sert çıkışının yankıları

Başbakandan hoşlanmadığım kesin ama tavrını destekliyorum.Orada öylece oturmayıp tepkisini gösterdi,kim ne derse desin ister kaba,ister diplomasiye aykırı vs...Bence doğru olanı yaptı asıl önemli olan bu tavrı sürdürebilmek bence...

Hukuki NET Güncel Haber

Erdoğan’ın  Şimon Peres'e   sert çıkışının yankıları konulu yargıtay kararı ara
    Erdoğan’ın  Şimon Peres'e   sert çıkışının yankıları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gururumuz mu okşandı ?

Başı sonu farklı bir tavır izledik aslında. RTE toplantıyı ''moderötöre kızıp terkettiğini kendisini konuşturmadığını '' belirtti. Tabiiki bizim hoşumuza giden ''taraf'' ''asla kabul edemeyeceğimiz şekilde İsrail'in Gazze'yi bombalaması çoluk çocuk demeden herkesi öldürmesiydi'' Ama gerek RTE nin uslubü gerekse söylediği bir takım sözler asla kabul edilemezdi ve göreceksiniz ki bizim başımıza çok ciddi sorunlar açacak bir diplomatik skandala imza atıldı.

Toplantıdan sonra yapılan ''diplomatik girişimler'' neticesi önce RTE kısmi geri adım attı peşinden Perez aradı bizimkini ama bunu bile yanlış yaptık ve '' özür dilediler'' diye yanlış yaptık gene... Ondan sonra AKP ilçe teşkilatı çalışmaya başlamış ve istanbul lu sokaklara döküldü.... Gerçi ben bunu bugün öğrendim AKP li olmadığımızdan kimse gel de Havaalanında gürültü kopar demedi ...

Gazze de ölen 1300 insan için üzülmemek İsrail'e kızmamak kınamamak elde değil kaldı ki israil içinde bile bu konuda sesler yükseldi. En ilginci Fransa nın sokaklara dökülmesiydi.. Buna karşın İKİYÜZLÜ siyaset susmayı tercih etti. En az tepki gösteren kitleler ise Başta Suudi Arabistan olmak üzere ilginçtir İslam aleminden geldi. Sanki hepsi israil i onaylar ve Filistin in yok olmasını yada çok daha açık bir şekilde HAMAS a karşı tepkiliydi. Bize de bakınca ne resimi olarak nede toplumsal olarak öyle çok fazla tepki göstermedik...

Biz tüm Gazze kıyımı süresince çok ama çok ilginçtik. Sürece baktığımızda bir anlaşılmazlık olduğu açık ve net ortada aslında... RTE nin son tepkisi ise buna tuz biber ekti . Şaşırtıcıydı.. düşündürücüydü... 15 günlük sürecin önünde ki gün yani bombalamanın bir gün öncesi Olmert Türkiye'de idi. Tüm diplomatik görüşmelerin aksine yaklaşık beş saat süren çok uzun bir görüşme yapıldı ve ortak yapılan açıklamada aynen

''Görüşmede, Türkiye'yle İsrail arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra, Gazze'deki durum, ateşkes ve Filistin-İsrail barış sürecinin ele alındığı bildirildi. '' denildi.

Çok özel bir ayrıcalıkta fısıldandı kulaklara

''167 milyon dolarlık silah anlaşmasının ödeme planı ve özel iskontası konuşuldu...''

Gerçektende 2 Ocakta bu anlaşmada yapılmıştı... Her neyse...

Olmert Türkiye'den ayrıldı sabahı Filistin cehennemde uyandı... Hani iki başbakanın ''Gazze'deki durum, ateşkes ve Filistin-İsrail barış sürecini'' konuştukları günün sabahı... Daha açık ifade ile Olmert Byee diyip RTE den ayrıldıktan 13 saat sonra israil Gazzeye bomba yağdırmaya başladı... Burası unutulmaması gereken dikkat çekici bir durumdur.

Doğal olarak başta basın olmak üzere herkes '' Bu saldırıyı RTE biliyordu.'' demeye başladı. RTE de tatmin edici açıklama yapamadı. Ortalık toz duman oldu AKP ve RTE çok zor durumda kaldı. Üstüne üstlük silah alımının iptal edilmesi talebinide kabul etmemeleri olayı çığrından çıkarmak üzereyken ne tesadüfse Ergenekon un AKP sıkıştığı an olan büyük dalgalarından biri oldu gündem değişti... İnsanlar israil e küfür sallayıp Ergenekon ve ''teğet geçen'' kriz i konuşmaya başladı... AKP aradan sıyrılmıştı...

Bu arada gözden kaçan çok önemli bir ayrıntıda güme gitti Muhalefetin ''İsrail in Gazze ye yaptığı insanlık dışı saldırının kınanması'' talebi bizzat AKP oyları ile reddedildi.. AKP milletvekillerinin RTE den habersiz nefes almadıklarını düşünürsek kınamayı RTE nin reddettiğini çok rahat anlarız. Bunu açıklarkende son zamanlarda yeni öğrendiğini sandığım yada Emine Hanımdan bıktığının belirtisi olarak kullandığı sözle açıkladı...

'' Bekara karı boşamak kolay gelir...''

Ondan sonra 10 Ocak ta Emine Erdoğan Gazze ye destek toplantısı yaptı. İlginç bir şekilde katılım pek olmadı amma tarihe Emine hanımın ağladığı ve Nazım Hikmet ten şiir okuduğu toplantı olarak geçti. Birde tarihten kalma bir sözcük çıktı ''refika...'' İki şey daha netleşti aslında...

Kaddafi (Libya), Gilani (Pakistan), Esad (Suriye), Muza Bint Nasır El Misned (Katar), Erdoğan, Kraliçe Raina (Ürdün) ve Süleyman (Lübnan)

Biri bu resimdi benim için bizim ki hariç hepsi islam ülkesi temsilcisiydi...

İkincisi toplantının adı '' First Lady'ler toplantısı Her nekadar bizim ki second lady olsada o kadar hata olabilirdi.. Maksat Gazze kurtulsun.... Amma aynı günün akşamı AKP Kadın kolları Filistin e yardımı ve kınamayı aynen şu fotoğrafta ki gibi yaptı..

devam edecek çok iddalıydım kısa yazacağıma başaramadım.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gazze de ölenlere içim çok ama çok acıyor. Gerçi bazı şeyleri anlayamıyorum. Yani hiç anlamadım. Akşamları özellikle yabancı bazı kanallar canlı yayın yaptılar. Bazende gündüz. Görüntüler inanılmaz ve akla zarardı aslında. Binanın yanında bomba patlıyor aşağıda çocuklar oynuyor ! İsrail askerleri sokaklara dalmış ateş açıyor çocuklar arada koşturuyor! Bunları kim salmış dışarı ? Neden bir sığınakta değiller akıl alır gibi değil. Sanki ölüme daveteye çıkartılmış ölümle dalga geçilir gibi...

Türkiye 2008 in Ağustos ayı başında sarsıldı daha doğrusu bence sarsılması gerekirdi Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde 15 günde 49 bebek peş peşe öldü... Nedeni bilinmiyor ! Inga dedikleri gün öldüler ailelerine karton kutu içerisinde teslim edildi cansız bedenleri hesap bile verilmeden... Savaş yoktu ! Salgın hastalıkta yoktu.. Çocukların neden öldüğü anlaşılamadı çünkü SORUŞTURMA İZNİ VERİLMEDİ...

Gene 2008 in Ağustosunun tam başında 1 Ağustos'ta Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde bir tüp patladı 8-12 yaşları arasında 18 gencecik kız çocuğu öldü... Yurt mu Kaçak Kur'an kursu mu? Matemetik kursu mu ? ingilizce kursu mu ? Hala anlaşılamadığı gibi sorumlusuda çıkmadı ! Halkın yarısı bu bebekleri şehit oldular dedi geçti gitti yarısı sadece kafa salladı...

Gene 2008 in Ağustosunun ikinci yarısı bu sefer istanbulda üç hastahanede suçlu olarak ''klima''nın bulunduğu 27 bebek ölümü yaşandı... Klima hapse atıldı mı bilmem amma neden o güne kadar o klimadan kimsenin ölmediği bile sorgulanmadı ...

Kaç etti 95 bebek... Savaşsız salgın hastalıksız MODERN bir toplumda öldü... Aynı başbakan başbakandı... '' Ne demek soruşturma bu bebeklerin ölüm nedenleri bulunsun, Devletten habersiz yurt kurs kim açmış cezalandırılsın '' diye kükremedi... Bizim bebekler çok mu değersiz ? Hemde çözümü daha kolayken... Belediye hatasıyla ölen çocukları bebeleri söylemiyorum bile... Merve yi unutmadık halen daha.. O şirket hala İstanbul Büyük şehirin en ballı ihalelerini alıyor ve taşerona yaptırıyor...

Birisi çıksa RTE ye sen önce kendi ülkene bak hele dese ne olacak ?

Neyse bu derin konu devam edelim biz davos a ...

Toplantı öncesi RTE İMF yetkilisi ile konuştu ve muhtemelen anlaşma olamayacağını iki hayati değerde direttiklerini söyledi... Aslında bu büyük bir yıkım haberi gibiydi. Krizin çok daha derinleşeceğini göstermekteydi. Gene kafalar karıştı İMF nin kabul edilemez isteği ne olabilirdi ki ? Hemde bu hükümetten !! Yahu bu hükümetten AB ABD Hatta Rum kesimi bile ne istediyse almadı mı bu hükümetten ? Çok büyük bir olasılıkla İMF devlet yardımlarının zaptı rapta alınması şartını koydu RTE tırlattı... Kömür erzak yardımı çek rant nasıl olmaz seçim öncesi dedi muhtemelen ve 29 Mart sonrasına öteledi... Malumunuz dünkü gazetelerde bu konu manşetti... Çarşı gene karıştı.. Hop gelsin Perez...

Biz zaten hoplamak için havada bekleyen bir toplumduk bunu biliyor. Ara gazı ver bu topluma sonra seyret.... Hepimiz Ermeni oluruz Hepimiz Filistinli... Yarın öbür gün Rum ... Biraz Amerikalı sonra Rus... Bir Türk olamadık gitti... RTE de coştuda coştu.. Nezaket protokol hak getire... E zaten bizde israil'e kılız bu aralar... Haydaa yürü koçum dedik... bu duruma geldik...

Ha moderatör hıyarın biriydi. Zaten Ermeni asıllıymış vede genelde Türkiye aleyhine yazılarıyla tanınan bir tip. Amma sende ne olursa olsun dev gibi bir ülkenin başbakanısın daha ağır dahadiplomatik konuşabilirdi. O hıyar eliyle müdahale etmeye kalktığında konuşmasını kesip ''sende kimsin ne biçim davranıyorsun kendine gel karşında Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı var. Haddini bil..'' deseydi ya...

Perez de ne kadar kızarsak kızalım bir ülkenin Cumhurbaşkanı.. yani RTE nin muhatabı değil... Çankaya'dakinin muhatabı.. Bie kere burada bir hata başlattı RTE sonra adam soruyor

''İstanbul'a bomba atıp dursalar sen ne yaparsın ?''

Bizimkinin yanıtı yok.. zaten Perez Abbas diyor bizim ki Hamas... İyide Filistin'in lideri Abbas.. Yani Perez Muhattap olarak doğru kişiy almış karşısına . Bizim ki HAMAs diyor başka bir şey demiyor... Türkiye'de ki konuşmalarını da anımsayınca aslında RTE çok tehlikeli bir yolda Türkiye yide sürüklüyor... Filistin seçimlerinden ''biz seçimi boşuna yapmadık'' diye söz ediyor.. Siz kimsiniz yahu !! Burası Türkiye... Perez diyor bize bomba atılıyor, bizimki ''Hamas yüzde 44 aldı istediğini yapar'' diyor... Ne alaka ???

Türkiye Filistin in yanında olması gerekiyor HAMAS ındeğil. Hiç bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Hamas ın sözcüsü olamaz. Olmamalı ... Şimdi Allah göstermesin yarın bir ''yahudi'' öldürülse ne olacak ? RTE bunun hesabını nasıl verecek ? Bizde manyakta çok gider vurur adamları Filistin in öcünü aldım der çıkar işin içinden işin acısıda katil değil kahraman olur . Cerrah sırtını sıvazlar falan filan... Türkiye'de asırlardır bizle yaşayan Yahudileri yerlerinden zıplatmaya onları çok korkutmaya ne gerek var ?

Tam altı senedir. ABD de 24 Nisan da Ermeni Soykırımı gündeme gelir. Bu mevcut hükümet buna karşı ciddi hiç bir şey yapamamış ermeni diasporası at koşturmuştur. Her seferinde Türkiye'nin yanında olan Yahudi lobisidir. Acaba bu sefer destek verecekler mi ?

Bakınız son ne oldu

Bizim MEBson derece dangalakça bir kararla Gazze yi anlatıp İsrail i protesto edecek resim ve kompozisyon yarışması düzenledi. İsrail de bizde Ermenistan soy kırımını işleriz diyince iptal edildi... Şimdi bu dangalaklığa ne gerek vardı ? Nedense Türkiye yapması gerekenleri yapmayıp yapmaması gereken gereksiz hamaseti yapıyor...

Şimdi aklıma takıldı ... İsrail in yaptığı büyük bir insanlık suçu ve vahşet tartışmasız böyle... ABD nin Irak a yaptığı bir milyon altıyüzbin kişiyi katletmesi saklambaç oyunumuydu ? RTE ne yapıyordu o ara !!!

Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Perez'e sesin yüksek çıkıyor suçlusun deyip, kendi yaptığına bak.
    Bir de Atatürk'ün adını ilk kez ağzına aldı, ertesi gün açıklamalarında.
    Diplomasi kabadayılık değildir. Atatürk yaşamında böylesine bir kabalık yapmamıştır.

Bu tavır seçim yatırımıdır.Çünkü ezilmişliğin göstergesi toplumun büyük bir % si bu tutumun altındaki gerçeği görmeksizin, düşünmeksizin alkışlamıştır.

Ben de, iktidarın yönetimi dış politikada oryantal uygulamalarıyla ülkemizi getirdiği noktada, kendi ifadesiyle Perez'in, başbakanla kabile reisiyle konuşuyor gibi olduğunu, yarım saat başbakanı sınırda beklettiğini,böyle konuşabilme cesaretini gösterdiğini düşünüyorum doğrusu.

Bu söylemle birşey elde edemez, çözemezsiniz ancak çok şey kaybettik.
    İcraata bakın siz.İsrail'e topraklarımızı sat, Diyarbakır'da özel hastane kurdurup, İsrailli kadınların doğum yapıp, vatandaşlık belgesi almasına izin ver, sonra "siz öldürmeyi iyi bilirsiniz"de.

Sorarlar adama, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Tutarlı ol demezler mi?

Arap Birliği genel sekreteri Mısırlı Amr Musa kalktı, otur yerine dediler.
    Vatandaş Ahmet bilmiyor alkışlıyor.

Başbakan BOP eş başkanı. Ortadoğu şekillendiriliyor. Lider saptanacak. Türkiye ve Mısır aday gösteriliyordu.

Bundan böyle alt-üst olan dengeler, tepkim moderatöre açıklamasıyla sağlanamaz.

Ortadoğu'daki ülkeler arasında barış tehlikeye girmiş, dış müdahelelerin şiddetini artıracak bir yol açılmıştır.

Nerede
    içanadolu
    İletiler
    366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimon Peres kıs kıs gülüyor. Kızmıyor. Neden mi?

1935 lerde Filistin'den topraklarını satın aldım 75 yılda Ortadoğu'da 6-7 milyon nüfus, 21 milyon km2 alanda Ar-Ge başta olmak üzere birçok sektörde dünya lideriyim, çevremdeki ülkelerin hepsi bana bağımlı.
    Şimdi Türkiye'den toprak satın alıyorum, bugün geldiğim noktada geçmişte 75 yılda yaptığımı 25 yılda yaparım.

Tarımda bana muhtaçlar.Kızarsam domates tohumu vermem, domates yetiştiremezler.Genetiği ile oynadığım domates tohumlarıyla artık yerli domates de üretemezler.Buğday,mısır,patates,meyve, sebze sırala istediğini.Tarımsal teknoloji,bioteknoloji,telekominikasyon,yazılım bunları da sırala.

Ortadoğu'da emperyalist güçlerin bekçiliğini yaparken her alanda ürettim, onlar tüketim toplumu.

Üretmek yerine satmayı tercih eden toplumların yöneticileri, göz göre göre gelen tehditler karşısında halkına karşı suçlu psikolojisinde kızar masadan kalkar.

Gazze'de yaşanan insanlık ayıbı Irak'ta da yaşandı. Ekonomik savaşların soğuk savaşların hüküm sürdüğü dünyada bu sıcak çatışmalar sizce neyin göstergesi. Bu olayları yaşayan ülkelerin ortak kaderi nedir?

Nedensellik ilişkilerini irdelediğinizde, günlük tepkilerin geçersizliğini gelecekte yankılarının neler olacağını görme fırsatını doğar.

Zararın neresinden dönülse kazanç mantığıyla ülke yönetmeye başlanırsa, en az 3 çocuk doğurun fetvaları yerine eğitim,kalite, üretim gücünüzü kullanmaya başlarsanız, ülkeyi toprak,su, madenleri başta olmak üzere doğal kaynakları ve elde edilen tüm değerleriyle özelleştirme mantığında satmazsanız siz de başarırsınız.

Mevcut durum sürdürüldüğünde bugün Filistin halkının düşürüldüğü durumda Gazzede yaşananları, az sonra bizim halkımız ve çocuklarımız yaşayacağından, yönetenlerin ABD de kendilerine verilen misyonu tamamlamanın keyfiyle ülkeyi terk edeceğinden şimdi olduğu gibi TV kanallarına bağlanıp ellerine verilen metinleri okuyacaklarından kimsenin kuşkusu olmasın.

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayin Hukuk ve Adalet, cok dogru tespitlerde bulunmussunuz..
    Danisikli dogustur bu..
    Turkiye'nin ortadoguda'ki konumuyla ilgili senaryonun parcalarindan biri sahneye kondu..Ve BOP projesinde ABD nin jandarmaligini ustlenen "ilimli islam ulkesi Turkiye ", ortadogu ulkelerinde "delikanli" ligi ile bir anda gundeme oturuverdi....Bolgedeki Arap ulkelerinde edinilen karizma, ılımlı islamcı dönüşüm sürecini kolaylaştıracaktır. Bu "onurlu" durusta ayni zamanda secim yatirimi hesaplari oldugu cok acik..Erdogan'in emperyalizme hizmet vermesi icin Turkiye'de iktidarda olmasi gerekmektedir...

Ulke olarak onurlu bir durusun ozlemi icinde oldugumuz kesin..Ancak Davos'taki tavri dogru analiz edelim ve sonra alkislayalim..

ABD'nin Irak operasyonuna onay veren,
    CIA elemanini kendisine danisman olarak secen,
    Ozellikle Israil devlet adamlarina verilen bir nisani ovunerek takan,
    Filistinde oldurulen kadin ve cocuklara olum kusan ucaklarin pilotlarinin Turkiye'de yetistilmesini goz ardi eden,
    Irak'ta oldurulen binlerce cocuk ve kadinin oldurulusune "ayni duyarlililikla" tepki vermeyen,
    Paneli terk ettikten sonra, Peres'in kendisini arayarak ozur diledigini (ki dogru olmayan bir haber) soyleyerek, panige gerek olmadigini soyleyebilen,

bir basbakanin verdigi "onur" mucadelesi olsa olsa bir sahne oyunudur, hic bir inandiriciligi yoktur..

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ne mutlu hamslıyım diyene...
    Vallahi... kıskandım Hep böyle altı
    okka bi başbakanım olsun isterdim.
    *
    Evlatlarımız kahpe pusularada şakır şakır şehit edilirken, açsın telefonu Barzani'ye,"eksküzmi" desin mesela... "Bundan böyle sınırdan kedi bile geçerse, çadırına F16 yağdırırım, nerden geldiğini şaşırırsın"... isterdim.
    *
    Kafamıza çuval geçirdiklerinde, isterdim ki, toplasın kabineyi acilen,"İncirlik'e kilit vurdum" desin...
    Çağırsın ABD Büyükelçisi'ni "Bak arkadaş çıkıp ya özür dileyeceksiniz, ya da topla tasını tarağını Nebraska'ya kadar yolun var, anca gidersin'desin...
    İsterdim.
    *
    Annan planını burnumuza dayadıklarında kaldırsın telefonu "Bizde güzel bir laf vardır dostum Kosta, senin anan güzel mi?"desin, şakayla karışık...
    Gitsin Kıprıs'a "Biz burdayız kardeşim, santim kımıldamayız, çok rahatsızsan ananı da al git" desin...
    İsterdim.
    *
    Bize turistik vize bile verirken bin dereden su getiren ülkelerde bölücüler cirit atıyor, AB çatısı altında konferas filan düzenliyor...
    İsterdim ki, çıksın Meclis Kürsüsüne, "Toprağıma, milletime yönelik bu husumet bitene kadar, AB ile ilişkilerimizi aşkıya alıyorum" desin "Benim için bitmiştir, daha gelmem Brükşel'e desin"... isterdim.
    İsterdim.
    *
    Utanıyorum...
    Kıskandım.
    Ömrüm boyunca özlemini çektim.
    *Ne mutlu Hamaslıyım diyene.

31/01/2009 Yılmaz Özdil.
    M.E.Sezen:Şimon perez kıs kıs tabi gülecek iç siyasete oynayanlar Zurnada peşref olmaz ne çokarsa bahtına yı üfledi. Ama ülkemdeki zokayı yutmayanları unuttu daha erken zokayı yutmayanlar çogalacaktır.
    Yanlız Yüzü Kasap Süngeri ile silinmiş olanlar. Ülkemdeki bu haksızlıklarada kılf bulma çabasından geri kalmayacaklardır.

SABAHATTİN ÖNKİBAR 31/01/2009
    Yakarma ve sünepelik
    Bunları yapmayacaksın, ama çıkaracağın kuru gürültülerle kahramanlık taslayacaksın!
    Bir başka komiklik, yapılan sünepelik istismarıdır.
    Tayyip beye göre bizim millete sünepelik yakışmazmış!
    Elhak yakışmaz, kuşkun mu vardı buna!..
    Ama dur bir dakika!
    Sünepelik konusunda bu ülkede konuşması gereken son adam sensin!
    Niçin mi?
    Yahu sen değil misin Washington’un Yahudi mahfillerinde “Beni kullanın, ne olur deliğe süpürmeyin” diye yalvarıp yakaran...
    Bunu yapan ya da kendi adına yaptıran birinin sünepelik sözcüğünü ağzına almaya hakkı olabilir mi?
    Dahası Türk ordusunun başına bin yıldır ilk kez senin başbakanlığın döneminde çuval geçirilmedi mi?
    O rezalete ses çıkarmayan ve nota verelim diyenlerle de “Ne notası, müzik notası mı” diye eğlenen ve onlarla alay eden birinin hiç sünepe millet değiliz demeye hakkı olabilir mi?
    Yazının tamamı:
    http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_...hp?hityaz=6972

İletiler
    38
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

DAVOS..! ONE MİNUTE...! ONE MİNUTE ..!
    Yazılanları okumuyorum dersem yalan olacak ancak yazmak kadar önem veriyorum, hakikaten herkesi beğendiğimi söyleyemem hala haberleri dinleyip hala aykırı yazan insanlarında ya gözünden kaçmıştır yâda haber dinlemiyor meseleleri araştırmıyor olanlar malesef var Arkadaşlar, Ağa biler, Kardeşler; çocukları olanlar, çocuk kardeşleri olanlar, küçük kız kardeşleri olanlar, küçük kızları olanlar. Saydığım kategoriye girenler adına konuşabilirim. Ancak konuşmam şunları kapsamaz.

Son bir sene hiçbir çocuk içten sevmemiş evinde komşusunda akrabasında çocuk yok olanlar ve çocuk haklarından bihaber olanlar yanında bizzat Yahudi dinine mensup olanlar ile her hangi bir mason teşkilatına eğitilerek yükseltilmiş olanlar hariç..!

Yazılarını müspet yada menfi / yukarıdaki ayrıcalıklara sahip olanlar için kefil olamam /okuduğum herkes için konuşuyorum. Evet size söylüyorum kategoriye girenler size hepinize söylüyorum; siz! Başbakanın yerinde olsaydınız! Perezin yanında Modernetörü’de döverdiniz. Bunu samimiyetle söylüyorum ancak kategoriye girmeyenler içinde emin değilim onlardan da çıkmaması mümkün değil, değilmi’ki hayvan hakları için kıyametler koparılıyor ülkelerde! Haberlerde! Türkiye’de! Hastanelerde! Gazeli İnsan çocuklarını gördünüz...!

Perez İnsan olsaydı, kendisini asardı. Oraya değil konuşmak sesini yükselterek, eğer yoksa o yürek ek ekk asamıyorsa kendisini niii, gelmezdi bile İnsan olsaydı. Evet maalesef böyle..! Burada Başbakanının tavrın konuşmaya gerek kalmadı açımdan diye düşünüyorum.

“Hamasin sözcülüğüne soyundu” “Hamas terör orgütü” “Sözcülüğünde soyunmak yatıyor” vb Aslına bakarsak bu sözlerin altında İsrail’in sözcülüğünde soyunmak yatıyor. Her ne kadar İnsan hakları ihlalleri ve Dini söylemler değer görmese de biz yinede bu iki özelliğin çok önemli olduğundan bahis edeceğiz neden? Bir haber..!

Mazlümder; Gazze’de çocukları katleden İsrailli katillerin Savaş suçu ve soykırım’dan yargılanması için suç duyurusunda bulundu. “Şube genel merkez ve yırımı iki şubesi tarafından. Gazze’li masum çocuklara soykırım ve insanlığa karşı suçları düzenleyen 76–77 maddelere istinaden suç duyurusunda bulunmuştur.” Yargılanmaları için TC vatandaşı olmaları gerekmediği biliniyor.Birçok ülkede bu katiller yargılanmadan çocuk katletmekten vazgeçmeyecekler...!
    ---------------------
    EKŞİ

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepinizinde bildiği gibi vatandaşlık hukukunda karşı işlem müessesesi vardır.Her ne kadar mevzu bahis uluslararası hukuk olsa da ben karşı işlemin burada uygulanmasında bir sakınca görmüyorum. Dolayısıyla uluslararsı hukuku ve insan haklarını bu kadar ağır ihlal eden bir milletin tepkide oran araması yanlış olacaktır haliyle verilen tepki son derece yerindedir.

İletiler
    303
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Biz zaten hoplamak için havada bekleyen bir toplumduk bunu biliyor. Ara gazı ver bu topluma sonra seyret.... Hepimiz Ermeni oluruz Hepimiz Filistinli... Yarın öbür gün Rum ... Biraz Amerikalı sonra Rus... Bir Türk olamadık gitti... RTE de coştuda coştu.. Nezaket protokol hak getire... E zaten bizde israil'e kılız bu aralar... Haydaa yürü koçum dedik... bu duruma geldik...

Ha moderatör hıyarın biriydi. Zaten Ermeni asıllıymış vede genelde Türkiye aleyhine yazılarıyla tanınan bir tip. Amma sende ne olursa olsun dev gibi bir ülkenin başbakanısın daha ağır dahadiplomatik konuşabilirdi. O hıyar eliyle müdahale etmeye kalktığında konuşmasını kesip ''sende kimsin ne biçim davranıyorsun kendine gel karşında Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı var. Haddini bil..'' deseydi ya...

Perez de ne kadar kızarsak kızalım bir ülkenin Cumhurbaşkanı.. yani RTE nin muhatabı değil... Çankaya'dakinin muhatabı.. Bie kere burada bir hata başlattı RTE sonra adam soruyor

''İstanbul'a bomba atıp dursalar sen ne yaparsın ?''

Bizimkinin yanıtı yok.. zaten Perez Abbas diyor bizim ki Hamas... İyide Filistin'in lideri Abbas.. Yani Perez Muhattap olarak doğru kişiy almış karşısına . Bizim ki HAMAs diyor başka bir şey demiyor... Türkiye'de ki konuşmalarını da anımsayınca aslında RTE çok tehlikeli bir yolda Türkiye yide sürüklüyor... Filistin seçimlerinden ''biz seçimi boşuna yapmadık'' diye söz ediyor.. Siz kimsiniz yahu !! Burası Türkiye... Perez diyor bize bomba atılıyor, bizimki ''Hamas yüzde 44 aldı istediğini yapar'' diyor... Ne alaka ???
    Sayın commodore,
    bu şekilde düşünürsek, evet bir Türk olamadık gitti.Tüm arg niyeti bir kenara bırakacak olursak, Erdoğanın Davos'ta sergilediği bu tutum, bir an için "oh be, nihayet kendimiz olmaya mı başladık?" dedirtti.

Yapılan yorumları okuyunca , her bakış açısının haklı bir olasılığı vardır, demekten alamıyorum kendimi.

Bir de şöyle bir olasılık var: tamamen ad hoc,o anlık gelişen bir tepki. Daha önce söylenmek istenipte, bir takım nedenlerden dolayı yutmak zorunda kalınmışlığın dışarı kusulması. Sadece daha etkili uslup ile yapılabilirdi.
    Peres'in sakin duruşu,illa ki danışıklı dönüşümlü anlamına geldiğini düşünmemek gerektiğini ,aksine dünyanın karşısında sakin duruşu ile masum, suçsuzu oynamasını iyi bildiklerinden ileri geldiğini düşünüyorum. Yani "bakın biz kendimizi savunmaya çalıştık,herkesin desteğini gördük,arabulucu olarak yüceltmek istediğiniz Ülke'nin Başbakanı'nın tutumuna bakın...." gibi algılamak da mümkün.İnceden ekart etme çabası...başarısı...

Yahudi toplumunun bilinen sinsi adımlarından,tarihte örnekleri çok bunların....

Birde,şunu düşünmekten alamıyorum kendimi,Erdoğan'ın gerginliğinin sebebi sanki AKP'nin içinde tutunma kaygısından kaynaklanıyormuş gibi görünüyor.Seçimler bir yana,Erdoğan kendi başına hareket etmesinden dolayı,asıl amacı aştığını,hedefi şaşırdığından,tepkiler aldığını ve kısa bir süre sonra "koltuğundan" olacağını tahmin ediyorum.....

Zaman gösterecek bakalım....

+ Konuyu Yanıtla
3 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

pusularanın resmi ve satıldığı yer

van minute dünya basınında yankıları

one minute dünyadaki yankıları

Forum