+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 35 ileti bulundu.

Konu: Çocuk olmak? Ne kadar ZORMUŞ meğersem!

Çocuk olmak?  Ne kadar  ZORMUŞ  meğersem! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çocuk olmak? Ne kadar ZORMUŞ meğersem!

Biri dikkatsizlik, diğeri vicdansızlıktan iki bebek hastanelik oldu

Kayseri’de bir baba havaya attığı çocuğunu tutamadı, Mersin’de bir bebek terk edilmiş ve dövülmüş halde yolda bulundu.

MERSİN’in Güneykent Mahallesi Orkide Sokak’taki Deniz Apartmanı sakinleri, binaya girerken ağlama sesi gelen apartmanın bahçesini kontrol ettiklerinde terk edilen bir bebek fark etti. Kundağa sarılı bebeği alanlar, polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, erkek bebeğin dövüldüğünü belirleyince ambulans çağrıldı. 112 Acil Servis ekibinin müdahale ettiği bebek, Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne götürüldü. Tedavi altına alınan ve yüzünün sol tarafı morarmış halde olan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Üç aylık olduğu belirlenen bebeği dövüp terk eden kişileri araştıran polis, hastanelerin doğum kayıtlarını da incelemeye aldı.

Havaya attı, tutamadı

Kayseri’nin Kocasinan İlçesi’nde oturan Ramazan Köroğlu, 1 yaşındaki oğlu Ebrar’ı havaya atıp tutmaya başladı. Ancak babanın ellerinin arasından kayan bebek, başının üzerine zemine düşerek ağır yaralandı. Bebek, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi’nde tedavi altına alındı. Bebeğin sağlık durumu iyiye gidiyor. Olaydan sonra “Taksirle yaralanmaya sebebiyet vermek” suçundan gözaltına alınan baba Köroğlu, “Oğlumu sevmek için atıp tutarken bir anda elimden kaydı. Yaptığımdan çok pişmanım ama bir kaza oldu” dedi. Ramazan Köroğlu savcılıkça serbest bırakıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13255691.asp?gid=233

Hukuki NET Güncel Haber

Çocuk olmak?  Ne kadar  ZORMUŞ  meğersem! konulu yargıtay kararı ara
    Çocuk olmak?  Ne kadar  ZORMUŞ  meğersem! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kırşehir’de yol kenarına terk edilmiş 4 aylık ikiz bebek bulundu

KIRŞEHİR (A.A)

Alınan bilgiye göre, ihbarı değerlendirerek harekete geçen Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, Kayseri-Ankara kara yolu kenarındaki Aşıkpaşa Türbesi yakınında 4 aylık ikiz kız bebek buldu. Ekipler, bebekleri Çocuk Şube Müdürlüğüne götürdü.

Ardından çağrılan ambulansla Kırşehir Çocuk ve Doğumevi Hastanesine götürülen ikiz bebekler, Yeni Doğan Servisinde tedavi altına alındı. Çocuk doktoru Zekeriya Akıncı tarafından muayene edilen bebekler, karınları doyurulduktan sonra da güvenli bir odaya kondu.

Akıncı, "Bebeklerimiz şu anda iyi. Sadece karınları acıkmış. Biz de süt ile karınlarını doyurduk ve uyuttuk. Bazı tahliller yapıp bebeklerin hastalığı var mı yok mu ona bakacağız" diye konuştu.

Bu arada, ikizlerin babası olduğunu iddia eden Fikret Algın, Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne giderek, bebeklerin kendisine verilmesini istedi.

Algın’ın polis ekiplerine verdiği ifadede, "Ben çocuklarımı terk etmedim. Eşimle tartıştık. Bunun üzerine eşim çocukları yol kenarına bırakarak Kırıkkale’ye kaçmış. Benim olaydan daha sonra haberim oldu. Bunun üzerine buraya geldim. Bebeklerimi bana geri verin" dediği öğrenildi

Yetkililer, ikiz bebekleri yol kenarına bırakan annenin bulunabilmesi için başlatılan çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/Son...icleID=1189487

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

4 ineğe satılan 12 yaşındaki kız çocuğu, Adli Tıp'ta

Kemal KARADAĞ/SUNGURLU (Çorum), (DHA)

ÇORUM’un Sungurlu İlçesi’nde önce 4 inek karşılığı, ardından da 10 bin liraya başka bir kişiye satılan, düşük yapınca bebeği kürtajla alınan 12 yaşındaki K.A., devlet korumasına alındıktan sonra, beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığının araştırılması için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Sungurlu İlçesi’ne bağlı Kurbağalı Köyü’nde meydana gelen olayda K.A, 40 yaşındaki babası Şükrü A. tarafından geçen yıl Haziran ayında 4 inek karşılığında Ankara’da yaşayan inşaat işçisi 28 yaşındaki Kamber B.’ye verildi. Hamile kalan küçük kız, 6 ay sonra birlikte yaşadığı Kamber B.’yi terk ederek baba evine döndü.

Kızının eve dönmesine sinirlenen Şükrü A. K.A.'yı dövdü. K.A yediği dayak nedeniyle 28 Aralık’ta Sungurlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve ölen 5 aylık bebeği kürtajla alındı.

Hastaneden çıktıktan sonra yine babasının evine dönen K.A., bir süre sonra kendisini görüp aşık olan garson 20 yaşındaki Gökhan T.’ye 10 bin TL başlık parasına satıldı. Başlık parasının 3 bin TL’sini veren Gökhan T., K.A. ile birlikte Sungurlu ilçe merkezine yerleşti. Kamber B.’nin K.A.'nın babasına verdiği 4 ineği geri istemesi üzerine başlık parasından kalan 7 bin TL’yi isteyen baba ile Gökhan T. arasında kavga çıktı. Olaya polis müdahale edince K.A’nın yaşadıkları ortaya çıktı.

K.A.’nın ifadesi doğrultusunda harekete geçen polis, kızın babası Şükrü A., annesi 37 yaşındaki Tülay A. ile Kamber B.’nin babası 58 yaşındaki Hüseyin B., annesi 46 yaşındaki Şaziye B., Gökhan T., babası 47 yaşındaki Talip T. ve annesi 42 yaşındaki Zeynep T.’yi gözaltına aldı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen şüphelilerden baba Şükrü A. ile Gökhan T. tutuklanırken, diğer 5 şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Polis kayıp olan Kamber B.’nin bulunması için çalışma başlatırken küçük kız da annesiyle birlikte evine gönderildi.

Dün kemik yaşı için hastaneye sevk edilen K.A., Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurtta devlet korumasına alınmasının ardından, bugün de beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığının araştırılması için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

VALİ: ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ KARARTMAYALIM

K.A.'nın yaşadığı durumun içler acısı olduğunu belirten Vali Mustafa Toprak, karne dağıtım töreninde öğrencilere nasihatlerde bulunarak kız çocuklarının eğitimden mahrum bırakılmamasını istedi. Akkent Mahallesi'nde bulunan TOKİ Şehit Onur Bakbak Lisesi'ndeki karne dağıtım töreninde konuşan Vali Toprak, velilere seslenerek “Çocuklarınızı seviyorsanız kısa yollardan bir yerlere ulaşması için çaba göstermeyin. Türkiye Cumhuriyeti'nin kanunlarına ve bizi biz yapan değerlere uyacak şekilde çocuklarımızın geleceğini şekillendirelim. Çocuklarımızın aydınlık geleceğini karartmayalım” dedi.

Sungurlu'da bir babanın çocuğu ile ilgili yanlış bir tasarrufta bulunduğunu söyleyen Vali Toprak, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için velilerden kız çocuklarının eğitimine önem vermelerini istedi. K.A.'nın ilköğretim 4'ncü sınıftan ayrıldığını ifade eden Çorum Valisi Mustafa Toprak, “Kız çocuğumuz kanunlara aykırı bir şekilde evlilik akdi içerisine girmiş. Buradan tüm anne ve babalara çağrıda bulunuyorum. Çocuklarınızı seviyorsanız kısa yollardan bir yerlere ulaşması için çaba göstermeyin. Çocuklarımızın aydınlık geleceğini karartmayalım. Lütfen uyanık olalım” diye konuştu.

http://www.milliyet.com.tr/4-inege-s...26/default.htm

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Kör olan kızını istemedi

MUĞLA'nın Kavaklıdere İlçesi'ne bağlı Çamlıbel Beldesi'nde yediği dayak sonucu kör olan 15 aylık Sevinç Baylan'ın dramı yürekleri dağladı. Devlet korumasına alınan minik Sevinç'in annesi Feriştah Baylan'ın, “O artık kör oldu. Ona bakamam, ilgilenemem. Diğer çocuğumla zor başediyorum. Kör bir çocuk istemem” demesi, duyanları şoke etti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13629781.asp?gid=229

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kör olan kızını istemedi

MUĞLA'nın Kavaklıdere İlçesi'ne bağlı Çamlıbel Beldesi'nde yediği dayak sonucu kör olan 15 aylık Sevinç Baylan'ın dramı yürekleri dağladı. Devlet korumasına alınan minik Sevinç'in annesi Feriştah Baylan'ın, “O artık kör oldu. Ona bakamam, ilgilenemem. Diğer çocuğumla zor başediyorum. Kör bir çocuk istemem” demesi, duyanları şoke etti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13629781.asp?gid=229
    Ana müsveddesi!

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Doğanın (!) herkese çoğalma kabiliyeti vermesini bazen anlamakta zorluk çekiyorum. Hayvan misali çoğalmanın bir espirisi yok. Ama ne derseniz ne yaparsanız yapın malesef sorumsuz ve yetersiz insanlar daha çok ürüyor. Faydalı nesiller üretecek insanlar da az çocuk yapıyor. Az sayıda faydalı insanların omzuna çok sayıda faydasızların yükü biniyor.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    1.823
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Doğanın (!) herkese çoğalma kabiliyeti vermesini bazen anlamakta zorluk çekiyorum. Hayvan misali çoğalmanın bir espirisi yok. Ama ne derseniz ne yaparsanız yapın malesef sorumsuz ve yetersiz insanlar daha çok ürüyor. Faydalı nesiller üretecek insanlar da az çocuk yapıyor. Az sayıda faydalı insanların omzuna çok sayıda faydasızların yükü biniyor.
    Aynen katılıyorum; uzlaşmaz bir çelişki..
    Konu av.ferda tarafından (30-01-2010 Saat 09:51:54 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ağzınıza sağlık Sayın Av.Engin Oğuz
    Dedikleriniz için çok çocuk deyil eyitim eyitim eyitim.
    Saygılarımla.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Berdel mağduru çocuklara jandarmadan yardım

Muş'un Bulanık ilçesinde berdel usulü evlendirilmek istenen çocuklar, Jandarma tarafından ailelerinden alınarak, 80. Yıl Çocuk Yuvası'na yerleştirildi.

Muş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçeye bağlı Elmakaya beldesinde ikamet eden N.A (41) isimli şahıs, 11 yaşındaki kızı M.A'yı Kırkgöze Köyünde ikamet eden M.G (27) ile evlendirmek istedi. Bunun karşılığında da M.G'nin 12 yaşındaki kız kardeşi R.G'yi kendisine imam nikahlı ikinci eş olarak almak istedi. Anlaşma sağlanınca da N.A'nın evinde düğün töreni düzenlendi.

Küçük yaştaki kız çocuklarının evlendirileceği ihbarını alan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, düğün evine operasyon düzenledi. Operasyonda, N.A, B.A, M.G ve anne F.G gözaltına alındı.

İfadeleri tamamlanan N.A, B.A ve M.G serbest bırakıldı, evlendirilmek istenen M.A ile R.G de 80. Yıl Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürlüğü'ne teslim edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13975406.asp

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Katil zanlıları ceset parçalarını dağıtırken suçüstü yakalandı

Sultangazi'de 9 yaşındaki Fırat Sezer, üvey annesi ve anneannesi tarafından bıçakla parçalanarak öldürüldü. Gürcü asıllı üvey anne ile üvey anneanne, Fırat'ın ceset parçalarını sokaklarda dağıtırken yakalandı. Babası Necmi Sezer'in (33) ilk evliliğinden dünyaya gelen Fırat, bu sabah çalıştığı amcası Cemal Sezer'in (31) pide solonundaki işine gitmedi. Bunun üzerine Cemal Sezer, ağabeyi Necmi Sezer'i arayarak Fırat'ın işe gelmediğini söyledi. Evi arayan Necmi Sezer, "Senden 5 dakika sonra çıktı" cevabını aldı. Ancak Fırat'tan bir daha haber alınamadı.

CESET PARÇALARI BULUNDU

Saat 11.00 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi'nde bir kişi, bebek arabalı ve üzerleri kanlı biri yaşlı iki kadının 140. Sokak'a bir parça attığını gördü. Bu kişinin haber verdiği polis hemen harekete geçti. Bu arada iki Gürcü kadın, Fırat'ın başka bir parçasını 91. Sokak üzerinde okulun köşesine bıraktı. Polis iki kadını başka bir parçayı 137. Sokak'taki bir apartmanın çöplük biriktirilen boşluğuna bırakırken kıstırdı. Kadınlardan genç olanı kaçtı. Kaçamayan İyola Ochidre (66), hemen yakalandı. Peşinden koşan polis, kaçmaya çalışan kızı Ekatherina Ochidre’yi de yakaladı. Ekatharina Ochidre’nin, Fırat'ın babası Necmi Sezer'in Gürcü asıllı üçüncü eşi, İyola Ochidre ise bu eşinin annesi olduğunu belirledi. İki Gürcü kadının, Fırat'ı öldürdükten sonra cesedini de bıçakla parçaladığı belirlendi. Fırat'ın üvey annesi ile üvey anneannesi Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Fırat'ın ikinci evliliğinden bir kızı ile Gürcü eşinden bir oğlu bulunan babası Necmi Sezer de gözaltına alındı. Fırat'ın bulunan ceset parçaları İstanbul Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polis Fırat'ın eksik ceset parçalarını arıyor. Fırat'ın başı ise, 91. Sokak'ın arka tarafındaki yol yapım çalışmasının yapıldığı yerde bulundu.

CİNAYETLERİ İTİRAF ETTİLER

Sultançifliği Mahallesi, Ordu Caddesi, 180. Sokak No 20/2'de oturan ailenin bazı komşuları Fırat'ın kimliği olmadığı için okula gidemediğini, babası ile üvey annesi tarafından aç bırakıldığını ve sürekli dövüldüğünü ileri sürdüler. Komşuları Fırat'ın çevredekilerin verdiği yiyeceklerle doyduğunu söylediler. Tercüman eşliğinde ifadelerine başvurulan kadınların cinayeti itiraf ettikleri öğrenildi. Sorgulamalarında, önce sokaktaki iki kişiye 10 lira para verdik o yaptı bize getirdi gibi ifadelerde bulunan iki kadının polisin sıkıştıran soruları karşısında suçlarını itiraf ettiler.

Evlerinde Olay yeri inceleme ekiplerince yapılan çalışmada, duvarlarda ve koltukta henüz yıkanmış kan lekelerine rastlandı. Balkonda asılı yeni yıkanmış halıdan da kan damladığı görüldü.

Baba Necmi Sezer’in ifadesinde, geçenlerde amcası kulağının arkasında bir çizik görmüş, çocuğa ne olduğunu sorduğumda anne annenin kulağını çektiğini söyledi. Bunun üzerine anne anneye “Neden yaptığını sorduğumda" yaramazlık yaptığı için hafifçe kulağından çekerken çocuğun kendini kontrolsüzce kendini çektiği için olduğunu söylediğini belirtti.

Gürcü iki zanlı kadın Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne getirildi.

Polis iki kadını başka bir parçayı 137. Sokak'taki bir apartmanın çöplük biriktirilen boşluğuna bırakırken kıstırdı. Kadınlardan genç olanı kaçtı. Kaçamayan kadın, hemen yakalandı. Peşinden koşan polis, kaçmaya çalışan kadını da yakaladı. Genç kadının, Fırat'ın babası Necmi Sezer'in Gürcü asıllı üçüncü eşi, yaşlı olanın ise bu eşinin annesi olduğunu belirledi. İki Gürcü kadının, Fırat'ı öldürdükten sonra cesedini de bıçakla parçaladığı belirlendi. Fırat'ın üvey annesi ile üvey anneannesi Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Fırat'ın ikinci evliliğinden bir kızı ile Gürcü eşinden bir oğlu bulunan babası Necmi Sezer de gözaltına alındı. Fırat'ın bulunan ceset parçaları İstanbul Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polis Fırat'ın eksik ceset parçalarını arıyor. Fırat'ın başı ise, 91. Sokak'ın arka tarafındaki yol yapım çalışmasının yapıldığı yerde bulundu. Sultançifliği Mahallesi, Ordu Caddesi, 180. Sokak No 20/2'de oturan ailenin bazı komşuları Fırat'ın kimliği olmadığı için okula gidemediğini, babası ile üvey annesi tarafından aç bırakıldığını ve sürekli dövüldüğünü ileri sürdüler. Komşuları Fırat'ın çevredekilerin verdiği yiyeceklerle doyduğunu söylediler.

http://gundem.milliyet.com.tr/sultan...78/default.htm

+ Konuyu Yanıtla
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

2004 yılında mersin de sokağa bırakılan bebek

Forum