+ Konuyu Yanıtla
42 / 52 Sayfa İlkİlk ... 21222323334353637383940414243444546474849505152 SonSon
411 den 420´e kadar toplam 518 ileti bulundu.

Konu: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

N'olacak Bu CHP'nin Hali? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: N'olacak Bu CHP'nin Hali?

CHP'nin Adana'da böyle bir miting düzenlemesi çok iyi olur. Adana gerçekten de gittikçe kan kaybediyor. Şu anda işsizlikte de ilk sırada görünüyor. Ama Adana'da CHP'nin içi oldukça karışık. İçlerinde yakın arkadaşlarımız var ve birbirlerini yemekle meşguller. Adana'da yapılacak böyle bir miting en azından işsizliğe ve taşeronlaşmaya dikkat çekeceği için yararlı olur.

Hukuki NET Güncel Haber

N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu yargıtay kararı ara
    N'olacak Bu CHP'nin Hali? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Kılıçdaroğlu sürekli bi şeyleri düzeltmek zorunda bırakılıyor, hala ergenekon sanıklarını kollama derdindeler, memleketin başka meseleleri yokmuş gibi..

Sayın Batum temennisini dile getirmişmiş , kendi ağzından duymadık sanki..

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

CHP’li İnce: Türkiye’de yapılmak istenen sultanlıktır

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Türkiye'de yapılmak istenen, başarılmak istenen sultanlıktır. Zaten bu büyük ölçüde gerçekleşmiştir" dedi ve yeni bir tartışma konusu başlattı..

Bursa Gazeteciler Cemiyeti ile Nilüfer Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ’Aydınlarla Yüzyüze’ programına konuşmacı olarak katılan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, etkinlik öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. ’Son günlerde tartışılan Başkanlık Sistemi’ni siz nasıl değerlendiriyorsunuz?’ şeklindeki soruya cevap veren İnce, "Türkiye’de bütün kurumlar fesh edildi. Kuşatıldı. Türkiye’de yargı diz çöktürüldü. Silahlı Kuvvetler’in burnu sürtüldü. Türkiye’de sivil toplum, medya, iş adamları susturuldu. Türkiye’de bugün tartışılan konu Başkanlık Sistemi değildir. Bu sultanlık sistemidir. Yapılmak istenen başarılmak istenen sultanlıktır. Zaten bu büyük ölçüde gerçekleşmiştir" diye konuştu.

DOLMABAHÇE’DE BÜRO HAZIRLAYAN BAŞBAKAN’IN SULTANLIK HAYALLERİ VARDI

Türkiye’de herkesin korku içerisinde yaşadığını belirten İnce, "Türkiye’de artık sayısal bir çoğunluğa sahip iktidar partisi, Çankaya’da noterin ötesinde bir Cumhurbaşkanı, ele geçiremedikleri kurumları bir yasal değişiklik ile ele geçirme faaliyetleri, vergi silahından korkan iş adamları, suskun, yağcı bazen de yalaka bir medya bulunuyor. Türkiye’de herkes korkuyor artık. Türkiye bir diktatörlüğe, faşizme doğru gidiyor. Türkiye’de faşizmin ayak sesleri falan değil, artık faşizmin ta kendisi bu. Dolmabahçe’de kendisine büro hazırlayan Başbakan’ın öteden beri sultanlık hayalleri vardı. Adım adım bunlara doğru yaklaşıyor. Umarım Haziran’da Türk halkı bunlara izin vermeyecektir" diye konuştu.

HİZBULLAHÇILAR’IN SERBEST KALMASININ NEDENİ YARGITAYDIR İMAJI ÇİZMEYE ÇALIŞIYORLAR

’Yüksek yargı ile hükümet arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?’ şeklindeki soruya cevap veren İnce, Hizbullah üzerinden Yargıtay’a kuşatma tatbikatı yapıldığını öne sürdü. Yaşanan olumsuz olayların tek sorumlusunun Yargıtay gibi kamuoyuna imaj yaratılmaya çalışıldığını kaydeden İnce, "Hizbullah dosyası 5 yıl Adli Tıp’ta bekliyor. Sonra 5 ay oluyor dosya Yargıtay’a geleli. Kamuoyundaki yandaş medya, Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyonları Yargıtay’ı suçluyor.

Ama Adli Tıp’ı kimse ağzına almıyor. Niye? Çünkü Adli Tıp kuşatılmış bir kurum. Adli Tıp, Hükümetin emrine girmiş, tamamen yandaş bir kurum. 5 yıl orda beklemiş dosyalar kimse Adli Tıp’ı tartışmıyor ama diyor ki, ’Bu Hizbullahçılar’ın serbest kalmasının nedeni Yargıtay’dır’ gibi kamuoyuna topluma böyle bir imaj çizmeye çalışıyorlar. Önce kamuoyunu hazırlıyorlar. Yani Hizbullahçılar’ı serbest bırakan Yargıtay’dır, suçlu olan Yargıtay’dır deyip, kurum üzerinden Hizbullah projelerini yürütüyorlar. Bu Türkiye’de, demokratik bir ülkede asla olmaması gereken bir durum. Yargının işi ayrıdır, Yasama’nın işi ayrıdır, Yürütme’nin işi ayrıdır. Ama ne yazık ki bugün Hükümet, Yasama’yı da, Yargı’yı da ele geçirmiş durumdadır" diye konuştu.

Muharrem İnce, önümüzdeki hafta Yargıtay’a, Anayasa Mahkemesi’ne, Danıştay’a bir operasyon hazırlandığını da ileri sürdü.İnce, açıklamaların ardından programın yapılacağı salona geçti. Mine Ergen’in moderatörlüğünde gerçekleşen programa konuşmacı olarak CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve MHP Adana Milletvekili Yılmaz Tankut katıldı.

http://www.haber1.com/chpli-ince-tur...tanliktir.html

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Kılıçdaroğlu'ndan Arıtman'a sert tepki
    CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başörtüsü tartışmalarında 'Arap kadınlar gibi' örneğini veren Canan Arıtman'a tepki gösterdi...
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başörtüsü tartışmalarında 'Arap kadınlar gibi' örneğini veren CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın sözleriyle ilgili, "Son derece yanlış bir söylem. Canan hanımı o bölgeye göndermemiz gerekiyor. Arap kadınları tanıması lazım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'de görev yapan Arap ve Ortadoğu ülkelerinin medya kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. CHP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda Arap gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, ilk kıvılcımı Tunus'ta yakılan ayaklanmalarla ilgili soru üzerine, "Sayın Başbakan, Tunus'a bir özel temsilci gönderip, olayları daha yakından izleyip, hükümetin mesajlarını iletebilseydi... Ama bu olmadı. Oradaki büyükelçiliğimizin olaylar konusunda Türkiye'yi sürekli bilgilendirdiği de bir gerçek" diye konuştu.

Türkiye'nin bölgede önemli bir aktör olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, bunun farkında olduklarını ama aktör olmanın gereğinin tam olarak yerine getirilmediğini belirtti. Türkiye'nin bu konuda biraz ağır davrandığını ve olaylarla ilgili çok erken görüş bildirmenin belli sakıncalar doğurabileceği kaygısıyla hareket ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Biz eğer yönümüzü daha fazla demokrasiye, daha fazla özgürlüğe çevirmişsek, bu konudaki düşüncelerimizi, olaylar olsa da olmasa da, dillendirmemiz gerekiyordu. İşsizliğin ve yoksulluğun yükseldiği, yolsuzlukların adeta kurumsallaştığı yapıların uzun süre ayakta kalmayacağı açıktır. Türkiye bu konudaki düşüncelerini çok daha net, olaylar olmadan önce de belli kanallardan verseydi o zaman Tunus halkı da, Mısır halkı da bu mesajları daha büyük bir sempatiyle karşılardı. Bu olmadı ama olmayacak anlamına gelmez" şeklinde konuştu.

İran-Türkiye ilişkileriyle ilgili soru üzerine İran'ın bu coğrafyada Mısır kadar etkili bir devlet olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, İran'la sağlıklı ilişkiler kurulmasından yana olduklarını söyledi. İran'ın içişlerine müdahale etmek gibi bir amaçlarının olamayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, İran'ın da Türkiye'nin içişlerine karışmak gibi bir amacı ve niyetinin olmaması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bölgede gerçekten demokrasiyi, özgürleşmeyi egemen kılacaksak, bölgenin önemli aktörleri bunları ortak sesle dile getirmek zorundadır. Her ülkenin kendi iç politikası, kendi dış politikası var. Dünyaya bakış açıları farklı olabilir. İran'la Türkiye arasında da dünyaya bakış açısı bakımından farklılık olabilir. Ama bu farklılıklar bizim biraraya gelmemizi engellememeli" değerlendirmesini yaptı.

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sosyal Devlet için CHP diyor ki!

TÜRKİYE’Yİ SADAKA DAĞITAN BİR DEVLET OLMAKTAN ÇIKARIP, İNSAN ONURUNA SAYGILI, GÜÇLÜ BİR SOSYAL REFAH DEVLETİ HALİNE GETİRMEYİ, BÖYLECE AÇLIK, YOKSULLUK VE EŞİTSİZLİKLERLE MÜCADELE ETMEYİ VE TÜRKİYE’DE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYİ VAAT EDİYORUZ.

CHP’nin işsizlik, yoksulluk ve eşitsizliklerle mücadelede, önce insan duyarlılığı içinde uygulamaya koyacağı Sosyal Refah Devleti Modeli, sağlık, eğitim ve istihdamda fırsat eşitliği, sosyal adalet, dengeli kalkınma, sıfır açlık, herkesi kapsayan sosyal güvenlik ve vatandaşlık hakkı ilkeleri üzerinde yükselecektir. CHP iktidarında, çalışan, emekli, işsiz, engelli, yaşlı, çiftçi, evde çalışan kadın, yoksul veya kimsesiz bütün vatandaşlarımızı yaşamları boyunca kucaklayacak, onlara insan onur ve saygınlığına yaraşır bir biçimde hizmet verecek, gerçek bir refah toplumu düzeni kurulacaktır.
    Her bölgede, her alanda, tüm toplum katmanlarına Fırsat Eşitliği sağlanacaktır.
    Devletin gelir ve harcama politikaları, gelir dağılımını bozucu değil, düzeltici olacak, sağlık ve eğitim hizmetlerinin toplumun tüm bireylerine ulaşması fırsat eşitliği ilkesi içinde sağlanacaktır.
    Ülkemizde Sıfır Açlık koşulları sağlanacaktır. Yoksullukla mücadele etkin, ilkeli ve onurlu bir süreç olarak sürdürülecek, kimsenin yatağına aç girmemesi sağlanarak, Sıfır Açlık hedefine ulaşılacaktır.
    Ülkemizde sosyal güvenliği olmayan vatandaş, sigortası olmayan aile bırakılmayacak, insan onuruna saygılı yeni bir sosyal güvenlik anlayışı sosyal devletin vazgeçilmez unsurunu oluşturacaktır. Ev hizmetlerinde çalışanlar dahil, kayıtdışı istihdam edilmekte olan herkes kayıt içine alınarak Sosyal Güvenlik Sistemi kapsamına dahil edilecektir.
    Bütün vatandaşlarımız tüm yaşamları boyunca, işsizlik, hastalık, yaşlılık, engellilik, maluliyet, ölüm, iş kazası ve meslek hastalığı, bakıma ve korunmaya muhtaçlık gibi risklere karşı sosyal güvenliğe kavuşturulacaktır. Bu amaçla çağdaş bir Ulusal Sosyal Güvenlik Sistemi oluşturulacaktır.
    Her vatandaşımız, sadece nüfus cüzdanını kullanarak, sağlık sigortasından yararlanacaktır. Tüm vatandaşlarımıza koruyucu sağlık hizmetleri sağlanacaktır.
    Tüm çalışanların, insan onur ve saygınlığına yaraşır bir gelir düzeyine kavuşturulması hedef alınacak, asgari ücret bu duyarlılığın etkin aracı olarak kullanılacaktır.
    Eğitimde fırsat eşitliği sağlanacak, hiçbir çocuğumuz eğitim sistemi dışında bırakılmayacak, bu amacın gerçekleştirilmesi için gerekli olanaklar sağlanacaktır.
    Gelir dağılımı adaletsizlikleri hızla giderilecek, toplumun farklı katmanları arasında sosyal adalet sağlanacak, kalkınmada bölgeler arası dengesizlikler kapatılacaktır.
    Büyük kentlerden başlayarak, 10 yılda tüm ülkeyi kapsamak üzere Aile Sigortası uygulaması başlatılacaktır, bu şekilde ihtiyaç sahibi kadın ve çocuklardan oluşan ailelere, yalnız emekli veya yaşlılara, korumasız kesimlere ve engellilere ulaşılacaktır.
    Eş zamanlı olarak kırsal kesimde yoksul ailelere durumlarında iyileşme sağlanıncaya kadar her ay asgari ücret düzeyinde Vatandaşlık Hakkı Ödemesi yapılacaktır. Böylece kırsal kesimdeki gerçek yoksullar koruma altına alınarak kimsenin yatağa aç girmemesi sağlanacak, ülke genelinde Sıfır Açlık koşullarına ulaşılacaktır.
    Aile Sigortası’ndan yararlanan ailelerin çocuklarının eğitim harcamalarının tümü, yurt parası dahil, bu sigorta kolundan karşılanacak, Türkiye İş Kurumu ve illerdeki Organize Sanayi Bölgeleri ile işbirliği yapılarak, özel sektörün de katkısı sağlanarak Meslek Edindirme Kurslarına öncelikle Aile Sigortası kapsamındaki ailelerin çocukları alınacaktır.
    Çocuklarımız sokakların karanlığından kurtarılacaktır. Sokakta yaşayan veya kimsesiz olan çocukların devletin bakımı ve koruması altına alınması amacıyla özel hizmet birimleri oluşturulacaktır.
    Emekli, dul ve yetimlere onurlu bir yaşam sağlanacaktır. Bunun için sadece parasal olanaklar yaratmakla yetinilmeyecek, sosyal yardım ve hizmetler alanındaki destekleyici, yaşamı kolaylaştırıcı düzenlemelerin de Koruyucu Sosyal Refah Devleti çatısı altında uygulamaya konulması sağlanacaktır.
    İç piyasayı canlandıran, istihdam yaratan bir ekonomik büyüme modeli uygulanarak, ekonomide sağlanacak istikrarlı, bütün sektörleri geliştirici, üretime dayalı hızlı büyümeyle yeni istihdam alanları ve nitelikli işler yaratılarak işsizlik hızla ve istikrarlı şekilde azaltılacaktır.
    Ülkede tam istihdamın sağlanmasına yönelik önlemler doğrudan alınacak, özel sektör bu doğrultuda kararlılıkla teşvik edecektir. Bu yönde ülke çapında bir istihdam seferberliği başlatılarak, hızla bir Ulusal İstihdam Stratejisi geliştirilecektir.
    İşsiz kalanlar, işsizlik ödeneği aldıkları sürece sağlık sigorta primleri İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.
    İşsizlik sigortasının tabanı genişletilecek, uygulaması etkinleştirilecektir. İşsizlik Sigortası ödemelerine hak kazanma kolaylaştırılacak, ödeme taban ve tavanı yükseltilecek, ödemelerin daha uzun süre verilmesi sağlanacaktır.
    Meslek lisesinde okuyan gençlerimiz, eğitim hayatları boyunca tam zamanlı sigortalı sayılacak, sosyal güvenlik primleri devlet tarafından ödenecektir.
    Halen yüzde 50 düzeyini aşmış bulunan çalışma yaşamındaki kayıtdışılık, hızla AB ülkeleri düzeyine indirilecektir.
    Türkiye gerçekleriyle bağdaşmayan “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası” yeniden düzenlenerek, kurumlar arası eşitsizlikler giderilecektir. İşsizlik Sigortası ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu da, tek çatı altında yer alacak, tek çatılı Sosyal Güvenlik Kurumu, güncel politikaların dışına çıkarılacak; göstermelik değil, gerçekten idari ve mali özerkliğe kavuşturulacaktır.
    CHP, ülkemizin kalkınma ve sanayileşmede geri kalmış tüm yörelerinin kaderini değiştirmeye kararlıdır. Yörenin yerel-beşeri-doğal birikim ve kaynakları Bölgesel Kalkınma Planları çerçevesinde sosyal ve ekonomik üretkenliğe dönüştürülecektir.
    Çağdaşlığın ve nitelikli yaşamın en önemli unsuru olarak çevre koruma ve geliştirme öncelikli hedef olarak uygulanacaktır.
    Küresel ısınmaya karşı mücadelede devlet ve yerel yönetimlerin sorumlulukları ve yükümlülükleri belirlenerek, ulusal strateji politikaları çerçevesinde yerine getirilmesi sağlanacaktır.
    Eğitim, sağlık, asgari sosyal güvenlik gibi devletin temel hizmetleri çalışma hayatı üzerinden değil, vatandaşlık hakkı olarak, vatandaşın ödeme gücüne endeksli olmadan, ayrımsız olarak sağlanacaktır.
    Her ihtiyaç sahibi vatandaşımıza, insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşaması için sosyal yardım sağlanacaktır. Yoksullukla mücadele hak anlayışı temelinde yapılacak, bireyin ve ailenin onuru korunacak, insanın yoksulluğu teşhir edilmeyecek, yoksulluk siyasi istismara alet edilmeyecektir.

Ömer ÖZDAMAR
    Yazar-İktisatçı

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

'Kadıköy 1. bölgeden milletvekili adayıyım'
    İkinci ergenekon davasının tutuklu sanığı gazeteci Tuncay Özkan, ''Kadıköy 1. bölgeden milletvekili adayıyım. Ben siyaset yapmak istiyorum. Seçim bölgemde çalışmak istiyorum'' dedi.

İstanbul- İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen davanın bugünkü duruşmasına, gazeteci Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanıklar eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, İbrahim Özcan, Hasan Atilla Uğur, Levent Göktaş ve Oğuz Bulut ise duruşmaya gelmedi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, ara kararlar üzerine dosyaya gönderilen cevap yazılarını okudu. Buna göre, mahkemenin tutuksuz sanıklardan Arif Doğan ile ilgili açılan soruşturma ve kovuşturma olup olmadığına ilişkin talebine cevap veren Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Doğan ile ilgili herhangi bir kamu davasının açılmadığını bildirdi.

Mahkemenin TSK Güçlendirme Vakfı ve Mehmetçik Vakfına yazdığı 2005 yılından bu yana sanıklar Durmuş Ali Özoğlu ve Yusuf Erikel tarafından kurumlarına bir yardım yapılıp yapılmadığı şeklindeki yazıya da cevap verildi. TSK Mehmetçik Vakfı'ndan gelen yazıda, Erikel ve Özoğlu tarafından vakfa bağış yapıldığına ilişkin bir kayıt olmadığı belirtildi.

TBMM Genel Sekreterliğinden gelen yazıda ise Erikel'e ait araç kartı konusunda gerekli bilgiler gönderildi. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca da Erikel ve Hacı Ali Hamurcu hakkındaki tahkikat bilgilerinin gönderildiği kaydedildi. Duruşmaya, sanıkların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.

'Ben siyaset yapmak istiyorum'

Duruşmada söz alan tutuklu sanık gazeteci Tuncay Özkan, Mısır ve diğer Afrika ülkelerindeki isyanları anımsatarak, ''O halkın isyanını izlerken hiç Cumhuriyet mitingleri aklınıza geldi mi? Cumhuriyet mitingleriyle Mısır'da yaşananları karşılaştırdınız mı?'' diye konuştu. Mısır'da yaşananların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından demokratik bir eylem olarak görüldüğünü ifade eden Özkan, ''Mısır'da darbe oldu. Başbakan bunu halk hareketi olarak gördü. Bir tek camın, burnun bile kırılmadığı o meydanların sesini darbeci diye yargılıyorsunuz. Libya'da, Tunus'ta, Cezayir'de, Mısır'dakilerin adı ne? Ben sesimi yükselttiğimde burada yargılanacağım. Onların asker gelir, tepesine vurur, herkesi dağıtır. Bu demokratik halk ihtilalidir. Bu çelişkinin farkında mısınız?'' dedi.

İddianameyi ''politik metin'' olarak yorumlayan Özkan, mahkeme heyetine hitaben ''Sizin bildiğiniz ve bana söylemediğiniz bir şey var mı? Kendi aranızda konuşuyorsunuz'' diye sordu. Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün'ün ''Kendi aramızdaki konuşmalarınızı size söylemek zorunda değiliz'' demesi üzerine Özkan, heyetin kendisiyle ilgili peşin hükmü olup olmadığını sordu. Şengün de kendisiyle ilgili her şeyin dosyada olduğunu kaydetti.

Haziran ayında yapılması planlanan seçimlere de değinen Özkan, şöyle devam etti: ''Kadıköy 1. bölgeden milletvekili adayıyım. Fiilen bunu nasıl engellersiniz? Anayasal hakkımı kullanmak istiyorum. Siyaset yasağı uygulayamazsınız. Ben düşünce suçlusuyum. Ya bana eylemimi söyleyin, ya da prangalarımı çözün. Halkla kucaklaşarak siyaset yapacağım. Ben siyaset yapmak istiyorum. Seçim bölgemde çalışmak istiyorum. 30 aydır tutukluyum. Siyaseten benimle hesaplaşmak isteyen varsa halk orada, meydan orada.''
    Duruşmaya, daha sonra öğle arası verildi.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kılıçdaroğlu ve Baykal'dan özür diledi

Odatv, Ankara muhabiri İklim Bayraktar’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın adını karıştırdığı iddialar üzerine "yarı resmi" bir açıklama yaptı. Muhabir Bayraktar’ın "anlaşılmayan psikolojisi"ne de dikkat çekilen açıklamada, Bayraktar’ın iddialarında adı geçen Kılıçdaroğlu ve Baykal’dan özür dilendi.

Odatv internet sitesinde yeralan “yarı resmi” adı verilen açıklamada, Odatv’nin Ankara Temsilcisi Mümtaz İdil’in yakın zamanda olup bitenlerle ilgili geniş bir açıklama yapacağı duyuruldu.

Bayraktar’ın açıklamalarıyla “Kamuoyunda dalga dalga yayılanların” tam anlamıyla “aptallıklar felaketi” olduğu belirtilen açıklamada, “ODATV’nin eksiği, yanlışı, günahı varsa şayet içtenlikle ifade edeceğimize emin olun. Ama şu anda kamuoyunun kafası ne kadar karışıksa inanın bizim de kafamız o denli karışık ve kimseye zarar vermeden olup biteni anlamaya çalışıyoruz” denildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Bayraktar'ın psikolojisi"

“Ankara ODATV’de çalışkan hevesli ve gönüllü çalışmaya başlayan İklim Bayraktar arkadaşa hiç kimse parti liderleri ve toplumun çok önündeki siyasi simalarıyla git röportaj yap gibi bir şey demedi. Aksine 'düzgün bir muhabir, bir iki yıl sakin, basit, sıradan haberler yapıp kendini geliştirmeli' tembihi yapıldı. Ayrıca ‘uçmayın, kaçmayın sakin olun, meslekte yavaş yavaş ilerleyin’ denildi.

Anladığımız kadarıyla ortada psikolojik bir hadise var, çok yoğun çalışıyor oluşumuz mazeret değil ama 'sitemizde çalışmanın getirdiği heyecanla' diyelim, arkadaşımız fazlasıyla kendine büyük roller biçmiş ve uçmuş…

Biz gazeteci ve yazarlarda bir terbiye vardır, siyasi liderlerle fazla yüz göz olunmaz, iki özel hikayelerle rahatsız edilmez.

Arkadaşımızın birkaç ay içinde bu kadar yoğun uçuşunu, 'sakın ha gizli kapalı örgütlü bir şey olduğunu asla ima etmiyoruz', saflığıyla ve şimdilik psikolojiyle açıklamaya çalışıyoruz, bu psikoloji lafını dahi bu satırlarda geçirmek inanın bizler için çok ağır bir sorumluluk. Bunu dahi bizim ifade etmemiz insani durumlardan öte inanın güzel bir söz değil.”

Kılıçdaroğlu ve Baykal'dan özür

Açıklamada, Bayraktar’ın iddialarında adı geçen CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile Antalya Milletvekili Baykal’dan özür dilendi.

Açıklamada, şöyle denildi: “Saygınlığını ve insani ölçülerini yere göğe koyamadığımız sayın Kılıçdaroğlu’ndan ve yine haksız ağır komplo yaraları almış çok saygın Deniz Baykal beyden ortalığı rezil bir şekilde tozu dumana katan çalışkan hevesli ama ne yapalım anlayamadığımız bir psikoloji içinde arkadaşı çalıştırdığımız için özür dileriz. Şimdilik anlayabildiğimiz bu, henüz gözaltından yeni çıkmış Mümtaz İdil ağbimiz, şüpheniz olmasın arkadaşımızın şahsi kimliğini de itinalı cümleleriyle sakınan bir açıklamasını mutlaka yayınlayacağız.”

http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/...8.0/index.html

Odatv hayranlarına saygıyla iletilir...

Yandaş Odatv nin yandaşlağı yatsıya kadar sürdü çünkü yalan ve yanlışları dört nala uçuyordu havada ki neredeyse bilgi kirliliğinden internet çökecekti..

Biraz da doğruları görmeye çalışalım artık öyle değil mi Sayın Yas2010

Saygılarımla.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven'in ardından 5 yönetim kurulu üyesi daha istifa etti.

Örgütlenmeden sorumlu CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ziya Disanlı, partinin il başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, kendisiyle birlikte İl Sekreteri Havva Aydın, mali ve idari işlerden sorumlu CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yüksel Pektezel, il yönetim kurulu üyeleri Ahmet Arif Bağlıca ile Necla Türkoğlu'nun görevlerinden ayrıldıklarını açıkladı.

Disanlı, İl Yönetim Kurulu olarak 4 Şubat'ta göreve getirildiklerini hatırlatarak, "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde iktidar yürüyüşümüzde tüm enerjimizi, birikimimizi bu sürece katmak üzere bu onurlu görevi üstlendik. Bizler partimizi çok seviyoruz. Ülkemizi karanlığa sürükleyen AKP iktidarına 'dur' demek için partimizdeki görevimizin sorumluluğunu çok iyi biliyoruz" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven'in göreve gelmelerinin 32. gününde istifa ettiğini anımsatan Disanlı, "İl Başkanımız ayrılış gerekçesini partimize olan bağlılığına yakışır üslupla 'genel merkezimizle yönetim anlayışı uyuşmazlığı' şeklinde özetlemiştir. 8 ve 9 Mart tarihlerinde basın ve malum internet medyasına düşen gerçek dışı, saygısız, seviyesiz, partimize yakışmayan üslup özellikli haberler bizleri çok üzmüştür" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in başdanışmanı olduğunu söyleyen Uğur Afacan'ın iddialarını aktaran Disanlı, "Keşke bu sorumsuz ve saygısız kişi, bu gerçek dışı, seviyesiz üslup ve davranışlarına parti büyüklerimizi karıştırmasaydı ya da parti büyüklerimiz bu kişiyi yalanlayabilselerdi" ifadesini kullandı: http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/...5.0/index.html

Seç,m arafesi bu ne deprem böyle

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bedelli askerlik önerisi ile sürpriz bir çıkış yapan CHP askerliği de 9 aya indirmeyi vaat etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaadi aile sigortasına yönelik eleştirilere yanıt verirken hükümetin "kayıp yoksul sayısını bilmiyorlar" açıklamasına sert tepki göstererek Başbakan Erdoğan'a "İtirafa bak. Yoksul sayısını gizliyorsun. Bundan utanması gereken sensin" diye seslendi.

AK Parti'yi yolsuzluk ve korkunun adresi olarak gösteren Kılıçdaroğlu kadınları, "Size oy hakkını biz verdik, şimdi de ekonomik gelir vereceğiz", emeklileri ise, "Sizi en çok düşünen benim" diyerek AK Parti' ye sırtlarını dönmeye davet etti.

Geçtiğimiz hafta bedelli askerlik sürprizi yapan CHP yeni bir vaatte daha bulundu. Kılıçdaroğlu, "Askerlik süresini 9 aya, aşamalı olarak 6 aya indireceğiz" dedi.

Medyaya yönelik eleştirilerini sürdüren Kılıçdaroğlu, "Yalaka medya değil, özgür medya istiyoruz" derken yüzde 58-60'la geleceğini iddia eden hükümete, "Yüzde 60'la kazanacaklarsa neden korkuyorlar. Korkuyorlar. Korksunlar geleceğiz. Maskelerini indireceğiz" sözleriyle yüklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda düzenlenecek genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu:

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

YOLSUZLUKLARIN, KORKUNUN ADRESİ AKP: Seçimlere az kaldı. En hazırlıklı parti biziz. "Türkiye çok iyi yönetiliyor" diye bağırıyorlar inanmayın. Sizin inanacağınız dışarıdaki esnaf, yanınızdaki komşu. Hayatınızdan memnun musunuz? Herkes bir arayış içerisinde, kimse hayatından memnun değil. Üç Y ile iktidara geldiler. Yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar bitecekti. Bitti mi? Yolsuzlukların adresi neresi AKP. Yurttaş telefonla bile konuşamıyor. Korkunun adresi neresi AKP. Unutmayın korkunun ecele faydası yok. O güneşi bir gün doğuracağız biz.

KADINLARIN EVİ CHP'DİR: Bütün kadın kardeşlerimiz şunu unutmasınlar. Onlara seçme ve seçilme hakkını veren ilk parti CHP'dir. Kadın kardeşlerimiz oy kullanıyorsa seçime katılıyorlarsa bu olanağı onlara CHP sağlamıştır. Onların evi CHP'dir. CHP şimdi onlara ekonomik gelir de verecek. Her ailenin geliri en az 600 lira olacak. Kadında memur gibi çalışan gibi her ay gidip maaşını alacak.

UTANMASI GEREKEN SENSİN: Parayı nereden bulacaksın diyor. Kayıp yoksul var onun hesabını da bilmiyorsunuz diyor. İtirafa bak. Yoksul sayısını gizliyorsun. Biz çözüm üretiyoruz. Bundan utanması gereken sensin. İşsizliği de yoksulluğu da yeneceğiz. Biz çözüm üreteceğiz. Aile sigortasını uzun süredir çalışıyoruz. 14 kuruluş yardım yapıyor. Senin yaptığın yardım insanlıkla bağdaşmıyor. Sağ elin verdiği sol el görmez, bizim kitabımızda bu yazmaz. Kadınlar o kadar güçlü olacak ki. Erkek sabah kalktığında "hanım bana para verir misin kahvede çay içeceğim" diyecek.

EMEKLİLERİ EN ÇOK BEN DÜŞÜNÜYORUM: Emeklilerden en çok bahseden genel başkan benim. Onları en çok düşünen benim. Emekli milli gelir artışından pay alacak ve birinci sınıf vatandaş olacak. Biz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyız diyorsanız sırtınızı AKP' ye dönün. Sosyal sigortalar destek primini kaldıracağız.

YALAKA SENDİKACILAR: Mardin'e gittiğimiz gün bir sendika kadınları çağırmış, Başbakan'ı da çağırmış. Ben o sendikacıyı çok merak ediyorum. Kadın erkek eşit değildir diyen birini oraya çağırıp ne anlattırdı acaba orada. O sendikacıya sormak isterim kaç işçinin emeği sömürülüyor haberin var mı? Başbakan'ı çağırıyorlar, bir de kağıt dağıtıyorlar şurada şu sloganı atın diye. Sendikacı yalaka olmaz, sendikacı dediğin yürekli olur. Başbakan'ı çağır yalakalık yap. Onun adı belli liteatürde belli "Sarı sendikacı".

ÜLKEYİ HAPİSHANEYE ÇEVİRDİ: Bir Başbakan özgürlük varken neden hapishane vaat eder. Çünkü kafasında herkesi hapishaneye tıkmak niyeti var. Zaten sayende ülke hapishaneye döndü. Kimseyi kandırmıyoruz. İşsizliği çözeceğiz. Hesaplarla, zamanla. Tutarlı projelerle...

ASKERLİĞİ 9 AYA İNDİRECEĞİZ: 1 defaya mahsus olarak bedelli askeri kanun tasarısını vereceğiz. Askerlik süresini 9 aya indireceğiz, aşamalı olarak 6 aya indireceğiz. Daha profesyonel ordu olacak. Çocuklarımız okurken askerlik yapabilecek. Arzu edenlere 18 yaşında askerliğini yaptıracağız.

YALAKA MEDYA DEĞİL ÖZGÜR MEDYA İSTİYORUZ: Libya'dan vatandaşlarımız getirilmiş, Marmaris'te otellere yerleştirilmiş. Bir gazete manşetinde, "AKP gelenleri otele yerleştiriyor, CHP çıkartıyor" deniliyor. Açtım başkana sordum. "Yurtdışındayım" dedi. O gazeteye soruyorum siz de hiç utanma yok mu? Elbette bizi eleştirecekler özgür medya diyoruz. Ama medyanın yalakalığına tahammül edemiyoruz. Yalaka medya değil, özgür medya istiyoruz.

KORKUYORLAR: Diyorlar ki yüzde 58-60'la alacağız. Yüzde 60'la kazanacaklarsa neden korkuyorlar. Korkuyorlar. Korksunlar geleceğiz. Maskelerini indireceğiz. Yalaka medyanın haberlerinden etkilenmeyin.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dünyanın siyasi ve ekonomik gündeminde, Kuzey Afrika ülkelerinde başlayan demokrasi kalkışmasının diğer benzer durumdaki ülkelere yansıyıp yansımayacağı, çok uluslu güçlerin uzun yıllar boyu "idare ettikleri" dikta rejimlerinden, refahın dolayısıyla alım gücünün tabana yansıtılması ve pazar miktarının genişletilmesi için vazgeçmelerinin Afrika ve Asya pazarlarına etkileri, Çin ve Hindistan'ın büyüme trendlerinin dünya ekonomisine olduğu kadar global siyasete gelecekteki etkisi, enerji kaynaklarının sürdürülebilir yönetimi, iklim değişikliği ve doğal afetlerin gelecekteki üretim stratejilerine insani ilişkilere etkisi, iletişimin sınır tanımaması ile oluşan yeni iktisadi hukuk düzenlemeleri ve ahlak anlayışları, vs. gibi konular yanında, dünyada mevcut gelir dağılımı dengesizlikleri, insan onuruna layık yaşam için atılan yetersiz ama cesaret verici adımlar, kitle psikolojileri gibi konular revaçtayken, Türkiye gibi dünya siyaset ve ekonomi arenasında neredeyse 200 yıldır uykuda bırakılmış köklü bir toplum, genç müteşebbis ve çalışkan kadrolarla üstündeki ölü toprağını atmak için uğraşırken, bu kritik zaman diliminde Türkiye'yi yönetmeye talip CHP ne ile uğraşıyor? Komplo iddiaları, çorap örmeler, kaset çekimleri, balık tutmalar, vs... Haberlere göz ucuyla bakan bile hayretler içerisinde kalır.

Muhabbetin gözü kördür derler; insan sevdiğinin kusurlarını görmez veya görmek istemezmiş. Ayrıca taraftarlık (tarafgirlik), adalete engel olabilecek bir husus olarak bilinir. Onun için, bir şeyi (parti, kişi, oluşum) gözü kapalı olarak seven bir taraftara "Mantıklı ol kardeşim" demek abesle iştigaldir. Yukarıdaki ifadeler tarafgirlik illetine tutulmamış olanlar için yazılmıştır. Ancak bu konuyu takip eden herkes için şu soru sorulmalıdır: "ÖNÜMÜZDEKİ GENEL SEÇİMİN ERTESİ GÜNÜ DESTEKLEDİĞİNİZ SİYASİ PARTİNİN ve YÖNETİCİ KADROSUNUN HANGİ KONUMDA OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?" Saygılar...

+ Konuyu Yanıtla
42 / 52 Sayfa İlkİlk ... 21222323334353637383940414243444546474849505152 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aşina ongunsel şahin

asina ongunsel

Forum