+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Telefon fatura borcu için tutuklama kararı çıkar mı?

Merhaba,

Baştan yardımlarınızı esirgemediğiniz için şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum.

Bir sene öncesinde çalıştığım iş yerinin beni kandırmasından dolayı telefon fatura borcum baya kabarık gelmiş hat benim üstüme olduğundan ve firmada bunu bana ödemediğinden dolayı gsm şirletine olan borcumu ödeyememiştim. Daha önce bekar olarak oturduğum evde artık babam kira sözleşmesi yaparak oturuyor iş yerine yakın olduğu için. gsm şirketinden tebligat geldiğinde babam bana haber verdi ve gidip mal beyanında bulundum 2008 in 4. yada 5. ayında. Mal beyanımda borcun neden dolayı oluştuğunu şu anda nerede yaşadığımı, ne kadar zor durumda olduğumu ve borcu kabullendiğimi ancak gelir elde edemeden bu borcu karşılayamayacağımı üzerime kayıtlı hiç bir menkul ve gayrimenkul mal varlığımın bulunmadığını mal beyanımda yazılı olarak belirttip dosyaya eklettim. Aradan geçen kısa zaman sonra gsm şirketi avukatı beni aradı ve borcu ne zaman kapatacağımı sordu, bende mal beyanında bulunduğumu ve bunu orada belirttiğimi hayatımda ilk defa bir yere borcum olduğunu ve bundan duyduğum rahatsızlığı dile getirerek, gelir elde ettiğim en kısa sürede borcumu kapatacağımı onlarca kez her telefon açtıklarında kendilerine söylemişimdir. Bana dedikleri şey "Mal beyanınıza bakayım..... hmmm mal beyanınız geçersizdir işe yaramaz bu mal beyanı" dediler. Bugün bir mesaj geldi cep telefonuma :

"SN:...... DOSYANIZI 12/01/2009 DA 14:00 E KADAR KAPATMANIZ, AKSAMASI HALİNDE ADRESTE HACİZ VE HAPİS İSTEMLİ DAVANIZ AÇILACAKTIR! SON UYARIDIR." diye bir mesaj attılar. Eski adresimde artık ben oturmuyorum ama babam var, bunun için babamın oturduğu evi haczedebilirler mi ( kira kontratını babam kendi üstüne yapıldı ben kocaeline taşınınca ), gsm şirketi borcumdan dolayı beni gerçekten hapis cezasına çarptırırlar mı ? Yardımlarınız için gerçekten minnettar kalacağım. Şimdiden tekrar teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Telefon fatura borcu için tutuklama kararı çıkar mı? konulu yargıtay kararı ara
    Telefon fatura borcu için tutuklama kararı çıkar mı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Telefon fatura borcu için tutuklama kararı çıkar mı?

Öncelikle geçmiş olsun. Kesin olarak söylüyoırum ki % 99 gsm şirketi size böyle bir konuda hapis cezası çıkartıramaz , ayrıca babanızın yanında dahi oturuyorolsanız size ait olmayan ( babanızınfatura vs ile evdeki malların kendisine ait olduğunu belgelendirmesi şartı ile ) mallar hacizlenemez , dikkat edilmesi gerkenler ;

1 - ) babanız hiç bir şekilde hiç bir evrakı imzalamasın.
    2 - ) sizin adınıza gelen bir tebligatı yada belgeyi teslim almış ise bu olayla kendisinin ilgisi olmadığını anlatan bir dilekçe ile birlikte icra dairesindeki dosyaya götürüp iade etsin. Sizinle birlikte ikamet etmediğinide belirtsin.
    3 - ) babanız mümkünse muhtardan bir yazı alsın. sizin o adreste ikamet etmediğinize dair.
    4 - ) mesaj , telefon vs ile yapılan psikolojik baskılara aldırış etmeyin.
    5 - ) En önemlisi bu icra dairesinde borcu ödeme imkanınız yok ise borcumu ... taksitte yada filanca tarihde ödeyeceğim diye tahhütde bulunmayın. bu tahütte bulunurda gereğini yapamazsanız ozaman dsiplin hapsi konusu gündeme gelebilir. aksi halde hiç bir şekilde hapis konu edilemez.
    6 - ) ayrıca gsm şirlketinin sizden alacağı için başlatmış olduğu icra dosyasında haciz kesinleşmiş ise ( bunu hukukçular arasında dosya kesinleşmiş denir ) zaten hacize gelebilecek olsa 50 kere gelirdi. size lütfedip mesaj yazmazdı. size ait malları hacizlemek için dava açması gerekmez.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Allah razı olsun kardeş yardımın için.
    babam tebligatı teslim almamış, tebligat geldi diye bana söyledi sadece dosya numarasını filan almış zarfın üstünden, bende ne olduğunu tahmin ettiğimden gidip mal beyanında bulundum, tebligatı teslim almadığımı ama mal beyanında bulunmam gerektiğini düşündüğümden dolayıda mal beyanında bulunduğumuda beyanımda yazılı olarak ilettim. bu sebepten dolayı yazdığınız 2. madde geçersiz kalıyor sanırım. eşyalar konusuna gelince eşyalar zaten eski mobilyaların faturaları yoktur ama elektronik eşyaların asla faturalarını atmaz babam bunu biliyorum. mobilyalar faturaları olmadığı için gider mi ? birde elektrik faturası benim üstümeydi babam bunu değiştirmediyse sorun olur mu onun için ? gerçekten çok teşekkür ederim.

İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba;

Borcunuz hangi operatörden ve miktarını yazabilirseniz size yardımcı olmak istiyorum.Baştan söylıyım hukukçu değilim.Aynı durum benimde başıma geldiği için birçok bilgiye sahibim.Borcunuzu ve operatörünüzü yazmanızı istememdeki sebep şu 27.05.2008 tarihinde Yargıtay 13.Hukuk Mahkemesi cep telefonu borçları için uygulanacak yıllık faiz oranının Merkez Bankasının Kısa Vadeli Avanslar için uyguladığı faiz oranını olması gerektiği yönünde karar vermiştir.2007 yılı için bu oran yüzde 27 dir)Buna rağmen suanda gsm operatörleri cep telefonu borcu için en düşük faiz oranı uygulayan firma yıllık yüzde 48 uygulamaktadır.Yani sizin borcunuza uygulanan faiz çok yüksek miktardadır bu karara itiraz etmelisiniz.Bu nedenle borç miktarını,operatörünü ve ödeme emrini alıp almadığınız<ı yazarsanız yardımcı olmaya çalışarım.Kolay gelsin.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Borç için hapis yasağı ilkesi, Anayasa Mahkemesi'nin bir kararında "hukukun, bilinen ve bütün uygar memleketlerde kabul edilen prensiplerinden biri" niteliğinde sayılarak uygulanmış olup, kural Anayasa'nın "Hiç kimse, yalnızca sözleşmeden doğan bir yükümlülüğü yerine getirememesinden dolayı özgürlüğünden alıkonulamaz" hükmünden kaynak bulmaktadır.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı diyarbekirli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba;

Borcunuz hangi operatörden ve miktarını yazabilirseniz size yardımcı olmak istiyorum.Baştan söylıyım hukukçu değilim.Aynı durum benimde başıma geldiği için birçok bilgiye sahibim.Borcunuzu ve operatörünüzü yazmanızı istememdeki sebep şu 27.05.2008 tarihinde Yargıtay 13.Hukuk Mahkemesi cep telefonu borçları için uygulanacak yıllık faiz oranının Merkez Bankasının Kısa Vadeli Avanslar için uyguladığı faiz oranını olması gerektiği yönünde karar vermiştir.2007 yılı için bu oran yüzde 27 dir)Buna rağmen suanda gsm operatörleri cep telefonu borcu için en düşük faiz oranı uygulayan firma yıllık yüzde 48 uygulamaktadır.Yani sizin borcunuza uygulanan faiz çok yüksek miktardadır bu karara itiraz etmelisiniz.Bu nedenle borç miktarını,operatörünü ve ödeme emrini alıp almadığınız<ı yazarsanız yardımcı olmaya çalışarım.Kolay gelsin.

Turkcell den borcum var 650 YTL lik toplam borç 1750 YTL olmuş 8-9 ayda avukat masrafı dahil. yardımın için çok teşekkür ederim.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Borç için hapis yasağı ilkesi, Anayasa Mahkemesi'nin bir kararında "hukukun, bilinen ve bütün uygar memleketlerde kabul edilen prensiplerinden biri" niteliğinde sayılarak uygulanmış olup, kural Anayasa'nın "Hiç kimse, yalnızca sözleşmeden doğan bir yükümlülüğü yerine getirememesinden dolayı özgürlüğünden alıkonulamaz" hükmünden kaynak bulmaktadır.
    Emrah Bey gerçekten sağolun, çok teşekkürler içime su serptiniz.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mR.QuEsTiOn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,

Baştan yardımlarınızı esirgemediğiniz için şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum.

Bir sene öncesinde çalıştığım iş yerinin beni kandırmasından dolayı telefon fatura borcum baya kabarık gelmiş hat benim üstüme olduğundan ve firmada bunu bana ödemediğinden dolayı gsm şirletine olan borcumu ödeyememiştim. Daha önce bekar olarak oturduğum evde artık babam kira sözleşmesi yaparak oturuyor iş yerine yakın olduğu için. gsm şirketinden tebligat geldiğinde babam bana haber verdi ve gidip mal beyanında bulundum 2008 in 4. yada 5. ayında. Mal beyanımda borcun neden dolayı oluştuğunu şu anda nerede yaşadığımı, ne kadar zor durumda olduğumu ve borcu kabullendiğimi ancak gelir elde edemeden bu borcu karşılayamayacağımı üzerime kayıtlı hiç bir menkul ve gayrimenkul mal varlığımın bulunmadığını mal beyanımda yazılı olarak belirttip dosyaya eklettim. Aradan geçen kısa zaman sonra gsm şirketi avukatı beni aradı ve borcu ne zaman kapatacağımı sordu, bende mal beyanında bulunduğumu ve bunu orada belirttiğimi hayatımda ilk defa bir yere borcum olduğunu ve bundan duyduğum rahatsızlığı dile getirerek, gelir elde ettiğim en kısa sürede borcumu kapatacağımı onlarca kez her telefon açtıklarında kendilerine söylemişimdir. Bana dedikleri şey "Mal beyanınıza bakayım..... hmmm mal beyanınız geçersizdir işe yaramaz bu mal beyanı" dediler. Bugün bir mesaj geldi cep telefonuma :

"SN:...... DOSYANIZI 12/01/2009 DA 14:00 E KADAR KAPATMANIZ, AKSAMASI HALİNDE ADRESTE HACİZ VE HAPİS İSTEMLİ DAVANIZ AÇILACAKTIR! SON UYARIDIR." diye bir mesaj attılar. Eski adresimde artık ben oturmuyorum ama babam var, bunun için babamın oturduğu evi haczedebilirler mi ( kira kontratını babam kendi üstüne yapıldı ben kocaeline taşınınca ), gsm şirketi borcumdan dolayı beni gerçekten hapis cezasına çarptırırlar mı ? Yardımlarınız için gerçekten minnettar kalacağım. Şimdiden tekrar teşekkür ederim.
    merhaba !benim 1999 yılından faturalı bir gsm numaram vardı iptal ettim şimdi 10 sene sonra cep telefonuma mesaj geldi........nolu turkcell gsm hattı icra takibi ilişkin olarak lütfen ilğili hukuk bürosunu arayın ..k. hukuk bürosu ve telefon numarası bana yardımcı olursanız sevinirim .ne yapmam gerek

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cem varol rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba !benim 1999 yılından faturalı bir gsm numaram vardı iptal ettim şimdi 10 sene sonra cep telefonuma mesaj geldi........nolu turkcell gsm hattı icra takibi ilişkin olarak lütfen ilğili hukuk bürosunu arayın ..k. hukuk bürosu ve telefon numarası bana yardımcı olursanız sevinirim .ne yapmam gerek
    Arayıp, olayın içeriğini öğrenmek mantıklı bir seçenek değil mi?

İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba

Asıl borç 650ytl ise 8-9 ay gibi bir sürede 1650 olması imkansız(avukatlık ücreti dahil olsa bile)Yargıtay 13.Hukuk Mahkemesi 27.05.2008 tarihli kararında gsm operatörlerinin ödenmemiş cep telefonu faturaları için Merkez Bankası Kısa Vadeli Avanslar için uygulanan faiz oranını uygulamsı gerektiği yönünde karar vermiştir.Bu oran 2007 yılı için yıllık %27 dir.Sizin borcunuza bu oranın yaklaşık 3 katı faiz uygulanmış sanırım.Ödeme emrine itiraz edin.İsterseniz size yargıtay Kararının örneğini gönderebilirim.Sizin borcunuzda asıl alacak 650ytl ise 8ayda alınması gereken faiz yaklaşık 210 ytl civarında olmalıdır.Toplam borcunuzda 650(asıl alacak)+210(faiz)+avukatlık ücreti 2008 yılı için yanılmıyortsam) 140 ytl+30ytl icra masrafı=1030 ytl civarında olmalıdır.Yerinde olsam icra dairesine gider faiz oranlarına itiraz edip borcumu yeniden hesaplattırım.İyi günler

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

turkcell borcundan hapis 2015

http:www.hukuki.netshowthread.php50501-Telefon-fatura-borcu-icin-tutuklama-karari-cikar-mi

turkcell borcundan haciz

telefon borcu hapis

telefon borcundan hapiscep telefonu borcuna hapisfatura borcu hapisicradan cezaevine girilirmifatura borcuna hapisturkcell fatura borcu icraturkcell fatura haciztürkcell fatura borcu hacizyeni cikan yasada telefon borcutelefon borcundan dolayı hapistelefon parasi odemeyen tutuklanma varmiturkcell borcu hapistelefon borcuna hapis cezası varmıttnet borcuna hapistelefon faturası ödememe cezası nedirttnet borcu hapisturkcell borcundan dolayi tayiz cezasi nedirturkcell borcuna hapisttnt borcu odememekTlf borcum cezaevine gorermiyturkcell borcundan eve haciz gelirmi 2017
Forum