+ Konuyu Yanıtla
2 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 86 ileti bulundu.

Konu: Yabancı uyruklu bayanla Türkiye'de evlilik

Yabancı uyruklu bayanla Türkiye'de evlilik Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Yabancı uyruklu bayanla Türkiye'de evlilik

Alıntı Tolga12 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar yazdıklarınızı baska bır sey ararken gordum sızlere elımden geldıgınce yardımcı olmak ıtıyorum bende bu konular hakında cok yardım arardım ama bulamadım ben yaklasık 4 ay önce Moldovada evlendım sızın gıbı benım esımınde turkıyede kacak olarak kalıyordu ve bize sadece orada evlene bılecegımız soylendı bızde aynı sekılde yapıp Moldovada evlendık Arkadaslar oyle sızın zanettıgınız gıbı evlenememe durumunuz yok evlendıkten sonra orada konsolosluk sızden bazı evraklar istiyor ve sız o evrakları yapıp verıyosunuz ve esinizin ulkeye gırıs yasagı kalkıyor yapmanız gereken cok evrak olacak onunla ılgılı bılgı ıstersenız hepsını sıze yazarım nerelerden ne gıbı evraklar yaptırmanız gerekır orada nasıl evlenılır hepsını anlatırım allah hepınıze yardımcı olsun ama gozunuzzde hıc buyutmeyın her sey oluyor saygılarımla
    Merhaba.Bizde bu ay sonunda Moldovada bu ay nikah yapmayı düşünüyoruz.Bize yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

Hukuki NET Güncel Haber

Yabancı uyruklu bayanla Türkiye'de evlilik konulu yargıtay kararı ara
    Yabancı uyruklu bayanla Türkiye'de evlilik konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Tolga12 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar yazdıklarınızı baska bır sey ararken gordum sızlere elımden geldıgınce yardımcı olmak ıtıyorum bende bu konular hakında cok yardım arardım ama bulamadım ben yaklasık 4 ay önce Moldovada evlendım sızın gıbı benım esımınde turkıyede kacak olarak kalıyordu ve bize sadece orada evlene bılecegımız soylendı bızde aynı sekılde yapıp Moldovada evlendık Arkadaslar oyle sızın zanettıgınız gıbı evlenememe durumunuz yok evlendıkten sonra orada konsolosluk sızden bazı evraklar istiyor ve sız o evrakları yapıp verıyosunuz ve esinizin ulkeye gırıs yasagı kalkıyor yapmanız gereken cok evrak olacak onunla ılgılı bılgı ıstersenız hepsını sıze yazarım nerelerden ne gıbı evraklar yaptırmanız gerekır orada nasıl evlenılır hepsını anlatırım allah hepınıze yardımcı olsun ama gozunuzzde hıc buyutmeyın her sey oluyor saygılarımla
    Tolga 12 veya belirteceğim durum ile ilgili bilgisi olan arkadaşların tecrübesinden bende faydalanmak istiyorum.
    Benim kız arkadaşımda yabancı uyruklu ve önümüzdeki ay türkiyede vizesiz 3 yılını doldurmuş olacak.biz evlenmeye karar verdik ama işe nereden başlayacağımızı bilmiyoruz.neler yapmamız gerekiyor,hangi yolları izlemeliyiz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Iyi Gunler;
    5 senedir Amerika`da gemilerde calismaktayim.Filipin vatandasi bir bayanla Turkiye`de evlenmeye karar verdim.Filipin vatandaslarina Turkiye 1 aylik vize vermekte ve bu sure zarfinin sonunda geri donmemiz gerektigi icin 15 gun icinde yildirim nikahi kiymamiz mumkun mu?Yabanci uyruklu bir bayanla Turk vatandasi bir kisinin Turkiye`de evlenebilmesi icin gerekli belgeler nelerdir?En kisa zamanda bilgilendirmenizi rica ederim.

Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

selam.bende moldovaya gidip evlenmek istiyorum,yalnız ne evraklar gerektine bilemiyorum,burdan nasıl gidebilirim vize nasıl alabilirim ya da nişanlım bana davet göndermek zorunda,nasıl bi yol izlemem lazım bilemiyorum,orda nekadar zamanda evlenebiliriz?nişanlım türkiye dönmesi için konsoluktan ne evraklar istenyo.bana bu konuda yardımci olursanız çok seviniri,kafam çok karışık nerden başlayacamı bilemiyom.cevapınızı sabırsızlıkta bekliyom.şimdiden çok teşekkür ederim

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar öncelikle evlenmek için gerekli evraklar

nufus kaydı ( nufus müd.) - savcılıktan temiz kagıdı - dogum belgesi ( nufus müd.) - evlenme ehliyet belgesi ( nufus müd.) - saglık raporu bu evrakları yaptırıyosunuz ve moldovancaya cevırtıp noterden onaylatıldıktan sonra kaymakamlıkta apostil yaptırıyosunuz evrakların hepsi bu kadar vize alımına gelınce ıstersenız konsolosluga kendınız bızzat basvuruda buluna bılıyosunuz yada bu işlerle ugrasan kısıler var onlar aracılıgıyla alabılıyosunuz benım sıze tavsıyem hıc kendınız ugrasmayın cok uzun suruyo aracıı kurumlara 20- 30 $ daha fazla verın 1-2 gun ıcınde alın vızenızı ve kesınlıkle turıst vızesı almayın ben ılk gıttıgımde o hatayı yaptım ve cok zorluk cektım orda yanı gırıste onun ıcın simple vıze var evlılık vızesı yanı o vızeyı alıyosunuz onun ıcın gereklı evraklar esınızın nufus suretının fotokopısı ve orada esınızın ıkametgah adresı tel. verıyosunuz ark. buradakı yapacaganız işlemler bunlar daha sonra oraya gıdıp evlenme basvurusunda buluna bılırsınız he bırde mutlaka ve mutlaka moldovyaya gırerken yanınızda 10 dolar yada auvro bulundurun

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet beyli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tolga 12 veya belirteceğim durum ile ilgili bilgisi olan arkadaşların tecrübesinden bende faydalanmak istiyorum.
    Benim kız arkadaşımda yabancı uyruklu ve önümüzdeki ay türkiyede vizesiz 3 yılını doldurmuş olacak.biz evlenmeye karar verdik ama işe nereden başlayacağımızı bilmiyoruz.neler yapmamız gerekiyor,hangi yolları izlemeliyiz.
    oncelıkle sunu soylıyeyım turkıyede evlenemıyosunuz kesınlıkle moldovada evlenmenız gerek bunun ıcın once kız ark. ulkeden cıkıs yaparken bır harc parası var onu esınlıkle yatırın yatırmasanızda olur ama daha sonra sorunla karsılasıyosunuz 3 senenın harcıda yaklasık 2000 - 2500 tl cıvarındadır kacak kaldıgı gun basına para kesıyorlar onun tam detaylı olarak yabancılar subeden ogrene bılırsınız parayı hava alanında bulunan yabancılar sube var oraya gıderek yapıyosunuz evlenmek ıcın gereklı belgelerı zaten yazdım onun harıcınde baska bırseye ıhtıyacınız yok

Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tolga12 giriş yasa kaldırması için konsoluktan ne gibi evraklar isteniyo ve nerden alınyo?!bi de moldovaya giderken türist vize değil de simple vize alın demiştiniz yani eşim yanımda olursa yinede sorun olurmu girişte?vize almak için 1 senelik passaport eterli olacak mı vize almak için.bana yardımci olursanız sevinerim şimdiden teşekkür ederim

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ege82 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tolga12 giriş yasa kaldırması için konsoluktan ne gibi evraklar isteniyo ve nerden alınyo?!bi de moldovaya giderken türist vize değil de simple vize alın demiştiniz yani eşim yanımda olursa yinede sorun olurmu girişte?vize almak için 1 senelik passaport eterli olacak mı vize almak için.bana yardımci olursanız sevinerim şimdiden teşekkür ederim
    eşinizin giriş yasagının kaldırılması için gerekli evraklarmoldovya konsolosluguna gıdınce sıze soyluyolar zaten tam olarak evrakları hatırlamıyorum ama dogum belgesı evlılık belgesı esınızın kac kere pasoport cıkartıgına dahıl bır belge hatırladıklarım bunlar zaten moldovya konsolosluguna gıdınce sıze yardımcı olacaklar ordan yani turkıyeden gereken bı evrak yok hepsını moldovyada halledıyosunuz vize işine gelınce turıst vızesını 1 aylık alabılıyosunuz simple vızede 1 aylık fakat simple vizzeyi uztma sansınız var turist vizesini evli bile olsanız uzatmıyorlar işler 1 ay içinde bitmiyo eger hızlı hareket edersınız bıterde benımki bitmemişti bende ılk gıtıgımde turıst vızesı ıle gıtmıstım mecburen gırıs cıkıs yapmak zorunda kaldım oranın kanunları bıras degısık kacak kalma sansınızda yok kalırsanız eger cıkıs yaparken hapıs cezası ve ustune para cezası odemek zorunda kalıyosunuz vize için 1 yıllık pasoportta yeterli herhangi bi sorun olmaz ama orada oturum izni almayı dusunuyosan 2 yılllık pasoport alman gerekıyo yoksa oturum izni alamasın işlerini erken bıtırme gıbı bı sansın orda cok zor cunku senden ıstenılen evraklar 3-4 gun ıcınde cıkıyo herbırı farklı yerlerden alındıgı ıcın dusun kac gun surecegını bırde oturdugun yer kişineve uzaksa gıt gel helak oluyosun yollarda o yuzden he ama ben bır evraga avuc dolusu para verırım dersen 1 gun ıcındede verıyolar evraklarını o zaman bı sorun yok sana bırde ufak bı tavsıye yanında baya bı para bulundurman olacak evlenmeye gıttıgınde bıle sana 1 ay sonraya gun verıyolar oyuzden donus bıletının tarıhını 10-15 gun sonraya yaptır bıletı bahane ederk 10-15 gun sonraya gun ala bılırsın yada 1 hafta sonraya bunun ıcınde para oduyosun tabi 10 -15 gun ıcın 300$ 1 hafta ıcın 500$ 1 gun ıcn 800$ para odemen gerekıyo bunları goz onunde bulundur mutlaka yani kendini hazırla sana soyluye bıleceklerım bu kadar baska bı konuda sorun olursa yardımcı olmaya calısırım saygılarımla

Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tolga12 moldovaya giderken nekedar para miktarı gözden çikartmamız lazım yani enazından kafamda bi rakam olsun ona göre hazırlık yapim.bi de evlenme konu daha çabuk yapmak istiyorum biran halolsun da10-15 gün için 300$ diyosun eşim köyde daha çabuk yaptırabiliriz diyo zaten ordaki evlenme memur akrabasıymış daha erken gün alabilyomuşsun tabiki her şey para,ha unutmadan şimdi diyelim vizemi aldım çıkışını eşimle beraber yapıcaz,moldovaya girişte bi sorunla karşılaşırmıyız,karşılaşırsak ne gibi sorunlarla karşıyabiliriz.mesele (kime gidiyosunuz?)diye sorarlar eşim de benimle beraber dese bi sorun olurmu yani girişte ne soryolar nasıl hazır olmamız lazım yardımci olursanız memnun olurum teşekkuler.ricam mümkünse msn 'niz varsa ordan görüşmek isterim
    Konu ege82 tarafından (05-01-2010 Saat 18:28:01 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ege82 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tolga12 moldovaya giderken nekedar para miktarı gözden çikartmamız lazım yani enazından kafamda bi rakam olsun ona göre hazırlık yapim.bi de evlenme konu daha çabuk yapmak istiyorum biran halolsun da10-15 gün için 300$ diyosun eşim köyde daha çabuk yaptırabiliriz diyo zaten ordaki evlenme memur akrabasıymış daha erken gün alabilyomuşsun tabiki her şey para,ha unutmadan şimdi diyelim vizemi aldım çıkışını eşimle beraber yapıcaz,moldovaya girişte bi sorunla karşılaşırmıyız,karşılaşırsak ne gibi sorunlarla karşıyabiliriz.mesele (kime gidiyosunuz?)diye sorarlar eşim de benimle beraber dese bi sorun olurmu yani girişte ne soryolar nasıl hazır olmamız lazım yardımci olursanız memnun olurum teşekkuler.ricam mümkünse msn 'niz varsa ordan görüşmek isterim
    evlenme işlerini koyde haledemıyosun koydeki evlenme durumları sadece oranın vatandasları için gecerlı yabancıyla evlenmek için comratta evlenmek zorundasın evlenme memurununda tanıdık olması bişey ifade etmiyor parayı devlete yatırıyosun yani ole yada bole bu parayı senden alıyor havaalnında cıkacak sorunlara gelınce sen kız ark. beraber gıdecegın için bı sorun cıkmas zaten gıderken evlenmek için hazırlattıgın belgeler yanında olacagından bız evlenmek ıcın geldık dıyeceksın evraklarını gostereceksın olacak bıtecek endıselenecek bı sey yok bu konuda para konusuna gelınce neerde oturdugunuzu bılmıyorum ama muhtemelen senın ark. gagauzdur devamlı kişineve gıdıp gelecegın için yol parası baya bi gidiyo orda evraklara falan para verıyosun orada yedın içtin derken en kotu ıhtımalle 2000- 2500$ harcarsın ben 3000$ harcadım msnim profilimde yazıyo ordan alıp ekle beni rahat rahat konusuruz

+ Konuyu Yanıtla
2 / 9 Sayfa İlkİlk 123456789 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

oturma izni evlilik

yabancı uyruklu evlilik

suriye uyruklu bayanla evlilik

türkmenistan kızıyla evlenmek

yabanci uyruklu evlilik evraklari

türkmen kızla evlenmek

http:www.hukuki.netshowthread.php49738-Yabanci-uyruklu-bayanla-Turkiye-de-evlilik

yabancı ile evlilik sonrası işlemler

yabancı bayanla evlenmek için gerekli evraklar

yabancı kızla evlenmek

yabanci evlilikte istenilen belgeler

yabancı ile evlilik

yabancı biriyle evlenmek

yabancıyla evlilik

türkmen kızla evlilik

yabanci bir kadinla evlilik

yabancıyla evlenmek

yabanci uyruklu biriyle turkiyede evlilik

yabanci kisi ile evlilik