+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 38 ileti bulundu.

Konu: Sınav Sonucuna İtiraz

Sınav Sonucuna İtiraz Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    samsun
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Sınav Sonucuna İtiraz

Alıntı digimigi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba. lütfen çok dikkatli okuyunuz.

ben sınav notum için idare mahkemesine dava açmak istiyorum fakat gerçekte okula yapılacak itirazlarda sadece kağıt üzerindeki puanların toplandığı söyleniyor ve görülüyor. öğrenciyi de sınav kağıdınız 3 hoca tarafından tekrar inceleniyor diye kandırıyorlar (sanki tekrardan okunuyormuş gibi).

ben bir kere itiraz ettim, sonuç bu yüzden değişmedi ve o hatayı bir kere yaparım.

şimdi okula itiraz etmeden direkt idare mahkemesine dava açmak istiyorum. bu mümkün müdür acaba öğrenmek istiyorum? tşkler
    bende aynı dertten büzdaribim.yetkili bir kişiyle görüştüm ve bana itiraz sonucunda kağıtların sadece puanların tekrar toplanması şeklinde incelendiğini tekrar okunmadığını söyledi.kağıdımın tekrar okunması için dava acmam gerektiğini söyledi.
    nette yaptığım araştırmalar dava sonucunda bilirkişi atanacağını ve kağıdımı bilir kişinin okuyacağını ögrendim.ancak henüs smmm ruhsatımı almadığım için çalışmıyorum ve maddi gelirimde bir davayı acma masraflarını kaldıracak kadar değil.ama avukat tutmadan kendim dilekce verebilirmiyim birde sanırım bilirkişi ücretini benim karşılamam lazım.bilir kişi ücreti nekadardır ve kaç bilirkişi atanacaktır.ve itirazdan sonuç cıkmayacagını cok iyi bildiğim için itiraz etmeden direk dava dilekçemi verebilirmiyim.ve dava nezan sonuçlanır,dersten 40 alarak kaldım diğer sınav temmuzda ve şuan mayısın 11 indeyiz.sizce dava acmam mantıklımı.tekrar sınava hazırlanmak istemiyorum.geçmeyi beeklediğim bir dersti,pisikolojimde altüst oldu.LÜTFEN ACİL YARDIM BEKLİYORUM.

Hukuki NET Güncel Haber

Sınav Sonucuna İtiraz konulu yargıtay kararı ara
    Sınav Sonucuna İtiraz konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    samsun
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sanırım ben burda cevap alamayacağım sanırım tüm avukatlarımız çok yoğun.

İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende de sınav sonucuna itiraz ettiğim bir durum var. ben dava açtım. şu anda ankara idare mahkemesinde dosyam.
    davayı açman için avukata gerek yok. dilekçe örneği bulup, kendi şartlarına uygun şekilde doldur ve, sınav sonucunun sana bildirildiği tarihten itibaren 60 gün içinde davanı açabilirsin.
    1 bilirkişi istenir büyük ihtimalle, onun ücreti de 300 tl civarında, 100 tl de mahkeme masrafları tutar. toplamda 400 tlye yakın bir ücret ödeyerek davanı açabilirsin. davan 6 aydan az sürmez büyük ihtimalle. ben davayı açalı 2 ay oldu daha bilirkişi belli olmadı, bilirkişi belli olsa, incelemesi de yine bir 2-3 ay sürer.
    sen kağıdına çok güveniyorsan, dava aç derim. ama temmuzda biraz daha çalışıp geçebileceğini tahmin ediyorsan, hiç boşuna uğraşma, otur biaz daha çalış. temmuz da geç. yine de kasıtlı olarak geçirmiyorlarsa dava açabilirsin.
    ben, prof. olan hocanın, sınav kağıdım 80 lik olmasına ragmen 50 verdiği için, dava açtım. inşallah kazanırım diyorum ama hukuk a da tam güvenemiyorum. çünkü ank üniversitesinden bilirkişi istenmiş, benim her türlü bilgim yazılmış, büyük ihtimal kağıdımı okuyacak bilirkişi de hangi üniversiteden olduğumu, hocanın ismini ve benim ismimi, hatta aldığım notu bile görebilecek.Çünkü mahkemelerde o kadar çok dosya varki, benim kağıdımdaki bilgileri gizlemekle ,ismimi, üniversitemin ismini, hocanın ismini, puanımı gizlemek ile ugraşacaklarını hiç sanmıyorum. bu yüzden objektif bir tutum sergileyeceğini sanmıyorum,bilirkişinin. büyük ihtimal prof un tanıdıgı olcak. Malesef ülkemizde hukuk yok, guguk var, arkadasım

Nerede
    samsun
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevap için teşekkürler gayet aydınlatıcı oldu.
    ben malimüşavirlik bitirme sınavlarına girdim 7 dersten tek dersim kaldı.%100 gecerim dediğim dersten kaldım ve şok geçirdim.evet temmuzda sınavım var .itiras ettim kuruma büyük ihtimalle ses çıkmıvak.dava acmak isteme sebebim böyle bir olayı hazmedememek.dediğiniz gibi bende acaba hoca tekrar bırakırmı diyorum ama sınavda bizim kagıtlarımızda ad soy isim adres vs kapatılıp yapıştırılıyor.okadar kağıt içinden tektek acıp bakması lazım tabi yazımdan da tanımassa.temmuza evet yetişmez ben yine sınava gireceğim ama makkemede biryandan devam etsin diyorum.
    cevap için tekrar teşekkürler.

Nerede
    samsun
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

birde ben ankarada girdim sınava biton masraf yapıyoruz.ankarada oturmuyorum.bulundugum ilde başvurabilimiyim mahkemeye.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar, yüksek lisans öğrenciyisim, aldığımız derste hoca 2 yazılı sınav ve br ödev istedi
    sınavlara da kelime sınırlaması koydu, örneğin; benim kaldığım sınavda soruyu üç bölüme ayrmış ve her bir bölüme 200 kelime sınırı koymuş, ben iki bölümü yapıp (yani toplam 400 kelimesiniyaptım ve doğru) son bölümü yapmadığım için sorunun genel olarak dolması gereken 600 kelime sayısını doldurmadım
    ve sınav sonucum 1 (bir ) geldi. ben kesinlikle kağıdımın en azından 70 olduğunu iddia ediyorum, hoca notu dğiştirmeyeceğini söyledi
    dilekeçe ve üniversitede yapılacak itirazla da pek işe yaramayacak
    ben de mahkemeye gitmeyi planlıyorum
    benim durumumda olan 3 kişi daha var, onlar da bir aldılar
    bu sistem nedeniyle dava açsam işe yarar mı? yani kağıdım en azından 70 lik kağıt, ben dava açsam
    davada 'hocanız size 500 kelime yazcaksınız demiş biz karışmayız' diyebilirler mi, yani cvp doğru olsa bile böyle bir sınırlama söz konusu olabilir mi?? sorunun bir kısmı yapsam bile nasıl sıfır alabilirim.
    Konu gezegenjupiter tarafından (27-05-2010 Saat 12:45:28 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    tokat
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sınav Sonucuna İtiraz

Merhaba arkadaşlar benimde konuyla ilgili benzer bir sıkıntım var. Çok iyi beklediğim final sınavımdan oldukça kötü bir not aldım ancak hoca ile sorun yaşamamak için nasılsa tek derste hallederim diye kağıda herhangi bir itirazda bulunmadım (ders çok basitti ve hocanın art niyetli olduğunun farkında değildim) ancak tek ders sınavı sadece bana özgü olduğu için oldukça zor ve derste işlemediği konulardan sormuştu hoca doğal olarak kaldım ancak başka bir hoca olsa o sınavdada geçerdim çünkü çok zor olmasına rağmen ihtiyacım olan 60'ı aşağı yukarı alıyordum.
    Ancak final sınavımdan kesinlikle eminim bu çerçevede ben final sınavım için yargıya gitme kararı aldım ancak bazı tereddütlerim var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Sınav yönetmeliğine göre benim sınav sonucum için okula yapacağım itiraz süresi 5 gün ben bu süreyi çoktan geçirdim acaba okula itiraz etmeden direk idare mahkemesine 60 günlük itiraz süresi hakkımdan faydalanarak başvurmam mümkünmü.
    Bir de ben finalden sonra yapılan tek ders sınavına girdiğim için final sonucunu mahkeme nezdinde kabul etmiş sayılırmıyım. Yani tek derse girerek final sınavına itiraz etme hakkımdan vazgeçmiş sayılırmıyım yada mahkemede bundan kaynaklı bir sıkıntı yaşarmıyım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba sayın avukatlarımız;

Ben Açıköğretim son sınıf öğrencisiyim. geçen yıl tek ders 2 soru yüzünden mezun olamadım( bu dersten sınava girenlerin %90 aynı şekilde kaldı) İtiraz ettik kabul olmadı, hocayla görüşmek istedik iki laf soktu gönderdi. Bende eskişehir 1. idari mahkemesinde dava açtım.Davam 11. ayda açıldı. Bilirkişi içinde ankara gazi üni. proflar atandı. Bugün mahkemeyi aradım tebligatı gönderdiklerini bir kaç gün içinde elimde olacağını söylediler kararı sorunca yürütmeyi durdurma başvurunuz red denildi.Kara henüz elime ulaşmadı ben sonuç gelmeden itiraz dilekçemi hazırlamak istiyorum.Bu konularda (dava) ilk defa yer aldığım ve hep tek başıma yapmaya çalıştığımdan bazı konuları tam bilmiyorum sizlerden madde madde yardım rica ediyorum.
    1.Gelen kararda açıklama/dayanak belirtilecek mi? Neye istinaden olduğu belirtilmiş olacak mı?
    2.Ben 7 gün içinde itiraz edebiliyormuşum ama nereye edeceğimi bilmiyorum, bölge mahkemesimi , yargıtay mı?
    3.İlgili yere itiraz ettiğimde ekstra ödeyeceğim bir ücret var mı? Zaten tek başımayım masrafları karşılamak zor gelmeye başladı( Herşeye rağmen itiraz edeceğim çünkü kaybedersem parayı onlara vereceğim en azından itiraz edersem bi şansım daha olacak)
    4.Ben bu sene %70 bu dersi vereceğim ve mezun olacağım. Ama haklarımı almak ödediğim parayı geri almak, bu yıl için yatırdığım harçları geri almak için kazanmam gerekir.İtirazımı ne kadar sürede cevaplandırılacak.( Yeni bir bilirkişi atanır mı yoksa mahkeme kendi karar verebilir mi?)
    5.Aynı dersin bu yılki ara sınavında da hatalı sorular vardı ben onlarıda itiraz dilekçemde belirtmeliyim mi?
    6.Barolar bu gibi durumlarda ücretsiz avukat tahsisi yapıyor mu? Yada baronun avukatları yol mu gösteriyor?

Bunlar benim için çok önemli.Aslında herşey herkes için önemli ama bu karar sade beni değil geçen sene TR ekonomisi dersinden 1 yada 2 soru yüzünden kalmış binlerce kişiyi etkiliyor.Bu yüzden yardımlarınızı rica ediyorum

Nerede
    istanbul
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kaç gündür bekliyorum yok mu bir cevap verebilecek? Okunuyor ama cevap yok. Yardımcı olacak kimse kalmadı mı ?
    Konu musteaa tarafından (21-05-2012 Saat 11:04:46 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı musteaa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kaç gündür bekliyorum yok mu bir cevap verebilecek? Okunuyor ama cevap yok. Yardımcı olacak kimse kalmadı mı ?
    6 tane basit soru cevap yok, daha zor sorulara bir kaç avukat cevap verirken benim sorulara kimse cevap vermiyor.Şimdi kendimden şüphelendim acaba bende mi bir şey var

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sınava itiraz süresi

sınavlara itiraz süresi

adli yargi sinav sonuclarina itiraz dilekcesi

sinav itiraz suresi

sınav itiraz süresi

http:www.hukuki.netshowthread.php5095-Sinav-Sonucuna-itiraz

sınav sonucuna itiraz

sinav sonucuna itiraz suresiiü hukuk itiraz dilekçesisınav sonucuna itiraz iu hukukbilsem sınav sonucu itiraz dilekçe örneğisinava itiraz suresi ne kadarBilsemhakimlik sinav sonucuna itirazsinava itiraz suresiiu hukukta sinava itirazSigorta in Turkey yahoo.comsinava itiraz suSinavlara itiraz 05327578235 arıyor aradığım da kullanılmıyoridari mahkeme sınav sonucuna itiraz dilekçe örneğisınav sonucu ıtıraz suresıöğretim görevlisi sınavına itiraz süresisinav sonucuna itiraziü hukuk sınav kağıdı itiraz
Forum