+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 27 ileti bulundu.

Konu: Çürüğe giren bir durum mudur?

Çürüğe giren bir durum mudur? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  53
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Çürüğe giren bir durum mudur?

  merhaba arkadaşlar

  kalbinde ritim bozukluğu olan kişiler çürüğe çıkıyor mu ?
  bu konu ile ilgili mevzuatı çok inceledim ama bir sonuca varamadım. Ritim holter ve Eko sonucunda yüksek tansiyon ve Ritim bozukluğu raporu var iki farklı hastaneden...
  Tansiyona bakıyorum mevzuatta 16/10 olarak geciyor fakat şu an tansiyon 14/9 ile 15/9 arasında değişiyor ara sıra 17/11 oluyor ama genelde iyi ...
  Fakat birde Ritim Bozukluğu sonucu var Bununla ilgili mevzuattan bir şey anlayamadım
  Yardımcı olup bilgi verirseniz sevinirim.  Hukuki NET Güncel Haber

  Çürüğe giren bir durum mudur? konulu yargıtay kararı ara
  Çürüğe giren bir durum mudur? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2007
  İletiler
  125
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  Bir hastaneye gidiniz, tansiyon probleminize bir tanı koydurunuz aynı zamanda ritim bozukluğuna neyin neden olduğunu araştırtınız. Ritim bozukluğu etkeninizin TSK sağlık yeteneği yönetmeliğinde hangi koda denk geldiğine bakınız. Eğer Wolf Parkinson White sendromunuz varsa askere gitmenizi tavsiye ederim çünkü oradaki doçent dünyada bu işin (WPWhite) pirlerinden eğitim almıştır. Diğer nedenlerden B veya D koduna giren bir sebebiniz varsa "ÇÜRÜK" alırsınız... Kısaca yönetmelik için "ritim bozukluğu" çok geniş bir kavram o bozukluğun nedeninin bir ismi vardır ona göre aramalısınız... Saygılar...

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  53
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  B ve D ye girenler hangi durumlar dır ? Yani bu ritim bozukluğunun tam çeşidini öğrenmeliyim

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jul 2007
  İletiler
  125
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  Alıntı kaganturk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  B ve D ye girenler hangi durumlar dır ? Yani bu ritim bozukluğunun tam çeşidini öğrenmeliyim

  Uygun madde kardiyolojik hastalıklar için:

  " Madde 42 - (Değişik: 7/1/2002-2002/3627 K.)
  A) 1. Sebebi bulunmayan ve organik kalp hastalığına bağlı olmayan fizyolojik suffller.
  2. Otonom sinir sistemi bozuklukları (Aşırı terleme, Labil Hipertansiyon, Postural Hipotansiyon, Vazovagal Senkop), sinüzal taşikardi,sinüzal bradikardi, nörosirkülatuar asteni.
  3. Aritmiye neden olmayan preeksitasyon sendromları.
  4. Kalpte fonksiyon bozukluğu yapmamış pozisyon ve yer değiştirme anomalileri (Dextrokardi, dextropozisyon).
  5. Organik nedene bağlı olmayan eksik veya tam sağ dal blokları.
  6. Eko veya anjio ile saptanmış, komplikasyon yapmamış mitral valv prolapsusu.
  7. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/41. mad) Eko ve anjiografi çalışmaları sonucunda kalp hastalığı tespit edilemeyen seyrek gelen unifokal ventriküler prematüre atımlar, Wandering Atrial Pacemaker, seyrek gelen atrial ve nodal ekstrasistoller.
  8. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/41. mad) Gradient yapmamış, yetmezlik oluşmamış bikuspit aorta, mitral kapak prolapsusu, patent foramen ovale, inter atrial septal anevrizma, çift aorta, persistan sol superior vena cava gibi hemodinamik fonksiyon bozukluğu yapmamış anomalili hastalar. Komplikasyona neden olmamış atrial ve ventriküler membranlar (embriyonel atıklar).
  9. Elektrofizyolojik çalışma ve kateter ablasyonu ile başarıyla komplikasyonsuz ve nüks görülmeden tedavi edilmiş olan çeşitli aritmiler.
  B) 1. 40 yaşına kadar bazal şartlarda 150/95 mm.Hg. 40 yaşından sonra 160/100 mm.Hg. dan daha yüksek olan ve belirli bir süre istirahatten sonra yüksek olarak devam eden komplikasyon yapmamış veya 42 nci Maddenin (D) diliminin (1) numaralı fıkrasında ifade edilen komplikasyonlardan başka komplikasyon yapmış (grade I ve II retinopati vb.) hipertansiyon olguları.
  AÇIKLAMA: (Ek: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/41. mad) Bu fıkra; erbaş ve erlerde en az altı aylık hava değişimi; yükümlülerde ise en az bir yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.
  2. Nedeni bulunamayan ve başka kalp hastalığı ile birlikte olmayan sol dal blokları.
  3. Wolff-Parkinson-White sendromu.
  4. Organik kökenli olsun veya olmasın, tedaviye refrakter, couplet, bıgemine gibi sık veya salvo tarzında gelen, ventriküler veya supraventriküler prematüre atımlar.
  5. Tüberküloz dışı nedenlere bağlı perikardit sekelleri.
  6. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/41. mad) Ameliyat ile tam düzelmiş asiyanotik konjenital kalp hastalıkları (Primum Tipi ASD, Sekundum Tipi ASD, Sinus Venosus tipi ASD, Parsiyel Pulmoner Venöz Dönüşü Anomalisi, Koroner Arter Anomalisi,VSD, Sinus Valsalva Anevrizması, Aortika Pulmoner Pencere, Pulmoner Stenoz, Patent Ductus Arteriosus) ve cerrahî olarak tam düzeltilmiş atrium kalp kası ve büyük damar yaralanmaları ile mitral yetmezliği, supra ventriküler taşikardi veya sık gelen VPA gibi ciddi ritm bozukluğu yapmış mitral valv prolapsusu.
  7. Organik veya nedeni bilinmeyen artio-ventriküler veya ventrikül içi ritm bozuklukları nedeniyle pacemaker takılması.
  8. Operasyon ile tamamen düzelmiş atrial iyi huylu tümör operasyonları.
  9. Rapor ile belgelenmiş kalp fonksiyonları sağlam, perikardiektomiler ve tüberküloz perikarditler.
  10. Headup tilt testi ile belirgin kardiyoinhibitör (3 sn.den fazla sinüs duraklaması) tipte olan vazovagal senkop.
  11. Sık gelen ve kişinin çalışmasına engel olan Paroksismal Supraventriküler Taşikardiler.
  12. Elektrofizyolojik çalışma ile saptanmış suprahis ileti defekti yada proksimal ileti sistemi hastalığı.
  13. Kateter ablasyonu ile tedavi edilmiş olan ancak sonradan nüks görülen ventriküler taşikardi dışındaki aritmiler.
  C) 42 nci Maddenin A, B ve D dilimlerinde belirtilen hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.
  D) 1. 40 yaşına kadar (40 yaş dahil) 150/95 mm.Hg., 40 yaşından sonra 160/100 mm.Hg.
  dan daha yüksek olan renal, serebral, göz dibinde çok ve yaygın kanama yapan eksuda odakları, papilla ödemi bulunan kalpte EKG, radyolojik ya da fizik muayenelerle komplikasyon yaptığı saptanan hipertansiyonlar.
  2. Koroner Arter hastalığı olan ve koroner arterlerine başarılı koroner anjioplasti ya da by-pass yapılan hastalarda şahsın anginal yakınmaları varsa ve bunu tesbiten EKG
  de patolojik ST/T dalga değişiklikleri varsa gerektiği kadar hava değişimi veya istirahat verilir. Şahsın anginal şikayeti olup EKG bunu desteklemiyorsa stres testleri ve gerekirse K.Angio vb. tetkikler yapılır. Bu tetkikler sonucunda aktif iskemi veya şahsın anginal şikayetlerini destekleyen sonuçlar yoksa bu madde uygulanmaz.
  3. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/41. mad) Miyokard infarktüsü geçirmiş olanlarda hekimin lüzumlu göreceği istirahat ya da hava değişimi sonunda anjinal sendromlar, kardiyak sendrom ve bulguları kalmayan ve herhangi bir komplikasyon yapmamış olup sadece EKG sekeli (ORS-T izoelektrik çizgide yalnızca patolojik O ya da T değişiklikleri) kalmış olan olgular.
  AÇIKLAMA: Tüm uçucu sınıflarda (jet pilotu ve silâh sistem operatörü hariç) eforlu EKG, ekokardiyografi, sintigrafi ve girişimsel kardiyoloji çalışmalarıyla komplikasyon olmadığı tespit edilenlerin tekrar muayene süreleri belirtmek kaydıyla uçuculuk statüleri devam eder.
  4. Miyokard enfarktüsü geçirenlerden hekimin lüzumlu göreceği istirahat ya da hava değişimi sonunda hastanın hiç bir şikayeti olmasa da EKG
  de S-T segmentinin izoelektrik çizgiden 1 mm.
  den fazla sapması, her türlü kalp blokları, fibrilasyon, röntgende kalp büyümesi, aorta ve miyokard anevrizması ve diğer herhangi önemli kardiyovasküler komplikasyonların saptandığı olgular.
  5. Organik kalp hastalığı olsun ya da olmasın 2-3 derece ve ileri derecedeki atrioventriküler bloklar, hasta sinüs sendromu.
  6. Kronik atriyal flutter yada atrial fibrilasyon ile sık gelen paroksismal atriyal flutter yada paroksismal atrial fibrilasyon, Incessant tipte supraventriküler taşikardiler.
  7. Kardio-vasküler sifiliz.
  8. Ameliyat olsun yada olmasın sol veya sağ ventrikül anevrizması, aort anevrizması hastalığı, göğüs ağrısı ve ritm bozukluğuna neden olan koroner arter ektazileri.
  9. Ameliyatla tedavisi olanaksız ya da ameliyattan sonra kişinin çalışma gücüne engel olacak endokard, miyokard, perikard tümörleri.
  10. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/41. mad) Ameliyat olsun ya da olmasın her türlü komplikasyonsuz organik valvül lezyonları ve semptom vermeyen koroner arter ektazileri, cerrahî tedavi veya girişimsel kardiyoloji uygulamaları ile başarılı olarak düzeltilmiş komplikasyonsuz koroner damar hastalıkları (Valvül lezyonlarının organik olduğundan şüphe olursa kesin işlem yapılmadan önce C işlemi uygulanır).
  AÇIKLAMA: Tüm uçucu sınıflarda (jet pilotu, silâh sistem operatörü hariç) ameliyat olan organik valvül lezyonları haricinde, eforlu EKG, ekokardiyografi, sintigrafi ve girişimsel kardiyoloji çalışmalarıyla komplikasyon tespit edilenlerin tekrar muayene süreleri belirtilmek kaydıyla uçuculuk statüleri devam eder.
  11. Ameliyat olsun ya da olmasın, önemli komplikasyon yapmış, organik valvül lezyonları (Kalpte ileri derecede hipertrofi, kalp yetersizliği, kalp ritm bozuklukları vb.).
  12. Ameliyat olsun ya da olmasın siyanozla birlikte, EKG, röntgen ve diğer laboratuvar bulguları ile saptanmış, komplikasyon yapmış ya da yapmamış konjenital kalp hastalıkları.
  13. Ameliyat olmamış veya ameliyatla tam düzeltilmemiş konjenital kalp hastalıkları.
  14. Tüberküloza bağlı perikardit sekelleri ve ameliyatları.
  15. Kronik kor pulmonale (Klinik, radyolojik, EKG ve diğer laboratuvar bulguları ile saptanmış). Primer olan yani düzeltilebilen bir hastalığa bağlı olmadığı saptanmış pulmoner hipertansiyon, geçirilmiş ve tedaviye rağmen sağ kalp basınçlarını yükselten veya EKG
  de sağ ventrikül yüklenmesi yapmış pulmoner hipertansiyon.
  16. Nükslerle birlikte subakut bakteriel endokarditis.
  17. Klinik ve laboratuvar yöntemlerle (EKG, radyolojik, ekokardiyografik, katater, biyopsi vb.). saptanmış kardiomiyopatiler.
  18. Cerrahî olarak tedavi edilmiş ventrikül kalp kası yaralanmaları.
  19. Çeşitli yaşamı tehdit edici aritmiler nedeniyle otomatik implantable kardioverter defibrilatör takılması.
  20. Elektrofizyolojik çalışma ile saptanmış infrahis ileti defekti ya da distal ileti sistemi
  hastalıkları.
  21. Yaşamı tehdit edici ventriküler taşikardi ya da ventriküler fibrilasyon gibi ventriküler aritmiler ve bunların kateter ablasyonuyla tedavileri."

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Apr 2008
  İletiler
  53
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  Arkadaşım öncelikle ilgine çok teşekkür ederim. Ancak söylediğim gibi bu yazıları siteden zaten bulmuştum ve okumuştum...
  Fakat burda hangi duruma girdiğini çözemeyip, bu konuyu açmıştım.

  İki farklı kardiyoloğa bir ay ara ile muayene oldum ikiside önce EKO ardından da RİTİM HOLTER testleri yaptılar, Kan testleri yaptılar.
  Sonuc olarak Ritim Bozukluğu var dediler...
  ilk doktor Ritim bozukluğu + Yüksek tansiyon dedi raporunda da öyle yazmış ikincisi ise Sadece Ritim bozukluğundan bahsetti.
  Bu hastalığın çesidi varmı ölçüsü nedir.
  Muaflık yaratan bir durum mudur?
  Bu konularda hiç bir bilgiye sahip değilim.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Feb 2006
  Nerede
  İstanbul, Kadıköy, Turkey.
  İletiler
  67
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  Alıntı kaganturk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Arkadaşım öncelikle ilgine çok teşekkür ederim. Ancak söylediğim gibi bu yazıları siteden zaten bulmuştum ve okumuştum...
  Fakat burda hangi duruma girdiğini çözemeyip, bu konuyu açmıştım.

  İki farklı kardiyoloğa bir ay ara ile muayene oldum ikiside önce EKO ardından da RİTİM HOLTER testleri yaptılar, Kan testleri yaptılar.
  Sonuc olarak Ritim Bozukluğu var dediler...
  ilk doktor Ritim bozukluğu + Yüksek tansiyon dedi raporunda da öyle yazmış ikincisi ise Sadece Ritim bozukluğundan bahsetti.
  Bu hastalığın çesidi varmı ölçüsü nedir.
  Muaflık yaratan bir durum mudur?
  Bu konularda hiç bir bilgiye sahip değilim.
  Hastalığınızın ne olduğunu bilmek hukukçuların yapacağı bir iş değil. Bunu bilerek TSK sağlık yeteneği yönetmeliğinie bakmak gerekir. Başvuracağınız yol şudur; askerlik şubenize gideceksiniz, hastalığınızı beyan edeceksiniz, bu arada yanınızda tüm raporlarınızı da götüreceksiniz. Askerlik şubeniz sizi askeri hastaneye sevk edecek. Orada bir tanı konulacak. Sizi muayene eden doktor, ileri derecede tetkik ve bunun sonucunda kurula çıkmanız gerektiğine karar verebilir. Sağlık kurulu raporuyla da askerliğe elverişli olup olmadığınız belirlenir. İleri tetkikinizin Ankara veya İstanbul GATA' da yaptırılması da mümkün. Başka bir şekilde askerliğe elverişsiz olup olmadığınızı bilemezsiniz. Buna askeri doktorlar karar verecek.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Sep 2008
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  Bence sen askere giderken bunu oraya söylersin. Çünkü askeriye mühim durumlarda GATA'ya sevkediyor. Ama her halukarda bildiğim kadarı ile acemiliği yapıyorsun.

  En kötü ihtimalle spor yapamaz raporu alırsın ve askerliğini güzelce yaparsın.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Feb 2006
  Nerede
  İstanbul, Kadıköy, Turkey.
  İletiler
  67
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  Alıntı Nemesis_X rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Bence sen askere giderken bunu oraya söylersin. Çünkü askeriye mühim durumlarda GATA'ya sevkediyor. Ama her halukarda bildiğim kadarı ile acemiliği yapıyorsun.

  En kötü ihtimalle spor yapamaz raporu alırsın ve askerliğini güzelce yaparsın.
  Yukarıda verdiğim cevap geçerli. Eğer askerliğe elverişsizdir şeklinde karar verilirse (Askeri Hastane Sağlık kurulu raporuyla) acemilik de yaptırmaz, hiç askere almazlar. Ama sağlık kurulu örneğin (tamamen misaldir) "B/52, F/4 Arızalı Elverişli, askerliğe elverişli komando olamaz" gibi bir karar verirse, askere alır komando yapmazlar. Yani rahatsızlığınız konusunda bir sınıflandırma yapılacak. Askerliğe elverişsizseniz askere hiç almazlar. Acemilik de dahil.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Sep 2008
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  Alıntı fattas rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Yukarıda verdiğim cevap geçerli. Eğer askerliğe elverişsizdir şeklinde karar verilirse (Askeri Hastane Sağlık kurulu raporuyla) acemilik de yaptırmaz, hiç askere almazlar. Ama sağlık kurulu örneğin (tamamen misaldir) "B/52, F/4 Arızalı Elverişli, askerliğe elverişli komando olamaz" gibi bir karar verirse, askere alır komando yapmazlar. Yani rahatsızlığınız konusunda bir sınıflandırma yapılacak. Askerliğe elverişsizseniz askere hiç almazlar. Acemilik de dahil.
  Ben askerlik şubesinde yaptım askerliğimi. Fakat bizim bölükten bir çok elverişsiz asker acemilikten sonra veya bitmesine az kala terhis edildi.

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Feb 2006
  Nerede
  İstanbul, Kadıköy, Turkey.
  İletiler
  67
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Çürüge giren bir durum mudur?

  Alıntı Nemesis_X rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Ben askerlik şubesinde yaptım askerliğimi. Fakat bizim bölükten bir çok elverişsiz asker acemilikten sonra veya bitmesine az kala terhis edildi.
  Onların hastalıkları muhtemelen acemi birliğinde ortaya çıkmış veya orada beyan etmişlerdir, askerliğe elverişsizdir kararı verildikten sonra askerlik yapılmaz.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Askerdeyken Psikiyatriden çürüğe çıkmak
  Askerdeyken Psikiyatriden çürüğe çıkmak için altı ay hava değişimi almak yeterlimidir. Ben ikişer ay olmak üzere iki sefer hava değişimi aldım....
  Yazan: fearless1907 Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 25-06-2013, 15:55:24
 2. Çürüğe çıkan asker iyileşirse ne olur?
  Hepinize selam arkadaşlar, TSK sağlık yeteneği yönetmeliğine göre TSK da görev yapamaz şeklinde karar alınmış kişilerin ileride sağlık...
  Yazan: graveshn Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 01-12-2011, 11:24:28
 3. Kilodan Çürüğe Çıkma
  Merhaba arkadaşlar kiloyla alakalı bir sürü konu var ama şunubuldum TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SAĞLIK YETENEĞİ YÖNETMELİĞİ...
  Yazan: ahmet.ozyilmaz Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 18-12-2009, 15:23:29
 4. Sosyal durum araştırmasında maaş gelirini gizlemek suç mudur?
  Sayın Hukukseverler, Halen devam etmekte olan ve benim eşime açmış olduğum zina nedeniyle boşanma davamda eşimin normal maaşı dışında 3 ayda bir...
  Yazan: swan Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 12
  Son İleti: 23-06-2009, 11:09:32
 5. Tecil Hakkım Var mı Yoksa Muayene Sonucunda çürüğe mi Ayrılırım
  1985 Temmuz Doğumluyum. 2006 Yilinda Bütünleme Sinavlari Sonucunda 4 Yillik Bir Fakülteden Mezun Oldum. Bu Yil Muayene Kağitlarim Geldi. Ben...
  Yazan: salmo Forum: Askerlik Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 06-09-2008, 15:38:23

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kalp ritim bozukluğu askerlik engel mi

kalp ritminde bozukluk olanlar askere

mitral kapak yetmezliği askerlik yaparmı

http:www.hukuki.netshowthread.php43708-curuge-giren-bir-durum-mudur

ritim bozukluğu olan askere gider mi

kalp ritim bozukluğu olanlar askerliğe engel mi

kalp hastasi askerlik yapabilirmi

kalpte ritim bozukluğu askerlik engel mi

kalpte ritim bozukluğu olanlar askerlik yaparmı

ritim bozuklugu askerlik

ebikuspit polid saglik sartllarina uygunmu

kalp hastaları askerlik yaparmı

kalp ritim bozuklugu askerlik engel mi

kalp rahatsızlığı olan askerlik yaparmımitral kapak prolapsusu askerlikritim bozukluğu askerlik engel mikalbinde ritim bozuklugu olan askere alinir mihipertansiyon askerlik engel mikalp hastası askerlik yaparmıaskerlik kalp ritim bozukluğukalp hastalığı askerliğe engel miKalp ritim bozukluğu olan askerlik yapar mıkalp ritim bozukluğu olan askerlik engel miRitim bozuklugu olanin askerlik durumuritim bozuklukları askere gider mi
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.