+ Konuyu Yanıtla
8 / 52 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718283848 ... SonSon
71 den 80´e kadar toplam 518 ileti bulundu.

Konu: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

N'olacak Bu CHP'nin Hali? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #71
  Kayıt Tarihi
  Dec 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  427
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  Biyografin, pardon hayat hikayen izlenme oranlarını tavan yaptırır be sakar kardeş...

  Neden değerlendirmiyorsun?

  Yok mu sağında solunda PAMUK tarlalarında alınteri dökmüş tecrübeli "İŞÇİ"ler...

  Alsın önüne daktilosunu başlasın yazmaya... Arada da o ünlü sarılmış TÜTÜN cigarasından yaktı mı yazma da yanında yat...

  Hatta heyecan olsun diye arada bir çok sevdiğin kirkor gibi, ekmekciyan gibi karakterler ile yaşadığınız dramları eklesin şaheserine...

  Nobel alamasan da üzülme, kim Çankaya'da Gayseri mantısı yimeğe layığh olabilir ki...

  Şaka bir yana sakar kardeş,

  Bana hayat hikayeni değil de yazdıklarının ne anlama geldiğinden bahset...

  Biz neden CHP'yi savunuyoruz?

  İşgale uğramamış, satın alınmamış ve bu kirlenmiş dünyamızda kalabildiği kadar temiz kalmış bir TEŞKİLAT olduğu için savunuyoruz...

  Ziraat odasıymış, bilmem ne sendikasıymış... sana kim yazdı ki bunların sütten çıkmış ak kaşık olduğunu...

  Ama bir gerçek var ki neredeyse hepsi AKtan çıkma AYrun olmuşlardır...

  Burada sen ve senin gibilerin yaptığı, bir saflık gibi görünen üzüm yemeyip bağcıyı dövmekten öte, en hafif tabirle bir İŞÇİLİKtir...

  Bu işçilik ki tarihimizin ticari hale gelen ilk işçiliğidir...

  Bilmem anlatabildim mi sayın bay ÇAĞDAŞ İŞÇİ...

  Bazıları kenardan ringe havlu atacağına kaldıramayacağı TAŞları atmaya çalışıyor...

  Onlara tavsiyem altında kalacakları hiçbir ŞEYi, pardon TAŞı kımıldatmasınlar...

  VESSELAM!  Hukuki NET Güncel Haber

  N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu yargıtay kararı ara
  N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #72
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Adana, Seyhan, Turkey.
  İletiler
  2.930
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  22 Aralık Pazartesi 2008/MİLLİYET


  Semih İdiz
  sidiz@milliyet.com.tr

  Canan Arıtman'a teşekkür borçluyuz

  Sözde sosyal demokrat olan CHP'nin Olağanüstü Kurultayı'nda dün Deniz Baykal'ı dinlerken, onca yıl o kadar insan için Türkiye'nin "çağdaş uygarlık kapısı" olarak görülen bir partinin içine düştüğü zavallı durumu düşünmeden edemedim.
  Ses tonunu, alışılagelmiş yaklaşımıyla, efekt olarak ne kadar yükseltirse yükseltin, Baykal'ın artık kendi delegelerini bile fazla ikna etmediği, aldığı coşkusuz ve heyecansız alkışlardan belliydi.
  Uygar insanlar için CHP'nin nihayet bittiği noktayı temsil eden İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ı açıkça kınayamaması ise Baykal'ın parti içinde ne denli "iki arada bir derede kaldığını" sergilemeye yetti.
  Baykal'ın altını çizerek, "Bizim için kimsenin dini ve kökeni önemli değildir" demesine rağmen takındığı bu tavır, Arıtman'ı kuşkusuz memnun etti.
  Yoksa, Cumhurbaşkanı'na karşı takındığı saygısız tutumdan ve bunu yaparken sarf ettiği çirkin sözlerden dolayı, "sosyal demokrat" olduğunu iddia eden bir parti tarafından, Sedat Ergin'in de önceki gün işaret ettiği gibi, anında ihraç edilmesi gerekirdi.

  CHP, bir yere gidemez
  CHP bunu yapabilseydi, anlamsız olan son "kara çarşaf açılımı"nın da katkısıyla iyice yitirdiği saygınlığını bir nebze olsa geri kazanabilirdi. Oysa, Baykal, CHP'nin belki de bugüne kadar gördüğümüz en çirkin yüzünü temsil eden Arıtman'ı rahatlatmayı yeğledi.
  Arıtman'ın, bu durumda, çamur sözler sarf etmeye devam ederek CHP'deki "uygarlık açığını" iyice ortaya koyması beklenebilir. Ancak, bir yanda "kara çarşaf açılımı", diğer yanda "Arıtman olgusu" derken, bu partinin bir yere gidemeyeceği de belli oldu.
  Bu açıdan bakıldığında, partinin gerçek yüzünü sergilediği için Arıtman'a, tersten bile olsa, teşekkür dahi borçluyuz. Zira, kendilerini, nesnel ve evrensel tanımlara göre "uygar" sayan iyi niyetli ve hoşgörülü insanlar arasında, bu parti hakkında, en küçük bir beklenti kaldıysa, herhalde bu da artık yok olmuştur.

  AKP ile MHP’ye yarar
  Bu arada - tümüyle zıt nedenlerden dolayı olsa bile - Arıtman'ın yaklaşımının AKP ve MHP'ye yarayacağı da kesin. Arıtman'ın Cumhurbaşkanı'na saldırılarından dolayı infial içinde olan bir çok kişi, sırf bu nedenle, tekrar AKP'ye meyledecektir.
  Arıtman gibi düşünenler ise, "Aslı varken kötü suretine niye itibar edelim" diye - tutarsız olan CHP'ye değil-kendi içinde tutarlı olan MHP’ye yöneleceklerdir.
  Bu arada, aydınların "Ermenilerden özür diliyoruz" bildirisine sırf Arıtman yüzünden imza atan insanlar tanıyoruz. Bunu yapıyorlar, çünkü, Arıtman’ın, "Ogün Samast'ların TBMM'deki temsilcisi" olduğunu görüyorlar ve bu gibi kişilerle hiçbir ilgilerinin olamayacağını güçlü bir şekilde ortaya koyma ihtiyacını duyuyorlar.

  Üzüldüğüm CHP’liler
  Burada şahsen üzüldüğüm kişilere gelince, bunlardan biri TBMM AB Uyum Komisyonu ve AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu üyesi, CHP Adana Milletvekili, sevgili Gaye Erbatur dostumdur.
  Kendisi, CHP'nin gerçekten uygar ve güzel yüzü olarak iyi niyetle çalışıyor ve partisini "can havliyle" Avrupalılara anlatmaya çabalıyor. Üzüldüğüm diğer kişi ise, CHP’nin Avrupa’da "daha iyi anlaşılması için" Brüksel'de tutulan ve aylardır bizce boş yere çabalayan sevgili dostum, uygar ve güzel insan Kader Sevinç'tir.
  Ne yazık ki, bugün "CHP" dendiğinde akla bu güzel simalar gelmiyor. Canan Arıtman geliyor. Türkiye için bundan daha üzücü bir durum olamaz.

 4. #73
  Kayıt Tarihi
  Dec 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  427
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  Sayın Bilgili,

  Bir yerden aday olsanız da sizin şu desteksiz ve sallama dokundurmalarınızdan kurtulsak diyorum ben...

  Söz sizin için oy toplayacağım...

  Yahu Bilgili,

  Bu 'godoş'un açıklamalarını genel merkez ve başkan şiddetle reddetti ve kınadı...

  Lütfen...

  Büyük "işçi"lerin emekleri ile sitenin değerlerini sarsmayın...

  LİTFEN!

 5. #74
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  İstanbul / Beyoğlu
  İletiler
  3.411
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  Bence C. Arıtman partiden ihraç edilmelidir.

  Bugün Cumhurbaşkanı'nın açıklaması buna tuz biberdir.

  Canan öyle düşünmese bu lafları etmezdi, Cumhurbaşkanı zat aynı düşünmese aynı şekilde karşılık vermezdi. Canan ile Abdullah arasında hiçbir fark yok...

  Bu ülkenin Ermeni, Kürt veya herhangi bir etnik kökenden gelen vatandaşlarını Türk kökenlilerden aşağı gören bir Allahın kulu varsa , Allah onların belalarını versin, ancak benim beklentim, sosyal demokrat bir parti olduğu iddiasındaki CHP'ye...

  Canan Arıtman gibi birini asla bünyenizde barındırmayın. Siz M. Esat Bozkurt gibi bir değeri bile bir sözü ile hem de tek parti döneminde, o bünyede barındırmadınız...

  Ei şimdi mi olacak?

 6. #75
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  izmir
  İletiler
  2.370
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  IRKCILIK
  "Eşim Arap ben
  Gürcüyüm
  demek ırkçılık değilse, anneniz
  Ermeniymiş demek ırkçılk olabilir mi?"

  M. Ali Kılınç
  23-Aralık-2008 Cumhuriyet G.Z.T.si Deniz Som.

 7. #76
  Kayıt Tarihi
  Aug 2008
  İletiler
  57
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  IRKCILIK
  "Eşim Arap ben
  Gürcüyüm
  demek ırkçılık değilse, anneniz
  Ermeniymiş demek ırkçılk olabilir mi?"

  M. Ali Kılınç
  23-Aralık-2008 Cumhuriyet G.Z.T.si Deniz Som.


  Sayın Mehmet Emin Sezen'in bu alıntısına katılamıyorum.

  Alıntıda bir kimseye Ermeni demek ırkçılık mı? diye sorulmuş. Normal zekanın vereceği cevap çok açık; "HAYIR".

  Ancak ve maalesef Cumhurbaşkanı ile ilgili olarak ileri sürülen bu sözler bana göre hakaret ve aşağılama olarak söylenmiştir. En azından belden aşağı vurmadır. Yeri ve zamanı değildir. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derler. Cumhurbaşkanı ya da başka birisi kamuoyu önünde etnik kökeninden dolayı eleştirilmez. Fikirlerini, icraatlarını eleştiririrsiniz. Bu tarz söylem CHP vekilden çok; bu şekil hakaret ve aşağılamayı ilm-i siyaset kabul eden kesimlere yakışır. Sayın Canan ARITMAN bir gol atmıştır, ama kendi kalesine ya da boş kaleye gol atamamıştır.

  Şimdi biz okuduğumuz onomastik kitaplardaki bilgiler ışığında Canan Sebataycı Dönmelerin sıkça kullandığı bir isimdir. Soyismindeki ARıtMAN (koyu ifadeler) Sebatayistlerin isim türetmede en sık kullandıkları kelimelerdir. Zaten kendisi de İzmir (yanlış olabilir sadece örnek için kullanıyorum) vekilidir. İzmir ise Sebatayistlerin en sık görüldüğü kenttir vs vs desek ne olacak.

  Sayın Canan ARITMAN, bir kitap yazıp, orada Cumhurbaşkanının etnik kökeni hakkında araştırmaya dayalı bilgi verebilir ya da böyle bir kitabı örnek gösterip konuşabilirdi. Ancak yapmış olduğu ilmi, ahlaki değildir ve çamur at izi kalsın hesabındadır.

  Ben, Devleti temsil makamında olanların Türklükle alakalarını elbette merak ederim (milletvekili, bürokrat, işadamı vs hepsi için geçerli). Ama bu şekil "annesinin kökenini araştırın Ermeni'ymiş" gibi bir şeyi kabul edemem. Varsa elinde bir kaynak, kitap koy ortaya biz de görelim.

  Bir insanın Ermeni olarak doğması onun elinde olan birşey değildir ve bir insanın doğduğu toğrağı belirleme hakkı da yoktur. Bu onun kaderidir, yaratılışıdır her ne derseniz odur. Bir kişi salt etnik kökeni ya da doğum yeri ile yargılanamaz. İktidarın Ermenistan politikası böyle eleştirilmez.

  Allah Sayın Deniz BAYKAL'a sabır versin. Amin.

 8. #77
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  2.302
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  CHP çarşaftan sonra bu kez Kur’an Kursu açılımı yapıyor. CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, “Her mahalleye kuracağımız kültür evlerinde, Kuran kursu eğitimi de vereceğiz” dedi.

  CHP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, her mahalleye kültür evleri açacaklarını ve bu evlerde Kur’an eğitimi verecekleri vaadinde bulundu..

  Sefa Sirmen, şu açıklamayı yaptı:

  “CHP’yi sanki dine karşı bir parti gibi tanıttılar, aslında hiç öyle bir şey yok. Her mahalleye, mahalle evlerini kuracağız. Bu evlerde değişik etkinlikler yapılacak. Bunun yanında Kur’an kursları da verilecek. Kur’an öğrenmek isteyen çocuklara, Diyanet’in denetiminde, müftülükler ile işbirliği içinde bunu yapacağız.. Her mahallede bunu yaygınlaştıracağız. Yani o mahallede ihtiyaç olan her şey o evlerde gerçekleştirilecek.”

  CHP’li Sirmen, sanata ve kültüre değer verildiği gibi cami cemaatine de sahip çıkılması gerektiğini savundu.

  İnternethaber

 9. #78
  Kayıt Tarihi
  Dec 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  427
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  Forum kurallarını 2000 küsür mesajda bile içselleştirememek bu olsa gerek...

  Şimdi size "acemi" bir üye çıkıp da

  "Siz "bilmemnehaber' sitesinin sanal muhabiri misiniz?"

  diye sorsa HAKSIZ mı?

  "Eeee kopyala-yapıştır tamam da... Ne olmuş yani? Nerede sizin görüşünüz?"

  diye sorsa HAKSIZ mı?

  Görüşünüzü yazarsanız uygun bir yanıt alacağınıza şimdiden kefilim...

 10. #79
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  İstanbul / Beyoğlu
  İletiler
  3.411
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  Bence iyi bir teklif, her mahalleye bir zengin veya şu kadar ton kömür yerine, her mahalleye hurafelerden arındırılmış bir Din Eğitim Merkezi daha çok yarar sağlar.

  Millet kimin ne mal olduğunu anlar.:o

 11. #80
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  İletiler
  406
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

  Alıntı mzden rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sanırım Abbas beyin sitemini anlıyorum.:p

  CHP ye neden serzenişte bulunduğunu geçen bir gazetedeki haber sayesinde anladım.

  CHP nin birileri için AVUKATLIĞA soyunduğunu ve cüppe giydiğini okumuştum. Herhalde mesleğinin elinden gitme endişesi var, Korkmayın sakın CHP nin avukatlığı sınırlıdır, onlar her şeye avukatlık yapmazlar...:p :p :p

  (Şaka,Şaka)
  her şakanın altında
  sinsi bir çapanoğlu yatar........

  göz görür ama yazık kendini göremez.

  birisi çıkıp olamayacağı halde savcıyım derse
  olabileceklerin avukatlığı yadırganmamalı.

  yaww bu site birde hukuk sitesi.
  hukuk 'un çiğnendiği bir olaylar zincirinde hukuk a sahip çıkması gerekenlerin bazılarının söyledikleri sözler gerçekten hukuk adına utanç verici

  bu gün polis kimin evine bir suç delili aramak için girse eli boş çıkmaz.
  tarfik polisi size ceza kesme niyeti varsa kurtulamassınız.

  bu yüzden ahim
  ince eleyip sık dokuyarak suçludan delile gitmeyi yasaklamıştır.

  kötü avukat ne dediği iyi anlaşılan avukata denirmiş.
  konuştuklarından yada yazdıklarından çok şey anlamadığın avukatlarsa en iyi leriymiş......
  arkadaşlar iyi yoldasınız. tebrikler......
  çünki ben bişey anlamadım.
  anlama özürlü değilsem sizin geleceğiniz hayli parlak. saygılar......
  ayazoglum

+ Konuyu Yanıtla
8 / 52 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718283848 ... SonSon

Benzer Konular :

 1. Ne olacak bu MHP'nin hali
  Bir kaç gün önce sohbet ediyorduk ülkücü bir arkadaşımla samimi idi üzgün aklında demokrasinin celladı seçim barajı. Demokrasi denilince aklıma ...
  Yazan: ismail32 Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 0
  Son İleti: 13-05-2011, 15:42:26
 2. N'olacak bu çocukların hali
  Bu polislere kim hesap soracak http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12140617.asp Dipçik kurbanı çocuk 93 gündür konuşamıyor...
  Yazan: çoban Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 14
  Son İleti: 30-10-2010, 22:29:33
 3. N'olacak bu partilerin hali
  Anavatan Partisi'nde toplu istifa Mardin'de Anavatan Partisi'nde var olduğu öne sürülen olumsuzluklara tepki göstermek amacıyla il yönetiminin...
  Yazan: Mehtap Deniz Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 8
  Son İleti: 12-08-2010, 20:12:23
 4. N'olacak Bu Hukukçularımızın Hali?
  Bu konu başlığını, sıradan bir insan olan "horasan"ın değil bir hukukçu arkadaşımızın açmasını beklerdim... Ancak fütursuzca ve militanca...
  Yazan: horasan Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 13
  Son İleti: 23-04-2010, 01:07:31
 5. Ne olacak Beşiktaş'ın hali?
  07.02.2005 Bu maç tekrarlanır Demirören, Kuddusi Müftüoğlu#8217;nun atanmasının art niyetli olduğunu belirtirken, MHK Başkan Yardımcısı...
  Yazan: Av.Fırat Bayındır Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 31
  Son İleti: 01-06-2009, 13:26:10

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aşina ongunsel şahin

asina ongunsel

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.