+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kredi ve kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum - Nasıl taksitlendirebilirim?

4 Bankaya kredi ve 7 bankaya 60000 ytl civarında borcum var. 744 Ytl net maaş alıyorum. 3-4 ay öncesine kadar kredi taksitlerini ve kredi kartlarının minimum tutarlarını düzenli ödeyebiliyordum. Fakat elimdeki toplu parayı bir yakınımın kanser hastalığı yüzünden kullanmam gerekti. Maaşım taksitlere yetmediği için artık kredi taksitlerini ve kredi kartlarına ödeme yapamaz hale geldim. En çok borcum olan bankaya gidip bütün borçlarımı uzun vadeye yayarak hepsini bir araya toplayıp ödeyebileceğimi söyledim kabul etmediler. Ailemin yanında kalıyorum ve borçlarımı ödemek istiyorum. Ama 700 ytl taksitlendirme yaparak ödeyebilirim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz?

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi ve kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum - Nasıl taksitlendirebilirim? konulu yargıtay kararı ara
    Kredi ve kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum - Nasıl taksitlendirebilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kredi ve kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum. Nasıl taksitlendirebilirim?

Alıntı irfo03 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    4 Bankaya kredi ve 7 bankaya 60000 ytl civarında borcum var. 744 Ytl net maaş alıyorum. 3-4 ay öncesine kadar kredi taksitlerini ve kredi kartlarının minimum tutarlarını düzenli ödeyebiliyordum. Fakat elimdeki toplu parayı bir yakınımın kanser hastalığı yüzünden kullanmam gerekti. Maaşım taksitlere yetmediği için artık kredi taksitlerini ve kredi kartlarına ödeme yapamaz hale geldim. En çok borcum olan bankaya gidip bütün borçlarımı uzun vadeye yayarak hepsini bir araya toplayıp ödeyebileceğimi söyledim kabul etmediler. Ailemin yanında kalıyorum ve borçlarımı ödemek istiyorum. Ama 700 ytl taksitlendirme yaparak ödeyebilirim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz?

Şimdi 4 bankaya kredi, ayrıca 7 bankayada 6000 ytl mi 60,000 Ytl'mi Haliyle bu bankalarla anlaşman mümkün değilgibi,hepsi alacağını biranda almak istiycekler, 700 YTL maaşla öderim dersen bu mümkün gözükmüyor,kabulde ediceklerini sanmam,Haliyle icra işlemlerine girişecekler,bundan sonra ne olur dersen, Kefillerin kim? Ailenden varmı anne,baba gibi,başka taşınır taşınmaz malın varmı?bunlarıda acıklarsan eyer birşeyler,paylaşmaya başlarız.

İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kredi ve kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum. Nasıl taksitlendirebilirim?

Bence İhtiyaç kredi çekebiliyorsan herhangi bi bankadan çek.
    tüm borçlarını kapat. tek bir yere borçlu ol.
    yada kredi kartı ve kredi borçlarını bildirebildiğin ve buna karşın senin borçlarını ödeyen bankalar var. o bankaların formlarını doldur. sadece tek bankaya borçlu kalmış olursun.

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı admylmz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence İhtiyaç kredi çekebiliyorsan herhangi bi bankadan çek.
    tüm borçlarını kapat. tek bir yere borçlu ol.
    yada kredi kartı ve kredi borçlarını bildirebildiğin ve buna karşın senin borçlarını ödeyen bankalar var.

Bu durumda başka bir bankanın riski kendi üzerine alıp borç transferi yapması biraz zor gibi görünüyor.Risk oldukça yüksek

@irfo03
    Biraz daha kişisel bilgilerini paylaşman lazım.
    evli-bekar ? üzerine mal-mülk ? kefiller ? vs.vs.

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Üzerime kayıtlı hiçbir malım mülküm yok ailemin yanında kalıyorum. Kredi ve kredi kartlarında kefil yada başka birisinin imzası yok. Hepsini kefilsiz kullandım. Babam emekli şeker hastası. Annem kanser hastası. Bekarım bankalar sürekli haliyle arayıp duruyor. Maaşımdan bir yol paramı alıp 700 Ytl ödeyebilirim. Bankalar haklı olarak arayıp duruyor ama anlaşmaya yanaşmıyor insanı bir şekildi intihara zorluyorlar yada herşeyi bırakıp kaçmaya ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun? Herşeyi bırakıp gitsem aileme bir zarar gelirmi

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Önümde iki ucu pis değnekli bir yol kalıyor galiba ya intihar edeceğim yada herşeyi bırakıp kaçacağım. O da herşeyi mahvedecek. İnsan isteyerek bu duruma gelmez ama istenmeyen, hesapta olmayan şeyler bu duruma getirdi ne yapmalıyım lütfen bir yol gösterin. Benim tek istediğim borçlarımı 700 Ytl olarak ödeyebilmek çünkü aldığım maaş 744 YTl şu anda yapabileceğim tek şey bu birde canım var. Ne yapmalıyım?

Nerede
    ist
    İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı irfo03 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Önümde iki ucu pis değnekli bir yol kalıyor galiba ya intihar edeceğim yada herşeyi bırakıp kaçacağım. O da herşeyi mahvedecek. İnsan isteyerek bu duruma gelmez ama istenmeyen, hesapta olmayan şeyler bu duruma getirdi ne yapmalıyım lütfen bir yol gösterin. Benim tek istediğim borçlarımı 700 Ytl olarak ödeyebilmek çünkü aldığım maaş 744 YTl şu anda yapabileceğim tek şey bu birde canım var. Ne yapmalıyım?
    Takma kafana evlat. Sen iyi niyetli birine benziyorsun. En azından 744 lira gelirinin 700 lirasını ödeyebilirim diyorsun. Ama borçların hem ayrı ayrı bankalara ve meblağlar da çok yüksek. Normal şartlarda bu yöntemle bu borçlarından kurtulman mümkün gibi görünmüyor. Gidip tek tek hepsiyle uzlaşmaya çalışsan bile senden bir ton para isteyecekler ve kalanını da taksit yaparız diyecekler. Senin canından daha değerli, daha önemli birşey yok. Bak üstelik ailen de ciddi hastalıklarla boğuşuyorken senin onları daha derinden üzecek saçma sapan şeyler düşünmeye bile hakkın yok. İntiharı filan çıkar aklından. Bırak böyle gitsin, madem bişeyin yok neyini alacaklar? O kadar yüksek rakamlarda kredileri ve kartları verirken düşünselerdi ama nerdee! Senin yaşadıklarını bu ülkede milyonlar yaşıyor milyonlar! Bir de bu açıdan bakarsan kendini gereksiz streslere sokmazsın. Sen ödeyebildiğini öde. 700 lira yatırabiliyorsan yatır, bir yerden başla ki iyi niyetli olduğunu alacaklılar da görsün.

Geçmiş olsun....

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hocam Size En Açik Ve Bu Konuda Muzdarip Olmuş Biri Olarak Ben Cevap Vereyim Benim 5 Bankaya 12,500 Ytl Borcum Vardi Aldiğim ücret Ise 500 Ytl Idi Işin özü şartlar Değişmeyince Sonuçlarda Değişmiyor Allah Yardim Etti Başka Işe Girdim 1200 Ytl Maaşla Bütün Bankalarla Anlaştim Zaten 2 Si Kanuni Takibe Vermişti Avukatlarla Anlaşip Elime Ne Geçtiyse ödemeye çaliştim Ama 1200 Ytl'de Alsaniz Baktim Bir Yeri ödüyorum Diğeri Artiyor Diğerini ödüyorum öbürü Artiyor şans Eseri Sevenlerimiz Varmiş Bir Yerden 15,000 Ytl Borç Aldim Arkadaşimdi Onada Borcumu 1,5 Sene Yemedim Içmedim ödedim Ve Borcum Bitti Bence Senin Bu Borcunu Ancak Birisi Sana Nakit Para Verecek Varsa Böyle Dostun Akraban Böyle Kapatacaksin Yada Bu Sikintilar Hayatinin Her Noktasinda Seninle Gelecek Ailen Perişan Olur Eve Haciz Gelir Istihkak Davasi Falan Uğraşirsiniz Ailende Perişan Olur Sende şu Andaki Ruh Halini Anlayabiliyorum Bende Geleceleri Uyuyamiyordum Nasil ödenir Diye Ama Dedimya şartlar Değişmeli Oda Nasip Işi Allah Yardimcin Olsun

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hureyre1372 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hocam Size En Açik Ve Bu Konuda Muzdarip Olmuş Biri Olarak Ben Cevap Vereyim Benim 5 Bankaya 12,500 Ytl Borcum Vardi ......... şans Eseri Sevenlerimiz Varmiş Bir Yerden 15,000 Ytl Borç Aldim Arkadaşimdi Onada Borcumu 1,5 Sene Yemedim Içmedim ödedim Ve Borcum Bitti Bence Senin Bu Borcunu Ancak Birisi Sana Nakit Para Verecek Varsa Böyle Dostun Akraban Böyle Kapatacaksin .......... Ama Dedimya şartlar Değişmeli Oda Nasip Işi Allah Yardimcin Olsun

@hureyre1372
    Siz şanslı azınlıktanmışsınız şüphesizki nasip işi ,Allah herkesin yardımcısı olsun

İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Re: Kredi ve kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum. Nasıl taksitlendirebilirim?

Alıntı hureyre1372 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hocam Size En Açik Ve Bu Konuda Muzdarip Olmuş Biri Olarak Ben Cevap Vereyim Benim 5 Bankaya 12,500 Ytl Borcum Vardi Aldiğim ücret Ise 500 Ytl Idi Işin özü şartlar Değişmeyince Sonuçlarda Değişmiyor Allah Yardim Etti Başka Işe Girdim 1200 Ytl Maaşla Bütün Bankalarla Anlaştim Zaten 2 Si Kanuni Takibe Vermişti Avukatlarla Anlaşip Elime Ne Geçtiyse ödemeye çaliştim Ama 1200 Ytl'de Alsaniz Baktim Bir Yeri ödüyorum Diğeri Artiyor Diğerini ödüyorum öbürü Artiyor şans Eseri Sevenlerimiz Varmiş Bir Yerden 15,000 Ytl Borç Aldim Arkadaşimdi Onada Borcumu 1,5 Sene Yemedim Içmedim ödedim Ve Borcum Bitti Bence Senin Bu Borcunu Ancak Birisi Sana Nakit Para Verecek Varsa Böyle Dostun Akraban Böyle Kapatacaksin Yada Bu Sikintilar Hayatinin Her Noktasinda Seninle Gelecek Ailen Perişan Olur Eve Haciz Gelir Istihkak Davasi Falan Uğraşirsiniz Ailende Perişan Olur Sende şu Andaki Ruh Halini Anlayabiliyorum Bende Geleceleri Uyuyamiyordum Nasil ödenir Diye Ama Dedimya şartlar Değişmeli Oda Nasip Işi Allah Yardimcin Olsun
    Böyle zamanlarda yardım edebilecek insanlar hemen sırt çevirirler.Ben de şu andaaynı durumdayım farklı bankalara kredi ve kredi kartı borcum toplam 60.000 ytl düşünüyorum taşınıyorum çözüm yok.bankadan 5 yıllık kredi alsam da kapasam ,bankalar kredi vermiyor. Allah yardımcımız olsun.Kullar yardım etmiyor.
    Ben de şunu öğrenmek istiyorum.İcra işlemleri başlayınca bankalar sıraya girer mi yoksa hapis cezası verilir mi?Bu süreçte neler olur ?alacaklılar nasıl işlem yapar?Yıllarca sıranın kendilerine gelmesini bekler mi?Bu arada icra zaman aşımına uğrar ve düşer mi?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi borçlarımı ödeyemiyorum

kredi borclarimi odeyemiyorum

banka borçlarımı ödeyemiyorum

kredi karti borclarimi nasil kapatabilirim

kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum

kredi kart borçlarımı ödeyemiyorum

banka borclarini nasil kapatabilirim

kredi ve kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum

borclarim var

borçlarımı ödeyemiyorum

kredi toparlama

bankaya borcum var ödeyemiyorumkredi kartı borcumu nasıl kapatabilirimbankalara olan borçlarımı ödeyemiyorumkredi borçlarım var ne yapabilirimhttp:www.hukuki.netshowthread.php42841-Kredi-ve-kredi-karti-borclarimi-odeyemiyorum-Nasil-taksitlendirebilirimyuz milyar borcum var odeyemiyorum nasil odeyebilirim5 bankaya borcum var ödeyemiyorumborçlarım var ödeyemiyorumborçlarımı ödemek için ne yapmalıyımkredi karti borclarimi ödeyemiyorumborclarimi odeyemiyorumkredi kartlarımın borcunu nasıl öderimkredi kartı borcumu nasıl taksitlendirebilirimborçlarımı nasıl ödeyebilirim
Forum