+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 29 ileti bulundu.
    İletiler
    134
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine karşı,hangi mahkemeye dava açabilirim?

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine karşı,hangi mahkemeye dava açabilirim?

Suç; Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesin 'de gerçekleşmiş,

fakat, silsile yolu ile bir üst kurumları olan,

Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü

ve Yüksek Öğretim Kurulu (Y.Ö.K)

kanallarına ilgili şikayet iletilmiştir.

Suçlular her üç kurum tarafından da korunmakta olduğu için, somut belgelere rağmen, hukuk tanımaz tavırlarını sürdürmektedirler.

Dava hangi mahkemede ve hangi kuruma karşı açılmalıdır,yardımcı olursanız memnun olurum.

Saygılarımla.

Hukuki NET Güncel Haber

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine karşı,hangi mahkemeye dava açabilirim? konulu yargıtay kararı ara
    Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine karşı,hangi mahkemeye dava açabilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine karşı,hangi mahkemeye dava açabilirim?

Suç nedir?

İletiler
    134
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine karşı,hangi mahkemeye dava açabilirim?

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri beni kobay olarak kullandı hocalarıda çürüttükleri sağlam dişimi çekti diş köprülerimi kırdılar hakkımı ararken kendimi 31.07.2007 tarihinde diş hekimliği dekanlık kapısında buldum hukuk mücadelem sürüyor 31.07.2007 tarihinde İstanbul Kadıköy cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundum Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü elimdeki belgelere rağmen suçlarını inkar edip tedavimin devam ettirilmesi yönünde yapıcı olmayıp hukuksuzluğunu sürdürmektedir.Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına da şikayetimi yaptım ve Bilgi Edinme Kanunu gereğince bilgi istedim sunduğum belgelere rağmen suçluları koruyup,soruşturma açamayız beyanında bulunuyorlar T.C Sağlık Bakanlığına Y.Ö.K'ü,Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Dekanlığını şikayet ettim fakat konunun muhatabı Yüksek Öğretim Kurulu diye şikayet dilekçesini Y.Ö.K'e göndermişler Türk Diş Tabipleri Birliğinden bilirkişi kontrolü altında diş sağlık kontrolümün yapılması için dilekçe yazıp talepte bulundum henüz cevap gelmedi bekliyorum ihmal ve bilgisizliği nedeni ile köprü protezimi tutan azı dişimi çürütüp, çekilmesine neden olan T.B. adlı öğrenci Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından korunmaktadır elimde bu kişiye ait el yazısıyla yazılı randevu kağıdı olduğu halde Rektörlük hiç inceleme yapmadan personelimiz T. B. tedavinizde bulunmamıştır deme hukuksuzluğunu göstermektedir elimde başka belge ve bilgilerimde mevcut...

Yeditepe Üniversitesinin Bağdat caddesinde bulunan Diş Hekimliği Fakültesinde,kamu kurumundan sevkli gelenler ücretsiz muayene olurlar parası olanda farkını öderse deneyimli öğrenci yani asistan,doktora öğrencisi veya doçent,profesör gibi ayrıcalıklara fark öder muayene olur ben öğrencilere tedavi oldum aman ne tedavi insanlar üzerinde deney yapıyorlar dişlerimi mahvettiler sağlam olan dişime kanal tedavisi yapıp çürütttüler Dekanlığa şikayetim üzerine benden ücret farkı almadan doktora öğrencisi T.B. ya ve doçentlere tedavi ettirdiler tedavimde bulunan T. B.adlı doktora öğrencisi yaklaşık bir yıl beni oyaladı tedavimi uzattı bir yılda üç kez baktı kanal tedavisini yapacağına dişimi oydu uzun sürede bakmadığı için dişim çürüdü ve yine ücret farkı alınmadan dekanlık diş tabiplerince çekildi elimde imzalı belgeleride mevcut hasta dosyamıda almışlardı geri vermediler içinde diş filmlerim vardı nerdeyse tüm kurumlara şikayet ettim ne soruşturma açtılar ne sesimi duydular yani gündüz gözüne cadde ortasında adam öldürüyorlar kimse duymuyor Y.Ö.K olsun, Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Dekanlığı olsun sizler hukuk tanımazsınız, insan haklarına saygınız yok dedim tın yok yahu haklıysanız hakkımda dava açın onada kabulüm çünkü hukuk karşısında ben haklı çıkacağım şu an damağımla çiğneyerek beslenmekteyim, protezlerim kırık olduğundan ağzımda yara ve iltihaplar oluştu tek çarem hukukta hakkımı aramak
    saygılarımla
    Konu teknik_er tarafından (23-11-2008 Saat 16:58:33 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    134
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İdare Mahkemesine dava açsam uygun olur mu ?

İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın teknik_er,
    Sizin bu yazdıklarınız karşısında şok oldum.Ben de 6 ay kadar önce diş tedavimi Yeditepe Üniversitesinde yaptırdım.Öğrenci-hoca polikliniğini daha ucuz olduğu için tercih ettim.Fakat orda gördüğüm öğrenciler son sınıf öğrencileriydi.Yani bu yıl diş hekimiler ve tedavi sırasında hocaları gelip dişlerimize bakıyordu,onlarda ne yapılması gerekiyorsa yapıyorlardı.Tamamen hocalarının direktifi ve kontrolündeydiler.Hepsi pırıl pırıl gençlerdi.Benimde dişimi çekmek zorunda kaldılar fakat benim imzamı ve olurumu almadan kesinlikle çekmediler.Dişimi kurtarmak için iki ay küretaj denilen tadaviyi yaptılar ama kurtaramadılar.Düşünebiliyormusunuz iki ay haftada en az 3 gün hastaneye gittim tadavim ve onların emekleri boşa gitti.Dişi çürütme ve çekmeye kesinlikle karşılar.Daha önceleri burayı bilmediğim ve gitmediğim için kendime çok kızmıştım.O kadar hijyenik çalışıyorlar ki her seferinde eldiven değiştiriyorlar ve aletleri kullanmak üzere sizin yanınızda açıyorlar.
    Daha önceleri gittiğim diş hekimlerinin çoğu eldiven bile kullanmıyordu.
    Hatta sizde görmüşsünüzdür,giriş katda sağ tarafta bir pano vardır.Daha önce burada tedavi yaptıranların teşekkür yazıları vardır orda.Hala duruyorsa ben ve eşimde tedavimiz sonucu teşekkürlerimizi bildiren yazı astırmıştık.
    Hala şaşkınım ve size geçmiş olsun demekten başka çarem yok sanırım...

İletiler
    134
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Sayın Sidem,

Sağlık konumla ilgili olayda kendimle ilgili bölümü anlattım.Ben bütün olarak hastane görevlilerini ve öğrencilerini suçlamıyorum yalnızca benimle ilgilenenlerin sağlığım üzerinde oluşturdukları olumsuzları bahsettim.

Öğenci tedavilerinde diş temizliği vb. yüzeysel müdehaleler ile protezli bir dişe kanal tedavisi gibi uygulamalar ayırt edilmelidir.Sonuçta adı öğrenci öğrenmek amaçlı hastayı tedavi etmektedir yani bir nevi kobaysınız belki öğrenciye diş temizlettiren bir hasta temizlik esnasında diş etlerinin zarar gördüğünün farkında değildir tedavi sonunda dişlerinin tartarlardan arınmış beyaz olması yeterlidir onun için veya sizin çekilen dişiniz benimki ile aynı görev ve konuma sahip yokluğunda aynı rahatsızlığı duymuya biliriz

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi başvuruda ön muayene yapılıyor fakat öğrenci kliniğinde öğrenci tedavileri kayıta alınmamaktadır Dekanlıktan aldığım tıbbi anamnezde hiç bir öğrencinin adı yoktur başınıza bir şey gelse hastane inkar ediyor sadece öğrenciden kendi yazısı ile yazılmış randevu kağıdı aldıysanız elinizdeki tek belge budur şikayet dilekçelerimde randevu kağıdını delil olarak gösterdiğim halde ilgili öğrenci tedavinizde bulunmamıştır yanıtını aldım

Sayın Sidem sizin durumunuzla benimkisi farklı olaylar lütfen karıştırmayın beş parmağın beşide aynı değil ki sizin tedaviniz kolaydı veya iyi ve tecrübelileri denk gelmiş olabilir eğer hastaneler ve doktorlar dört dörtlük olsaydı onlarca görevi ihmal davaları açılmazdı benim dünyada en saygı duyduğum meslek hekimlik mesleğidir çünkü hayat kurtaran onlardır, Hipokrat andı yaparak göreve başlarlar başınızı kaldırın etrafa bir bakın Hipokrat andına sadık kaç hekim var kimi hekimlerin tek derdi para sağlık ikinci planda elbette geçim yapmak için para alacak onunda insanca yaşama hakkı vardır malesef alınan ücretler geçim standartlarının üstünede çıklıyor insan sağlığı hiçe sayılıyor

tekrar Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına dönelim hastaneye başvurumu müteakip bir bayan öğrenci protez dişlerimi çıkarıp, protezimin üstüne geçtiği azı dişime kanal tedavisi uyguladı iyice oydu, yaptığı dolgu geri düştü ben hastane giriş kısmındaki doçentlik kısmına şikayette bulunup öğrenciyi ret ettim ayrıcada mağduriyetimi gidermelerini istedim yoksa yasal yollardan haklarımı arayacağımı doçent hanıma bildirdim Doçent Hanım diş tedavilerim ücret farkı alınmadan yapılmak üzere beni doktora öğrencisi T.B.ya yönlerdi kendisi yaklaşık bir yıl içerisinde beni üç kez muayene etti yaz dönemi telefon ettiğim halde hiç çağırmadı bu esnade dişim çürüdü tekrar Doçent Hanıma şikayetim üzerine DT. E.P.G. e yönlendirildim onunda yapacağı bir şey kalmamıştı dişim Dt.İ.T.tarafından ücret farkı alınmadan çekildi Dekanlık tarafından görevlendirilen Doçent H.ı Bey de aracı olup bu işleri organize etmiştir Dişimi kayıp ettikten sonra bana sözlü olarak ücretsiz protez yapma vaadinde bulundular hatta muayenemi Dekan Bey bizzat kendisi yapmıştır.Ücretsiz protez yapma vaatlerinde vaz geçtiler bana protez için yüklü bir ücret çıkardılar zaten ücretini versem bile hareketli bir protez yapacaklarmış, benim hastaneye gelirken dişim ve protezlerim sağlamdı zaten ücret vermem ve hareketli proteze razı olmam söz konusu olamaz dekanlıktan implant tedavi şeklinde diş istedim bu şekilde teselli bulurum dedim kanunen de zorunlusunuz dedim Dekanlık işi yokuşa sürdü verdiğim şikayet dilekçeme kayıt numarası bile vermediler üst katta bulunan dekanlık odasının olduğu bölümde dekanlık memuresi beni güvenlik görevlilerince dışarı attırdı ben o günü direk İstanbul Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığına gidip şikayette bulundum.2006 şubatında hastaneye başvurdum,2007 de Dekanlık ve Savcılığa başvuru yaptım, Yeditepe Üniversitesi ve Yüksek Öğretim Kurulu (Y.Ö.K) arasında bir çok yazışma yaptım tüm haklı iddialarımı ret ediyorlar hatta beni tedavi eden T. B.nın kendi el yazısı olan randevu kağıdını belge olarak sunduğum halde Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.A. S. Doktora öğrencimiz T. B.tedavinizde bulunmamıştır yalanını iddia edebilmektedir benim şuanda diş protezlerim yoktur yaklaşık iki yıldır damağımla besinleri çiğneyip beslenmekteyim ağzımda yara ve iltihaplar oluşuyor Yeditepe Rektörlüğüne yazışmalarımda hukuka uyması,suçlular hakkında soruşturma açması gerektiğini bildirdiğim halde suçluları koruyarak hukuksuzluğunu sürdürmüştür.Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.A.S. ve Y.Ö.K Başkanlığı hukuka aykırı davranmaktadır,iki yıldır bana işkence yapılmasına göz yumakta ve desteklemektedir,tedavim yarıda bırakılmıştır, Dekanlığın kapısına kovuldum bu bir insanlık suçudur,insan haklarına aykırı bir tutumdur

Savcıları göreve çağırıyorum

Saygılarımla.

İletiler
    134
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sidem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın teknik_er,

Hatta sizde görmüşsünüzdür,giriş katda sağ tarafta bir pano vardır.Daha önce burada tedavi yaptıranların teşekkür yazıları vardır orda.Hala duruyorsa ben ve eşimde tedavimiz sonucu teşekkürlerimizi bildiren yazı astırmıştık.
    Evet o panoyu biliyorum burada yazanlar yanlışda demiyorum insan sağlığı için emek veren Hipokrat yeminli doktorlara her zaman teşekkür borcum vardır

o pano hala duruyordur, orada F.G.isminde Zonguldak lı bir öğrenci için yazılmış bir yazıda olması gerekir ben yazının içeriğinden bahsetmiyeceğim F. G.benim diş temizliğimle ilgilenen 5.sınıf öğrencisidir benim hasta dosyamı incelemek üzere istemişti tüm filmlerim ve belgelerim içindeydi yaz tatili evine gitmiş gidiş o gidiş dosyamıda geri iade etmedi, hasta dosyam hastanede de yok dediler, yani dosyam kayıp oldu çürütüp çektikleri dişimin sağlıklı halinin filmleri mevcuttu...sorumsuz bir öğrenci yüzünden hasta dosyama ulaşamıyorum

Ayrıca siz tedavi olalı henüz 6 ay olmuş yani ben 2006 yılından bu yana mücadele ediyorum sayısız yazışmalarım ve sözlü uyarılarım oldu tedavilerinde artık dikkat ediyor olabilirler.Bu çorbada benim de tuzum olduğumu sanıyorum.
    Konu teknik_er tarafından (23-11-2008 Saat 20:33:25 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın teknik_er,
    Sanırım protez dişlerinizi daha önce dışarda yaptırdınız.Benim de öyle olmuştu.
    Zaten önce diğer dişlere geçirilen protez,sonrada tam proteze geçiş.İncelerseniz tüm dişleri çürüyen ya da dökülenlerin akibeti tam protez.
    Sağlam dişlere protez yapılırsa eninde sonunda diş bakılmadığı ve hava almadığı için önce sallanmaya sonra da çürümeye başlıyor.Damdan düşmüş biri olarak bunu söylüyorum.Siz daha fazla eziyet çekmeden bence protezlerinizi yaptırın ve hayatın güzelliklerinden mahrum olmayın derim.
    Size birde sorum olacak..Sosyal güvenceniz var mı?Kendi paranızla mı tedavi oldunuz?Fark mı verdiniz?

İletiler
    134
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sidem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın teknik_er,
    Sanırım protez dişlerinizi daha önce dışarda yaptırdınız.Benim de öyle olmuştu.
    Zaten önce diğer dişlere geçirilen protez,sonrada tam proteze geçiş.İncelerseniz tüm dişleri çürüyen ya da dökülenlerin akibeti tam protez.
    Sağlam dişlere protez yapılırsa eninde sonunda diş bakılmadığı ve hava almadığı için önce sallanmaya sonra da çürümeye başlıyor.Damdan düşmüş biri olarak bunu söylüyorum.Siz daha fazla eziyet çekmeden bence protezlerinizi yaptırın ve hayatın güzelliklerinden mahrum olmayın derim.
    Size birde sorum olacak..Sosyal güvenceniz var mı?Kendi paranızla mı tedavi oldunuz?Fark mı verdiniz?
    Sayın Sidem

Ben devlet memuruyum.Tedaviye protez dişlerimden rahatsız olduğum için gel-medim ortada bir ana dişim kırılmıştı onu çektirmek için gelmiştim.Tedaviyi başka boyutlara çektiler bir şeyler öğrenmek bahanesi ile beni kobay olarak kullandılar

Burası bir hukuk forumu olduğu için ben daha çok tedavinin hukuki boyutunun tartışılması tarafıyım Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığının ücret farkı almadan beni asistan, doktora öğrencisi, diş tabipleri ve Doçentlere tedavi ettirmesi tedavimde ihmallerini kanıtlamaz mı

bu zamanda kim kime ücret almadan iş yapıyor siz neden öğrenciye tedavi oldunuz Doçente tedavi olsaydınız ücret farkı verecektiniz fakat ben ücret farkı vermeden oldum sizce bunun bir anlamı yok mu bu hastane bir hata yapmamış mı suçluluğunu kabul etmesi gerekmez mi

sizin deyiminizle protezlerimi yaptırıp mutlu yaşayım olmuyor arkadaş protezlerimi bir şekilde yaptırdım diyelim yapanın yanına kar mı kalacak ben mücadele etmezsem daha kaç kişi yanacak

belki siz 6 ay önce hastaneden mutlu ayrıldınız çünkü ben 2006 yılından beri mücadele ediyorum geçen bu iki yılda anlamayan kafalara bir şeyler girmiştir bazı şeylerden korkar hale gelmişlerdir artık yoğurdu üfleyerek yiyorlardır

Ben adn içtim,kendilerine şikayet dilekçemde de aynen yazılı olarak bildirdim. Yeditepe Üniversitesi ve Yüksek Öğretim Kurulunu tedavim konusunda hukuken hatalı oldukları için Türk ve Dünya Basınında, İnternet site ve forumlarda deşifre edeceğim.Yakında TV ve gazetelerede şikayetimi mail ve faks yoluyla bildireceğim.Dava açmayı düşünüyorum.Eğer T.C Mahkemelerinde davam olumsuz sonuçlanırsa, AİHM de haklarımı arayacağım.

Yeditepe Üniversitesi ve Yüksek Öğretim Kurulu dişimin katillerini korumaktadırlar.Suçlular haklarında soruşturma açmadıkları sürece iki ellerim yakalarındadır.Adalete güveniyorum.T.C Savcılarını göreve davet ediyorum.

Anlım ak,belgelerim var,adalet ve hukuk benden yana...

Haklıyım,Kazanacağım !

Saygılarımla

iyi akşamlar

İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuki mücadelenize gelince...
    Tam teşekküllü bir devlet hastanesinden daha önce yapılan diş tedavinizin hatalı olduğu yönünde rapor almazsanız bir sonuç alamayacağınız kanaatindeyim.Çünki Yeditepe Diş Hekimliği hastanesi bir üniversite hastanesi özelliği taşımaktadır ve onlarca profesör,doçent,yrd.doçent,doktor ve dt vardır.
    Ha onlar hata yapamaz mı tabiki olabilir.Ama bunu yine tam teşekküllü bir hastaneden rapor alarak kanıtlarsanız tazminatda alırsınız.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yeditepe üniversitesi diş hastanesi muayene ücretleri

yeditepe diş hastanesi tedavi ücretleri

yeditepe diş hastanesi implant fiyatları

yeditepe diş hastanesi fiyatlar

yeditepe dis hastanesi ucret

yeditepe diş hastanesi öğrenci kliniğiyeditepe diş hastanesi tedavi fiyatlarıyeditepe diş hastanesi muayene ücretiyeditepe üniversitesi muayene ücretleriyeditepe diş hekimliği ücretiyeditepe diş hastanesi muayene fiyatlarıyeditepe diş hastanesi dolgu fiyatlarıyeditepe üniversitesi implant fiyatlarıyeditepe implant fiyatlarıwww.yedıtepe unıversıtesınde dıs yaptırdım memnun kalırmıyımyeditepe üniversitesi diş hekimliği fakültesi muayene ücretleriyeditepe diş hekimliğinde okuyanlaryeditepe üniversitesi diş hastanesi implant fiyatlarıyeditepe üniversitesi diş hekimliği ücretleriyeditepe üniversitesi diş hekimliği fakültesi dış tedavisi yaptıran var miyeditepe üniversitesi diş hekimliği fakültesi ücretleriistanbul disfakultesi implant fiyatlariyeditepede ucretsiz dis tedavisi yaptiran var miyeditepe üniversitesi diş şikayetleriyeditepe diş implant fiyatları
Forum