ben pratisyen ir hekimim. kısaca olayı açıklarsak.ilçemizde kı sağlık sorunlarının çoğunu adli nöbetler dahil olmak üzere genellikle aramızda hallederiz.ancak adlinöbet listesinde benım ismimin geçtiği bir zamanda intihar vakası olup beni çağırdılar.ben ise ilde olduğum için ve yeni sağlık grup başkanlığı görevini üstlendiğim için önceden kendısıne söylediğim doktor arkadaş gitti.o güne kadar bunda sorun olmazdı ama ne hikmetse savcı ogun illede benim niçin gitmediğimi söyleyip hakkımda tutanak tutmuş.adli nöbet listesinıde daha sağlık grup başkanı olmadan hazırlandığı için ismimi de tekrar sildirmek o zaman aklıma gelmemişti.sağlık grup başkanları genelde hiçbir yerde adlı nöbet listesınde isimleri geçmez.hasılı kelam hakkımda açılan soruçturma neticesinde görevi kötüye kullanmamdan ve 257/2 maddedi üzerinden dava açıldı.birçok görevlendirmede kimimiz müsait ise giderdık.bu belgelerdede ispatlanabilir.şunu sormak istıyorum bu mahkemenın sonucu acaba ne olur.kimseyi mağdur etme haksız kazanç sağlama gibi bir fiil yok vede doktor arkadaş isteyerek benım kendısıne söylediğimi söyylemesine rağmen mahkemelık oldu.buyuk olasılıkla sonuç ne olur.bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden çok tşklr