Kilitli Konu
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 30´e kadar toplam 30 ileti bulundu.

Konu: Zorunlu Askerlik Kalksın mı?

Zorunlu Askerlik Kalksın mı? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Zorunlu Askerlik Kalksın mı?

Alıntı FueLx rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Zorunlu askerlik kalkmalı. A.B.D' nin yeni başkanı Barrack Obama, Irak savaşını durduracagım, işgalci turkleri kıbrıstan atıp, soykırımı tanıyacağım diyor... Bu durumda türkiye susacak mı? hayır. Muhtemel bir savaş görülüyor pekte uzakta olmayan... E peki dağda ki 3 çapulcuyu yenemeyen amatör askerler nasıl amerikayla baş edecek?

Allah korusun Bizimde camilerimizi yıkıp, analarımıza bacılarımıza tecavüz ettiklerinde, füzeleri tepemize yağdırdıklarında, hayalet uçaklarla bir gece uykudayken tepemize bomba yağdırdıklarında... Bizi sokaktan toplanan hiç bir eğitimi olmayan 19,20 yaşlarında ki amatör askerler mi koruyacak? yoksa vatan koruma içgüdüsüyle düşmanı zırhlı mermi makinelerine çakıl taşı atan küçük cocuklar mı namusumuzu canımızı bu insanlar mı koruyacak? bu nasıl bir cehalettir?

Türkiye ile ABD bugün savaşmıyor ise bu, türkiyenin kara kaşı kara gözü hatrına veya asker ülkesi olmasından dolayı değil. Nato uluslar arası antlaşmasından dolayıdır. Yarın bigün Allah korusun savaş çıksa ( 2010 yılında robot askerleri kullanıma sokacak ) bir abdye karşı taşla sopaylamı başarılı olacaksınız? Amaç taşla sapanla düşmana saldırmak değil. Eğitimli, teknolojili, çağdaş, gelişmiş, profesyonel bir orduyla ülke güvenligini saglamaktır. Bir ülkeden diğerine uzaktan kumandayla roketler gönderildiği şu modern çağda sokaktan toplanıp mehmetcik yapılan cocuklar veya elindeki sopalarla ülkesini korumaya çalışan veletler ülkesini koruyamaz.

Askerlik kalkarsa türkiye refaha kavuşur, gelişir, Ab'ye girer her yıl askeriyeye yapılan milyarlarca dolarkın yatırım da yol su köprü olarak, eğitim, sağlık, yaşam, iş hakkı olarak geri döner... Yazık ki bunu anlayamamış hala Malazgirt'te kalmış bir milletiz. Ne diyeyim Türk'ün aklı sonradan gelirmiş

Uzağ gitme canakkaleye bak canakkaleye heyyyyyyy. SENİN SOKAKTA VELET DEDİĞİN BU ÜLKEYİ TAŞLA SOPAYLA ORAKLA DİĞRENLE KURTARDI ONLARIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE YAŞIYORSUN BU TOPRAKLARDA. SENİN BU VATANA FAYDAN OLMAZ SENİN ANANI ,BACINI,KARINI BİZ KORURUZ MERAK ETME SEN YAZIK SENİ DOĞURAN ANA ŞU YAZDIKLARINI OKUSA İNAN YERİN DİBİNE GECER BEN BÖYLE BİR EVLATMI DOĞURDUM DİYE. SENİN GİBİ ZİHNİYET O ANALARINDA BAŞINI ÖNÜNE EĞER.

Hukuki NET Güncel Haber

Zorunlu Askerlik Kalksın mı? konulu yargıtay kararı ara
    Zorunlu Askerlik Kalksın mı? konulu hukuk haber
    Konu esmerman tarafından (04-01-2009 Saat 21:33:49 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı akdmehmet rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Açıklamalarınıza çok teşekkürler. Ben profesyonel ordu olmadan hiçbir mesafe alınamayacağını bir türlü anlatamadım, inşallah sizin yazdıklarınızı dikkatli okuyup anlarlar. Türk halkı enteresan düşüncelere sahip, askerlik yapmadan adam olunmaz, askerlik yapmayana kız verilmez gibi düşünceler malesef hala daha aşılabilmiş değil. Bütün dünya aptal sanki profesyonel orduya geçtiği için de bir biz akıllıyız. Ayrıca gönülsüz yapılan hangi işten verim bekleyebilirsiniz ki. Kaç kişi isteyerek askere gidiyor kaç kişi istemeyerek gidiyor diye hiç kimse sorguluyor mu?
    Neden sorgulansın vatan millet sakarya :o hali vakti yerinde olanlar biliyor milliyetcilik taslamayı hiç bişeyi sorgulamadan...

Keşke bizde bu kadar rahat, pişkin, umursamaz olabilyseydik

Bir sabah Kafamıza gavur abd ile israilin gökyüzündeki demir kuşları tarafından bombalar yağdığında bizi 3 aylık asker elinde süngüsüyle koruyamaz diyorum ya türkün aklı sonradan gelir, bunu anlamak için illa yaşamak gerekli_ illa bir felaketin olması mı? Hadi birşey değil kurunun yanında yaşta yanar
    Konu FueLx tarafından (04-01-2009 Saat 21:44:00 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neden sorgulansın vatan millet sakarya :o hali vakti yerinde olanlar biliyor milliyetcilik taslamayı hiç bişeyi sorgulamadan...

Keşke bizde bu kadar rahat, pişkin, umursamaz olabilyseydik

Bir sabah Kafamıza gaur abd ile israilin gökyüzündeki demir kuşları tarafından bombalar yağdığında bizi 3 aylık asker elinde süngüsüyle koruyamaz diyorum ya türkün aklı sonradan gelir, bunu anlamak için illa yaşamak gerekli_ illa bir felaketin olması mı? Hadi birşey değil kurunun yanında yaşta yanar

Hani nerdeeeee senin kafana öyle bir demir düşecek cünkü sen o mertebeye yükselecek inanc ve karektere sahip değilsinki.

İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı deniz02 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence bu söylenenler cehaletin dikalasıdır!..

Geçmişini bilmeyen , üstüne üstlük kendi insanını küçümseyen birilerini vatandaştan sayıp, askerliğe kabul etmektir yanlış olan, madem bu ülkenin havasını soluyorsa o halde ödesin bedelini en azından, böylelerine verilecek sadakamız yok çünkü...

İşimiz robot askerlere kalacaksa vay halimize...

Bu konu böyle tartışılacaksa kitlensin daha iyi, tartışalacak bir yanı da yok zaten...
    Ben eğitimini ta lise cagından beri Tarih-Edebiyat-Coğrafya alanında seçmiş biri olarak geçmişimi de tarihimi de gayet iyi biliyorum. Ancak geçmişe baglı kalarak ileriye bakılamaycagını da biliyorum ve Geleceğimi de biliyorum ( kafamıza bombalar yağdığında namusumuzu hayatımızı özgürlügümüzü zorla asker yapılmıs acemi cocukların koruyamayacagını da ).

Ama siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz... Kurtuluş savaşında Türkü Kürdü Lazı Arabı vs. gönüllü olarak kardeşce bir ülke savunması içine girmiş ve neticesinde inancın zaferi ile K.Atatürk önderliğinde bu ülke gelmiştir. Hepsine minnettarız Ancak suanki konum buna musade etmiyor, köprünün altından cok sular akmıştır, şimdi Türkiyenin kendi içinde bile hazırda bekleyen iç yada dış bu kadar düşmanı ve karşıtı varken hele ki bu ampül partisi iktidarından beri Türkiyenin düşmanı cogalmısken tekrar böyle bir zafer beklenemez. O yüzden biz bakmalıyız çevremize en dogru en guclu en iyi ulke kimlerdir onları örnek almalıyız. ( örnek: birligine girmek istedigimiz Avrupa ) Arkadasında dedigi gibi son 1 asırdır zorunlu ( amatör ) askerligi hızla terk eden gelişmiş ülkeler aptalda birtek biz gelişmekte olan türkiye ve askerlikten vazgemeyen ırak, kuveyt, arabistan, iran gibi 15. sınıf ülkeler mi akıllı?
    Konu FueLx tarafından (04-01-2009 Saat 21:47:00 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlayamıyorum Sayın FueLx, çünkü asklerliğe başlama yaşını aşağılıyorsunuz, çakıl taşı atan çolluk çocuklarla eş değerde tutuyorsunuz. Çakıl taşı atan çocuklar olsa bile, o çabaları taktire değerdir bana göre.... Büyükler de gerisini düşünsün...

Kaldı ki askerliğe vatan borcu deniliyor, belli bir süresi vardır. "Askere gitmek savaşa gitmek midir?" İşte anlayamadığım budur.

Bir de öğrenmek istediğim; "Bordo Bereliler" kimlerdir, ne yaparlar onlar? Sizin dediğiniz askerler olmasın?

İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yok daha neler...

Peki hiç yapmak isteyen olmazsa ne olacak? Olası saldırılarda bizim askerimiz yok biz savaşamayız mı diyeceğiz? Tıpış tıpış teslim olalım öyle mi...

Sayin deniz02, eger ic ve dis politikalar gercekten "yurtta sulh cihanda sulh" ilkesine gore belirlenirse, askere olan ihtiyac azalir. Ben askeri butcelerin buyuk olcude kisitlanmasindan yanayim. Egitim, saglik ve soysal hizmetlerine agirlik vermek, tank ve tufek almaktan daha onemlidir. Haksiz miyim?
    Konu ercum98 tarafından (04-01-2009 Saat 23:20:27 ) de değiştirilmiştir. Sebep: imla hatasi duzeltildi

İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı esmerman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Uzağ gitme canakkaleye bak canakkaleye heyyyyyyy. SENİN SOKAKTA VELET DEDİĞİN BU ÜLKEYİ TAŞLA SOPAYLA ORAKLA DİĞRENLE KURTARDI ONLARIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE YAŞIYORSUN BU TOPRAKLARDA. SENİN BU VATANA FAYDAN OLMAZ SENİN ANANI ,BACINI,KARINI BİZ KORURUZ MERAK ETME SEN YAZIK SENİ DOĞURAN ANA ŞU YAZDIKLARINI OKUSA İNAN YERİN DİBİNE GECER BEN BÖYLE BİR EVLATMI DOĞURDUM DİYE. SENİN GİBİ ZİHNİYET O ANALARINDA BAŞINI ÖNÜNE EĞER.

Arkadaslar tarihten ders almak lazim. Ben Canakkale'den soyle bir ders cikartiyorum: Eger Ittihat ve Terakki zihniyeti Osmanli Imparatorlugunu savasa sokmasaydi, yuzbinlerce insan (milliyeti onemli degil) Canakkale'de gereksiz yere olmezdi. Saygilar.

Nerede
    rize, merkez, Turkey.
    İletiler
    205
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Zorunlu askerlik kalkmalı. A.B.D' nin yeni başkanı Barrack Obama, Irak savaşını durduracagım, işgalci turkleri kıbrıstan atıp, soykırımı tanıyacağım diyor... Bu durumda türkiye susacak mı? hayır. Muhtemel bir savaş görülüyor pekte uzakta olmayan... E peki dağda ki 3 çapulcuyu yenemeyen amatör askerler nasıl amerikayla baş edecek?

Allah korusun Bizimde camilerimizi yıkıp, analarımıza bacılarımıza tecavüz ettiklerinde, füzeleri tepemize yağdırdıklarında, hayalet uçaklarla bir gece uykudayken tepemize bomba yağdırdıklarında... Bizi sokaktan toplanan hiç bir eğitimi olmayan 19,20 yaşlarında ki amatör askerler mi koruyacak? yoksa vatan koruma içgüdüsüyle düşmanı zırhlı mermi makinelerine çakıl taşı atan küçük cocuklar mı namusumuzu canımızı bu insanlar mı koruyacak? bu nasıl bir cehalettir?

Türkiye ile ABD bugün savaşmıyor ise bu, türkiyenin kara kaşı kara gözü hatrına veya asker ülkesi olmasından dolayı değil. Nato uluslar arası antlaşmasından dolayıdır. Yarın bigün Allah korusun savaş çıksa ( 2010 yılında robot askerleri kullanıma sokacak ) bir abdye karşı taşla sopaylamı başarılı olacaksınız? Amaç taşla sapanla düşmana saldırmak değil. Eğitimli, teknolojili, çağdaş, gelişmiş, profesyonel bir orduyla ülke güvenligini saglamaktır. Bir ülkeden diğerine uzaktan kumandayla roketler gönderildiği şu modern çağda sokaktan toplanıp mehmetcik yapılan cocuklar veya elindeki sopalarla ülkesini korumaya çalışan veletler ülkesini koruyamaz.

Askerlik kalkarsa türkiye refaha kavuşur, gelişir, Ab'ye girer her yıl askeriyeye yapılan milyarlarca dolarkın yatırım da yol su köprü olarak, eğitim, sağlık, yaşam, iş hakkı olarak geri döner... Yazık ki bunu anlayamamış hala Malazgirt'te kalmış bir milletiz. Ne diyeyim Türk'ün aklı sonradan gelirmiş
    Sabırla takip ediyorum ama bu kadarı da fazla. Hayır efendim Türk'ün aklı asla sonradan gelmez. Sizin akılınıza birşey diyemem...

Askerlik kalkarsa Türkiye refaha mı kavuşur? Malalzgirt'te paralı askerler mi çarpıştı? ABD Türkiye ile bu gün niye savaşmıyormuş... Nato demek zaten ABD demek, istediğini çalıyor adamlar....

Mehmetçik ne demektir bilirmisiniz. Dünyanın neresinde bir komutan askerlerine ''Ben size ölmeyi emrediyorum'' diye emir verebiliyor ve o askerde hiç gözünü kırpmadan hayatını feda edebiliyor. Başka bir örneğini gösterebilirmisiniz. Evet biz TÜRK üz.. Bu fedakarlığı sizin velet dediğiniz 15-20 yaşındaki çocuklar yapıyor. Amaan sizde boşverin çocuktur onlar ne anlar... Vatan sevgisinden... Oyun oynuyorlar, çelik, çomak sopalarla...

Ha zorunlu olan mı?

Vatan borcudur,
    Namus borcudur,
    Ödenir,
    Adına ''ASKERLİK'' denir.

Askerlik vazifesini layıkıyla yapan ve yapmakta olanlara minnettarlığımı bildirerek, tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim, ruhları şad mekanları cennet olsun.

İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı erdem53 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sabırla takip ediyorum ama bu kadarı da fazla. Hayır efendim Türk'ün aklı asla sonradan gelmez. Sizin akılınıza birşey diyemem...

Askerlik kalkarsa Türkiye refaha mı kavuşur? Malalzgirt'te paralı askerler mi çarpıştı? ABD Türkiye ile bu gün niye savaşmıyormuş... Nato demek zaten ABD demek, istediğini çalıyor adamlar....

Mehmetçik ne demektir bilirmisiniz. Dünyanın neresinde bir komutan askerlerine ''Ben size ölmeyi emrediyorum'' diye emir verebiliyor ve o askerde hiç gözünü kırpmadan hayatını feda edebiliyor. Başka bir örneğini gösterebilirmisiniz. Evet biz TÜRK üz.. Bu fedakarlığı sizin velet dediğiniz 15-20 yaşındaki çocuklar yapıyor. Amaan sizde boşverin çocuktur onlar ne anlar... Vatan sevgisinden... Oyun oynuyorlar, çelik, çomak sopalarla...

Ha zorunlu olan mı?

Vatan borcudur,
    Namus borcudur,
    Ödenir,
    Adına ''ASKERLİK'' denir.

Askerlik vazifesini layıkıyla yapan ve yapmakta olanlara minnettarlığımı bildirerek, tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim, ruhları şad mekanları cennet olsun.

Hadi bakalım zorunlu yapma askerliği senin gibi 2 tane beyni yıkanmıştan başka askere giden kalır mı

Alıntı ercum98 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaslar tarihten ders almak lazim. Ben Canakkale'den soyle bir ders cikartiyorum: Eger Ittihat ve Terakki zihniyeti Osmanli Imparatorlugunu savasa sokmasaydi, yuzbinlerce insan (milliyeti onemli degil) Canakkale'de gereksiz yere olmezdi. Saygilar.
    Katılıyorum.

Anlayamıyorum Sayın FueLx, çünkü asklerliğe başlama yaşını aşağılıyorsunuz, çakıl taşı atan çolluk çocuklarla eş değerde tutuyorsunuz. Çakıl taşı atan çocuklar olsa bile, o çabaları taktire değerdir bana göre.... Büyükler de gerisini düşünsün...

Kaldı ki askerliğe vatan borcu deniliyor, belli bir süresi vardır. "Askere gitmek savaşa gitmek midir?" İşte anlayamadığım budur.

Bir de öğrenmek istediğim; "Bordo Bereliler" kimlerdir, ne yaparlar onlar? Sizin dediğiniz askerler olmasın?
    Askere gitmek. Kendi ülknin ve insanlarının çıkarları dogurultusunda başka insanları ( haşa ALLAH'ın yarattığı canı ) öldürmek adına silahlı eğitim almaktır. Bu işte ancak toplumun yüzde 2sini oluşturan, sadist, psikopat ruhlu, faşistlere gönüllü olarak yaptırılmalıdır toplumun temelini oluşturan geri kalan yüzde 98'lik inançlı, normal, düzgün, ahlaklı, kurallara uyan insanlara böyle bir katillik eğitimi verip dünya barışı ve halkların kardşeliğine gölge düşürülmemelidir.
    Konu FueLx tarafından (05-01-2009 Saat 00:56:03 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın FueLx, eyleminizle ilgili TCK maddelerini aşağıya taşıyorum. Kanunu bilmemek mazeret değildir fakat siz yine de kanunu bilin.

Halkı askerlikten soğutma

MADDE 318. - (1) Halkı, askerlik hizmetinden soğutacak etkinlikte teşvik veya telkinde bulunanlara veya propaganda yapanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) Fiil, basın ve yayın yolu ile işlenirse ceza yarısı oranında artırılır.

GEREKÇE:
    Madde, halkı askerlik hizmetinden soğutacak etkinlikte, teşvik veya telkinde bulunmayı veya propaganda yapmayı cezalandırmaktadır. Vatanın düşman güçlerine karşı korunması bakımından her Türk vatandaşının askerlik hizmetini severek ve isteyerek yerine getirmesi şarttır. Esasen askerlik hizmetine yönelik duygu, vatandaşlığın zorunlu gereği olan vatana sadakat borcunun bir parçasını oluşturur. Söz konusu duyguyu tahrip etmek veya zayıflatmak maksadıyla vatandaşları askerlik hizmetlerinden soğutma yolunda teşvik veya telkinlerde bulunmayı veya propagandayı suç hâline getirmek suretiyle madde, millî savunmayı koruma amacını gütmektedir.
    Telkin ve teşvikin veya propagandanın askerî hizmetten soğutacak kuvvette olması koşulu ile söz, yazı, işaret, küçültücü imgeler veya bunların benzerleri marifetiyle yapılması suç oluşturacaktır. Teşvik veya telkin geniş sayıda kişilere yönelik olmayan fesatçı fiil olduğu hâlde propaganda çok daha geniş ve önceden belirli olmayan gruplara yönelik etkin telkin ve teşvikleri ifade etmektedir.
    Maddenin son fıkrasına göre, fiilin basın ve yayın yoluyla işlenmesi, ağırlaştırıcı nedendir.

Kilitli Konu
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Askerlik yapmadan adam olunmaz

askerlik kalksın sitesi

zorunlu askerlik kalksin

Forum