+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Doktor hatası sebebiyle dava acmak istiyorum

Doktor hatası sebebiyle dava acmak istiyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Doktor hatası sebebiyle dava acmak istiyorum

Eğer doktorun elinde hastanın idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğine dair idrar tetkiki sonucu varsa -ki korkarım vardır- işiniz zor. Yanlış teşhis koymak tek başına bir suç değildir. Her doktor sayısız yanlış teşhis koymuştur.
    Mide delinmesi (perforasyon) düz karın grafisinde kolayca görünür. Elinizde böyle bir film varsa işiniz çok kolay, dr.u parmağınızda oynatırsınız. (Ya da idrar yolu enfeksiyonunun olmadığını gösteren idrar tetkiki sonucu). Böyle somut deliliniz olmadıkça bilirkişiden leyhinize karar çıkacağını sanmıyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Doktor hatası sebebiyle dava acmak istiyorum konulu yargıtay kararı ara
    Doktor hatası sebebiyle dava acmak istiyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    sakarya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Doktor hatası sebebiyle dava acmak istiyorum

selam ben bir konuda yardim almak istiorum suan sosyal güvencem yok ve işssizim eşim ile mutlu bir evlik yaptiktan sonra bir bebek bekliordum ilk evliliğim ve ilk cocuğum dolayısyla geçtiğimiz günlerde eşim rahatsizlandi ve doğum evine götürdüm muhayneye girdiğinde biz kapida beklerken eşimi çikardilar ve eşim sağlam girdiği muhayeneden bitkin bir şekilde çikti doktora dedimki bu kiza ne oldu bir bilgi verilmedi ve busekilde götüremeyecegimi yatirmak istediğimi söledim ve bişi olmaz iyi bişiyi yok dendi bende eve götürdüm ve ayni gece hastaneden döndükten 20 dakkika sonra eşim bayildi tekrar devlet hastanesine kaldirdim ve muhayene olduktan sonra eşim bir anlik bilincini kaybetti ve doktor bana bukiza neyaptiniz diye bağirdi şaşirdim neoldugunu anlamaya çalişirken eşimin biilinci yerine geldi ve bebeyim diye sayiklamaya başladi bilinci açildiginda doktor ne oldugunu sodu eşime eşim aynen şöle dedi bebeyimin beyni su toplamiş bebeyiniz gelişmediği ni söylemiş dogum evi doktoru ve ağir bir şok geçiriyormus tabi bunu duydum bende kötü oldum allah razzi olsun devlet hastanesi doktoru bana söle dedi tabi öncesinde cocugumuzun sağliğinin iyi oldugunu ve beyninde bir şey olmadiğini söledi ama tabi uykusuz gecemin sonunda doktor dediki ayni hastaneye tekrar gidin röntgen cektirin bakalim busefer ne diyecekler dedi bende hemen sabahsi eşimi aldiğim gibi ayni doğum evine gidip röntgene soktum 5 kez röntgen ceken doktor dediki çocuunuz çok salikli maşşalah dedi be ben baş hekimin yanina çikip akşam bize böle böle sölendi rapar bu buna bi açiklama yapmasini istedim neden cocuguma sagliksiz bir rapor verilor ve ne diye bu doguma 2 ay kalan eşime sölenio da aileme ve bana bilgi verilmediğini sordugumda sustu kaldi ben busefer aksamki doktorla görüsmek istedigimi belirttim bana hastanede degil dediler ve hemen arkasindan akşamki doktor içeri girdi bana hem hastanede deyil denen doktor içeri girior hem yaptiklari şey yüzünden karimö şok gecirior ve neticesinde aradan 1 ay gecmeden çogumu kaybediorum ölü olarak dünyaya geldi ve çocuğumu kaybettim acaba çocuğumun ölüm sebebi karimin geçirdiği ağir şok olabilirmi çünki devlet hastanesi doktoru dediki çok dikkat et kariniz şok gecirior elimden geleni yapmaya caliştim ve suanda piskolaji diye bişi kalmadi ağla ağla geri gelmior kaybolan hiç birşey ve şimdi sağlik baknaliği semtimizin sağlik ocaği baş hekimini yollayip bizden ölüm raporunun ve bazi raporlarimizin fotokopisini istedi ve gecen gördüğümde dediki biz dilekçemizi yazip verdi şikayette buulunacakmisiniz diye sordu şaşirdim bana lütfen yardimci olun çocugum geri gelmiyecek belki ama en azindan hergün büyüyen öfkem ya can alacak yada daha kötü şeyler yapmasindan korkuyorum madi imkan sıkıntısı çekiorum avukat tutsam bu eşime yanliş teşhis koyan doktora ne kadar zarar verebilirim (((

Nerede
    istanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçmiş olsun. Ultrasonda yanlış teşhis koymak tek başına bir ihmal ya da suç değildir. Doktor ilgilenmemiş olsa ya da daha sonra gittiğiniz devlet hastanesi doktoru hastanın yatırılmasını gerektirecek ciddi hastalığı olduğunu tespit etmiş olsa ihmal söz konusu olurdu. Yargılamadan bir sonuç alabileceğinizi sanmıyorum.

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Doktor hatası sebebiyle dava acmak istiyorum

Alıntı Av.Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikla Allah şifa versin diyelim,

Doktorun tazminat sorumluluğundan bahsedilebilmesi için doktorun kusuru, meydana getirmiş olduğu zarar ve illiyet bağının kesilmemiş olması gerekiyor. Öncelikle kusurunun mevcut olup olmadığı belirlenmelidir. Bunun için avukatınıza danışıp, durumun tespit edilmesini talep edebilirsiniz.
    Link: https://www.hukuki.net/showthread.php...eyse-ölüyordum.

Ben Antalya sağlık başkanlığına dilekçe yazdım. Manavgat Devlet Hastahanesinin başhekimi muhakkik oldu. İfademi aldılar. Ama başhekimin dediği yanlış teşhis. Yanlış tedavi. Sonuç çıkmadı daha. Çıkmasını beklemeli miyim?

Nerede
    giresun
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Doktor mağduriyetiyle bizde karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Annem 98 yılında guatr ameliyatı geçirmiş fakat doktorun hatası sebebiyle alınmaması gereken tiroid bezlerini almıştır. Bu yüzden annem günlük ilaç kullanmak zorunda kalmış ve bir daha çocuk sahibi olamayacağı vurgulanmıştır. Hatalı olan doktor ameliyatla ilgili tüm kayıtları, belgeleri ortadan kaldırmış ve hiçbir delil bırakmamıştır. Şu an dava açmak istesek ne tür bir sonuçla karşılaşabiliriz ya da açabilir miyiz bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim çünkü gerçekten mağduruz. Şimdiden teşekkürler

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Guatr ameliyatı zaten hastalıklı olan tiroid bezinin tamamının alınmasıdır .
    Boğazın 2 yanındaki 2 tiroid bezi ve aralarındaki bir köprüden oluşur, hangi lobta hastalık varsa o kısım ve aradaki köprü alınır ve guatr ameliyatı sonrasında ilaçların ömür boyu kullanılması gerekir.
    Doktor hatası nerede anlayamadım, anneniz apandisit ameliyatına girdi ve yanlışlıkla guatr ameliyatı mı yapıldı?

Nerede
    giresun
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kısmi tiroid bezi alınması gerekirken tamamının alınması sonucunda mağduriyetimiz bulunmaktadır beyfendi. Ayriyeten vücudun ihtiyacını karşılayacak kadar tireod bezi bırakılması gerekirken bunu doktor göz önünde bulundurmamıştır

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba benim de bir sorum var. hukukçu arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

şeker, yüksek tansiyon ve kalp damar rahatsızlığı olan annem yüksek tansiyon şikayeti ile kardiloji uzmanı bir doktora gitti. doktor kan tahlili, eko ve ekg istedi. her şeyi normal görüp annemi eve gönderdi. fakat olaydan yaklaşık bir hafta sonra annem ağırlaştı ve bulunduğumuz il küçük olduğu için acilen uçakla istanbulda bir araştırma hastanesine götürdük. oradaki doktor hiçbir tetkik yapmadan "yalnızca eski tetkiklerine bakarak" kalp krizi geçiriyor olduğunu söyleyip hastaneye yatırdı.

meğer annemin kan tahlili sonucunda troponin değeri normalin üç katı yüksekmiş fakat bunun o tansiyon değerlerinde olabilecek bir şey olduğu söylenmişti. ama annem zaten kalp hastası idi ve bu değerler bir kriz işareti idi. yine aynı gün çekilen ekg de krizin görüldüğünü sonradan gittiğimiz kardiloji uzmanları söyledi. ekosuna bakılmıştı bu bir yetmezlik olup olmadığına dair bilgi verebilirdi. ve biz annemi akut yetmezlikten ameliyatta kaybettik.

velhasıl. haziran ayı içinde bimer aracılığı ile sağlık bakanlığına yaptığım şikayet sonrası, bilirkişi raporu doktorda kusur olmadığı sonucu ile döndü. daha fenası saygısızca nerdeyse bizi suçluyorlardı. bimeri yeniden arayıp cevaptan tatmin olmadığımı söylediğimde şikayeti yenilememin sonucu değiştirmeyeceğini dava yoluna gitmemi önerdiler. bakanlığın hatti 184 ü aradım onlar da aynı cevabı verdiler.

şimdi doktor ihmali bu kadar açıkken bize dalga geçer gibi verdikleri bu cevap sonucunda nasıl bir dava yolu izlemeliyim. bu davadan lehime bir sonuçla çıkma olasılığım nedir?(elimizde tetkik sonuçları var), lehime sonuç almak için neler yapmalıyım?

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence evraklarınızı başka bir doktora yada bilirkişiye inceletin ve yazılı görüşlerini alın. Ortada doktor hatası görüşü çıkıyorsa eğer, avukat yardımı ile dava açmanızı öneririm.

Direkt olarak bir avukat ile görüşüp hemen dava açmanızı tasiye etmem. Çünkü avukat arkadaşlar sizin duygusal olarak anlattıklarınıza göre direkt dava açabilir ve mağdur olabilirsiniz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence evraklarınızı başka bir doktora yada bilirkişiye inceletin ve yazılı görüşlerini alın. Ortada doktor hatası görüşü çıkıyorsa eğer, avukat yardımı ile dava açmanızı öneririm.

Direkt olarak bir avukat ile görüşüp hemen dava açmanızı tasiye etmem. Çünkü avukat arkadaşlar sizin duygusal olarak anlattıklarınıza göre direkt dava açabilir ve mağdur olabilirsiniz.
    öncelikle cevabınız için teşekkürler. şöyle izah edeyim. ilk gittiğimiz doktor bazı tetkikler istedi ve bir şey yok diye yolladı. fakat ikinci gittiğimiz doktor ilk doktorun istediği ve bir şey yok dediği tetkiklere bakarak kalp krizi geçiriyor dedi. duygusal davrandığımı düşünmüyorum. ihmal çok açık.

bizzat bir bilirkişi raporu alabileceğimi bilmiyordum. bunu nasıl gerçekleştirebilirim. biraz daha bilgi verebilir misiniz? teşekkürler

- - - Updated - - -

Alıntı mmaavvii rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle cevabınız için teşekkürler. şöyle izah edeyim. ilk gittiğimiz doktor bazı tetkikler istedi ve bir şey yok diye yolladı. fakat ikinci gittiğimiz doktor ilk doktorun istediği ve bir şey yok dediği tetkiklere bakarak kalp krizi geçiriyor dedi. duygusal davrandığımı düşünmüyorum. ihmal çok açık.

bizzat bir bilirkişi raporu alabileceğimi bilmiyordum. bunu nasıl gerçekleştirebilirim. biraz daha bilgi verebilir misiniz? teşekkürler
    bilirkişi raporu ile mütalayı kastettiniz anladığım kadarıyla. peki bu raporu almam davanın sonucunun lehime olmasına pozitif bir etki eder mi sizce?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

doktora dava açmak

http:www.hukuki.netshowthread.php51380-Doktor-hatasi-sebebiyle-dava-acmak-istiyorum

doktora dava nasıl açılır

hastaneye dava nasıl açılır

doktora dava açmak istiyorumbir doktora nasıl dava açılırdoktora tazminat davası açmakyanlış tedavi tazminat davası dilekçesidoktora davadoktoru mahkemeye vermek istiyorumdoktor hatası şikayetdoktora tazminat davası nasıl açılıryanlış teşhis koyan doktorameliyat hatasinda nereye sikayetdoktoru mahkemeye vermekdirsek kırığında dr hatası davasıhatalı tedavi sonucunda hukuki işlemleryanlış tedavi dava dilekçesialman yada saglikla ilgili avukatdoktora dava nasil acarimdoktor hatasından kaynaklanan davalardoktora dava nasıl açılır site:www.hukuki.netyanlış tedavi yapan doktora dava ne zaman acilirdoktora dava acmadoktorlara tazminat davası
Forum