+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Çocukların velayeti (yaş grupları)

Çocukların velayeti (yaş grupları) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Çocukların velayeti (yaş grupları)

Öncelikle hasangoksu1 kardeşime teşekkür ediyorum, bizi aydınlattığı ve umut olduğu için, diğer arkadaşlarada teşekkürler ve aynı zamanda da allah yardımcıları ve yardımcımız olsun...Haklısınız tabii ,başına gelmeyen anlayamaz ne çektiğinizi, yalnız yinede yaşananlara daha ortadan, daha nötr bir bakışla bakmalıyız, ne erkekler ne kadınlar gibi sınıflandırmalar yaparak biyere varılamaz, evet aile hukuk sistemimiz kadını daha koruyucu, bu doğru, ama bu haklı kadın olmaz demek değil, bütün erkekler haklı demekte değil, biz erkeklerde oturup durmak yerine çalışmalı, uğraşmalıyız, zor evet, hukuk onların yanında, ama onlar bişeyi kamuoyu önünde gerçekleştiriyorlar, Türkiye'de kadın ezilir tezlerini, bunun mücadelesini veriyorlar ve etkiliyorlar başarıyorlarda, gösteriler, programlar, dernekler, vakıflar vs. bir sürü şey bunun gibi, e biz erkeklerin fıtratı buna onlar kadar müsait değil evet, ama bişeyler yapmalıyız, onlar gibi sokağa çıkıp bağırmak cırlamak değil belki, ama ne bileyim bir internet sitesi, bir dernek ve çalışmalar, bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum...?

Hukuki NET Güncel Haber

Çocukların velayeti (yaş grupları) konulu yargıtay kararı ara
    Çocukların velayeti (yaş grupları) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    105
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kutukutu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle hasangoksu1 kardeşime teşekkür ediyorum, bizi aydınlattığı ve umut olduğu için, diğer arkadaşlarada teşekkürler ve aynı zamanda da allah yardımcıları ve yardımcımız olsun...Haklısınız tabii ,başına gelmeyen anlayamaz ne çektiğinizi, yalnız yinede yaşananlara daha ortadan, daha nötr bir bakışla bakmalıyız, ne erkekler ne kadınlar gibi sınıflandırmalar yaparak biyere varılamaz, evet aile hukuk sistemimiz kadını daha koruyucu, bu doğru, ama bu haklı kadın olmaz demek değil, bütün erkekler haklı demekte değil, biz erkeklerde oturup durmak yerine çalışmalı, uğraşmalıyız, zor evet, hukuk onların yanında, ama onlar bişeyi kamuoyu önünde gerçekleştiriyorlar, Türkiye'de kadın ezilir tezlerini, bunun mücadelesini veriyorlar ve etkiliyorlar başarıyorlarda, gösteriler, programlar, dernekler, vakıflar vs. bir sürü şey bunun gibi, e biz erkeklerin fıtratı buna onlar kadar müsait değil evet, ama bişeyler yapmalıyız, onlar gibi sokağa çıkıp bağırmak cırlamak değil belki, ama ne bileyim bir internet sitesi, bir dernek ve çalışmalar, bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum...?

Bir şeyler yapılmış, örneğin 2 tane site var:

Birini boşanmış, çocuğu kendilerine gösterilmeyen babalar kurmuş "Boşanmış babalar Platformu",
    diğerini ise boşanmış kadınlar kurmuş "Boşanmış Anneler" diye.

Bu iki siteye baksanız bile, olayın, kadınlar ve erkekler tarafından nasıl görüldüğünü anlaıyabilirsiniz.
    Bu iki site, ortak çalışma kararı almış, bunu sayfalarında kendilerince açıklıyorlar.
    Erkeklerin sitesi yazmış, başlık atmış: Boşanmış Annelerin Kurduğu Site ile Ortak Çalışmalara Yapacağız"

kadınların sitesinin başlığı:"Düello Kuralları"

Allah akıl fikir versin, ya kimle düello yapıyorsun, düello nedir sen biliyor musun?

Kanunlara bakılırsa, en güzeli hiç evlenmemek.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Maverick35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir şeyler yapılmış, örneğin 2 tane site var:

Birini boşanmış, çocuğu kendilerine gösterilmeyen babalar kurmuş "Boşanmış babalar Platformu",
    diğerini ise boşanmış kadınlar kurmuş "Boşanmış Anneler" diye.

Bu iki siteye baksanız bile, olayın, kadınlar ve erkekler tarafından nasıl görüldüğünü anlaıyabilirsiniz.
    Bu iki site, ortak çalışma kararı almış, bunu sayfalarında kendilerince açıklıyorlar.
    Erkeklerin sitesi yazmış, başlık atmış: Boşanmış Annelerin Kurduğu Site ile Ortak Çalışmalara Yapacağız"

kadınların sitesinin başlığı:"Düello Kuralları"

Allah akıl fikir versin, ya kimle düello yapıyorsun, düello nedir sen biliyor musun?

Kanunlara bakılırsa, en güzeli hiç evlenmemek.
    Değerli arkadaşım, tamam güzel yazmışsın, haklı taraflarında yok değil hani, ama yanlış bilgi vermişsin, kadınların kurduğu o sitede "düello kuralları" diye bi başlık yok, köşe yazısı var, ve içeriğini okudun mu bilmem ama, bir bayan ancak bu kadar kendine hakim olur ve olaya tarafsız bakmaya çalışır, ha ama dediğin gibi bence ortaklaşma yanlış, daha doğrusu şu konuda yanlış, birbirleri ile geçinemeyen bay-bayan, site ortaklığı nasıl yapacaklar, yani ortada zaten anlaşamamış ve ayrılmış iki tarafın kurduğu siteden bahsediliyor, tabii ki birbirleri hakkında olumlu düşünmeyecekleri ortada, asıl konu çocuklar, onlar için ortak bi çalışma yapılabilir, bunun içinde yukarda yazdığım atışma-çekişme yi bi tarafa bırakmak lazım, eleştirilen insan o çocuğun anası veya babası, yani ayrıldığımız ve hiçbirşeyimiz olmayan birini eleştirmiyor, kötülemiyoruz, o çocuğun kanından canından birisini eleştiriyoruz- kötülüyoruz, bunun yanlışlığını mantıklı insan anlar, sorunda burda, ebeveynlere bunun önemini anlatmak- öğretmek, bilmem hatalımıyım, aile hukuk sistemi kadınlardan yana diye biz bunu çocuklarımıza malzeme yapamayız, aynı şekilde annelerde hukuk onların yanında diye bu hukuku, mahkemeyi hakimi kullanmamaları gerekir, helede çocuk üzerinden intikam emellerine ulaşmaya çabalamaları çok yanlış, bilmem yanlış mı düşünüyorum..?

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hasangoksu1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle bende bir babayım. 2007 yılında eşimin açtığı boşanma davasında 7 yaşındaki kızım ve 11 yaşındaki oğlumun velayetleri benim talebim ve SADECE ÇOCUKLARIMIN BENİ TERCİH ETMELERİ sonucunda bana verilmiştir. Ayrıca annelerinin çocuklara ödemesi için NAFAKA (bu güne kadar ödemesede) bağlanmıştır. Burada en önemli husus, çocukların kimi istediklerini açıkça beyan etmeleridir. Hakimler DÜNYA ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ gereği velayetleri konusunda çocukların taleplerini yerine getirmekle yükümlüdür. Ayrıca yargıtay kararları gereği çocuklar birbirinden ayrılamaz. Yagıtayın kardeşlerin birbirlerinden ayrılmasının gelişimlerinin kötü etkiliyeceği, bu nedenle kardeşlerin ayrılamayacagı yönünde içtiatları mevcuttur. Umarım yararlı olmuşumdur.
    merhaba bu konu beni çok ilgilendiriyor benim durumuma benziyor çocuk kesinlikle anneyi istemiyor kalabalık ev ve çocuğa kötü muamele ve oğlum 1o yaşını doldurdu 11 inden gün aldı eşim dava açtı kendisi kusurlu olduğu için dava reddedildi temyize gittiler temyizden karar onandı üç yıllık sürede doldu eğer çocuğun tercihi önemli ise çocuk beni istiyor esnafım işim var (sosyal hizmetler den rapor tutuldu çocuk babasını istiyor ve mutlu diye rapora yazılmış sonunda ise çocuk küçük olduğundan annede kalması kanaatimce uygundur denilmiş) ben çocuk anneye verilir yaşı küçük dendiği için bekledim şimdi de velayet davası açtılar dava sürüyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba konu benim durumuma çok benziyor oğlum kendisine kötü davranıldığı için annesine gitmek istemiyor avukatıma gösterdim yazınızı bazı konulara katılmıyor bu konuda yardımınız olursa sevinirim şimdiden teşekürler

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı decussatio rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    10 yaş öncesi çocuklarda pedagojik değerlendirme sonrası HAKİM RE'SEN karar verir. 10 yaş sonrası ise yine aynı şekilde pedagojik inceleme yapılır ve ÇOCUĞA 'KİMLE YAŞAMAK İSTİYORSUN' diye sorulma zorunluğu vardır. Çocuğun birlikte yaşamayı tercih ettiği ebeveyninin hukuken ıspatlanmış çocuğa bakmasına mani bir hali yoksa 'ÇOCUĞUN KENDİ TERCİH ETTİĞİ EBEVEYNİNE VERİLMESİ ZORUNLULUĞU VARDIR'. Bu durumda hakimin takdir yetkisi yoktur.

Dayanak : Avrupa çocuk hakları sözleşmesi'ne istinaden verilen Yargıtay kararları.
    merhaba bu kararlara nasıl ulaşabilirim avukatım bu görüşlere katılmıyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekürler

İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İntikam almak için çocuğunu harcayan anne fikrinize bütünüyle katılıyorum.. Ancak hiç şunu düşündünüzmü? Bu kanunlar neden kadını koruma gereği duymuşta bukadar onların lehine yazılmış?? erkek bu kadar iyi niyetliyken hemde? Neden?...
    Çünkü siz, erkeklerin azınlık kısmını oluşturuyorsunuz. iyi birer baba olmaya çalışıyor evladınızın peşinde koşuyorsunuz vs. vs. Yalnız büyük çocuğunluk sizin tersinizde ilerliyor. Arkasını dönüyor, yeni bir hayat kuruyor, çocuk filan umrunda değil. Ve yine azınlıkta olan bi kısım kadın haklarını alıyor. Çoğunluksa avukat bilmez. bilse bile kadın başına!? gidemez. Savaşamaz, susar oturur, destekçisi de yoktur.
    İşte kanun, burdaki eşitsizliğin farkında olduğundan yaşıda kuruyla yakıp erkek aleyhine ve kadın lehine yazılıyor. Bir gün çoğunlukta olan kadınlar belli bir seviyeye yükselirse kanunlarda eşitlenebilir.
    Bu arada nafaka ödetmek konusunda bukadar hassas olan yetkililer. Çocuğunu görmeyen babayı tutup yakasından getiremiyor. Çocuğunu göreceksin onu yarım bırakamazsın diyemiyor, kanun bu bakımdan bencede eksik. Görüyorsunuz bireysele indiğinde kanun hiçbirimiz için yeteri kadar iyi değil. Hiç olmasa bizler bu noktada erkek-kadın ayrımını yapmayalım da önyargı oluşturmayalım.

İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı kibfeyzo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bu ülkede çocuk anneye verilir babanın çocuk üzerinde hiç bir hakkı yoktur .anne çocuğu göstermesse baba icraa dairelerine 400 ytl yüz görümlük parası yatırır çocuğunu görür baba mahkemeye bile veremez .verse bile hiç bişey olmaz .

babaya sadece ayda 4 gün görme süresi verilir haliyle babayı çocuk gereği kadar tanıyamaz .10 yaşına gelincede haliyle babayı tanımadığı için anneyi ister.erkeklerde bu şekilde bu yasaların altında ezilir gider .

çocuk gösterilmez genelde çünkü kadın eski eşinden öc almak uğruna çocuğun babasını tanıma özgürlüğünü düşünenemez çünkü kin çocuğun bu özgürlüğünün önündedir.

bugün ana baba ayrı olan çocukların psikolojik sorunlarının altında yatan asıl sebep anneye 26 gün babaya sadece 4 gün gösteren bu yasalardır .babaya sadece 4 gün gösteren yasa nafakaya geldimmi çatır çatır alır .ama kadının çocuğunu düzenli olarak gösterip göstermediğini kontrol bİLE etme zahmetini göstermez.polise gitseniz bu bizim işimiz değil derler .savcılığa şikayet etseniz bu bizim işimiz değil derler .ama paraya nafakaya geldimmi yasaların işi olur .erkek nafakayı ödemezse hapse bile atılır herkes horlar aşağılar .ama aynı yasa hernasılsa çocuğu göstermeyen kadına hiç bişey yapmaz.
    icraa geldimmi icracılara paşa paşa çocuğu verir kadın bi kaç gülümsemeyle icra memurlarına çocuğu gösterdiğini ama erkeğin sırf gıcıklık için bu işi yaptığını anlatmaya çalışır.herşey tatlıya bağlanır çocuk babasını görür.

nolur ? olan babaya ve çocuğa olur .eğer hukuk birilerini koruyup birilerinede zarar veriyorsa soruyorum sizlere bu nasıl hukuktur ?

Son derece katılmakla beraber birde dikkat çeken aile mahkemelerindeki kadın hakimlerin ağırlıklı olması.Şahsen her türlü haklı olmama evladımı 5 ay göstermeyen davalıyı dava ettiğim mahkemede her türlü azar ve baskıyı hakimden işiten ben oldum.Adeta evladım için uğraşmam suç oldu ve verdiği kişişel ilişki zamanları her ayın 1. ve 3. haftası c.tesi 12.den pazar 17. ye kadar.Ne bayram günü var ne izinli yıllık günlerim var nasıl karar veriliyor anlamak mümkün değil adeta sistematik bir şekilde çocuğunuzdan kopartılmak isteniyorsunuz gibi bi duru var.İlk görüşme gününe gidiyorsnuzu annesi çocuğu yatıya kalmaya vermem diyor kanun manun tanımam diyor sonra sen git ayıkla pirincin taşını icra ile icra memuru ile polisiyle şunuyla bunuyla tırmala dur.Allah aşkına bu ülkede bu kadar mağdurun hakkı ne olacak nasıl adalet ve hak anlayışıdır bu.Kibfeyzo arkadaşımın dediği gibi babası yanında olmayan çocuklarda gelecekleri psikolojik sorunlarla dolu olacaksa neden babaların evet babalar diyorum çünkü kurunun yanından yaşıda yakan bu kanunlar sayesinde hakları savunulmuyor ?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Çocukların velayeti (yaş grupları)

Merhaba, bende çok yakın bir zaman içeisinde boşanma aşamasına geleceğim.
    5 yaşında bir oğlum var. Annesi ile boşanma konusunda anlaşmaya vardık. ( Nafaka konusunda )
    Birlkte tek bir avukat tutmaya karar verdik. Sizlerden şunu öğrenmek istiyorum.
    Oğlumun annesi boşandıktan sonra yeni bir velayet davası açarak oğlumu benden alabilir mi?
    Çünkü kendisi çok sık karar değiştiren birisi. Kanunlar buna müsait mi?
    Birde ben 6 ay evvel işten ayrıldım. Yani herhangi bir sosyal güvencem yok. Bu sorun çıkartır mı?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Cevap: Re: Çocukların velayeti (yaş grupları)

Alıntı kibfeyzo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bu ülkede çocuk anneye verilir babanın çocuk üzerinde hiç bir hakkı yoktur .anne çocuğu göstermesse baba icraa dairelerine 400 ytl yüz görümlük parası yatırır çocuğunu görür baba mahkemeye bile veremez .verse bile hiç bişey olmaz .

babaya sadece ayda 4 gün görme süresi verilir haliyle babayı çocuk gereği kadar tanıyamaz .10 yaşına gelincede haliyle babayı tanımadığı için anneyi ister.erkeklerde bu şekilde bu yasaların altında ezilir gider .

çocuk gösterilmez genelde çünkü kadın eski eşinden öc almak uğruna çocuğun babasını tanıma özgürlüğünü düşünenemez çünkü kin çocuğun bu özgürlüğünün önündedir.

bugün ana baba ayrı olan çocukların psikolojik sorunlarının altında yatan asıl sebep anneye 26 gün babaya sadece 4 gün gösteren bu yasalardır .babaya sadece 4 gün gösteren yasa nafakaya geldimmi çatır çatır alır .ama kadının çocuğunu düzenli olarak gösterip göstermediğini kontrol bİLE etme zahmetini göstermez.polise gitseniz bu bizim işimiz değil derler .savcılığa şikayet etseniz bu bizim işimiz değil derler .ama paraya nafakaya geldimmi yasaların işi olur .erkek nafakayı ödemezse hapse bile atılır herkes horlar aşağılar .ama aynı yasa hernasılsa çocuğu göstermeyen kadına hiç bişey yapmaz.
    icraa geldimmi icracılara paşa paşa çocuğu verir kadın bi kaç gülümsemeyle icra memurlarına çocuğu gösterdiğini ama erkeğin sırf gıcıklık için bu işi yaptığını anlatmaya çalışır.herşey tatlıya bağlanır çocuk babasını görür.

nolur ? olan babaya ve çocuğa olur .eğer hukuk birilerini koruyup birilerinede zarar veriyorsa soruyorum sizlere bu nasıl hukuktur ?

cok zor hocam cok zor harfiyen katılıyorum aynı seylerı bende yasıyorum 4gun verıyolar ben o dört günüde goremıyorum oğlum konya da ben ıstanbul da nasıl görecem goremıcem hıcbır hakkımız yok adaletsız dünya be oğlum 1aylıgına aldım suan mahkeme nın belırledıgı gun olarak sımdı gıtmek ıstemıyor onları ıstemıyor götürmek zorundasın yası ufak ınsan kafayı yıyor caresızlık zor elımız kolumuz bağlı mağdur mağdur magdur

- - - Updated - - -

Alıntı samet baba rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ağzınıza elinize sağlık,
    ne o hak hukuk varmış, hayat ve sistem kadınları korumak uzerine kurulmuş,
    gunumuzde çalışan kadın erkekten ustun....

Çalısan Degıl boşanmış Calısmayan Kadın dahı ustun tutuluyor

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanmada çoçuk kime verilir

bosanmada cocugun velayeti kime verilir

http:www.hukuki.netshowthread.php49886-cocuklarin-velayeti-yas-gruplari

boşanmalarda çocuğun velayeti kime verilir

boşanmada çocuğun velayeti kime verilir

çoçuk velayeti kime verilir

boşanmada erkek çocuğun velayeti kime verilir

cocuk velayeti

boşanma davası çocuk

bosaninca cocugun velayeti kimde kalir

çocuğun velayeti

cocuklarin velayeti

boşanma davasında çocuğun velayeti

boşanma davalarında çocuğun velayetiçocuğun velayeti kime verilirboşanmalarda erkek çocuğun velayeti kime verilirbosanma velayet kime verilirboşanma sonrası çocuğun velayetibosanmalarda cocugun velayeti kime veriliranlaşmalı boşanmada çocuğun velayeti kime verilirbosanmada cocuklar kime verilirbosanma davasinda cocugun velayeti kime verilirErkek çocuğun velayeti kime verilirboşanma davası cocugun velayetiboşanmada çocuğu kim alır
Forum