+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Tek Kulak İşitme Kaybı

Tek Kulak İşitme Kaybı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Thumbs up Tek Kulak İşitme Kaybı

  Merhaba arkadaşlar.1980 doğumluyum. Sol kulağım tamamen işitme kaybı yaşıyor yani %100. Memur olamayacağım söylenerek çürük almamam hususunda iyice tavsiye edildi ki askeri doktora rahatsızlığımdan şikayetçi olmadığımı belirttim. O da 36. maddeye göre askerliğe elverişli olduğumu rapor etti. Şu anda memurum ve askerlik yoklama kaçağı durumundayım. Yine tecil etme imkanım var tahsilimden dolayı ama ben muayene olmak istiyorum askerliğe elverişli değil raporu almak için. kulağımın açılma şansı yok çünkü kulaktan beyne giden sinirler ölmüş. bunun yanısıra ellerimde 8 yıldır normal halde iken bile titreme var yine doktor raporuna göre kalıcı bi hastalık bu.bu halde yemek kaşığını bile bir türlü sabit tutamazken silahı nasıl tutabilirim. şimdi sizden ricam bi kaç gün müddetim var o yüzden acele cevap bekliyorum ben çürük alabilir miyim. Hukukçu veya hukuksever arkadaşlardan ricam ne yazacaklarsa askerlik mevzuatı kaynağını da gösterirlerse minnet duyarım.hepinize burdan saygılar.  Hukuki NET Güncel Haber

  Tek Kulak İşitme Kaybı konulu yargıtay kararı ara
  Tek Kulak İşitme Kaybı konulu hukuk haber
  Konu MERSA2000 tarafından (27-11-2008 Saat 02:58:06 ) de değiştirilmiştir. Sebep: eksik bilgi

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  İletiler
  184
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/20176.html


  a: askerlige elverisli(arızalı)
  c: gecici
  b: barışta elverişsiz, savaşta elverişli(çürük)
  d: barışta elverişsiz, savaşta elverişsiz(çürük)

  geçmiş olsun.

  ---------------------------------------------------------------------

  KULAK, BURUN VE BOĞAZ HASTALIKLARI

  Madde 19 - (Değişik : 7/1/2002-2002/3627 K.)

  (Değişik paragraf: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/37.mad) Bu maddenin değerlendirilmesinde kullanılan ortalama işitme eşikleri, saf ses ortalamalarını (500,1000, 2000 Hz) ifade etmektedir. Odyolojik incelemede işitme kaybı seviyesi A fıkrası bentlerinden iyi olanlar sağlam kabul edilir.

  A) 1. Bir kulağın sağlam olması durumunda (0-25dB arası) diğer kulağın total olmayan işitme kayıpları.

  2. Her iki kulağın fısıltı sesini 2 (dahil) metreden yukarı (30-40 dB arası) mesafeden işitecek derecedeki sağırlıkları.

  3. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/37.mad) Bir veya iki kulakta 4000 (dahil) frekanstan itibaren 60 dB'in üstünde nörosensoriyel işitme kayıpları.

  B) 1. Bir kulak fısıltı sesini 3 (dahil) metreden (30 dB) mesafeden işittiği halde diğer kulağın fısıltı sesini 1 metreden daha az (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitmesi, tam sağır olması ya da tam sağıra yakın olması.

  2. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 ilâ 2 metre arası (40-65 dB arası) mesafeden işitmesi.

  3. Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulakta saf ses odyogramda konuşma frekanslarında total işitme kaybı veya 90 dB ve üzerindeki işitme kayıpları (Bu maddenin değerlendirilmesinde 100 dB seviyesindeki klik stimulusla yapılan işitsel uyarılmış potansiyeller (ABR) testinde cevap elde edilememiş olması şarttır).

  4. İşitme kuvvetini, bu maddenin (A) diliminin (1) veya (2) numaralı fıkralarında belirtilen miktar kadar azaltmakla birlikte her iki kulakta 4000 (dahil) frekanstan itibaren 60 dB

  in üzerinde nörosensoriyel işitme kaybı.

  C) 19 uncu Maddenin A, B ve D dilimlerinde belirtilen hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.

  D) 1. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 metreden aşağı (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitecek olan ileri derecedeki sağırlıkları.

  2. Sağır ve dilsizlik.

  Madde 20 - A) 1. İşitme kuvveti A/19 kadar olan dış kulak yolları darlıkları ya da hafif derecedeki sayvan şekil bozuklukları.

  2. Dış kulak yolu normal olmak şartıyla bir taraflı kulak kepçesi yokluğu.

  3. Dış kulak yollarının travmaya veya kronik enfeksiyonlarına bağlı darlıkları veya hastalıkları (İşitmenin A/19 kadar olması hallerinde).

  B) 1. İşitme kuvvetini B/19 kadar azaltan dış kulak yollarının (bir veya iki taraflı) travmatik veya civar organların kronik enfeksiyonlarına bağlı ya da konjenital kaynaklı olan tedavisi olanaksız darlıkları, şekil bozuklukları.

  2. Dış kulak yolu normal olmak şartıyla iki tarafta kulak kepçesi yokluğu.

  3. (Ek : 30/1/1997 - 97/9106 K.) Hasta kulakta fısıltı sesini, 1 metrenin altında (65 dB ve daha fazla) duyacak derecede işitme kaybına neden olan tek taraflı kulak yolunun travmatik veya civar organlarının kronik enfeksiyonlarına bağlı ya da konjenital kaynaklı tedavisi olanaksız darlıkları, ileri derecedeki aurikula deformiteleri.

  C) 20 nci maddenin A, B, D dilimlerindeki hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.

  D) 1. İki taraflı tedavisi olanaksız dış kulak yollarının tam kapanıklığı.

  Madde 21 - A) 1. İşitme kuvvetini A/19 kadar azaltan, kataral, sikatrisiyel, adaziv ya da orta kulağın sklerotik iltihapları, otoskleroz, labirent atrofileri, labirenter hidropslar (işitme fonksiyonu bozmayan asemptomatik küçük kalker plakları sağlam kabul edilir.)

  ,

  2. İşitme fonksiyonu normal hudutlarda olan açık otit skatrisiyel.

  3. (Ek: 7/1/2002-2002/3627 K.) Her iki kulakta işitme fonksiyonu normal hudutlarda olan tek ya da çift taraflı stapedotomi, parsiyel ya da total stapedektomiler.

  4. (Ek: 7/1/2002-2002/3627 K.) İşitme kuvvetini A/19 kadar azaltan basit mastoidektomi, osiküloplasti, timpanotomi ve timpanoplastiler

  B) 1. İşitme kuvvetini B/19 kadar azaltan kataral, sikatrisiyel, adeziv ve orta kulağın sklerotik iltihapları, otoskleroz, labirent atrofileri, labirenter hidropslar.

  2. Hasta kulakta fısıltı sesini 2 (dahil) metrenin altında (40 dB ve daha fazla) duyacak derecede işitme kaybı olan, kolesteatomlu ya da kronik pürülan akıntısı bulunan bir taraflı kronik orta kulak iltihabı (Radyografide hasta taraf mastoidin sklerotik bir hal aldığının ya da hücre strüktürünün kaybolduğunun saptanması şarttır).

  3. Bir kulak EVİDE olmakla beraber diğer kulağın sağlam veya fonksiyonunun A/19 kadar olması.

  4. (Ek: 7/1/2002-2002/3627 K.) İşitmeyi A/19 kadar azaltan, en az bir yıl takibi yapılmış, objektif testlerle doğrulanan ve semptom veren periferik tipte bilateral vestibüler hastalıklar.

  C) 21 nci maddenin A, B, D dilimlerindeki hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.

  D) 1. İşitme kuvvetini D/19 kadar azaltan sikatrisiyel, adeziv ya da orta kulağın sklerotik iltihapları, iki taraflı kolesteatom ya da kemik iltihabı ile birlikte cerrahatlı akıntıları (radyografik muayene şarttır) iki taraflı otoskleroz, labirent atrofileri, labirenter

  hidropslar.

  2. Her iki kulağın ameliyatla evide ya da otovide olması (Radyografik muayene şarttır).

  3. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/38.mad) Her iki kulakta fısıltı sesini 2 (dahil) metrenin altında (40 dB ve daha fazla) duyacak şekilde işitme kaybı olan kolesteatomlu ya da kronik pürülan akıntısı bulunan iki taraflı orta kulak iltihabı (Radyografide her iki taraf mastoidin sklerotik bir hal aldığının ya da hücre strüktürünün kaybolduğunun saptanması şarttır.).

  Madde 22 - A) 1. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/39.mad) Konka hipertrofileri, burun polipleri, nefes alma ve konuşmayı güçleştiren burun boşluklarının septum deviasyonları, septal perforasyonları (Nefes alma ve konuşmayı güçleştirmeyen septum deviasyonları, paranazal sinüslerin havalı boşluklarının yarısından azını oblitere eden iyi huylu kistik lezyonları, mukozal kalınlaşma, akut enfeksiyonu sağlam kabul edilir.).

  2. (Ek: 7/1/2002-2002/3627 K.) Nefes alma ve konuşmayı güçleştirmeyen yüz, farenks ve nazofarenkste şekil bozukluğu yapmamış, tedavi ile düzelebilen, sinüs havalanmasını bozmuş burun boşluğunun nazofarenks ve paranazal sinüslerin iyi huylu tümörleri (osteom, anjiofibrom, adenom vs.).

  B) 1. Konuşmaya güçlük veren, ağızdan nefes almayı gerektiren, tedavi ile giderilemeyen burun boşluklarının şekil bozuklukları.

  2. Etrafındakileri rahatsız edecek derecede kokusu bulunmayan hakiki ozen.

  3. Üçüncü devir sifilizin burun boşluğunda ve seste fazla bozukluk yapmamış harabiyetleri.

  4. Travmatik ya da yapısal kaynaklı ileri derecede olmayan rinit atrofikler (Kokusuz).

  5. (Ek: 7/1/2002-2002/3627 K.) Konuşmayı güçleştiren, ağızdan nefes almayı gerektiren, komplikasyon yapmış (intrakranial uzanımı olan, burun ya da yüz şekil bozukluğu yapmış vs.) iyi huylu tümörleri ( anjiofibrom, adenom vs.).

  C) 22 nci Maddenin A, B ve D dilimlerindeki arıza ve hastalıkların tedavi ve nekahat halleri.

  D) 1. Plastik ameliyatla düzeltilmesi olanaksız burun yokluğu ya da ileri derecedeki şekil bozuklukları.

  2. Nefes almayı ileri derecede güçleştiren ve göğüste şekil bozukluğu meydana getirmiş ve ağızdan nefes almayı gerektiren burun boşluklarının tedavisi olanaksız şekil bozuklukları.

  3. Burun boşluklarının ve sinüslerinin tedavisi olanaksız hastalıkları (Kötü huylu urları, lupus tüberküloz, lepra, sklerom, üçüncü devir sifilizinin seste bozukluk yapmış ya da estetiği tiksinti derecesinde bozmuş olan harabiyetleri, şekil bozuklukları, ileri derecede fena kokulu ozen).

  4. Yüzde önemli derecede şekil bozukluğu yapmış burun boşluklarının tedavisi olanaksız iyi huylu tümörleri (Osteokondrom, fibrom, nazofaranjiorinosklerom).

  5. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/39.mad) Burun boşluklarının tedavi ile iyileşmiş olmasına rağmen bu maddenin B dilimindeki arızalar kadar şekil bozukluğu yapmış ve yüzde kalıcı deformite oluşturan iyi veya kötü huylu tümörlerinden veya iltihaplarından kalan sekeler.

  Madde 23 - A) 1. Hafif ses kısıklığı (Larenksin önemli şekil bozukluğu ya da hastalıklarına bağlı olmamak şartıyla).

  2. (Ek fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/40.mad) Trakeanın hiçbir komplikasyona sebep olmamış ve trakeanın devamlılığını bozmamış primer onarımları.

  B) 1. Eforla nefes almaya fazla zorluk vermeyen larenks ve trakeanın darlıkları, ses kısıklıkları.

  2. Eforla nefes almaya fazla zorluk vermeyen ve ses kısıklığına sebep olmamış bir taraf ses telinin intratorasik bir sebeple veya boyun ameliyatı sonucu felci veya kriko-aretenoid eklem fiksasyonu sonucu (Romatizma, travma ya da herhangi bir enfeksiyona bağlı) medyan durumda fiksasyonu (Bir süre tedavi ve hava değişiminden sonra bu madde uygulanır).

  3. (Ek: 7/1/2002-2002/3627 K. 3. ; Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/40.mad) Solunum ve yutma fonksiyonlarını bozmayan parsiyel larenjektomiler veya trakeanın her türlü segmenter rezeksiyonları.

  C) 23 ncü Maddenin A, B, D dilimlerindeki hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.

  D) 1. Travmatik, cerrahi ya da herhangi bir hastalığa bağlı iki taraflı afoni derecesine varacak derecede ses kısıklığı yapmış, tedavi ile şifa bulması olanaksız iki taraflı addüktör felci. Ses kısıklığı yapmamış fakat hafif eforla dispneye sebep olan iki taraflı ses teli medyan felci (En az bir sene hava değişiminden sonra bu madde uygulanır).

  2. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/40.mad) Larenksin veya trakeanın her türlü malign tümörleri, tıbbi veya cerrahi yöntemlerle tedavisi mümkün olmayan veya ileri derecede fonksiyon bozukluğu yapmış hastalıkları (iyi huylu tümörleri, travmatik veya kronik hastalıkları), tüberküloz larenjit sekeli.

  3 (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/40.mad) . Larenks ve trakeanın nefes almaya engel olan bozuklukları (sürekli kanül taşıyanlar) veya trakeaya çeşitli nedenler ile stent yerleştirilmesi ve greft uygulamaları.

  4. (Ek: 7/1/2002-2002/3627 K.;Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/40.mad) Total larenjektomiler veya trakeada sekel oluşturmuş ve solunum fonksiyon testlerini bozmuş her türlü darlıkları.

  Madde 24 - A) 1. Ameliyatla giderilmesi ve düzeltilmesi mümkün farenks şekil bozuklukları.

  B) 1. Tedavi ve ameliyatla giderilmesi olanaksız, gıda alma ve yutmayı güçleştiren farenks şekil bozuklukları.

  2. (Ek : 30/1/1997 - 97/9106 K.) Remisyonda nazofarenks kanseri.

  C) 24 ncü maddesinin A, B ve D dilimlerindeki hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.

  D) 1. Yutmayı önemli derecede bozan, ameliyatla düzeltilmesi olanaksız farenkste şekil bozukluğu yapmış hastalıklar, tümörler.

  2. (Ek : 4/5/1993 - 93/4398 K.) Paranazal sinüslerin, burun boşluklarının, ağız boşluğunun, nazofarenks ve hipofarenksin malign tümörleri.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Nov 2008
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  Erdoğan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. ama işin içinden çıkamadım net bi ifade yok çünkü. siz bana bunlardan hangi maddeye girdiğimi de söylerseniz minnet duyacam. tekrar teşekkürler.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  ben de bi konuda bilgi almak istiyorum...2008 sonunda askerliğe başvurdum sağ kulağım hiç duymuyo kulaktaki sinirler ölmüş tamamen ve beni izmir hatay askeri hastanede muayene ettiler odyogram cihazına girdim kulağım sağır çıktı ordaki muayene eden asker çürük dedi ve istanbula yolladılar gataya,orda beyin dalgalrıyla ilgili bi test yapıldı ve 100 db e cevap alındı yazıldı... o raporla tekrar izmire döndüm ve burda askerliğe elverişlidir komando olamaz belgesi verdiler...30 gün içinde itiraz hakkım varmış itiraz ettiğim taktirde çürük alırmıyım???? lütfen bilen biri bişiler yazsın...

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2009
  İletiler
  13
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  Alıntı tengizdeniz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  ben de bi konuda bilgi almak istiyorum...2008 sonunda askerliğe başvurdum sağ kulağım hiç duymuyo kulaktaki sinirler ölmüş tamamen ve beni izmir hatay askeri hastanede muayene ettiler odyogram cihazına girdim kulağım sağır çıktı ordaki muayene eden asker çürük dedi ve istanbula yolladılar gataya,orda beyin dalgalrıyla ilgili bi test yapıldı ve 100 db e cevap alındı yazıldı... o raporla tekrar izmire döndüm ve burda askerliğe elverişlidir komando olamaz belgesi verdiler...30 gün içinde itiraz hakkım varmış itiraz ettiğim taktirde çürük alırmıyım???? lütfen bilen biri bişiler yazsın...
  kulağı hiç duymayan kişiye çürük raporu veriyorlar sana nasıl vermediler hayret

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Mar 2005
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Turkey.
  İletiler
  1.580
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  Tek kulağın tam işitme kaybında olması (sağırlık) TSK sağlık yönetmeliği Madde 19 B fıkrası 1. bendine göre barış döneminde askerliğe elverişli değildir (çürük) hükmünü içermektedir. Yani tek kulak tam işitme kaybı çürük nedenidir (barışta)

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  itirazımı yapıcam zaten. 19.madde B bendine göre ben %100 haklıyım bakalım sonuç ne olucak uğrastırcaklar biraz işte.. askerliğe elverişli raporu veren doktorun bu yönetmelikten haberi yok heralde,eh biz de haberdar ederiz napalım...

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  tangör bey beni aydınlattığınız için teşekkür ederim ancak bi sorum daha olucak...madde 19 B bendi 1.fıkrasına göre benm durumum elverişsiz fakat 3. bendine göre bi tezatlık yok mu sizce? ve ben itiraz hakkımı değerlendiricem. sizce itiraz hakkımın olumlu sonuçlanması şansım ne kadar? askerliğe elverişlidir komando olamaz raporuna itiraz prosüdürü nasıl işliyo bu konuda bilginiz ya da yaşanılan örnekleriniz var mı? yönetici olarak size çok teşekkür ederim..saygılarımla...

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Apr 2009
  İletiler
  17
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  valla benim bi tanıdıgım abi vardı tek kulagı ıyı duymuyordu askere gitti hiçbişey olmamıs gıbı sonra acemiligi yaptı askeriye geri gondermişti 1 ay geçmedi muaf olduydu

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Mar 2009
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Tek Kulak İşitme Kaybı

  Alıntı Tangör Evren rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Tek kulağın tam işitme kaybında olması (sağırlık) TSK sağlık yönetmeliği Madde 19 B fıkrası 1. bendine göre barış döneminde askerliğe elverişli değildir (çürük) hükmünü içermektedir. Yani tek kulak tam işitme kaybı çürük nedenidir (barışta)
  Öncelikle iyi günler diliyorum.benim sağlık sorunum sağ kulağımdan.sağ kulağımdan üniversite hastanesinde kulak zarı ameliyatı geçirdim.geçirdiğim ameliyatın adı kronik otits media.kulağımda ileri derecede mikst tip (Hem iç kulaktan hem de dış ve orta kulaktan oluşan bir işitme kaybıdır. Diğer bir değimle aynı kulakta iletim tip ve sinirsel tip işitme kaybının beraber oluştuğu bir işitme kaybıdır)kulak rahatsızlığı vardı.ameliyattan sonra yapılan testte duyma sağ kulağımda hava 75db kemik 22db.yani kulağım %75 duymuyor.sol kulağımı kapattığım zaman sağ kulağıma çok az ses geliyor fakat anlaşılmıyor..birde kulak kemiklerinde kireçlenme var.Bu rahatsızlığım askerlik yapmama mani olurmu.Cevaplarsanız teşekkür ederim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. 2 Yıl Önce Çarptığım Araç İçin Değer Kaybı ve İş görme Kaybı Ücreti Talep Ediyorlar
  Merhaba, 2 yıl önce aracımla Sakarya'da ufak bir kaza yapmıştım.Çarptığım aracın ön farı kırılmıştı ve çamurluğu göçmüştü. Hatalı bendim orada...
  Yazan: asterix87 Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 12-12-2015, 19:52:06
 2. Kusurlu Olduğum Kaza İçin Değer Kaybı ve İş görme Kaybı Ücreti Talep Ediyorlar
  Bir sene önce geri geri giderken park halindeki bir araca dokundum. Arka kapı sacı hafif çöktü, camurluk da hafif ezildi. %100 kusurlu olduğumu kabul...
  Yazan: paperring Forum: Ceza Muhakemesi Hukuku
  Yanıt: 9
  Son İleti: 07-07-2015, 00:32:45
 3. İşitme kaybı ne kadar olursa rapor alabilirim?
  merhaba benim bir kulağımda kronik OTİT var ve ameliyat olmama rağmen tekrar nüksetti, işitme kaybı % 30. Diğer kulakta ise kalıcı uğultu ve...
  Yazan: kunzutlu Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 1
  Son İleti: 25-03-2009, 11:36:20
 4. İşitme Kaybı
  Merhabalar. Ben 88/3 askerim.Sol kulak zarımda delik var.atışlardan sonra duyma oranı iyice düştü.Hastaneye sevk edildiğimde bana usta birliğinde...
  Yazan: turquazz Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 25-03-2009, 11:35:40
 5. Göz-Kulak
  Seçmek zorunda olsaydınız hangisi giderdi? Ya da şöyle sorayım...gözler mi kalırdı, kulaklar mı?
  Yazan: emrahseral Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 19-02-2006, 02:55:06

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tek kulakta işitme kaybı

http:www.hukuki.netshowthread.php48590-Tek-Kulak-isitme-Kaybi

tek kulağı duymayan ehliyet alabilirmi

tek kulaga çürük raporu

tek kulağın duymaması

tek kulagi hic duymayan yardim alirmi

tek kulağı duymayan askerlik yaparmı

tek kulak işitme kaybı ehliyet

kulağı duymayan askerlik yaparmı

tek kulak duymaması

sol kulakta işitme kaybıkulak raporu nasıl alınırtek kulak işitme kaybı askerliksol kulak işitme kaybıişitme kaybı olanlar ehliyet alabilirmitek kulağı duymayanlar engelli maaşı alabilir mitek kulak isitme kaybibir kulağı duymayan askerlik yaparmıkulak sinirlerinim calimama sebebitek kulak işitme kaybısol kulak duymamasıtek kulak duymaması ehliyetkulaktan yüzde kaç rapor alınırtek kulagin duymamasitek kulak ma
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.