+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

Türkiye'nin AİHM karnesi kötü Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2008
  İletiler
  87
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

  Türkiye'nin AİHM karnesi kötü 17 Aralık 2008 Çarşamba,

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) açılan davalar, Türkiye'nin hem itibarının zedelenmesine hem de maddi zarara uğramasına yol açıyor. Adalet Bakanlığı'nın verilerine göre AİHM'in Türkiye aleyhine verdiği bin 606 karar da bu konudaki imaja olumsuz yansıyor. Mahkeme, 869 başvuruyu ise dostane çözümle sonuçlandırmış.

  Adalet Bakanlığı, insan hakları konusundaki gelişmeleri izleyip bu konulardaki çalışmalara katılıyor. Gelişmelerin iç hukuka yansıtılması için ilgili kurum ve birimler bilgilendiriliyor. Ayrıca, AİHM'e Türkiye aleyhine yapılan başvurulara karşı yapılacak savunmalar için bilgi ve belge sağlanıyor. Gerektiğinde oturumlara temsilci gönderiliyor.

  Bakanlığın verilerine göre AİHM'in Türkiye aleyhine verdiği karar sayısı bin 606; Türkiye lehine verdiği karar sayısı ise sadece 43. Delegeler Komitesinin Türkiye aleyhine verdiği karar sayısı 13; dostane çözümle sonuçlanan başvuru sayısı ise 869. AİHM 888 başvuruyu ise kabul edilemez bulmuş. Yüksek Mahkme'de halen incelemesi devam eden başvuru sayısı da 1024.

  2008 yılının ilk 7 ayında AİHM'e 254 başvuru yapıldı. Bu başvuruların 98'i Türkiye aleyhine sonuçlanırken; 29'u dostane yolla çözüldü. Türkiye ilk 7 ayda davalar için 6 milyon 241 bin 583 YTL ödeme yaptı. Türkiye, aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde 2002'den bu yana açılan davalar için de 73 milyon 352 bin 888 YTL ödeme yaptı.

  Adalet Bakanlığı'nın uluslararası ilişkiler kapsamında hukuki ve cezai konularda uluslararası adli yardımlaşma, suçluların iadesi, hükümlülerin nakli, nafaka alacaklarının tahsili ve çocuk kaçırmanın hukuki yönlerine ilişkin işlemleri 'karşılıklılık ilkesi' ve taraf olunan ikili veya çok taraflı uluslararası sözleşmelere uygun olarak yürütülüyor.

  2007 yılı itibariyle haklarında iade işlemi gerçekleştirilen sanık sayıları ise şöyle: "Yurtdışından Türkiye'ye iadesi yapılan sanık sayısı 28; Türkiye'den yurtdışına iadesi yapılan sanık sayısı 14. Yurtdışından Türkiye'ye nakledilen hükümlü sayısı 29 iken Türkiye'den yurtdışına nakledilen hükümlü bulunmuyor.

  2007 yılı itibariyle konsolosluk ilişkileri 'Viyana Sözleşmesi' gereği Türkiye'de gözaltına alınan ve tutuklanan sayı bin 711; tahliye sayısı da 542.

  Öte yandan 'Uluslararası Çocuk Kaçırmanın Hukuki Veçhelerine Dair Lahey Sözlesmesi'nin uygulanmasında 'merkezi makam' görevi, Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk Ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. 2007yılı itibariyle çocuk kaçırmalara ilişkin 218 dosya çözüme kavuştu.

  Kaynak: www.stargazete.com  Hukuki NET Güncel Haber

  Türkiye'nin AİHM karnesi kötü konulu yargıtay kararı ara
  Türkiye'nin AİHM karnesi kötü konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2008
  İletiler
  87
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Türkiye nin AİHM karnesi kötü

  Türk yargısı içtihatları dikkatle izlemeli

  STRASBOURG (A.A)
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Türk yargıcı Işıl Karakaş, ifade özgürlüğü ihlalleri iddiasıyla yapılan başvuruların azalabilmesi için Türk yargı organlarının AİHM'nin içtihatlarını daha yakından takip etmesi gerektiğini söyledi.
  Türkiye'den gelen davalarla ilgili olarak Karakaş, hak ve özgürlüklerin Türk yargı organları tarafından daha geniş, istisna ve sınırlamaların ise daha dar yorumlanması halinde bu alanda yaşanan sorunların azalacağını belirtti.

  AB'ye üyelik perspektifiyle Türkiye'nin özellikle 2001 ve 2004 yıllarında önemli reformlar yaptığını kaydeden Karakaş, yapılan reform ve anayasal düzenlemelere rağmen, hak ve özgürlüklerle ilgili ihlallerin azalmadığının AİHM'ye gelen başvurulardan açıkça anlaşıldığını ifade etti.

  Bunun en büyük nedenleri arasında Türk yargı organlarıyla AİHM kararları arasındaki “uyumsuzluğu” gösteren Karakaş, “AİHM'nin kararları, bir hak ve özgürlüğü yorumluyor, bugünkü hayat koşullarına göre değerlendiriyor, bir anlamda ete, kemiğe büründürüyor. Yani hukuk böyledir, yasayı yaparsanız soyuttur, uygulama bunu belirler. AİHM, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ni buna göre yaşatıyor. Sözleşmeye taraf devletlerin de buna göre ellerindeki metinleri uygulaması gerekir. Türkiye'deki hukuk uygulayıcılarının kararlarına, yorumlarına baktığımızda, AİHM'nin içtihadını çok net göremiyoruz. Bizim yargı organlarının hak ve özgürlükleri yorumlarken daha dar yorumladıklarını, ama hak ve özgürlüklerin sınırlanmasında kullanılacak ölçütlerden kamu düzeni, kamu güvenliği gibi temel meseleleri ise daha geniş yorumladıklarını görüyoruz. AİHM ve Türk yargı organları arasında temel uyuşmazlık noktası ortaya çıktığını görüyoruz” dedi.

  AİHM açısından bunun tersinin yaşandığını belirten Karakaş, AİHM'nin hak ve özgürlükleri geniş yorumladığını, buna karşı istinasları ve sınırlama nedenlerini daha dar yorumladığını söyledi. Karakaş, “Türkiye'de açılan davalarda, AİHM'nin getirdiği standartlar uygulansa, bugün özellikle ifade özgürlüğü konusunun çok büyük sorun olacağını düşünmüyorum” dedi. Türkiye'de aynı davayla ilgili bir ildeki mahkemenin farklı, başka bir ildeki mahkemenin farklı karar vermesine ilişkin sorunlara değinen Karakaş, bu konuda da yine AİHM standartlarının uygulanmasını savunarak, AİHM standartlarının yorum farklılıklarının giderilmesini sağlayacak en önemli unsur olduğunu ifade etti.

  Karakaş, bu açıdan, yargı organlarının AİHM içtihatlarını yakından takip etme ve izlemesinin önemine değindi. Yargı organları arasında meslek içi eğitimin önemine de dikkati çeken Karakaş, bu konuda son yıllarda AB ve Avrupa Konseyinin yaptığı yardımları hatırlattı.

  YENİ ANAYASA GEREKLİ

  Türkiye'nin Avrupa Konseyine üye ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ni onaylayan ilk ülkelerden biri olduğunu kaydeden Karakaş, bununla birlikte en çok başvuru gelen ülkeler sıralamasında Türkiye'nin Rusya'nın ardından ikinci sırada geldiğini söyledi.

  Son yıllarda gelen davaların sayısında azalma olamadığını, ancak nitelik olarak farklılıklar yaşandığını belirten Karakaş, önceki yıllarda işkence ve yaşama hakkıyla ilgili ihlallerden başvurular gelirken, şimdi adil yargılanma ve mülkiyet hakkıyla ilgili başvuruların daha fazla geldiğini ifade etti. Karakaş, insan hakları alanında sorunların daha etkili biçimde çözülebilmesi için yeni bir anayasa hazırlanmasını savundu.

  Karakaş, “Anayasanın darbe anayasası olduğunu unutmamak gerekir. Ne kadar içinde demokratikleşmeyle ilgili değişiklik olsa da, kapalı ve muhafazakar yoruma izin verecek unsurlar var, dolayısıyla içinde makyajlamakla giderilmeyecek unsurların bulunduğunu düşünüyorum” dedi.
  15.03.2009

  Kaynak:http://yenisafak.com.tr/Dunya/?t=15....9&c=4&i=175113

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jan 2009
  İletiler
  11
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

  Türkiye'nin durumu gitgide daha kötü olacaktır. Bunun önüne geçilebileceğini düşünmüyorum. Nedenlerini herkes bilmektedir.

  Hayatta AİHM 'ne başvurmayı düşünmezken aşağıdaki nedenlerle hakkımı orada aramayı düşünüyorum.Kimileri hakkını arayabilmek için yaşar.

  Bu yaşadıklarım adil yargılama mı?
  (dosyada ismi yer alan şahsım için önemli olan tanıkların dinlenilmemesi, beyanlarımın büyük çoğunluğunun bilirkişiye gönderilmemesi, tekrar bilirkişiye gönderilme talebi reddedilmesi, Yargıtayca delil değeri olmayan unsurların delil sayılması (onaylanmamış bilgisayar çıktıları, ip numarasının şahsımla ilgisi araştırılmamış olması, araştırılsa bile hiçbir şekilde ilgimin bulunmaması) ,eski bilişim kanunlarına göre yargılanmam nedeniyle bilişim sistemine sadece giriş yapmamın suç sayılmamasına karşın mahkemenin bu eylemi suç sayması (x yetkilerine güvenlik açığını kendi rızaları doğrultusunda ispat ettim. Bunun dışında hiçbir kimsenin hattıyla ilişkim olmamıştır. Mahkeme kararında maddi zarar olmadığı bilgisine yer verilmesi de bunu doğrulamaktadır.), karşı tarafın tüm talepleri yerine getirilmesine karşın taleplerimizin yerine gelmeyerek savunma hakkımın elimden alınması, karşı tarafın resmi evraklar üzerinde aykırı tanıklık yaptıklarını belgelememize karşın mahkemenin gözünden kaçması, ilk defa yargı önüne çıkmam nedeniyle kendimi nasıl daha iyi savunabilirim düşüncesiyle ilgililere danışmamı , mahkemeyle ilgili hiçbir yorum, baskı yer almamasına rağmen bunu yargıyı etkileme olarak değerlendirmeleri , karşı tarafın avukatının kabul etmediğim eylemleri ağzımdan kabul etmiş gibi göstermesi, mahkemede tanık dahi olmayan bir kimseyi etkilediğimi (mahkemede tanık olarak dinlenmeyen kimseyi de böylece etkilemiş oldum nasıl etkilediysem?)

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

  Dava rekoru kırdık

  Cumhuriyet- 50. kuruluş yıldönümünü kutlayan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), 50 yılda verdiği kararlara ilişkin yayımladığı rapor, Türk yargısına ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

  AİHM’de bekleyen dosyaların yüzde 11.4’ünü, “Türkiye’de hakları gasp edilenlerin” yaptığı başvurular oluşturuyor. Avrupa Konseyi’ne üye olan 800 milyon nüfuslu 47 ülke arasında Türkiye ile ilgili 11 bin 100 şikâyet dosyası bulunuyor. 1954 yılında Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne taraf olan Türkiye hakkında bugüne dek verilen 1939 kararın 1676’sında ihlal tespit edilirken ihlal olmadığına karar verilen dosyaların sayısı ise yalnızca 37’yle sınırlı kaldı.

  Devamı: http://www.cumhuriyet.com.tr/?im=yhs&hn=83078

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Türkiye'nin AİHM karnesi

  'Hizbullah' da AİHM'de kazandı

  Etkili soruşturma yapmamak, gözaltı ve yargılanma süresinin makul zamandan fazla olması, hukuki yardım alamamak... Aralarında Hizbullah üyeliği davasının da olduğu 3 davayla ilgili Türkiye aleyhine tazminat kararları çıktı.

  Devamı: http://www.ntvmsnbc.com/id/25009984/

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

  AİHM'de birinci olduk

  AHİM’de 120 bin dosya karar bekliyor. Bu dosyalardan 12 bini Türkiye’ye ait. Türkiye Rusya ile birlikte birinciliği paylaştı.

  Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine açılan "hak ihlali" davalarında, Rusya ile birlikte birinci oldu. Halen AİHM’de incelenen 120 bin dosyadan 12 bini, Türkiye’den yapılan başvurulara ait bulunuyor. Aynı oranda da, Rusya’dan yapılan başvuru bulunuyor.

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda AİHM davalarıyla ilgili milletvekillerine bilgi verdi. Avrupa konseyine üye ülkelerde 800 milyon kişinin yaşadığını, Türkiye’nin de nüfusunun 73 milyon olduğunu hatırlatan Ergin, "Bu da yaklaşık yüzde 10’a tekabül ediyor. AİHM’e Türkiye’den yapılan başvurular da tüm iş yükü arasında yüzde on dolayında. Oransal olarak çok fazla değil ama Türkiye Rusya ile birlikte en başta olmamalı" dedi.

  BİN DOSYA ERİTİLECEK
  AİHM’e yapılan başvurularda ön sıraları alan ‘’Disiplin cezası’’ konusunda da bir yasal değişikliğe de gidilerek, bin adet dosya eritilecek. Yasalarda yapılacak değişiklik uyarınca bundan böyle cezaevlerinde verilen disiplin cezaları öncesi, hükümlü ve tutukluların savunması da alınacak.

  Bugüne kadar cezaevleri kurallarına uymayanlara verilen disiplin cezaları, hakim tarafından dosya üzerinden uygulanıyor ve mahkumun savunması alınmıyordu. Bu nedenle AİHM’e bin civarında ‘’Hak ihlali’’ davası açıldı ve bu davaların büyük bölümü de Türkiye aleyhine sonuçlandı. AİHM kararlarında, disiplin cezası verilen kişinin savunmasının mutlaka alınması gerektiğine karar verdi.

  http://www.gazeteport.com.tr/SIYASET/NEWS/GP_585884

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

  AİHM'den, Türkiye'ye bir ceza daha

  AİHM'den, Türkiye'ye bir ceza daha geldi. Mahkeme, bir askeri akademi öğrencisinin hakkında yapılan güvenlik soruşturması sonucu, akademiden ilişiğinin kesilmesi üzerine açtığı davada Türkiye'yi haksız buldu ve Türkiye'nin 6 bin 500 Avro manevi tazminat ödemesine karar verdi.

  Ankara - Askeri akademi öğrencisi Erol Cihangül, kendisi ve ailesi hakkında yapılan gizli güvenlik soruşturması sonucu akademiden ilişiği kesildi. Bunun üzerine, hakkında konulan ihraç kararını Askeri Yüksek İdari Mahkemesi'ne (AYİM) taşıyan Cihangül, kararın bozulmasını talep etti.

  Cihangül, ilişiğinin kesilmesine ilişkin herhangi bir gerekçenin kendisine bildirilmediğini de ifade ederek, yargılama sürecinde gizli belgelere ve Savunma Bakanlığı'nın kendisi hakkında askeri akademiden ihraç kararına gerekçe olarak AYİM'e sunduğu bilgiye de erişemediğini ve bunlara itiraz edemediğini ileri sürdü.

  Davayı görüşen AYİM, "Askeri hizmetin yerine getirilmesi için gizlilik gerektiren bilgi ve belgelerin başvuran açıklanamayacağı ve idare tarafından yapılan sınıflandırmaya tabi olmadığını ver her bir davada, belgelerin gizli tutulmasını haklı kılacak bulunup bulunmadığını resen değerlendirdiğini" vurgulayarak, Cihangül'ün talebini ret etti.

  6 bin 500 Avro manevi tazminat

  Cihangül, AYİM'in kararını, Savunma Bakanlığı tarafından AYİM'e sunulan gizli belgelere erişiminin engellendiği ve Cumhuriyet Savcısı'nın mahkemeye sunduğu yazılı görüşlerinin kendisine bildirilmediğini anımsatarak, "tarafların eşitliği ilkesinin ihlal edildiği" gerekçesiyle AİHM'e taşıdı.

  AİHM'de, Türkiye'yi Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) 6. maddesinde belirtilen, "Herkes, gerek medeni hak ve yükümlülükleriyle ilgili nizalar, gerek cezai alanda kendisine yöneltilen suçlamalar konusunda karar verecek olan, yasayla kurulmuş bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından davasının makul bir süre içinde, hakkaniyete uygun ve açık olarak görülmesini istemek hakkına sahiptir" hükmü gereği haksız buldu.

  Mahkeme, Cihangül'ün "telafi edilemeyecek manevi bir zarara uğradığını" belirterek, Türkiye'nin Cihangül'e manevi tazminat olarak 6 bin 500 Avro ödemesine karar verdi.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/?im=yhs&hn=101804

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

  Hangi karnemiz düzgünkü bu karnemiz düzgün olsun. Yanlız anlamadığım bir şey var. Rusya ile birlikte birinci olmuşuz.. Bizim nüfusumuz 70 milyon dava sayımız 12 bin... Rusyanın nüfusu 145 milyon dava sayısı 12 bin... nasıl birinciliği paylaşmışız ki ?

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), 2009 yılında en fazla mahkumiyet kararını Türkiye aleyhine verdiği açıklandı. Türkiye, mahkemeye yapılan şikayet sayısı bakımından ise beşinci sırada.

  AİHM Başkanı Fransız yargıç Jean Paul Costa, mahkemenin çalışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

  Basına dağıtılan bilgilere göre, Türkiye 341 davada mahkumiyet alırken, 210 mahkumiyetle Rusya 2. sırada, 153 mahkumiyetle Romanya 3. sırada ve 126 mahkumiyetle Ukrayna 4. sırada yer aldı.

  AİHM'nin 1959 ile 2009 yılları arasında verdiği toplam mahkumiyet kararlarında da Türkiye ilk sırada bulunurken, İtalya 2. sıraya, Rusya 3. sıraya yerleşti. 1959 ve 2009 yılları arasında verilen mahkumiyet karalarının yüzde 18'ini Türkiye aleyhine verilen kararlar oluşturdu.

  TÜRKİYE, ŞİKAYET BAŞVURULARINDA BEŞİNCİ

  Öte yandan mahkemeye en fazla şikayet ise Rusya'dan geldi. 2009 yılında Rusya'dan mahkemeye 10 bin 146 başvuru ulaştı.

  Rusya'yı 5 bin 260 başvuru ile Romanya, 4 bin 986 başvuru ile Polonya, 4 bin 693 başvuru ile Ukrayna, 4 bin 474 başvuru ile Türkiye ve 3 bin 626 başvuru ile İtalya izliyor.

  Mahkemede karar için bekleyen davalar sıralamasında 33 bin 550 dava ile Rusya, 13 bin 100 dava ile Türkiye, 10 bin dava ile Ukrayna ve 9 bin 800 bulunuyor.

  TOPLAM ŞİKAYET SAYISI YÜZDE 15 ARTTI

  Üye ülkelerden şikayet başvurusu sayısı, bir önceki yıla oranla yüzde 15 artarak 57 bin 100'e çıktı.

  AİHM'ye 2008 yılında Türkiye'den 3 bin 706 başvuru gelmişti.

  AİHM'de önceki yıllardan gelen başvurularla birlikte karar için bekleyen davaların sayısı, geçen yıl yüzde 23 artarak 119 bin 300'e yükseldi.

  Mahkeme geçen yıl 2 bin 395 başvuruyla ilgili hüküm verirken, 33 bin 65 başvuruyu ya listeden çıkardı ya da incelemeye gerek görmedi.

  http://www.hurriyet.com.tr/dunya/13619963.asp

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  4.403
  Blog yazıları
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Türkiye'nin AİHM karnesi kötü

  AİHM'den 'Aczmendi' kararı

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 127 Aczmendi'nin başvurusunu haklı buldu. Buna göre Aczmendiler duruşmalara dini kıyafetle katılabilecekler.

  AİHM 2005 yılında aldığı bir kararda da Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz'ün Malatya Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde adil yargılanmadığına hükmetmişti.

  Aczmendi Tarikatı

  Aczmendi, Elazığ Akşam Sanat Okulu mezunu Müslüm Gündüz'ün liderliğini yaptığı Nurcu olduğu iddia edilen tarikat.

  Kendine özgü giyim tarzı olan ve 1985 yılında Elazığ'da kendi çevresinde bu kıyafetlerle Nur Risaleleri üzerine sohbet toplantıları yapan Gündüz'e çevresinde itibar edip uyanlar bu tarikatı oluşturdu.

  Müslüm Gündüz ve müritleri Nurcu olduklarını söylerler. Aczmendilerin hepsinin siyah cübbe giymeleri, başlarına siyah sarık sarmaları, saçlarını uzatıp örmeleri, ellerinde asa taşımaları ve sakallarını uzatmaları ayrıca kendilerine özgü zikir ayinlerinde başlarını sallamaları ilgi çekmektedir.

  http://haber.kanald.com.tr/haberdeta...60251&catId=32

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Hukuk Portal: AİHM'den Türkiye'ye 'JİTEM' sorgusu
  Hukuk portalına yeni bir kaynak eklendi. Konu: https://www.hukuki.net/content.php?1041-AİHM-den-Türkiye-ye-JİTEM-sorgusu
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Hukuk Portal
  Yanıt: 0
  Son İleti: 06-04-2011, 22:41:10
 2. Hukuk Portal: AİHM'den Türkiye'ye Kürtçe cezası
  Hukuk portalına yeni bir kaynak eklendi. Konu: https://www.hukuki.net/content.php?846-AİHM-den-Türkiye-ye-Kürtçe-cezası
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Hukuk Portal
  Yanıt: 0
  Son İleti: 11-01-2011, 22:24:22
 3. Medya ne kadar kötü Türkiye'de!!!
  İki gündür herkes Kemal Kılıçdaroğlu ve Bursaspor'u konuşuyor.. Ancak Zonguldak'ta 32 madenci kömür ocağında mahsur kaldı. Ölüm kalım savaşı veren...
  Yazan: yas2010 Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 0
  Son İleti: 18-05-2010, 23:25:56
 4. Türkiye Aleyhine Kazanılan Orman -tapu Iptali AİHM Mahkemesi Görüntüleri
  Orman vasfı denerek hiç bir bedel ödenmeden vatandaşın mülküne gasp edilemiyeceği bu kayda alınan a.i.h.m mahkemesinde apaçık ortadadır. Bu...
  Yazan: gurel67 Forum: Gayrimenkul Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 16-03-2009, 17:27:46
 5. AİHM, Türkiye’ye Ceza Yağdırdı
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye aleyhine açılan 7 davayı bugün karara bağladı. Ahmet Güven ve 12 arkadaşının yaptığı ortak...
  Yazan: veezy37 Forum: Avrupa Birliği Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 12-04-2007, 15:44:14

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.