Olayı anlatıyorum arkadaslar;bir tüketici kredisi kullandım otomobil aldım.tabi kefil de var.bir müddet sonra ben ödeme zorluğu çektim ve kefilinde bilgisi dahilinde arabayı başka birine verdik ve kalan taksit borclarını o na devrettik.yani bankada borc yine benim borcum görünüyor ama taksitleri o şahıs yapıyor.sonucta bu araba devir teslimi esnasında kefilim ben mağdur olmayayım diye (dolaylı olarak kendisi de mağdur olmaması için) 1200 ytl işlem masraflarımı ödedi.

Nihayetinde aradan 8 ay gecti ve önceki gün baktım ki bana bir icra kağıdı geldi.açtım baktım kefilim beni icraya vermiş.ben onun benim adıma ödediği 1200 ytl yi ona sıkıntı çektiğim için ödeyememiştim.Buna kızarak benim bankaya imzaladığım kredi senetlerini almış ve avukata vermiş.toplam 6000 ytl talep ediyor benden.senetleride şu şekilde almış.benim adıma borcu ödeyen şahıs ödenen senetleri bankadan alıyor ve bu da ondan bu ödenmiş senetleri alıyor.sonucta bankaya ödenmiş senetleri,ödenmemiş gibi avukata veriyor.anlamadığım şu bu nasıl mümkün oluyor.kefil bankanın düzenlediği senetleri nasıl avukata verebilir.böyle bişi olabilirmi.ne yapabilirim.

Kefilin yağtığı ne erkekliğe sığar ne insanlığa.benim o na olan borcum 1200 ytl o tutmuş 7 adet seneti bankaya vermişaldıkı ben ona borcumu ödemeyeceğim de demedim.madem vereceksin icraya 1200 ytl için ver kardeşim.niye şerefsizlik yapıosun.lütfen bir yol gösterin.Ben bu borca itiraz etmeyi düşünüyorum.