+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: TRT 6 İptal Davası Hakkında

TRT 6 İptal Davası Hakkında Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı TRT 6 İptal Davası Hakkında

Sayın Arkadaşlar ,

Ben Mühendisim sitenize zaman zaman uğrar başlıkları okurum bugün ise canımı çok acıtan bir konu için yardımınızı rica etmek için sizleri rahatsız ediyorum ,

İlgilenen arkadaşlara peşinen teşekkür ederim ,

1- TRT 6 için Tedbiren yürütmeyi durdurma ve İptal istemi ile dava açmak istiyorum

a- Vatandaş olarak buna hakkım var mı ? Vergilerimi maaşımdan ve kdv ile heran ödeyen bir Türk Vatandaşı olarak bu hak bana verilmiş midir ?

b- Bu Davayı nereye açabilirim ? Sulh Hukuk ve Danıştaya direkt açabilirmiyim ? Çünkü danıştay harici pek bişey çıkacağını şuan tahmin etmiyorum ama sizin değerli bilgilerinizi bekliyorum

c- Türkiye Cumhuriyetinin Resmi dili Türkçedir , TRT resmi bir devlet Kurumudur, İdamesini Vatandaştan Aldığı vergilerle sürdürmektedir, TRT kanununda "Türkçeyi Güzel ve doğru kullanmak" gibi bir madde var

Bunlara Dayanarak dava açabilirmiyim ? Bunca Şehit verilmiş bu TRT 6 ödül gibi ayrılıkçı söylemlere verilmiştir bana çok dokundu ,

Kürt kardeşlerimizle bir sorunum yok TRT6 açıldıktan Sonra Diyarbakır Belediye başkanı Osman Baydemir "Dilimizi Tanıdılar yakında Kürt Coğrafyasını ve Topraklarını tanıyacaklar" beyanını verme cürettini gösterince ve Bir sürü Savcımız sessizce seyredince artık Atatürk ve Arkadaşlarının yüzbinlerce şehidimizin emanet ettiği Bu Vatan ve Devletin biraz savunmasız olduğunu hissetim ,

Son Olarak TRT6 ile beraber Osman Baydemiri de şikayet etmek istiyorum buna hakkım var mı ? Türk Devleti topraklarından Toprak talep etti ve benzeri bir sürü beyanı var bu adam dokunulmaz mı allah aşkına ? Bu Hukuk biz vatandaşlar için yani Türk milleti içinse ben bu hakkımı kullanabilirmiyim ?

Bana Ön bilgi vermenize mütakip ben bu bilgiler ışığında bir Avukat ile görüşüp gerekeni yapacağım ancak bulunduğum yer şuan için küçük bir ilçe ve burada topu topu 10 avukat var çok dillenmeden sizlerden ön bilgi alıp gereğini ya ilçemden ya ilimden bir avukat ile yapacağım ,

Polomik felan istemiyorum herkesin siyasi görüşü kendine benim görüşüm çok net Irkçılığa dayanmayan Atatürk milliyetçisiyim Anayasada bu hakkı bana vermiş o yüzden polomik isteyen kendine başlık açsın ordan devam etsin ben siz değerli hukukçulardan ön kısa bilgi rica ediyorum , masraflarımı ve zamanımı harcamaya hazırım bu iki dava için sonu nereye varırsa varsın , en azından içimde kalmasın bu vatan için birşey yapmadan bu gidişata sessiz kalarak onaylamak istemem ,

Saygılar ,

Mehmet K.
    İnş.Yük.Müh.

Hukuki NET Güncel Haber

TRT 6 İptal Davası Hakkında konulu yargıtay kararı ara
    TRT 6 İptal Davası Hakkında konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.526
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: TRT 6 İptal Davası Hakkında

Mehmet bey,

Açacağınız yürütmeyi durdurma talepli iptal davasından bir sonuç alacağınızı düşünmüyorum, sizlerden kesilen vergilerin yanında kürt kökenli vatandaşlarımızdan da aynı şekilde vergi kesiliyor. Devletin resmi dilinin Türkçe olmasıyla devlet kanalının Kürtçe yayın yapması arasında da bir tezatlık göremiyorum. Bildiğiniz üzere TRT 4'de de açıköğretim fakültesi öğrencilerine yabancı dilde yayın yapılıyor..

"Dilimizi Tanıdılar yakında Kürt Coğrafyasını ve Topraklarını tanıyacaklar" şeklindeki talihsiz beyanatı veren TRT değil o belediyenin başında duran adamdır. O nedenle o kişi hakkında suç duyurusunda bulunmanız yerinde olur diye düşünüyorum..

Yiine TRT 6'nın yaptığı yayınlara karşı değilim, bilakis bu yayınların teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şayet bir asimilasyon politikası yürütmüyorsak ülkede çeşitli kültürlere sahip vatandaşlara da hizmet götürülmesinin gerekli olduğuna inanıyorum. Bu insanlar Devlet denetim ve kontrolündeki TRT 6'yı mı izlesinler yoksa MED TV, Fırat Haber ajansı ya da benzeri PKK denetim ve kontrolünde bulunan yayınları mı takip etsinler? Sizce hangisi daha bölücü ve Türkiye için daha zararlı? Bu konuyu tekrar düşünmeniz için TRT 6 tarafından yapılan yayınlara DTP'lilerin de karşı çıktığını size aktarmakta yarar görüyorum, demekki bu yayınlar PKK'nın çıkarlarına da ters düşüyor, PKK ile Türkiye'nin çıkarları örtüşemeyeceğine göre TRT 6'nın yaptığı yayınların Türkiye'nin çıkarlarına hizmet ettiği sonucuna varabiliriz.

Yukarıda belirttiğim gibi açacağınız davanın esastan reddedileceğini düşünüyorum ancak hak arama özgürlüğü çerçevesinde böyle bir davayı usulen açabilirsiniz, ancak yargılama sonucunda lehinize karar çıkacağını düşünmemekteyim..

Saygılarımla.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Ulaş Değirmenci'ye katılıyorum.
    Madem ki böyle bir isteğiniz var, böyle bir davayla açmışken, bununla birlikte yine bizim vergilerimizle kurulan ODTÜ, Boğaziçi, Galatasaray gibi devlet üniversitelerinde yabancı dilde eğitim yapılması konusunda da bir yürütmeyi durdurma davası açın.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın ve Sevgili Ulaş Bey ,

İki olay peş peşe tezahür edince biran fevri olmuş olabilirim , ancak malumunuz ulusları ulus yapan dildir , yugoslavyada denen bu değilmiydi ? "bırakınız yapsınlar demokratik hak bu" denmesi neticesi ne oldu 3milyon Ölü 1milyon tecavüz 125.000 çocuk katledildi ,

Ben biliyorumki türk kürt kardeş evet , evlenmişler kaynaşmışlar belli bölgelerde evet ancak dikkatinizi çekerim , zamanlama yanlış bu dtp ve pkk bastırırken verildi diye ben karşıyım ama en karşı olduğum nokta , azımsanmayacak kadar faşizan ırkçılık tavan yapmışken belli bir kesimde ve türk toprağına başka adlar verenlerin çıktığı ortamda yanlış diye düşündüm ,

Yabancı dil ayrı birşey , yabancı dille eğitim ayrı birşey maalesef bizim ülkemizde herşey ifrat derecesinde yalan yanlış uygulandığı için , Yabancı dil öğretme / öğrenme ile yabancı dille eğitimde karışmış bir halde ,

Neyse Bazı haklar evet iki tarafada haktır ancak Anayasamıza göre Resmi dil Türkçedir ve Rahmetli Özal'ın "Anayasayı birkere delmek ile birşey olmaz" sözü bugün Anayasayı delmezsen olmaza dönmüş gibi,

Değerli katkılarınızdan ötürü teşekkür ederim , Fazla Demokrat olamadıysam özür dilerim Mutlaka içimizde Kürt Kökenli Vatandaşlarımızda vardır Benim Babam Türk Annem Çerkez Kökenli Türk ancak aklımızın ucundan bile Çerkezce TV vs.. geçmiyor .

Türkçe her işimize yetiyor Birsek Bütünsek yan dillerimizi evlerimizde konuşmakta yeter bana göre , ama fikrim beni bağlar elbet , ancak allah ömür verir görürsek (allah korusun elbet ama yanlışlar böyle giderse sonuç bu olacak) bu ülke 3 parçaya bölünecek ve ne biz Türkler Ne Kürt Kökenli kardeşlerimizin iki yakası bir araya gelmeyecek ,

Yugoslavya iyi bir örnek , Irak iyi bir örnek , Bizim Türk Kürt Laz Çerkez , "Ey siyasetçiler TV karın doyurmuyor , iş nerde aş nerde ? Neden Mehmetçikler ve Gencecik çocuklar ölüyor ? Beceremiyorsanız çekin gidin önümüzü açın Demokraside herkesin yeri dolar demedikçe havanda su döveriz ,

Ama bu saçma gidişe son verirsek , Bir olursak içimizdeki işbirlikçi hainleri elimine edersek ozaman Kürt Dili Edebiyatı Üni.lerde, Kürtçe TV ve Radyo neden olmasın ama şuanda zamanlama ve usul yanlış iki kardeş ancak Tek Millet olan Anayasanın 2.Maddesi ve 3.maddesine ve 67. maddesine göre tanımlar ortada dururken PKK ve DTp malumken bu erken ve yerel seçime yönelik popilist bir ataktı okadar ,

Daha 3 gün önce Vandaydım iş icabı hala ROJ açık bir çok yerde TRT 6 pek fonksiyonel değil neden bu kanal dediğimde aldığım cevabı duyunca şok oldum ,,,,,

-Lokantacı dediki " Abi zırt diye malum örgütün militan kadrosu (şehir milisleri demek istiyor herhalde) içeri dalıyor TRT6 seyredenlere bu ilk ve son uyarı bir daha yakalarsak ne olacağını biliyorsun"" diyorlarmış ancak evlerde biz bizeyken seyrediyoruz komşu falan gelince bile açmamaya özen gösteriyoruz diyor adamcağız ,

Demek ki aklın yolu bir olmalı , uydudan TRT6 yayını yap Lokantacı kahveci pastaneci PKK milislerince G.Doğuda tehdit edilsin sen aman bana ne de övgü bekle aslında kızgınlığım 2 yönde

1-Kürt Yurttaşlarımız erken bir hamle ile sömürülüyor 2. nokta Türkiye parçalanır endişesi yoksa herkes hürdür ve özgürdür ama Sen TRT6 seyretmekten korkan esnafın halkın güvenliğini işini aşını verdinmiki ? Kürtçülüğü körüklüyorsun ? Barzani ile bütünleşme sürecine bilmeden katkı sağlıyorsun ? Orada düğünlerde Burma yada 100 dolar takılıyor "Başkanımız Barzaniden gelin ve damata mutlulukar diye " anonslar yapılıyor

yani oyun büyük küçük pencereden bakma huyum olmadığı için ben bunları gördüm endişelerimi dile getirdim , Herkese sevgim ve Saygım var En baştaki ilk mesajımda da dedim Ben Atatürk Milliyetçisiyim IRKA dayalı Değil Ulusa dayalı Tanımlara bağlıyım , kafatası milliyetçisi değilim ,

Herkesce malum ki biz Yugoslavya değiliz bölünme süreci allah korusun olursa Kim olursa olsun vatanımızı savunuruz ve bir karış toprak alamaz içimizden kimse ancak maşa PKK ve ABD ve AB zaten iç savaş çıksın ve BM ile müdahale edip bizi 3'e bölsün diye bekliyor yoksa ne PKK ne başkasının ne çapı ne gücü yeter Her Doğulu vatandaşımız bölücüde değil zaten bu marjinal bir küçük kitle Şuanki Hükümetin "a" dan "z" ye yanlış iç ve dış siyaseti ile tabana yayılıyor vs...vs...

Kusura bakmayın ilk defa bu vesile ile fikirlerimi belirtim uzun oldu belkide gereksiz oldu ama kaliteli ve düzeyli bir forumdaki karşıt düşünceleri veya yanlışlarımıda duymak isterim doğrusu , ortak akıl bulamamak en büyük derdimiz ben çok aradım ama hep "ben" ve "sen" yada "biz" ve "siz" olayına dönüşüyor fikir alışverişine dönüşen birşey göremedim 28 yaşındayım gördüğüm hep kavga dövüş, hakaret ama belki bu sefer sizlerde katkı verirseniz en azından kendi adıma fikirlerim ve ufkuma yeni şeylerde kazanabilirim katılsamda katılmasamda ,

Velassım kelam TRT 6 için baştan yenileceğim bir davaya hiç girmiyim madem ,

Ancak Toprak Talep eden Osman Baydemir denen adamı nereye şikayet etmek lazım ? Ben Ankaranın bir ilçesindeyim şuan Buradaki Adliyeye Avukatım aracılı ile başvurabilirmiyim ? Yoksa Avukatımla beraber Ankaraya mı gidiyim ?

Kamu davası açtırmayı ve ceza almasını sağlama ihtimalim varmıdır ? Baksanıza Sayın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Ermenilerden Özür diliyoruz kampanyasına bile kovuşturmaya yer yoktur demiş , Hiç bu kadar engin bir hoşgörü görmemiştim devletimizden ,

Alaksız olacak ama çok merak ettiğim bir konu var Şimdi bu Akp sonsuza göre iktidar olamıyacağına göre 301. Madde de Adalet bakanı iznine bağlandığına göre ya Milli duyguları güçlü sert bir bakan gelirse göreve bu akp gidince , o da bu 301. maddeyi kendi idolojisine göre kullanırsa ne olacak ? Sizce 301.Madde Savcıların takdirinde mi olmalı eskisi gibi yoksa böylemi kalmalı ? bu sadece merak cevaplamazsanızda gocunmam

Saygılar ,

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Velassım kelam bu sorularınızda samimi olduğunuz heç inandırıcı gelmiyi nedense, şeş-beş gibi bir şov , başka da bir şey degil diyim ben de...

İyi bir mühendise benzisiniz ama ne mühendisi !!! Felan , filan...

Var var, her vatandaş gibi sizin de dava açma hakkınız var tabii ki...

İmza: dü-şeş madde-c
    Konu deniz02 tarafından (27-01-2009 Saat 08:12:42 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Ulaş Değirmenci'ye katılıyorum.
    Madem ki böyle bir isteğiniz var, böyle bir davayla açmışken, bununla birlikte yine bizim vergilerimizle kurulan ODTÜ, Boğaziçi, Galatasaray gibi devlet üniversitelerinde yabancı dilde eğitim yapılması konusunda da bir yürütmeyi durdurma davası açın.
    Siz sayın Değirmenci'ye katılmamış olsaydınız ben de benzer şekilde kendisi gibi düşünüyordum. Ancak sizin gibi birisinin, kendisiyle aynı görüşleri paylaşması nedeniyle bir yerlerde yanlışlık yaptığım hissine kapıldım..

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilk once sunu belirtiyim kurt kardeslerimiz -radikal olanlar hariç- azınlık değildir
    ve bence boyle hakların verilmesi boyle seylerin sunulması onları siz azınlıksınız dusuncesinin acık isareti
    bide boyle verilen haklar duyunca aklıma hep osmanlının son doneminde verilen haklar geliyor
    osmanlı onlara hak verdikce daha da istemişlerdi
    cok garipdir sonumuz osmanlı gibi olmasın

Nerede
    Tekirdağ
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bozkurt09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Arkadaşlar ,

Ben Mühendisim sitenize zaman zaman uğrar başlıkları okurum bugün ise canımı çok acıtan bir konu için yardımınızı rica etmek için sizleri rahatsız ediyorum ,

Sen mühendis olmuşsun ama insan olmayı becerememişsin. Bırakın artık bu ırkçılığı, Kürt kelimesinin adını bile kaldıramıyorsunuz, ne biçim insanlarsınız sizızgın:

Merak ediyorsan söyliyeyimde biraz daha canın yansın.

Türk senin anandır!, ben Kürt oğlu Kürdüm....

İstersen kalk şimdi dava aç, ama bu sözde hiçbir küfür yok, ha ananının türk olmadığını düşünüyorsan o ayrı mesele tabi.

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Malesef tartışma seviyesizleşmeye başlıyor kelimelere dikkat edelim
    Bozkurt bey bende Ulaş bey gibi düşünüyorum TRT denetimindeki kürtçe yayın'ın Türkiyeye birçok faydası olacak gönül isterki TRT Lazca Çerkezce Gürcüce boşnakca da yayın yapsın lütfen sizde dış mihrapların dolduruşuna gelip Kürt Türk ayrımı yapmayın yediyüzyıldır bu millet Türk Kürt Laz Çerkez Ermeni Rum hep bir arada yaşadı ne olduda son 5-10 yıldır bu ayrımcılık başladı ne olduğu çok basit önce bizleri sağ sol olarak bölmeye çalıştılar olmadı sonra Laikler ve dinciler diye bölmeye çalışıyorlar oda yetmiyor şimdide sen Kürtsün sen Türksün diye ayırmaya çalışıyor sizde bunların piyonu oluyorsunuz TRT nin Kürtçe yayın yapması hiç Türkçe bilmeyen kürtlere PKK kontrolundeki Rosh tv Meltem tv seyretme zorunluluğunu kaldırıyor ve gerçekleri görmesini sağlıyor bu ülkemizin yararınadır unutmayın yüzyıllardır isvicrede 6 dil kullanılıyor bu güne kadar bölünmedi herhangi bir ayrımcılıkda yok

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kahraman Maraş olaylarında da yüzlerce kişi ölmüştü ama bunu yapan Kürtler değil çok milliyetci geçinen malum kişilerdi Kürtler sizi neden korkutuyor anlamıyorum esas korkmamız gereken kişiler Kürtler değil onları sevmiyen kişilerdir

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

adem senaman trt

Forum