Merhabalar.
Başka bir şehirde açılan, sanık olarak yargılandığım ve takip edemediğim bir dava sonucunda hapis cezasına çarptırıldığımı öğrendim.

Nihai karar yüze karşı okunmadı. Avukatım mesleği bıraktı. Hali ile avukatım da yok. İlgili ceza kalemini aradım Gerekçeli kararın yeni yazıldığını söyledi. Adreslerimi telefon bilgilerimi vs.. güncelledim kalemde. Gerekçeli karar elime ulaştıktan sonra 7 gün süre içerisinde temyiz etmem gerekiyormuş.

Benim korkum Gerekçeli kararın bana değilde başka birine tebliğ edilmesi, yani bir şekilde bana ulaşmaması.

Benim öğrenmek istediğim; Gerekçeli karar elime geçmeden bir dilekçe yazarak (Gerekçeli kararın elime geçmeme ihtimaline karşı) 7 günlük süreyi geçirsem bile dosyamın temyiz edilmesini, bu esnada gerekçeli karar elime geçerse de gerekçeli karardaki bazı maddelere itiraz ederek temyiz edilmesi

toparlayacak olursam.
Gerekçeli karar elime geçmez veya süresini kaçırırsam temyiz hakkımın saklı tutulması, karar elime geçtikten sonrada gerekçeli karara göre ek temyiz dilekçesi verebilirmiyim. bununla ilgili olarak nasıl bir dilekçe yazmalıyım.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Temyiz hakkım açık tutuldu.