+ Konuyu Yanıtla
9 / 52 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171819293949 ... SonSon
81 den 90´e kadar toplam 518 ileti bulundu.

Konu: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

N'olacak Bu CHP'nin Hali? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

Alıntı horasan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Forum kurallarını 2000 küsür mesajda bile içselleştirememek bu olsa gerek...

Şimdi size "acemi" bir üye çıkıp da

"Siz "bilmemnehaber' sitesinin sanal muhabiri misiniz?"

diye sorsa HAKSIZ mı?

"Eeee kopyala-yapıştır tamam da... Ne olmuş yani? Nerede sizin görüşünüz?"

diye sorsa HAKSIZ mı?

Görüşünüzü yazarsanız uygun bir yanıt alacağınıza şimdiden kefilim...
    Sayenizde ileti sayımı öğrenmiş oldum teşekkür ederim Bay horasan.

Rengimden sonra şimdi de sıra görüşlerime mi geldi? Söylesem ne değişecek, söylemesem ne olur? Eğer yine bir yere gönderecekseniz, peşinen diyorum; göndereceğiniz yer UZAY olsun!

Aslında okuduğum haberi sizlerle paylaşmışsam; teşekküre gerek olmasa bile, hiç değilse bu anlamdaki düşündüklerinizi kendinize saklasaydınız daha iyi olmaz mıydı!

Peki size de bu sitenin jandarması mısınız diye sorsalar?

Ya da burası bir paylaşım sitesidir deseler?

Vs vs...

Hatırınız için bir görüş, ama başka soru sormayın yanıtlamam, susmak her zaman için kabullenmek değildir, rüşvet de istemem! ( kefillik)

Ne alakası var da demeyin , sadece bir örnek:

Zar zor aklımda kalan vaktiyle yadırgadığım bir anımsama;

Rahmetli Ecevit neredeyse desteksiz yürüyemeyecek durumda iken, zar-zor ayakta durmasını sağlamaya çalışarak, işte bu bizim başbakanımız deniliyordu. Ahı gitmiş vahı kalmış bir insanın arkasına sığınmalar...

Bilmem anlatabildim mi...

Hukuki NET Güncel Haber

N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu yargıtay kararı ara
    N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Farkında mısınız bilmem ama hala kesip yapıştırıp ve kaçıp gittiğiniz haber hakkında varsa görüşünüzden bizleri hala mahrum bırakıyorsunuz sayın deniz02...

Ve ne alaka ise kapanmış yaralarınızı kaşıyorsunuz...

Kaşınan yaralardan önce varsa bizleri izleyen üyelere görevimizi yerine getiremek adına, sizin esirgediğiniz ve karşı da olsa yapamadığınız yorumunuz yerine, bendeniz, jandarmalıktan ziyade bir avukat, ama "şeytan"ın avukatlığını yaparak görünmeyen, algılanamayan gerçeği elimden geldiğince yazmaya çalışayım...

1. Geldiğimiz nokta Mondros Antlaşmasından sonra yaşanan dört yılı aratmayan onursuzluklar noktasının benzeri ve hatta daha da beteridir...

2. Tıpkı o dönemde olduğu gibi ülke her ne tür araçla olursa olsun öncelikle KURTARILMALIDIR...

3. Bu amaç için her türlü siyasal ve örgütsel yoldan faydalanılmalı ama mutlaka İKTİDAR OLUNMALI VE İKTİDAR AMACA ULAŞANA KADAR BIRAKILMAMALIDIR...

Şimdi gidip Mustafa Kemal'in hayatını bir kez daha okuyunuz sayın deniz02...

Göreceksiniz ki amacına ulaşmak için saltanatı onore etmiş, hocalardan fetva almış, hutbeler vermiş, kurbanlar ve dualarla meclisi açmış, matbuat müdürünü satmış, Lenin'e mektuplar yazmış, 'vatanını seven' yabancı sermaye aramış... gider de gider böyle...

Neden biliyor musunuz sayın deniz02?

SONUÇTA ADAM OLMAMIZ İÇİN...

Şimdi adam olduğunu zanneden ve aslında TANZİMATIN AYDINLARINI ARATMAYAN sözde Atatürkçüler ile adam olmanın alfabesine dönenleri lütfen karıştırmayınız sayın deniz02...

Nasıl halkı ile bağı olmayan tanzimat aydınları Osmanlıyı batırdılar ise aynı yolla halkı ile bağı olmayan sözde Atatürkçülerin mevcutlarla bu güzel ülkeyi batırmalarına izin vermeyeceğiz...

O dönemde bu halktan kopuk aydınların halları zavallı halka karşı masumca ama ALÇAKÇA kullanıldığı gözler önünde iken bu kez buna izin vermeyeceğiz...

Ne kadar da saptırmaya kalksalar

Ne kadar da bir taraflara çekseler

BAŞARAMAYACAKLAR...

O tuzağa düşülmeyecek...

Bunu 90 yıl önce bir avuç yüzakı başardı ise şimdi BİNLER ONBİNLER rahatlıkla başaracaktır...

...

Gelelim kaşıntılara...

1. Burası bir paylaşım sitesidir ama haber değil fikir paylaşım sitesidir... Çünkü adı üstünde FORUM...

2. Burada kimse ahı gitmiş vahı kalmış birinin ardına sığınmış durumda değildir... Öyle ki ardına sığındığı iddia edilen zat hakkında başka bir forum alanında hem de ölümünün hemen ardından yapmış olduğum değerlendirmenin yanında sayın Hıncal Uluç'un değerlendirmesi solda sıfır kalmıştır...

...

Son olarak; kesip yapıştırdığınız ve fikrinizi yazmadan kaçıp gittiğiniz provokasyon kokan her türlü iletinizin JANDARMALIĞINI yapmaktan asla vazgeçmeyeceğim...

Siz beni JİTEMci olarak yaftalasanız da...
    Konu horasan tarafından (04-02-2009 Saat 23:25:11 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

O benim kapanmış yaram değil , sizin ayıbınız Sayın horasan, ne diye beni takip edip duruyorsunuz?

Sizinle aynı görüşte olmak zorunda mıyım, daha doğrusu sizin gibi jandarmalık yapmak zorunda mıyım?

Bir ben miyim bu sitede haber metinlerini , köşe yazılarını paylaşan, neden bir beni görüyorsunuz hep?

Site kurallarına aykırı ise ben neden göremiyorum ve ayrıca şu zamana kadar site yönetimi tarafından herhangi bir uyarı almadığıma göre?

Ve ben sizin jandarmalığınıza hiç karışmadığım halde, siz neden kafayı taktınız benim görüşlerime?

Siz bu sitenin jandarması iseniz ben de aklınıza gelen her ajansın ya da bu sitenin haber muhabiriyim oldu mu? Okumayın benim paylaşımlarımı…

İyi ki eklemişim o haberi , baksanıza “bir haber” e bin yorum yapma şansını buldunuz , ya eklemeseydim , tabii ki yapamayacaktınız...

Demek ki benim muhabirliğimin faydası var zararı yok ama siz jandarmalığınızı JİTEM e terfi ettirmişseniz , işte o zaman işiniz zor biraz. Kolay gelsin size…

Taktiğiniz çok tanıdık ve bilindik ancak o dediğiniz provokasyona gelebileceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.. O sizin işiniz çünkü…

Açıkçası , bilgilisiniz fakat bilgelikten nasibinizi alamamışsınız; tartışmayı bilmiyorsunuz , siz önce o saldırgan ve kendini üstün gören tavrınızdan vazgeçiniz, o zaman sizinle aynı birikime sahip biri elbet çıkar. (ki benim yok, en azından soru yöneltebilirim ) Siz değil tartışacak adam, çatacak insan arıyorsunuz, aslında bu ‘nem’i nereden aldığınızı da anlamayacak kadar aptal değilim! İşinize Sayın horasan, işinize…

Bir bilmeyen de ne sanacak , kimsenin aklında soru işareti kalmasın diye yazıyorum; CHP kendini düzeltmeli , halka hitap etmesini bilseydi eğer; bugün istenilen yerde olabilirdi... Ediyor etmesine de, geç kaldı. Bundan sonrasında da insanların güvenini alabilmesi zor biraz.

CHP ya da diğer partiler ne yapıyorlar Allah aşkına?

O, onu kötülüyor, öbürü bilmem ne diyor, asıl kendini savunmak durumunda kalan da, ha bire kazanıp duruyor, kazandırıyorlar çünkü… Al birini, vur ötekine… Hepsi de koltuk peşinde , insanlara ne olduğu kimin umrunda!

Bir partinin temel bir çizgisi olmalı, seçmenler de ona göre oy verir ya da vermez, her gün her gün başka telden çalmak da neyin nesi?

İstiyorum ki; CHP kendine çeki düzen versin !!! Benim taktirimi alamayan kazanamaz , ahan da bu kadar da iddialıyım!

Bu yorumumla da hala siyaseti, siyasi dili bilmediğimi anlamadıysanız o da sizin sorununuz Bay horasan, diğer nutuklarınızı da yanıtsız bırakmak en iyisi, o da şu dediğiniz yara olarak içinizde kalsın , belki birgün bir işinize yarar !

Ayrıca, sadece sağdan soldan duymuş olduğum o "kaşıntı" diye tabir ettiğiniz olayın ne olduğu hususunu da sizin kadar bilemiyor olmam gayet doğaldır. Yaşamadım, bilmiyorum çünkü...

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: N'olacak Bu CHP'nin Hali? Çarşaflılar rozeti attı

Meclis’te Kuran kursu esprileri
    http://www.ntvmsnbc.com/news/474484.asp

Ayrıca,

Çarşaflılar rozeti attı

İstanbul'da geçen kasımda Baykal'ın rozet taktığı törenle CHP'ye katılan çarşaflı kadınlar, "Parti bizi kandırdı" diyerek CHP'den ayrıldı. Kadınları CHP'ye üye yapan, ancak aday gösterilmeyen Emin Atmaca da, "Adaylığımın garanti olduğunu söylemişti" diyerek, Mehmet Sevigen'i suçladı. Sevigen iddiaları yalanladı.

Demek ki neymiş?

Bu halk uyanıktır; kandırılmaya, yalana-dolana, boş vaadlere, hele hele beyaz eşyaya , şekere-una , kömüre hiç gelmez. Bu halk huzur ve iş ister amma kandırdıklarını sananlar bunu anlayamıyorlar malesef...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kaşıntıdan uyuzluğa yol alan

mantık sınırlarını zorlamak bir yana ötesine geçen değerlendirmelerle

gülünç duruma düşmenin dayanılmaz hafifliği

bu olsa gerek...

Dikkatimi çeken birşey söz konusu:

Yeminli ve maaşlı CHP düşmanlıklarından çok daha fazlası var BURADA...

Dokunmaması dileklerimle...

GEÇMİŞ OLSUN...

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yorumum sadece CHP ye değildi ki...

Paranoyaklık bu olsa gerek, son günlerde herkese bulaştı , tıpkı uyuz gibi...

Benimkisi ise ondan da öte; delilik...

Bu mantık fakirini bağışlayınız Sevgili horasan kardeş; durumlar her açıdan vahim çünkü! Benden kimseye ne dost, ne de düşman olur, korkmayınız lütfen. Öylesine bir divaneyim işte , ortada dolanıp duran.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

CHP'nin yeni açılımı olan Kuran kurslarını belediyeler açabilir mi?

Yasalara ve mevzuata göre, bu konuda yetki Diyanet İşleri Başkanlığı'nda. Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, "Diyanet'in verdiği hizmette aksaklık yok. Başka bir arayışa da gerek yok" dedi.

Belediyeler, gençler ve çocuklar için her türlü sosyal ve kültürel hizmeti yürütmekle yükümlüdür."

Büyükşehir Belediye Kanunu'nda yazan madde bu. Yani belediyeler spordan, el becerisine, bilgisayara kadar birçok kursu bu maddeye dayanarak açabiliyor.

Ama CHP'li Sefa Sirmen'in önerisiyle gündeme gelen Kuran kurslarının açılması kolay değil. Hatta mevzuata göre mümkün görünmüyor.

Çünkü 2000 yılında çıkan yönetmeliğe göre Kuran kursları, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın koordinasyonunda belirlenen yerlerde açılabiliyor.

Hatta aynı yönetmeliğin 7. maddesine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı dışında vakıf, dernek gerçek ve tüzel kişilerin kurs açma yetkisi yok.

CNNTürk

Oh be gerek de yok, bana göre tabii ki... Mevzuatı unutup ezbere karar almak da cabası...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konya Taşkent'te yaşanan dram, Cumhuriyeti getirdikleri noktanın dramıdır...

Açılım diye sürüye yedirilmeye çalışılan konu hakkında en yetkili ve bilgili ağızlardan ne dendiğini ve ne denmek istendiğini anlamamaya çalışmak, ÇALIŞTIRMAK bu olsa gerek...

Bize Fatiha'yı okumayın, Fatiha'dan ne anladığınızı anlatın...

Bize mevzuat okumayın; körleşen gözlerinize, sağırlaşan kulaklarınıza deva olacak gerçekleri okuyun, anlayın...

Bize Filistin türküsünden önce Konya Taşkent türküsü okuyun...

Bize martaval okumayın, yok olmakta olan VİCDANlardan, İNSANLIKtan bahsedin...

...

İŞTE İLAHİ ADALETİN VİCDAN TANIMI:

"Cinlerden ve insanlardan çoğunu cehennemlik kıldık. Çünkü onların kalpleri vardır. Onunla anlayış göstermezler. Gözleri vardır, onunla görmezler, kulakları vardır, onunla işitmezler. Onlar hayvanlar gibidir, hatta onlardan da aşağıdırlar. İşte onlar gafillerdir."

"Already have We urged unto hell many of the jinn and humankind, having hearts wherewith they understand not, and having eyes wherewith they see not, and having ears wherewith they hear not. These are as the cattle - nay, but they are worse! These are the neglectful."

Belki şimdi anlaşılırız...
    Konu horasan tarafından (06-02-2009 Saat 21:43:16 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Partili değilim, hatta bu partinin bir hayli solunda sayılırım. Doğru yaptıkları şeylerde, bazıları, sırf eleştiri olsun saiki ile eleştirirken, bana göre doğrularını savundum. Dinci denilen adamları da, yanlışlarını kıyasıya eleştirirken, savundukları arasında hasbelkader bir tane doğru varsa haklarını teslim etmeyi de bildiğime inanıyorum.

Bana göre gelinen konjonktürde ülkenin demografik durumu sebebiyle, çarşaf açılımı da, Kuran Kursu açılımı da doğrudur. Çünkü bugüne dek, bazı konularda anti-propaganda sineye çekilmiş, karşı devrimciler kadar çalışkanlık gösterilmemiş, halkla gereken bütünlük sağlanamamıştır. Bunda parti yöneticilerinin zaafları kadar, son 25-30 yıllık global konjonktür de rol oynamıştır.

Şimdi bu başlık altında, bu partinin doğrularını savunmuş bir site üyesi olarak, bence bugün tartışılması gereken, ne çarşaftır, ne Kuran Kursu'dur.

Bugün tartışılması gereken İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'e yapılan suçlamalardır. Bunlar çok ciddi iddialardır. Bu iddiaların gerçek olması halinde, nasıl bu forumda Cumhurbaşkanı-Ermeni eleştirisi getiren Arıtman'ı ihraç edin dediğim gibi, Sevigen iki kere ihraç edilmeli, hakkında Parti kanalı ile Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmalıdır.

Adalet yerini bulur, iddialar asılsız ise bu iftirayı atan müfteriler hakkında da en ağır cezaları almaları için gereken girişimlerde bulunulur.

Bizim ülkemizde en büyük sorun, daha önce de belirttiğim gibi, Milletvekili Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu'dur. Bunlar demokrasimizin önündeki en önemli engellerdir. Anayasa ile uğraşılacağına, asıl bunlarla uğraşılmalıdır. Bunlar düzeltilmeden bu ülke düze çıkmaz, çıkamaz.

Selamlar,

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Partili değilim, hatta bu partinin bir hayli solunda sayılırım. Doğru yaptıkları şeylerde, bazıları, sırf eleştiri olsun saiki ile eleştirirken, bana göre doğrularını savundum. Dinci denilen adamları da, yanlışlarını kıyasıya eleştirirken, savundukları arasında hasbelkader bir tane doğru varsa haklarını teslim etmeyi de bildiğime inanıyorum.

Bana göre gelinen konjonktürde ülkenin demografik durumu sebebiyle, çarşaf açılımı da, Kuran Kursu açılımı da doğrudur. Çünkü bugüne dek, bazı konularda anti-propaganda sineye çekilmiş, karşı devrimciler kadar çalışkanlık gösterilmemiş, halkla gereken bütünlük sağlanamamıştır. Bunda parti yöneticilerinin zaafları kadar, son 25-30 yıllık global konjonktür de rol oynamıştır.

Şimdi bu başlık altında, bu partinin doğrularını savunmuş bir site üyesi olarak, bence bugün tartışılması gereken, ne çarşaftır, ne Kuran Kursu'dur.

Bugün tartışılması gereken İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'e yapılan suçlamalardır. Bunlar çok ciddi iddialardır. Bu iddiaların gerçek olması halinde, nasıl bu forumda Cumhurbaşkanı-Ermeni eleştirisi getiren Arıtman'ı ihraç edin dediğim gibi, Sevigen iki kere ihraç edilmeli, hakkında Parti kanalı ile Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmalıdır.

Adalet yerini bulur, iddialar asılsız ise bu iftirayı atan müfteriler hakkında da en ağır cezaları almaları için gereken girişimlerde bulunulur.

Bizim ülkemizde en büyük sorun, daha önce de belirttiğim gibi, Milletvekili Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu'dur. Bunlar demokrasimizin önündeki en önemli engellerdir. Anayasa ile uğraşılacağına, asıl bunlarla uğraşılmalıdır. Bunlar düzeltilmeden bu ülke düze çıkmaz, çıkamaz.

Selamlar,
    Teşekkürler Sayın Gür,

İmzamı atıyorum!

Ve Sayın horasan sayesinde CHP şu andan itibaren bir oy kaybetmiş durumda!

CHP bir atak yapıp partiye çeki-düzen verirse , iki seçim sonrasında kazanma şansını yakalayabilir, tabii ki kazanmak istiyorsa!

Saygılarımla,

+ Konuyu Yanıtla
9 / 52 Sayfa İlkİlk 12345678910111213141516171819293949 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aşina ongunsel şahin

asina ongunsel

Forum