Terörle Mücadele Şubesi’nin sevilen polislerinden Kızıltepe, her Türk vatandaşının yapması gerekeni yaptığını, bütün arkadaşlarının aynı hassasiyeti göstereceğine inandığını söyledi. Gökhan Kızıltepe, “Grubu önde takip ettiğim için bayrağı yerden kaldırmak bana düştü. Hangi arkadaşım olsa aynı hareketi yapardı.” dedi.
Miting sonrası 500 kişilik bir grubun sloganlar atarak alandan ayrıldığını belirten Kızıltepe olay anını şöyle anlattı: “Grup içinden bazıları bir araca taş atınca olaya müdahale ettik. Bunun üzerine göstericiler dağıldı. Ancak bir grup Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ni takip ederek 23 Evler Kavşağı’na doğru yürümeye başladı. Bu sırada göstericilerden bazılarının Türk bayrağını yakmaya çalıştığını gördüm. Arkadaşlarımla birlikte olaya müdahale ettik. Göstericiler bayrağı bırakarak kaçtı. Bayrak için canımızı veririz. Bu bayrak için yüz binlerce şehit verildi. Biz ölürüz, ama bayrak yere düşmez.”
Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer de polis memuru Gökhan Kızıltepe’nin her Türk vatandaşının göstermesi gereken duyarlılığı ortaya koyduğunu vurguladı. Ekizer, “O, bir polis memuru olarak görevini layıkıyla yaptı. Kendisini tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu. Gökhan Kızıltepe’ye gösterdiği hassasiyet nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından tebrik telefonları yağıyor. Kızıltepe, geçen yıl yapılan Nevruz mitinginde de Öcalan posterini açarak alanda dolaşan bir göstericiyi yakalamak istemiş, bunun üzerine alanda bulunan polisler ve gazeteciler taşlanmıştı. Öte yandan Türk bayrağını ayaklar altına alınmaktan kurtardığı için 24 maaşla ödüllendirilen polis memuru Gökhan Kızıltepe’ye bir ödül de İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'dan geldi. Aksu, polise takdirname verdi.
---------------------------------zaman'dan alıntıdır---------------------