+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 44 ileti bulundu.
    Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Asiye nasıl kurtulur ?

Alıntı Asiyekurtulurmu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    kartlardaki boş limit borcun çevrilebilirliği için olmazsa olmaz bir enstrümandır.
    Kart borcunu, bir başka karta borç yaparak çevirmekten , banka borçlarınızı bankalardan alacağınız parayla kapatmaktan vazgeçmediğiniz sürece kurtulmanız pek mümkün değil.
    70.000 Tl taze para girişi sadece 16.000 Tl lik kart borcunu kapatmaya yaradıysa, işiniz zor.

Hukuki NET Güncel Haber

Çok Borcum Var ve giderek artıyor Nasıl Kurtulurum konulu yargıtay kararı ara
    Çok Borcum Var ve giderek artıyor Nasıl Kurtulurum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Asiye nasıl kurtulur?

Hayır, ticaretle uğraşmadım. Sadece insanların bir hukuk sitesinde hukuku nasıl deleceğini sormasına tahammülüm yok!

Borçlanırken geleceği düşünmeyip sonrasında "nasıl kaçarım?" denmesini kaldıramıyorum; olaya tek taraflı bakmadığım-bakmak istemediğim için belki!

İkametgah değiştirin. Dediğim gibi, icraya gelen avukatı dövün. Mallarınızı satın. Eşinizden boşanın ve tüm malları ona bırakın! Alın size yanıt!

Geçer.
    Konu Dariya tarafından (22-03-2009 Saat 17:35:27 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    430
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Dariya rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Asiye nasıl kutrulur, hemen söyleyeyim:
    "Bunlar nasıl ödenecek?" diye düşünmeksizin on tane kredi kartı aldıktan ve bunlarla önüne gelene borç taktıktan sonra ikametgah değiştirerek, olmadı icraya gelen avukatın ağzını burnunu kırarak, o da olmadı üzerindeki malları muvazaalı satışlarla kaçırarak kurtulur.

Dürüstçe kurtulmak mı? Dürüstçe mi harcandı ki paralar? Daha doğrusu dürüstçe mi alındı o borçlar; hiç düşünmeksizin nasıl ödeneceği? Gücü, malvarlığı??

Bunlar işin insani yönden açıklamaları idi. Zira her borçlu masum gösteriyor kendisini. Alacaklıyı düşünen, harcarken kafa yoran yok!
    Evet ya dediğin gibi insanlar borçlanmayı çok seviyor hatta bazıları borçlanayımda evime şöyle güzel bi haciz gelsin diye seviniyor ne güzel haciz gelmesi demi. dürüstlüğe gelince siz dürüst olun yeter. nasıl tanımadığınız insanları ne şekilde borçlandığını düşünmeden sahtekarlıkla itham edersiniz.
    siz alacaklıyı düşünüyormuşsunuz peki o alacaklının uyguladığı faiz hatta fahiş faiz adilmi dürüstmü.
    son olarak Ankarada 1 yıl içinde 650.000 kişi icralık olmuş. Ankarada yaklaşık birbuçuk milyon aile var yarısı icralık. Bir memur şehri olan Başkentte her iki aileden biri hacizle karşı karşıya yani senin tabirinle her iki aileden biri dürüst değil sahtekar.
    Bu durum sosyal patlamaya yol açacaktır insanlar çıldıracaktır. Son 1 haftadaki soygun haberleri çoğaldı farkındamısınız. foruma baktıkca üzülüyorum insanlar bitmiş intihardan bile bahseden var. İNSANLAR ÇARESİZ ne yapabileceklerini nasıl yol izlemeli kanuni hakları nedir bunu öğrenmek için soruyor sizse ağır tabirle sahtekarlıkla itham ediyorsunuz. faizciler dürüst olsun çocukları lüx içinde yaşasın insanlar sahtekar olsun

İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Asiye hiçbir zaman kurtulmaz.Tam tersine bataklığa saplanmış insan gib hergün batar ama farkında değildir.Neden derseniz borç yada emanet para alıp diğer borcu kapatır belki zaman kazanır ama asiyenin kurtulması için bu süreçte ya süper loto sayısal loto gibi talih oyunlarını tutturması gerekir.Yada çok zengin bir uzaktan akrabanın vefat etmesi gerekirki onlardan gelecek para ile bu borç kapanır.Yangın hergün büyür sizin yaptığınız sadece ateşe bir bardak su atmak kısa süre tesir eder ama sonra yangın aynen tam hız gider.Asiye gün gelir borç 50 bin TL dir5 ay sonra bakar 80bin TL olmuş daha sonraki 6 ayda borç olur 130 bin TL gibi bu örnekleri niye verdim.Sizin şu yaşadığınız olayları şahsım yaşadımda ondan şirketim vardı dolandırıldım bulgaristanda sene 1999 du.Neyse o zaman 8 adet kart ve giden kendime ait paralar vs.Sonuçta sizin yaptığınız karttan karta deviri aynen yaptım.Ama bu ondan ona pas 1,5 sene dayanabildim sıcak parada gelmeyince en sonunda patladı.Baktım iş yukarıda yazdığım gib iş çığrından çıktı en sonunda benden bu kadar dedim.Şimdi ne oldu diyeceksin.Kartların hepsi patladı .Zaten birikimler gitti.Sana tavsiyem bir yerlerden gelecek borç para değilde dediğim gibi sağlam para olmayınca bu sarmaldan çıkamazsınız.Sonuçta bir gün gelir tıkanır.Yani 6 ay sonra bir bankadan daha size 250.000 TL daha kredi verseler zaten o para sizi en fazla 1 sene idare eder ondan sonrası birde bakarsınızki 2 sene önce borcun 80.000 TL iken olmuş 2 sene sonra 350.000TL gibi. yani şu anda sadece borcu faizle şişirmeden başka bir olay yok.Yanlış anlaşılmasın aynı olay ülkenin başındada büyük sorun maşalllah ülkemiz borçları aşağı yukarıda 500.000.000.000-USd fazla aşağı değil.Yani iç borç dış borç neyse kaynak gelmeyince ne yapılır hazine borçlanma senedi çıkarılır 10-20-30- sene gibi borcu öteleme yada iteleme denir.Yani şu anda torunlarımıza miras olarak borç bırakıyoruz.
    Sonuçta zor işler Allah yardımcınız olsun.
    Bu kadar detay verdim yanlış anlaşılmasın iktisat mezunuyum yani ekonomi ve diğer olaylarda dönen dolapları az çok biliyoruz.Saygılar.
    Konu maliozden tarafından (27-03-2009 Saat 12:27:52 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Asiye nasıl kurtulur?

Asiye
    --16 yıldır ticaretle uğraşmakta ve 12 yıldır düzenli olarak kredi kartı kullanmaktadır.
    --Aile şirketinde %50,başka bir bir şirkette de %50 hissesi vardır.(10'ar bin ytl sermayeli)
    --Aile konutunda ikamet etmektedir.
    --Bankaların nazarında itibarlı bir müşteridir,bilançoları güzeldir.
    --Kendi adına yüksek limitli 4 adet kredi kartı vardır.
    --Eşi adına yüksek limitli 4 adet kredi kartı vardır.
    --Aile şirketi adına 2 adet ticari kredi kartı vardır.
    --Kendi adına hiç bir mal varlığı yoktur.
    --Eşi adına bir kaç taşınmaz vardır.
    --Aile şirketi adına 1 adet binek oto vardır.

2008 yılında açmış olduğum yukarıdaki topik'ten sonra 2010 yılı ortasına gelmişiz.Asiye'nin hayatında neler değişti diyenler için ;

--Aile şirketinde %50 hissesi duruyor,diğer şirketteki hissesini hem noterden hemde sicilden devretti
    --Aile konutunda ikamet etmektedir. bu durum değişmedi
    --Kendi adına yüksek limitli 4 adet kredi kartı vardır.1-2 kredi kartı daha aldı kart sayısı çoğaldı
    --Aile şirketi adına 2 adet ticari kredi kartı vardır. ticari kartların birisini iptal etti
    --Kendi adına hiç bir mal varlığı yoktur. bu durum değişmedi
    --Aile şirketi adına 1 adet binek oto vardır. bu durumda değişmedi

Borç durumları azalmadı ,aksine çoğaldı hala gelen ekstredeki borç miktarının tamamını ödeyebiliyor ve kartlarında hala 40-50 bin lira civarı kullanılabilir limit var.
    ticari olarak sektör değiştirmeyi düşünüyor,şirketi tasfiye etmeyi düşünüyor öz varlıklarından ve taşınmazlarından feraget etmeden 120-140 bin lira arasında olduğunu tahmin ettiği borçlarından kurtulamayacağını aklı kesmeye başladı.

İletiler
    265
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın ve sevgili Asiye hanım,

Eşiniz beyefendi ile konuşup, şu sayısını belirsizce ifade ettiğiniz 'birkaç' gayrımenkulden birisini satıp (ifade zenginliğinizden ve verdiğiniz cirosal verilerden bir büyük şehir yaşayanı oldugunuzu anlıyorum) borcunuzu bitiriverseniz, ve giden bir gayrımenkule de hiç üzülmeseniz nasıl olur?
    Unutmayınız ki, mal dediğiniz şeyler gün gelir kazanılır, gün gelir kaybedillir, ama en değerli olan şeyimiz, yaşadığımız andır. Yaşamımızın kalitesi ve nasıl geçtiği tüm mal mülk gibi şeylerden daha değerlidir.
    İleride işleriniz açılır tekrar o satılan mülk veya başkası geri alınabilir, ama borç altında geçen bir ömürün ızdırabını geri alamazsınız.
    Bence kangren olmuş parmağı kesip atın. İleride kolu veya bacağı kaybetmekten iyidir.
    Saygı ve sevgilerimle.
    ...Istanbul aşkların en güzeli...

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende sizin durumunuzdayım 10 yıl ticaretle ugrastım durumum okadar iyiydiki garanti bankası sınırsız limitli kart almak istermisiniz diye aradı. İstediğim bankadan kredi kartı istedigim bankadan çek alıyordum mesela yeni bir bankayla çalıştıgınız zaman o bankadan çek istediginizde formalite ister gelin form dolduralım çeke basvurun olursa 1-2 haftaya gelin alın derler benim durumum böyle değildi ben hiçbir çek karnesi için subeye basvurmadım aradım benimle ilgilenen memura çek almam gerekiyor ne yapmam lazım dedim size büyük oranda çek verebiliriz 5dk bekleyin ben sizi arıcam dedi 5dk sonra aradı 1hafa sonra gelin çekinizi alın dedi ve ben 1hafta sonra bankaya gittim çeklerimi aldım. Ben artık bankaya müşteri tavsiye ediyordum esnaf arkadaslardan kredi,çek,kredi kartı almak isteyenler oldugunda su bankaya git benim adımı ver beni arasın sicilin düzgünse verdiririm diyordum ve birçok kişiye çek karnesi ve kredi kullandırdım. 150.000 limitli kartım ve istedigimde telefonla basvurup alabilecegim yüksek kredi kullanma hakkım vardı. Bankalar kredi kartı, uygun faizli kredi verelim diye aradıklarında istemiyorum deyip onları takmyordum bile baska banka subelerinden görevliler gelip pos cihazı verelim söyle söyle imkanlarımız var diye kapımı aşındırıyorlardı.
    Ben böylesine aranan biriyken; krizdi, düğündü derken gün geldi işlerim ters gitti kart kullanmazken sıkışınca iş açılır ümidiyle bu sene olmazsa seneye iş olur ümidiyle herkesin yaptıgı hatayı yaptım kartlara yüklendim aman ticari hayatım riske girmesin ödemelerim dönmesin diye kartları pervasızca kullandım eşten dostan borç istemeyi kendime yediremedim erkeklik yaptım istemedim eger o dönemde 50.000 tl eşten dostan borç alsa idim hiç borcum yoktu ve onların borcuda bitmişti. İstesem o dönemde 50.000 degil 100.000 bulabilirdim. Ama herkez gibi borcu kartla kapattım işler daha kötü gitti kredi kullandım. Ozaman istedigini alan işeri çok iyi olan insanların gıbta ile baktıgı ben şimdi o kredi kartını kullanmam yüzünden işyerimi kapattım ticari güvenilirliğim sıfıra indi o iyi dönemimde bir toptancıya girdigim zaman senetsiz çeksiz sadece 1 sözümle bir kamyon malı yıkan ben şimdi utancımdan toptancıların oldugu yere gidemiyorum bırak gitmeyi yolda elemanlarını bile görsem utancımdan yol degiştiriyorum.
    O kartı kullandıgım için şimdi nemi durumdayım?
    İşsizim ailemin evine tasındım borçlarım icralık oldu suanda piyasaya 100.000 TL kart, 30.000 TL çek takribi 40.000 TLde kredi borcum var. İyi dönemimde kimseye muhtaç olmayan ben artık aileme muhtacım bana babam bakıyor cep harçlıgımı arkadaslarım, kardeşim, babam veriyor. İcra memurları babamın kapısını aşındırıyor onlar icraya geldikçe babam gidip istihkak davası açıyor.
    İşte borcu kartla kapatmanın sonucu bu! Evliyim çocuk bekliyorum ama sigortayı ödeyemediğim için karımı hastaneye bile götüremiyorum. Zaten ücretli götürmeye durumum yok eşten dostan para hala istemiyorum zaten ben batagım birde onların parası riske girmesin onlarlada aram açılmasın diyorum 8 aydır işsizim ve o kadar bittimki evden dısarı bile çıkmıyorum 8 aydır kendimi eve kapattım şimdi bir işe girsem asgari ücret alsam borcumun faizinin faizine yetmiyor diye çalışmıyorum eskiden yanında eleman çalıştıran gününden önce maaşlarını veren insanlara yardım için koşan ben artık işsizim. İşlerim iyi giderken 2006 yılında 0 passat alacak ben kendine marmaristen yazlık almak için araştırma yapan ben artık babamın verecegi iki lokma ekmege muhtacım.
    Eskiden duam işimi büyütmek üretici olmak iken şimdi artık tek duam ne biliyormusunuz?
    Şimdi tek duam babamın evine icra memuru geldiğinde faturası olan ürünleri yazmaları! Yani babam beyaz eşyaların tamamının faturasını almış ancak mobilyaları birine özel yaptırdıgı için fatura almamıs mobilyaları icra memuru gelip götürürse aileme karsıda yüzüm kalmaz zaten burada sıgıntı gibi yasıyorum birde ailemi eşe dosta rezil etmek istemem. Artık benim hayattan beklentim bu oldu borç 40.000 TL 50.000 TL değilki ümit olsun ödeyeyim borç faizi ile 200.000i geçiyor. Herşeyimi kaybettim dükkanım mallarım faize gitti dımdızlak ortadayım.
    Bu yazıyı okuyanlara ricam benim yaptıgım hatayı yapmayın borcu kartla kapatmayın krediye bulaşmayın hatta mümkün mertebe evinize bile taksitle eşya almayın cebinizde para varsa gidin alışveriş yapın sizin olmayan parayı harcamayın. Taksitmiş, sonra ödemeymiş bu oyunlara kanmayın.
    Herkese borçsuz günler dilerim...
    Konu aliali1982 tarafından (13-07-2010 Saat 13:25:04 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Yurtdisi
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Valla ben derimki ticaret yapiyorsaniz ticari baglantilarinizin cok olmasi lazim. Iclerinde sattiklari urun uzerinden 12 ay veya 24 ay taksit yapanlardan. 60binTL parani cok cuzi faizle al bu sirketten kartindan cektir ve oteki kartlarindan kapatabildiklerini kapatabilirsin. % 350'e varan temerrut faizlerini odemektense bu yontem daha iyi bir yontem olabilir.

Nerede
    istanbulun kenarı.
    İletiler
    748
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çok Borcum Var ve giderek artıyor Nasıl Kurtulurum

asiye kurtulmayacak batağa battı..

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çok Borcum Var ve giderek artıyor Nasıl Kurtulurum

Alıntı haylahop rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    asiye kurtulmayacak batağa battı..
    :-) henüz değil
    "kurtulamayacak " dememiş olmanız bile teselli kaynağı

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

BORÇLARIMDAN NASIL KURTULURUM

borçlardan nasıl kurtulurum

çok borcum var

borçlarımdan nasıl kurtulurum

borçtan nasıl kurtulurum

çok borcum var nasıl kurtulurum

borçlarımdan nasıl kurtulabilirim

borctan nasil kurtulurum

borçlardan nasıl kurtulabilirim

borçtan nasıl kurtulabilirim

borçlardan nasıl kurtulunur

kredi kartı borcundan nasıl kurtulurum

çok borcum var nasıl öderim

http:www.hukuki.netshowthread.php42592-cok-Borcum-Var-ve-giderek-artiyor-Nasil-Kurtulurum

borctan nasil kurtulabilirim

borclardan nasil kurtulurumborcum var nasıl kurtulurumborçtan nasil kurtulunurborclarimdan nasil kurtulabilirimkredi borclarimdan nasil kurtulurumborcum coknasıl borçtan kurtulurumborclardan nasil kurtuluruzborçlardan nasil kurtulabilirimbanka borçlarından nasıl kurtulurum
Forum