+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 38 ileti bulundu.

Konu: Sınav Sonucuna İtiraz

Sınav Sonucuna İtiraz Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  samsun
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Sınav Sonucuna İtiraz

  Alıntı digimigi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  merhaba. lütfen çok dikkatli okuyunuz.

  ben sınav notum için idare mahkemesine dava açmak istiyorum fakat gerçekte okula yapılacak itirazlarda sadece kağıt üzerindeki puanların toplandığı söyleniyor ve görülüyor. öğrenciyi de sınav kağıdınız 3 hoca tarafından tekrar inceleniyor diye kandırıyorlar (sanki tekrardan okunuyormuş gibi).

  ben bir kere itiraz ettim, sonuç bu yüzden değişmedi ve o hatayı bir kere yaparım.

  şimdi okula itiraz etmeden direkt idare mahkemesine dava açmak istiyorum. bu mümkün müdür acaba öğrenmek istiyorum? tşkler
  bende aynı dertten büzdaribim.yetkili bir kişiyle görüştüm ve bana itiraz sonucunda kağıtların sadece puanların tekrar toplanması şeklinde incelendiğini tekrar okunmadığını söyledi.kağıdımın tekrar okunması için dava acmam gerektiğini söyledi.
  nette yaptığım araştırmalar dava sonucunda bilirkişi atanacağını ve kağıdımı bilir kişinin okuyacağını ögrendim.ancak henüs smmm ruhsatımı almadığım için çalışmıyorum ve maddi gelirimde bir davayı acma masraflarını kaldıracak kadar değil.ama avukat tutmadan kendim dilekce verebilirmiyim birde sanırım bilirkişi ücretini benim karşılamam lazım.bilir kişi ücreti nekadardır ve kaç bilirkişi atanacaktır.ve itirazdan sonuç cıkmayacagını cok iyi bildiğim için itiraz etmeden direk dava dilekçemi verebilirmiyim.ve dava nezan sonuçlanır,dersten 40 alarak kaldım diğer sınav temmuzda ve şuan mayısın 11 indeyiz.sizce dava acmam mantıklımı.tekrar sınava hazırlanmak istemiyorum.geçmeyi beeklediğim bir dersti,pisikolojimde altüst oldu.LÜTFEN ACİL YARDIM BEKLİYORUM.  Hukuki NET Güncel Haber

  Sınav Sonucuna İtiraz konulu yargıtay kararı ara
  Sınav Sonucuna İtiraz konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  samsun
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Sınav Sonucuna İtiraz

  sanırım ben burda cevap alamayacağım sanırım tüm avukatlarımız çok yoğun.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Jan 2009
  İletiler
  37
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Sınav Sonucuna İtiraz

  Bende de sınav sonucuna itiraz ettiğim bir durum var. ben dava açtım. şu anda ankara idare mahkemesinde dosyam.
  davayı açman için avukata gerek yok. dilekçe örneği bulup, kendi şartlarına uygun şekilde doldur ve, sınav sonucunun sana bildirildiği tarihten itibaren 60 gün içinde davanı açabilirsin.
  1 bilirkişi istenir büyük ihtimalle, onun ücreti de 300 tl civarında, 100 tl de mahkeme masrafları tutar. toplamda 400 tlye yakın bir ücret ödeyerek davanı açabilirsin. davan 6 aydan az sürmez büyük ihtimalle. ben davayı açalı 2 ay oldu daha bilirkişi belli olmadı, bilirkişi belli olsa, incelemesi de yine bir 2-3 ay sürer.
  sen kağıdına çok güveniyorsan, dava aç derim. ama temmuzda biraz daha çalışıp geçebileceğini tahmin ediyorsan, hiç boşuna uğraşma, otur biaz daha çalış. temmuz da geç. yine de kasıtlı olarak geçirmiyorlarsa dava açabilirsin.
  ben, prof. olan hocanın, sınav kağıdım 80 lik olmasına ragmen 50 verdiği için, dava açtım. inşallah kazanırım diyorum ama hukuk a da tam güvenemiyorum. çünkü ank üniversitesinden bilirkişi istenmiş, benim her türlü bilgim yazılmış, büyük ihtimal kağıdımı okuyacak bilirkişi de hangi üniversiteden olduğumu, hocanın ismini ve benim ismimi, hatta aldığım notu bile görebilecek.Çünkü mahkemelerde o kadar çok dosya varki, benim kağıdımdaki bilgileri gizlemekle ,ismimi, üniversitemin ismini, hocanın ismini, puanımı gizlemek ile ugraşacaklarını hiç sanmıyorum. bu yüzden objektif bir tutum sergileyeceğini sanmıyorum,bilirkişinin. büyük ihtimal prof un tanıdıgı olcak. Malesef ülkemizde hukuk yok, guguk var, arkadasım

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  samsun
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Sınav Sonucuna İtiraz

  cevap için teşekkürler gayet aydınlatıcı oldu.
  ben malimüşavirlik bitirme sınavlarına girdim 7 dersten tek dersim kaldı.%100 gecerim dediğim dersten kaldım ve şok geçirdim.evet temmuzda sınavım var .itiras ettim kuruma büyük ihtimalle ses çıkmıvak.dava acmak isteme sebebim böyle bir olayı hazmedememek.dediğiniz gibi bende acaba hoca tekrar bırakırmı diyorum ama sınavda bizim kagıtlarımızda ad soy isim adres vs kapatılıp yapıştırılıyor.okadar kağıt içinden tektek acıp bakması lazım tabi yazımdan da tanımassa.temmuza evet yetişmez ben yine sınava gireceğim ama makkemede biryandan devam etsin diyorum.
  cevap için tekrar teşekkürler.

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  samsun
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Sınav Sonucuna İtiraz

  birde ben ankarada girdim sınava biton masraf yapıyoruz.ankarada oturmuyorum.bulundugum ilde başvurabilimiyim mahkemeye.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  May 2010
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Sınav Sonucuna İtiraz

  merhabalar, yüksek lisans öğrenciyisim, aldığımız derste hoca 2 yazılı sınav ve br ödev istedi
  sınavlara da kelime sınırlaması koydu, örneğin; benim kaldığım sınavda soruyu üç bölüme ayrmış ve her bir bölüme 200 kelime sınırı koymuş, ben iki bölümü yapıp (yani toplam 400 kelimesiniyaptım ve doğru) son bölümü yapmadığım için sorunun genel olarak dolması gereken 600 kelime sayısını doldurmadım
  ve sınav sonucum 1 (bir ) geldi. ben kesinlikle kağıdımın en azından 70 olduğunu iddia ediyorum, hoca notu dğiştirmeyeceğini söyledi
  dilekeçe ve üniversitede yapılacak itirazla da pek işe yaramayacak
  ben de mahkemeye gitmeyi planlıyorum
  benim durumumda olan 3 kişi daha var, onlar da bir aldılar
  bu sistem nedeniyle dava açsam işe yarar mı? yani kağıdım en azından 70 lik kağıt, ben dava açsam
  davada 'hocanız size 500 kelime yazcaksınız demiş biz karışmayız' diyebilirler mi, yani cvp doğru olsa bile böyle bir sınırlama söz konusu olabilir mi?? sorunun bir kısmı yapsam bile nasıl sıfır alabilirim.
  Konu gezegenjupiter tarafından (27-05-2010 Saat 12:45:28 ) de değiştirilmiştir.

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Feb 2011
  Nerede
  tokat
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Sınav Sonucuna İtiraz

  Merhaba arkadaşlar benimde konuyla ilgili benzer bir sıkıntım var. Çok iyi beklediğim final sınavımdan oldukça kötü bir not aldım ancak hoca ile sorun yaşamamak için nasılsa tek derste hallederim diye kağıda herhangi bir itirazda bulunmadım (ders çok basitti ve hocanın art niyetli olduğunun farkında değildim) ancak tek ders sınavı sadece bana özgü olduğu için oldukça zor ve derste işlemediği konulardan sormuştu hoca doğal olarak kaldım ancak başka bir hoca olsa o sınavdada geçerdim çünkü çok zor olmasına rağmen ihtiyacım olan 60'ı aşağı yukarı alıyordum.
  Ancak final sınavımdan kesinlikle eminim bu çerçevede ben final sınavım için yargıya gitme kararı aldım ancak bazı tereddütlerim var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  Sınav yönetmeliğine göre benim sınav sonucum için okula yapacağım itiraz süresi 5 gün ben bu süreyi çoktan geçirdim acaba okula itiraz etmeden direk idare mahkemesine 60 günlük itiraz süresi hakkımdan faydalanarak başvurmam mümkünmü.
  Bir de ben finalden sonra yapılan tek ders sınavına girdiğim için final sonucunu mahkeme nezdinde kabul etmiş sayılırmıyım. Yani tek derse girerek final sınavına itiraz etme hakkımdan vazgeçmiş sayılırmıyım yada mahkemede bundan kaynaklı bir sıkıntı yaşarmıyım.

  Şimdiden teşekkür ederim.

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Oct 2009
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  27
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Sınav Sonucuna İtiraz

  merhaba sayın avukatlarımız;


  Ben Açıköğretim son sınıf öğrencisiyim. geçen yıl tek ders 2 soru yüzünden mezun olamadım( bu dersten sınava girenlerin %90 aynı şekilde kaldı) İtiraz ettik kabul olmadı, hocayla görüşmek istedik iki laf soktu gönderdi. Bende eskişehir 1. idari mahkemesinde dava açtım.Davam 11. ayda açıldı. Bilirkişi içinde ankara gazi üni. proflar atandı. Bugün mahkemeyi aradım tebligatı gönderdiklerini bir kaç gün içinde elimde olacağını söylediler kararı sorunca yürütmeyi durdurma başvurunuz red denildi.Kara henüz elime ulaşmadı ben sonuç gelmeden itiraz dilekçemi hazırlamak istiyorum.Bu konularda (dava) ilk defa yer aldığım ve hep tek başıma yapmaya çalıştığımdan bazı konuları tam bilmiyorum sizlerden madde madde yardım rica ediyorum.
  1.Gelen kararda açıklama/dayanak belirtilecek mi? Neye istinaden olduğu belirtilmiş olacak mı?
  2.Ben 7 gün içinde itiraz edebiliyormuşum ama nereye edeceğimi bilmiyorum, bölge mahkemesimi , yargıtay mı?
  3.İlgili yere itiraz ettiğimde ekstra ödeyeceğim bir ücret var mı? Zaten tek başımayım masrafları karşılamak zor gelmeye başladı( Herşeye rağmen itiraz edeceğim çünkü kaybedersem parayı onlara vereceğim en azından itiraz edersem bi şansım daha olacak)
  4.Ben bu sene %70 bu dersi vereceğim ve mezun olacağım. Ama haklarımı almak ödediğim parayı geri almak, bu yıl için yatırdığım harçları geri almak için kazanmam gerekir.İtirazımı ne kadar sürede cevaplandırılacak.( Yeni bir bilirkişi atanır mı yoksa mahkeme kendi karar verebilir mi?)
  5.Aynı dersin bu yılki ara sınavında da hatalı sorular vardı ben onlarıda itiraz dilekçemde belirtmeliyim mi?
  6.Barolar bu gibi durumlarda ücretsiz avukat tahsisi yapıyor mu? Yada baronun avukatları yol mu gösteriyor?


  Bunlar benim için çok önemli.Aslında herşey herkes için önemli ama bu karar sade beni değil geçen sene TR ekonomisi dersinden 1 yada 2 soru yüzünden kalmış binlerce kişiyi etkiliyor.Bu yüzden yardımlarınızı rica ediyorum

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Oct 2009
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  27
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Sınav Sonucuna İtiraz

  Kaç gündür bekliyorum yok mu bir cevap verebilecek? Okunuyor ama cevap yok. Yardımcı olacak kimse kalmadı mı ?
  Konu musteaa tarafından (21-05-2012 Saat 11:04:46 ) de değiştirilmiştir.

 11. #20
  Kayıt Tarihi
  Oct 2009
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  27
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Sınav Sonucuna İtiraz

  Alıntı musteaa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Kaç gündür bekliyorum yok mu bir cevap verebilecek? Okunuyor ama cevap yok. Yardımcı olacak kimse kalmadı mı ?
  6 tane basit soru cevap yok, daha zor sorulara bir kaç avukat cevap verirken benim sorulara kimse cevap vermiyor.Şimdi kendimden şüphelendim acaba bende mi bir şey var

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Benzer Konular :

 1. PMYO Sınav Sonucuna İtiraz
  Öncelikle herkeze merhaba.Bu sene pmyo mülakatlarına katıldım öncelikle sistem şu şekilde işliyor.%25 ygs %25 spor %50 sözlü mülakat ortalamalarının...
  Yazan: adıbilinmeyenadam Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 13-08-2017, 20:09:39
 2. Sınav Sonucuna İtiraz Ettim
  İlk öncelikle herkese merhaba. Geçen sene 10.sınıf öğrencisiydim.Sene sonu 3 dersten sınıfta kaldım.Eylül ayında ki ortalama yükseltmelerde kimya...
  Yazan: cevik16 Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 24-09-2011, 11:47:14
 3. Sınav Sonucuna İtiraz
  Merhabalar, Ben bir üniversitede öğrenciyim. Oldukça güvendiğim bir sınav kağıdı verdikten sonra dönem sonu harf notumun beklediğimin (en az BB...
  Yazan: ladom Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 13
  Son İleti: 12-05-2010, 09:35:35
 4. Mts Uygulama (Diresiyon) Sınav Sonucuna İtiraz Hakkında
  Mts Uygulama (Diresiyon) Sınav Sonucuna itiraz edilebilir mi? Edilebiliyorsa nasıl ve ne şekilde,gerekirse hukuki başvuru yoluna başvurulabilir mi? ...
  Yazan: lithosphere Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 0
  Son İleti: 11-05-2008, 16:24:28
 5. Sınav Sonucuna İtiraz
  Okuduğum dersin final sınavı sonucuna itiraz ettim.İtirazımdan herhangi bir sonuç alamadım.Bundan sonraki aşamada idari mahkemeye başvurmayı...
  Yazan: magogrmad Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 13-07-2007, 13:42:44

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sınava itiraz süresi

sınavlara itiraz süresi

adli yargi sinav sonuclarina itiraz dilekcesi

sinav itiraz suresi

sınav itiraz süresi

http:www.hukuki.netshowthread.php5095-Sinav-Sonucuna-itiraz

sınav sonucuna itiraz

sinav sonucuna itiraz suresiiü hukuk itiraz dilekçesisınav sonucuna itiraz iu hukukbilsem sınav sonucu itiraz dilekçe örneğisinava itiraz suresi ne kadarBilsemsinava itiraz suresihakimlik sinav sonucuna itirazsinava itiraz suiu hukukta sinava itiraz 05327578235 arıyor aradığım da kullanılmıyorokul sinavlarina itiraz suresiidari mahkeme sınav sonucuna itiraz dilekçe örneğisınav sonucu ıtıraz suresıöğretim görevlisi sınavına itiraz süresisinav sonucuna itiraziü hukuk sınav kağıdı itirazsinava itiraz yönetmeliği
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.