+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı İşyerimde Kullandıgım Lisanssız Program Kullanım Cezası Nedir

Merhabalar....

İşyerimde Ara Ara Kullandıgım Ve Bi Arkadaşım Aracılıgı ile Cd Sine Ulaştıgım
    Solidworks Programını Geçen Hafta Gelen heyet İnceleme Sonucunda Buldu
    Ve Hemen Ayakustu Mahkeme Yapılıp hakım İle Avukat Bılırkışının Raporunu HAzırlaması İçin 15 gun Süre Tanıldın Şimdi Aldıgım Bılgıler dogrultusunda Programın Mali Degeri 12.000$ civarında Ve Gelıcek CEzalara Bakılırsa 10.000 ila 150.000 ytl para cezasından bahsedılıyor

Benım Merak Ettıgım Madem Bu Korsan YAzılımı engellemek İstiyolar Öncelık Bır Uyarı verılmesı Ve Lisans Almaya Teşkil Edilmesi Gerekmiyormu?

Şimdi Ben Esnaf Olarak Bu İşsizlikte Ayda bır kullandıgım Bir YAzılım İçin 4 Yılda KAzandıgım PArayı Programamı :Yatırayım Yoksa Gelecek Cezasınamı Bunun Önüne Geçmek İçin Program Lisanslarını Abuk subuk Rakamlar Yazmasalarda Herkez Lisans SAhıbı Olsa Yada İnternet ÜZerinden Paylaşıldıgını Bıle Bıle Buna engel Olmayıp Kendılerıne ekmek Çıkartan Insanlaramı PAra Yedırmek Gerekıyo Herkez Bılıyorkı Ulkemızde Korsan Yazılım Hatsafhada ve Bılırkışılerde Bunun Farkında Ama Engel Olmuyorlar Bugun Kadıkoya Bınlerce Dolarlık Programlara Rastlıyabılırsınız 3 ytl ye alabılırsınız Dicek Bİşey Bulamıyorum...

Böle Bişeyle Karşılaşmış Arkadaşlardan Yardımlarını Beklıyorum Neyapmamız Gerek Şu Durumda..?

Şimdiden Teşekkürler...

Hukuki NET Güncel Haber

İşyerimde Kullandıgım Lisanssız Program Kullanım Cezası Nedir konulu yargıtay kararı ara
    İşyerimde Kullandıgım Lisanssız Program Kullanım Cezası Nedir konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: İşyerimde Kullandıgım Lisanssız Program Kullanım Cezası Nedir

Biri sizin emeğinizi çalsa ve çok ucuz fiyata veyahut bedava dağıtsa ne düşünürsünüz?

Telif hakları denilen ve hukukta emeği koruyan çok önemli bir hususu gözardı ediyorsunuz. Şimdi programın sitesini inceledim, solidworks bir tasarım programı imiş, siz bununla ne yapıyorsunuz peki?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı asiiii1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar....

İşyerimde Ara Ara Kullandıgım Ve Bi Arkadaşım Aracılıgı ile Cd Sine Ulaştıgım
    Solidworks Programını Geçen Hafta Gelen heyet İnceleme Sonucunda Buldu
    Ve Hemen Ayakustu Mahkeme Yapılıp hakım İle Avukat Bılırkışının Raporunu HAzırlaması İçin 15 gun Süre Tanıldın Şimdi Aldıgım Bılgıler dogrultusunda Programın Mali Degeri 12.000$ civarında Ve Gelıcek CEzalara Bakılırsa 10.000 ila 150.000 ytl para cezasından bahsedılıyor

Benım Merak Ettıgım Madem Bu Korsan YAzılımı engellemek İstiyolar Öncelık Bır Uyarı verılmesı Ve Lisans Almaya Teşkil Edilmesi Gerekmiyormu?

Şimdi Ben Esnaf Olarak Bu İşsizlikte Ayda bır kullandıgım Bir YAzılım İçin 4 Yılda KAzandıgım PArayı Programamı :Yatırayım Yoksa Gelecek Cezasınamı Bunun Önüne Geçmek İçin Program Lisanslarını Abuk subuk Rakamlar Yazmasalarda Herkez Lisans SAhıbı Olsa Yada İnternet ÜZerinden Paylaşıldıgını Bıle Bıle Buna engel Olmayıp Kendılerıne ekmek Çıkartan Insanlaramı PAra Yedırmek Gerekıyo Herkez Bılıyorkı Ulkemızde Korsan Yazılım Hatsafhada ve Bılırkışılerde Bunun Farkında Ama Engel Olmuyorlar Bugun Kadıkoya Bınlerce Dolarlık Programlara Rastlıyabılırsınız 3 ytl ye alabılırsınız Dicek Bİşey Bulamıyorum...

Böle Bişeyle Karşılaşmış Arkadaşlardan Yardımlarını Beklıyorum Neyapmamız Gerek Şu Durumda..?

Şimdiden Teşekkürler...
    Bahsettiğiniz gibi bir ceza gelmiş olsa ve bu ceza nedeniyle çok ciddi ekonomik sıkıntılar yaşamış olsanız, bir daha korsan cd satan yerlerin önünden geçermisiniz?Durumun önlenememesi, fırsatçılık yapılarak kullanılmasına izin verilmesini mi gerektirir?
    Solidworks piyasada herkesin kullanabileceği bir program olmayıp,lisans ücreti içinde eğitim bedeli ve teknik destek güncelleme imkanları da sunulmakta.Evinize ekmek almanız gerektiğinde gidip komşunuzun kendisi için aldığı ekmeği mi alıyorsunuz yoksa parasını verip kendi ekmeğinizi mi alıyorsunuz?

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öcelikle Ceavplarınız İşin Teşekkür Ederim..

Tabiki Kimsenin Emegi Çalmak Gayetınde Degılız Fakat Sen Benım Demek Istedıgımı anlamamış Olsan Gerek Dıkkat ettıysen Lısanssız Kullanalım Demıyorum Sadece Lisans Fıyatları Apartman Daire Fiyatlarıyla Eş Deger Olmasa Herkezde Lisanslı Program Kullansada Böle Sıkıntıları Yaşamasak..

Ustadım 2 cisi Bu Para Dedıgınız Şey Kolay kazanılmıyo...
    Madem Bu Programın Yapımcılarının Senı Bulup Ceza Yazdıracak Kadar Güçleri Var OZaman Tum Piyasadan Kaldırtsınlar Lisanssız Çakma Urunlerı Bızde Oralara YOnelmiyelım Haberde Okursanız Korsan Yazılımda Yapılan Oylamadan NEDEN korsan Cevabına Fiyatlar Bogazdakı Yalı Fiyatlarıyla Eşdeger Benım Kazancım Nekı Tutup Oraya 12.000$ para baglıyım Bır anda Hemde 4 sende Gunde 12 saat çalışarak kazanıyorum ben bu parayı ekmekten Bahsetmişsin

Tabıkı Gıdıp Kendım Alırım Fakat Olmıyanada 5 yerıne 100 demem Neyse Odur
    Bu Programla Neyapıyorum Açıkcası Normalde autocad kullanıyorum PArça Çizimleri Ölçüler Vs vs Bı arkadaşım Bunu Önermişti Bende deneme amaçlı aldım Ve kurdum 9 10 kez kullandım iyide bılmem Kullanmasını Sizce Benden Alıcakları ceza onlara helalmıdır?
    haktan bahsedıosun Bumu Hak?
    Madem Cezası olan bişey düşünsenize herkez lısanslı kullanıo Buraya gelen heyet yada cezalardan alıcakları kazanıcakları kolay paralar kımın cebıne gırecek kımın evınde meze olacak? Ne sanıosunuz Yazılım Fırmasına mı Yolluyolar Yapmayın allah aşkına Burası Turkiye haklıda olsan Haksızda olsan arkan yoksa ezıyolar ..

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Ama siz haksız davranışınıza ARKA arıyorsunuz şu anda! Kusura bakmayın kanuna karşı bir eylemi savunabilmek mümkün değil.
    Program fiyatının ucuzluğu, pahallılığı onu üreten ve satanın keyfiyetindedir. Buna kimse karışamaz. Helal diyorsanız burası hukuk sitesi, bir din sitesine danışabilirsiniz bunu. Ama liberal ekonomi yönetimimiz malı üretenin kar oranına karışmadığına göre AKP hükümetinden bu konuda bilgi de alabilirsiniz.
    Sonuç olarak bir tazminat öderseniz bunu malesef dilediklerince kullanacaklar ve malesef siz haksızsınız.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn.asiii, herkesin yapıyor olması ,yapılanın doğru olduğu anlamına gelmez bunu sizde iyi biliyorsunuzdur.
    Konunuzla ilgili önerim,ürünü deneme amaçlı kurduğunuzu,herhangi bir yazıcı çıktısı almadığınızı,sizin ihtiyacınızdan çok daha fazlasına sahip olan sürümden daha basit uygulamalar için bir sürümü varsa lisanslı olarak almak istediğinizi,olmazsa yüklü olan sürümün adınıza lisanslanmasını talep ederseniz bahsedilen ceza uygulamalrının iptal edilebileceğini düşünüyorum.( Daha önce aynı programla ilgili benzer durumu yaşayan,2-3 bin USd ye lisanlama ile astronomik cezalardan kurtulan kişiler biliyorum)

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ama siz haksız davranışınıza ARKA arıyorsunuz şu anda! Kusura bakmayın kanuna karşı bir eylemi savunabilmek mümkün değil.
    Program fiyatının ucuzluğu, pahallılığı onu üreten ve satanın keyfiyetindedir. Buna kimse karışamaz. Helal diyorsanız burası hukuk sitesi, bir din sitesine danışabilirsiniz bunu. Ama liberal ekonomi yönetimimiz malı üretenin kar oranına karışmadığına göre AKP hükümetinden bu konuda bilgi de alabilirsiniz.
    Sonuç olarak bir tazminat öderseniz bunu malesef dilediklerince kullanacaklar ve malesef siz haksızsınız.

Haksız Davranışıma ARKA aramıyorum Ben Sadece Dılımın Ne Sebeplen Yandıgını Dıle Getirmeye Çalışıyorum Böle Bir Sert Tepkiyi NEden Gösteriyosunuz Anlamış Degılım Tabıkı Bu Programı YAzan Şahısların Muhakkak Bıhak Bedelı Vardır Nıhayetınde Bende Bunları Düşünemeyıp Böle Bişeye Başvurmuşum Ha Dogrumu Degıl Tabıkı Sanırım İstedıgım Cevabı Arkadaş Verdi Teşekkür Ederim.. Ögrenmek İstedıgım Ne yapabılırım Lınsanlamammı Gerekıyo Yoksa Davacı Fırmanın Teklıfınımı Beklemem Gerekıyo....

Size Göre Bır Adam Haketsede Haketmesede Mal Onun O İcat etmiş İstedıgı Fıyata Satar Dıyosunuz Ben sizin Gibi Düşünmüyorum Herşeyın Bır bedelı Var Makul bır bedel Yineden benı aydınlattıgınız için Teşekkür ederim.. Saygılar..

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn.asiii, herkesin yapıyor olması ,yapılanın doğru olduğu anlamına gelmez bunu sizde iyi biliyorsunuzdur.
    Konunuzla ilgili önerim,ürünü deneme amaçlı kurduğunuzu,herhangi bir yazıcı çıktısı almadığınızı,sizin ihtiyacınızdan çok daha fazlasına sahip olan sürümden daha basit uygulamalar için bir sürümü varsa lisanslı olarak almak istediğinizi,olmazsa yüklü olan sürümün adınıza lisanslanmasını talep ederseniz bahsedilen ceza uygulamalrının iptal edilebileceğini düşünüyorum.( Daha önce aynı programla ilgili benzer durumu yaşayan,2-3 bin USd ye lisanlama ile astronomik cezalardan kurtulan kişiler biliyorum)
    Çok teşekkür ederim Sanırım Bılgı ALmak İstedıgım Şeyde buydu Yanı Şuandakı Mevcut Programımı Lısanslasam Çunku Makınaya El Koymadılar SAdece Bakıp İşlem Yaptılar Ve Bılırkışının Raporu İçin 15 gun Süre Verdıler Bekleyıp Karşı Tarafın Önermesinimi Beklemek İcab eder Yada Dırek Sonuçlanmadan Lisans Almammı?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Firma temsilcileri ile görüşüp lisanslamayı yapmak kötüniyetli olmadığınızın göstergesi olacaktır.
    Eskiden bu tip baskınları yapan firma temsilcileri öncelikle lisanslama teklifinde bulunurlardı.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Firma temsilcileri ile görüşüp lisanslamayı yapmak kötüniyetli olmadığınızın göstergesi olacaktır.
    Eskiden bu tip baskınları yapan firma temsilcileri öncelikle lisanslama teklifinde bulunurlardı.
    İşte bende Böle Bişey Duydum Fakat İşlem Yapılan Makınada Böle Bir Lisanslama İşlemi Yasalmıdır? Yanı sonrada Neden Gurcaladınız Ettınız Demesınler? Peki Şikayetçi Firmalar Üzerinden Lisanslamam Gerekıyor anladıgım KAdarıyla Pekı ben Lisanslı Aldım Varsayıyorum Mahkeme Sonucu 15 gun snra Gene bır ceza bedelı Çıkartırmı Bana?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

lisanssız program kullanımı

lisanssiz program kullanma

lisanssız netcad cezası

lisanssız program kullanmanın cezası

lisanssiz program kullanmanin cezasi

solidworks kaçak kullanım cezası

kaçak program kullanımı cezası

lisanssiz yazilim kullanma cezasi

https:www.hukuki.netshowthread.php47348-isyerimde-Kullandigim-Lisanssiz-Program-Kullanim-Cezasi-Nedir

lisanssız kullanım cezası

kırık program kullanma cezası

lisanssız program kullanım cezası

lisanssız program şikayet

lisanssız program kullanma

korsan program kullanmanın cezası

korsan yazilim mahkeme karari

kaçak program kullanımı

lisansiz olarak program kullanma mevzuat

graphisoft davalari

programi kacak kullanmanin cezasi

http:www.hukuki.netshowthread.php47348-isyerimde-Kullandigim-Lisanssiz-Program-Kullanim-Cezasi-Nedir

solidworks

lisanssız yazılım kullanmalisanssiz adeko cizim programi kullanirken yakalandimkacak pogram kullanma
Forum