Arkadaslar bir kredi kullandım,araba aldım.Daha sonra 3 ay ödeyemedim ve aldığım arabayı kefilim ile satışa çıkarttık.Bir süre sonra kefilim aracı satınalacak bir kişi bulduğunu söyledi.Ancak paranın hepsini ödeyemeceğini sadece peşinat olarak ödenmeyen 3 ay tutarı kadar parayı ödeyebileceğini söyledi.Çaresiz kabul ettim.Bu duruma göre kalan kredi taksitlerinide arabayı alan şahıs ödeyecekti.Kefilim bana öyle söyledi.Ben kendisiyle konuştum dedi.Neticede kefilim benden habersiz arabayı peşin paraya şahısa satmış kalan banka borçlarınıda kendisi bankaya gidip her ay ödüyormuş. ve ödeyincede bankadan senetleri alıyormuş.bir süre sonra kefilim beni icraya verdi.ben bu şahısın bankaya olan borcunu ödüyorum senetleri elimde diyerek icraya verdi.Aslında durum öyle değil.benim haberim bile yoktu senetleri bankaya onun ödediğinden.şu anda maaşımdan bu şerefsiz herife kesinti yapılıyor.ne yapabilirim.bir yerde hata yaptım.o şerfsize güvendim ve aracı alan kişiyle hiç bir sözleşme yada bir yazı yapmadık.kanunende zaten banka borcu bir başkasına devredilemiyor.keşke noterlik filan bir şeyler yapsaydım.Ama beni hep kandırdı şerefsiz.arada ben varım dedi. ödenmezse banada gelecek, bişi olmaz dedi.ben hakkımı nasıl ispat edicem.nasıl dava açabilirim.ben aslında bu borca itiraz ettim.ancak itiraz yazsını icra kanalı ile değilde,kargo ile göndermiştim.icra müdürliüğü bu itiraz yazımı kabul etmemiş.lütfen bir yardım edin.ben maddi yada manevi tazminat davası açabilirmiyim.arkadaslarım var hepsi şahit benim bu adama borcum olmadığına.teşekkürler.