+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 24 ileti bulundu.

Konu: Boşanma davasına itiraz dilekcesi

Boşanma davasına itiraz dilekcesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    114
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma davasına itiraz dilekcesii

sn dardayım çok teşekkürederim rahatladım şimdi hiç aklıma gelmemişti soru hazırlamak.Ben davaya girmek istemiyorum yani avukatım girecek oda önce onları dinleyelim diyor benim davaya katılmamam bir eksimidir sizce.Karşılaşmak istemiyorum dava benim ikamet ettiğim şehirde olacak.Davaya girmek yada girmemek bana bişey kaybettirir mi?

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma davasına itiraz dilekcesi konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma davasına itiraz dilekcesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı esgulhan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sn dardayım çok teşekkürederim rahatladım şimdi hiç aklıma gelmemişti soru hazırlamak.Ben davaya girmek istemiyorum yani avukatım girecek oda önce onları dinleyelim diyor benim davaya katılmamam bir eksimidir sizce.Karşılaşmak istemiyorum dava benim ikamet ettiğim şehirde olacak.Davaya girmek yada girmemek bana bişey kaybettirir mi?
    Aklınıza gelmeyenleri görmek öğrenmek adına buradasınız. Basit ama akılda kalacak karşı tarafın tanıklarını zorda bırakacak yalanlarını ortaya çıkartacak sorular etkileyeci olacaktır. Davanızda kaçıncı duruşma bilmiyorum ama ben ilk 3 duruşmaya katılmamıştım. Hem kendimin psikolojik olarak hemde dosyanın delil ve tanık açısından hazır olmasını bekledim.
    Tavsiyem. davanıza katılın. Avukatınıza güvenin. Avukatınıza güvendiğinizi hissettirin ve onunda davanızda haklı olduğuna inandığını size teyit ettirin. Elinizdeki her türlü bilgi ve belgeyi paylaşın. Mahkeme günlerinden 1-2 gün önce avukatınızla bir araya gelip durum değerlendirmesi yapın. Avukatınızı sık sık telefonla arayın haberleşin. Mahkemeye çıktığınızda tabiiki ciddi bir psikolojik karmaşa yaşayacaksınız. Karşı tarafla göz teması, tartışma, kavga, laf atma gibi eylemlere girmeyin. Göz temasından kaçının. Davanızla ilgili yada ilgisiz hakimden size gelecek sorulara hakim özellikle sizin cevaplamanızı istemediği sürece avukatınız yanıt versin. Duruşmalarda avukatınıza müdahale etmeyin. Sözünü kesmeyin. Mübaşiri takip edin. Ne zaman ayağa kalkmanız gerektiğini nereye otrumanız gerektiğini o söyleyecektir. Mahkeme yi hakim yönetir ama sizi mübaşir yönlendirecektir. Tanıklara sataşmayın. Bir ajanda yada küçük bir klasör edinin. Dava dosyanızın bir suretini mahkemelere gidişinizde yanınızda bulundurun. Genel anlamda davanıza sahip çıktığınız ilgilendiğiniz hissini yaratın. Duruşma süresince notlar alın. Sakin olun. Bu karşı taraf adına dayanılmaz bir baskı yaratacaktır. Giyiminize kuşamınıza makyajınıza dikkat edin. Ağır makyaj, frapan kıyafetlerden uzak durun. Dikkat çekici koyu ojelerden ruj lardan uzak durun.
    Faydasını göreceksiniz..
    Neredenmi biliyorum... Kendim yaşadım. (makyaj kısmı hariç tabii) halada yaşıyorum..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (07-01-2009 Saat 17:02:49 ) de değiştirilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    114
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sn dardayım ilk duruşma olacak ben bu yüzden katılmak istemiyorum.Enazından 2. veya 3. davaya katılıyım diyorum nederece doğru bilmem.Ayrıca avukatım maddi manevi tazminat ve nafaka davasıda açtı ancak ben eşim yüzünden 3000 tl kredi kartı borcu ödüyorum.Bunu kullanmak istedim gerek yok dedi sonuçta kart senin dedi.Ama edindiğim bilgilere göre maddi tazminat almak için maddi kayıp olması gerekiyor bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba.Birde eşimle boşanma kararından sonra msn de mail attık birbirimize her ikimizde hakaret içeren şeyler yazmıştık ben sadece dava hakkında bilgi almak maksatlı yazarken bide baktımki neler yazmışız şimdi bunları kullanacağını söylemiş bendede kayıtlar var fakat avukatım bunuda kullanmayalım diyor sizce ne yapıyım?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sn dardayım ilk duruşma olacak ben bu yüzden katılmak istemiyorum.Enazından 2. veya 3. davaya katılıyım diyorum nederece doğru bilmem.Ayrıca avukatım maddi manevi tazminat ve nafaka davasıda açtı ancak ben eşim yüzünden 3000 tl kredi kartı borcu ödüyorum.Bunu kullanmak istedim gerek yok dedi sonuçta kart senin dedi.Ama edindiğim bilgilere göre maddi tazminat almak için maddi kayıp olması gerekiyor bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba.Birde eşimle boşanma kararından sonra msn de mail attık birbirimize her ikimizde hakaret içeren şeyler yazmıştık ben sadece dava hakkında bilgi almak maksatlı yazarken bide baktımki neler yazmışız şimdi bunları kullanacağını söylemiş bendede kayıtlar var fakat avukatım bunuda kullanmayalım diyor sizce ne yapıyım?
    Doğru olanı yapıyorsunuz. Çekişmeli boşanma davalarının yaklaşık ilk 2-3 duruşması evrakların çatışması şeklinde geçiyor. Delillerin sunulması nafaka miktarının belirlenmesi iddiaların ortaya atılması vs. 3 ve 4 den sonra bulunmanızda fayda var.
    Kredi borcumu kredi kartı borcumu ödüyorsunuz ? Eşinizin herhangi bir sorumsuzluğu nedeni ile bu durumda iseniz ispatlayabilirseniz lehinize bir durumdur. Her halükarda boşanmalarda maddi kayıp olur. Ayrı ev ayrı eşya yaşamınızın zorlaşması daha az para ile geçinmek zorunda kalışınız maddi birer kayıptır. Ancak bunları hakim takdir eder. Msn deki kayıtlar delil niteliğindedir (boşanma davalarında bu tür deliller hakimin takdirindedir) başarabiliyorsanız bu kayıtları dijital ortamda sunun mahkemeye. Kağıt üzerindeki msn yazışmaları yada e-mailler değiştirilebilir nitelikte olduğundan itiraz durumunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Avukatınız kullanmayalım dedi ise başka delil ve tanıklara güveniyor demektir. Her ne kadar avukatınızın önlem olarak "diğer delil ve tanıkları da mahkemenin ilerleyen safhalarında sunacağız" demiş olması gereksede siz bunu hatırlatın. Böylece ilerleyen aylarda elinize yeni deliller geçecek olursa kullanabileceğiniz bir durum oluşsun.
    Bundan sonra eşinizle akrabaları ile yada yakın çevreniz ile iletişiminizde çok dikaktli olmalısınız. hakaret / itiraf / iftira niteliğinde yazacaklarınız aleyhinize olacaktır. Mutlaka ve mutlaka sabırlı / sakin olmalısınız..
    geçmiş olsun..
    ..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

İletiler
    114
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma davasına itiraz dilekcesi

Sn dardayım çok teşekkürederim yazdıklarınız çok yararlı oldu enazından davaya katılmama konusunda beni haklı bulan birisinin olması çok iyi gerçi avukatımda katılma dedi ama.Benim eşime açtığım tek dava boşanma değil ayrıca senet davası açtım sanırım 1 veya 2 haftaya onunda günü belli olur.sonuçta 50 bin maddi 50 bin manevi ve 120 binlik bi senet davamız var.kendisi devlet memuru ve başka hiçbir geliri yok 1300 tl alıyor bu durumda tazminat ve nafaka ne olur?senet zaten icra yoluylada olsa alınacak çünkü eşimin babası imzaladı o dava babasına açıldı yani.babasıda emekli olmasına rağmen başka bir işte çalışıyor hiçbir taşımaz malı yok yani maaşından başka bişeyi yok sonuç ne olur acaba?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn dardayım çok teşekkürederim yazdıklarınız çok yararlı oldu enazından davaya katılmama konusunda beni haklı bulan birisinin olması çok iyi gerçi avukatımda katılma dedi ama.Benim eşime açtığım tek dava boşanma değil ayrıca senet davası açtım sanırım 1 veya 2 haftaya onunda günü belli olur.sonuçta 50 bin maddi 50 bin manevi ve 120 binlik bi senet davamız var.kendisi devlet memuru ve başka hiçbir geliri yok 1300 tl alıyor bu durumda tazminat ve nafaka ne olur?senet zaten icra yoluylada olsa alınacak çünkü eşimin babası imzaladı o dava babasına açıldı yani.babasıda emekli olmasına rağmen başka bir işte çalışıyor hiçbir taşımaz malı yok yani maaşından başka bişeyi yok sonuç ne olur acaba?
    açıkcası alacak - verecek ile ilgili konularda bilgi sahibi değilim. maddi manevi tazminat talepleriniz olsa da bunu hakim takdir edecektir. yani tazminat alıp almayacağınızı da tazminat ve nafaka bağlanacak ise miktarını da hakim takdir edecek. Çok abartılı taleplerin uygun görülmediği gibi.. az talep edilen miktarların yükseltildiği durumlarda olabiliyor.. Tabii burada asıl önemli konu açtığınız boşanma davasının nedenidir.. Zina / sadakatsizlik / pek fena muamele / cana kast.. hangisi olduğu önemli. birde iddianın ispatlanması önemli tabi..
    ...

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    190
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar başka bir konuda şimdi soracağım soruyu sordum fakat cevaplayan olmadı sanırım araya kaynadı çünkü bir çok soru sordum.Sorum şu ben boşanma davası açtım gerekcesi sanırım eşime giden celpte yazıyordu.Fakat eşim cevap dilekçesini sadece mahkemeye göndermiş ve benim neye itiraz ettiğinden mahkemede haberim olacakmış.Bu durumda eşimin ne çıkarı olabilir yani cevap dilekçesini neden sadece mahkemeye gönderdi?:mahcup:
    eşinize giden tensip tutanağında karşı cevabın 2 nusha olarak hazırlanması söylenmiştir. Siz mahkemeye giderek onun vermiş olduğu cevapların bulunduğu dilekçenin bir nushasını imza karşılığı dosyadan alabilirsiniz.

İletiler
    114
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    açıkcası alacak - verecek ile ilgili konularda bilgi sahibi değilim. maddi manevi tazminat talepleriniz olsa da bunu hakim takdir edecektir. yani tazminat alıp almayacağınızı da tazminat ve nafaka bağlanacak ise miktarını da hakim takdir edecek. Çok abartılı taleplerin uygun görülmediği gibi.. az talep edilen miktarların yükseltildiği durumlarda olabiliyor.. Tabii burada asıl önemli konu açtığınız boşanma davasının nedenidir.. Zina / sadakatsizlik / pek fena muamele / cana kast.. hangisi olduğu önemli. birde iddianın ispatlanması önemli tabi..
    ...
    Sn dardayım davayı şiddetli geçimsizlikten açtım ama geçimsizlik söz konusu değildi eşim ailesinin isteğiyle terketti beni bende uzamaması adına geridön çağrısıyla falan uğraşmadan açtım davayı oda istiyor boşanmayı ama isteklerimi kabuledeceğini sanmıyorumm.maddiyat derdinde değilim fakat bunun bi bedeli olmalıı..

İletiler
    114
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar bugün duruşmam yani ilk duruşmam oldu ben katılmadım davayı açan ben olduğum halde.Fakat karşı taraf baya kalabalık gelmiş.Nihayet itiraz dilekçelerini gördüm.İddiaları ve talepleri olmuş talebi davayı 3 ay ikamet ettiğimiz yere aldırmak istemişler.Bunu eski medeni kanuna göre isteyemiyorlardı çünkü 6 ay oturmadık orda şimdiki kanunun içeriğini bilmiyorum.Talepettiklerine göre 3 ay oturduğumuz yere davayı alabilirler mi?Dava benim ve ailemin ikamet adresinde açtım.Bu arada cevap olarak evden gelirken yıllığını getirdiğimi,ailesine küfür ettiğimi.Ayrıca benim gayrimenküllerim olduğunu bu büyük bi yalan maddi açıdan bişeye ihtiyacım olmadığnı söylemişler.sizce bu yalan iddialardan sonra davada haklı çıkma olsılığı varmı?Çünkü hepsini çürütecek delillerim var boşanıcam demiyor sadece maddiyattan bahsediyorlar önce maddiyattan kurtulup sonra boşanma isteyecekler heralde?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşinizin ailesi istemesi sebebi ile ayrıldık diyorsunuz, eşinize ailesi ne dedi peki?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanmada itiraz dilekçesi

boşanma davasına itiraz dilekçesi örneği

boşanma davasına itiraz dilekcesi dilekçesi

boşanmaya itiraz dilekçesi örneği

boşanma dilekcesine itiraz cevap verme

boşanma davasına itiraz dilekçesi

boşanma davasına itiraz dilekçe örneği

bosanma itiraz dilekcesi

Boşanma davasında itiraz dilekcesine ne zaman gelir cevabıbosanmada dilekce yazilir karsi taraf cevap verdiğinde ne olurbosanmaya itiraz dilekcesibosanma davasinda karsilik itiraz dilekcesihttp:www.hukuki.netshowthread.php50364-Bosanma-davasina-itiraz-dilekcesiboşanma davalarında ara karara itiraz dilekçesibosanma davasinda itiraz olursa internetten gorebilirmiyimboşanmalarda itiraz süresiBosanma davasina itiraz dilekcesibosanma davasinda itiraz nasil edilirCekismeli bosanma itiraz dilekcesi nasil yazilirBosanma davalarinda karsi itirazdilekcesi bosanmada karsi tarafa itiraz dilekcesi sonucu ne olurbosanma davasinda tebligata itirazbiten bosamma davasina itirazbosanmaya ihtiraz dilebosanma itiraz dilekxesi
Forum